Co jeszcze musi się wydarzyć, by posłowie koalicji zrozumieli swój błąd?

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Szanowni posłowie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego - prawdopodobnie nikt z państwa nie przeczyta tego wpisu, ani nikt o takim wpisie państwa nie powiadomi - przed zapowiedzianym głosowaniem nad powołaniem sejmowej komisji śledczej. Godnym uwagi faktem jest, że tak rozczłonkowana opozycja parlamentarna zdecydowała się jednogłośnie poprzeć projekt PIS w tej sprawie, w innym czasie ugrupowania bardziej znienawidzonego od koalicji rządzącej.

Wszyscy występujący posłowie opozycji nie pozostawili na premierze, na prokuratorze generalnym, na ministrze finansów, na ministrze sprawiedliwości suchej nitki. Także niektórzy posłowie PO i PSL też potrafili wyartykułować pytania, z których wynikało, że źle oceniają działanie państwa (w szczególności służb specjalnych). Fakty są bezwzględne; ci którzy chcieli poprzeć rząd i premiera dryfowali w stronę ogólnych problemów naprawy państwa. Taka też była wymowa zarówno wystąpienia, premiera, prokuratora generalnego czy ministra finansów.

Wg premiera przyczyną wszelkiego zła było zaniedbanie jednego prokuratora, który zlekceważył informację KNF na temat AG; nawet premier "zapomniał" powiedzieć o poświadczeniu nieprawdy przez kuratora "opiekującego się" ukaranym prezesem AG. Premier także "zapomniał" powiedzieć o wielokrotnych zaniedbaniach ze strony służb skarbowych (o czym mówił min. Rostowski, min. mówił też o dyscyplinarnych zwolnieniach kierowników urzędów skarbowych). Premier Tusk przyjął zasadę, iż winna afery AG jest wyłącznie prokuratura - wszak ona akurat nie podlega (formalnie) rządowi.

Szanowni posłowie z rządzącej koalicji, proszę uprzejmie zwrócić uwagę na formę wypowiedzi premiera Tuska; to przemówienie dyktatora, któremu ani przez moment nie przychodzi na myśl oddanie władzy, to nieledwie przemówienie imperatora, któremu ktoś ośmiela się zarzucać nieprawidłowości, któremu ktoś ma czelność wypominać postępki jego progenitury. To nie przemówienie w parlamencie, to połajanka godna Łukaszenki. W rzeczywistości - mimo wielu lat straconych w działalności politycznej - premier Tusk nie nabrał ogłady, ani kultury w wystąpieniach publicznych, on się nie zwraca w trzeciej osobie (czasem tylko, kiedy przypomni sobie nauki pijarowców) - prawie wyłącznie mówi w drugiej osobie (per wy); odbieram to jako obrazę izby poselskiej. Tusk nie mówi o rządzie Rzeczypospolitej, tylko o "swoim" rządzie. Tusk często posługuje się językiem blokersów, językiem Wojewódzkiego; co ciekawe, to nie wystudiowany styl - to rzeczywista jego natura.

To wszystko jeszcze nie jest najgorsze; najgorszą rzeczą dla Polski jest podporządkowanie w dużym stopniu spraw istotnych dla Polski sprawom istotnym dla Donalda Tuska. Inaczej nie można sobie wytłumaczyć podpisania katastrofalnego dla Polski pakietu klimatycznego, obciążenie państwa fiskalną daniną na rzecz bogatszych od Polski państw strefy EURO, beznadziejnego działania rządu w sprawie kontraktu gazowego, łupków gazowych, w sprawie budowy gazoportu itd, itd... Efektem działań tego najgorszego z możliwych rządu jest już bilionowe zadłużenie państwa (o 400 mld. zł. w czasie sprawowania władzy), jest katastrofa demograficzna, exodus najzdolniejszej młodzieży za chlebem, lawina afer...

Konkluzja jest taka mianowicie - czy musi szanownym przedstawicielom społeczeństwa sprawę wyjaśnić jakiś młody
hrabia Ponimirski, który ośmieli sie powiedzieć, ze król jest nagi, że na swojego szefa powołaliście sobie współczesnego Dyzmę, którego jedyną umiejętnością jest utrzymywanie władzy, który, jak Putin, czy Łukaszenka - do tego celu używa całego państwowego aparatu. To są ludzie pokroju Kadafiego, czy młodego Asada; oby przebudzenie nie nastąpiło zbyt późno.

Nawet M. Migalski, który niekoniecznie jest w opozycji wobec władzy - stwierdził, że Tusk dla utrzymania władzy gotów posunąć się do wszystkiego, dosłownie DO WSZYSTKIEGO, a wiec do działań w stylu w/w dyktatorów.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Wszyscy są tak zajęci okradaniem "Państwa", że nie straszna im żadna krytyka mając media w garści.

Lemingi kupią każdy kit. Wyborca PO to DEBIL albo złodziej.. .

Vote up!
0
Vote down!
0
#286551

To jest wielki problem; jest jeszcze dużo wyborców żyjących w nieświadomości, o ich dusze musimy walczyć i tę walkę wygrać.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Janusz40

#286565

Zdarzyło mi się zagłosować na PO. Twoim zdaniem jestem DEBILEM albo złodziejem (skądinąd dlaczego albo ?).
Z tego wynika że ponad 30% społeczeństwa zalicza się do jednej lub drugiej kategorii. Naprawdę tak uważasz czy tylko podnosisz sobie samoocenę.
Zadziwiająca jest łatwość z jaką obraża się tu wszystkich, którzy reprezentują inną opcję polityczną lub światopoglądową. Jednocześnie przebąkujecie tu o przeciągnieciu mniej zdegenerowanej części lemingów na jasną stronę mocy. Nazywając ich debilami, agentami itp. Zaiste ciekawa metoda. Życzę powodzenia. Będzie baardzo potrzebne.

Uprzedzam: nie jestem funkcjonariuszem na dyżurze, używam interpunkcji i w miarę poprawnej ortografii oraz gramatyki. Mam udokumentowane polskie pochodzenie tak ze 5 pokoleń wstecz :) co dla mnie nie ma wielkiego znaczenia ale jak widać może mieć jak się w końcu dorwiecie do włądzy.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#286578

Jeżeli to co piszesz jest prawdą,to po co ten wpis.Proszę o wyjaśnienie.Myślę że rozumiesz .

Vote up!
0
Vote down!
0

wojtek

#286592

Słownikowa definicja:

[quote]
Debil - dawniej w medycynie osoba o lekkim upośledzeniu umysłowym: Debile mają od 50 do 70 punktów ilorazu inteligencji.

Debilizm z łac. debilis "słaby, wątły" - dawniej w medycynie rodzaj upośledzenia umysłowego, objawiający się trudnościami w logicznym i abstrakcyjnym myśleniu: Debilizm nie jest zazwyczaj przeszkodą w zdobyciu wykształcenia podstawowego i wykonywaniu nieskomplikowanej pracy.[/quote]

Debil ma konotacje jednoznacznie negatywne, stąd nie jest obecnie powszechnie używanym słowem w opisie czyichś predyspozycji. Również z tego powodu, nie jest właściwie rozumianym pojęciem.

"Zdarzyło mi się zagłosować na PO" jest zdaniem jednoznacznie pasującym do książkowych objawów debilizmu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#286615

[quote=AdamDee]"Zdarzyło mi się zagłosować na PO" jest zdaniem jednoznacznie pasującym do książkowych objawów debilizmu.
[/quote]

Ciekawy sposób argumentacji :) Zakładasz że ktoś kto głosuje na PO jest debilem, potem udowadniasz że się jestem debilem bo głosuje na PO. Do tego podpierasz się ksiązkową definicją która ma się nijak do tej tezy.
To co napisałeś jes mętne i niespójne ale to pewnei przez niskie IQ nie jestem w stanie zrozumieć głębi przesłania.

Nie byłoby uczciwiej przyznać że chodzi po prostu o obrażenie, zgnojenie i oplucie oponenta. Przepraszam, oponenci to mogą być na salonie24. Chodi o wroga, a wroga należy zniszczyć, jak się nie da fizycznie to przynajmniej werbalnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#286634

"Zdarzyło mi się zagłosować na PO" - zdarzyć to się może, że człowiek wdepnie - pardą - w gówno.

Co - potknąłeś się i zajechałeś długopisem w kwadracik "PO" ?
Nie wiedziałeś kim są ludzie PO i zagłosowałeś bo podobały się garnitury ? Koledzy byli w PO i zadziałała koleżeńska solidarność.

[quote]Nie byłoby uczciwiej przyznać że chodzi po prostu o obrażenie, zgnojenie i oplucie oponenta. Przepraszam, oponenci to mogą być na salonie24. Chodi o wroga, a wroga należy zniszczyć, jak się nie da fizycznie to przynajmniej werbalnie.[/quote]

Przepraszam, ale takie pretensje w ustach peowca są najzwyczajniej śmieszne.
Od waszego pryncypała, który z notorycznego rozsmarowywania gówna po wszystkim zrobił tzw. "politykę miłości", po zwykłych wyborców i sympatyków, którym zdarza się nawet strzelać do przeciwników...
Ty mówisz coś o gnojeniu ?
Chyba jako praktyk ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#286676

Tak, mówię o gnojeniu ponieważ w czasie mojej krótkiej kariery na tym forum ubliżono mi wielokrotnie.

Ja natomiast tu nikogo nie obraziłem (chyba że znajdzisz przykład) i postaram się tego nie robić. Tyle odnośnie praktyki gnojenia.
Nie nazywaj mnie proszę PO-wcem bo nie jestem i nie będę członkiem tej partii. Ba, mam do tej partii i do tego co robi stosunek mocno krytyczny.
Czy wam się w głowach nie mieści że jak się nie popiera "ludu smoleńskiego", pomysłów powstanie narodowego, PiS-u, wszechpolskeij czystki czy tropienia Żydów i masonów na każdym kroku to można także nie być pełowcem, albo głosować na tą partię ponieważ jednaj jest to "mniejsze zło" czy też "większe dobro".
Dlaczego nie akceptujecie demokracji tęsknicie za jakąś formą zamordyzmu (jeżeli to wy będziecie trzymać resztę za mordę). Tak nisko cenicie Naród Polski, że za głupi jest żeby dobrze wybrać.

Mógłbyś mi to spokojnie wyjaśnić bez tzw. "epitetów"

Vote up!
0
Vote down!
0
#286701

OK, to na początek powiedz mi, podczas których wyborów zdarzyło Ci się zagłosować na PO.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#286713

Zastanów się i odpowiedz [samemu sobie] na parę pytań.

Najwazniejsze z nich:

czy jesteś chrześcijaninem ?

czy jesteś Polakiem?

Dokumentując pochodzenie etniczne przez 5 pokoleń znaczy ze przodkowie "przewracają się w grobach" patrząc z zaświatów jak pomagasz złodziejom i bandziorom.

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#286623

kazikh
powiedz ze zartowales prosze

to co napisales jest najlepszym zarcikiem jaki dalo sie tu przeczytac

definowanie czyjegos bycia polakiem przez glosowanie na jakas partie jestem jeszcze w stanie zrozumiec
no bo przeciez mozna sobie wyobrazic ze jakas mniejszosc narodowa zalozy swoja partie...

ale definiowanie czy ktos jest chrzescijaninem
przez pryzmat partii na jaka glosowal
to juz sa niezle jaja

niestety kaziku h nie rozumiesz pojecia
ba! co tam pojecia
nie rozumiesz slowa chrzescijanin

rece opadaja z szelestem

zalapales chociaz
to jak brzmi definicja debilizmu?

--
jesli drwic to z przywar a nie z czlowieka

Vote up!
0
Vote down!
0
#286664

obrzucanie kogos inwektywami nie jest droga do uzyskania zrozumienia ale jezeli juz sie stalo i ktos sie oburza to znaczy ze nie zrozumial celu! Takiego obrazonego odsylam do Pana JKM niech poslucha jego opinni o bandzie czworga i jesli dalej nie rozumie to znaczy ze nie rokuje nadziei.

Vote up!
0
Vote down!
0

adolfnr2

#1432703

no bo jak mozna mówić o strukturach państwa i rządu jeśli rząd to nierząd a bezkarnie działająca mafia.?

Vote up!
1
Vote down!
0
#286558

Piszesz:
"... to przemówienie dyktatora, któremu ani przez moment nie przychodzi na myśl oddanie władzy, to nieledwie przemówienie imperatora, któremu ktoś ośmiela się zarzucać nieprawidłowości, któremu ktoś ma czelność wypominać postępki jego progenitury. To nie przemówienie w parlamencie, to połajanka godna Łukaszenki. W rzeczywistości - mimo wielu lat straconych w działalności politycznej - premier Tusk nie nabrał ogłady, ani kultury w wystąpieniach publicznych, on się nie zwraca w trzeciej osobie (czasem tylko, kiedy przypomni sobie nauki pijarowców) - prawie wyłącznie mówi w drugiej osobie (per wy); odbieram to jako obrazę izby poselskiej. Tusk nie mówi o rządzie Rzeczypospolitej, tylko o "swoim" rządzie. Tusk często posługuje się językiem blokersów, językiem Wojewódzkiego; co ciekawe, to nie wystudiowany styl - to rzeczywista jego natura."

Otóż uważam, że się mylisz. Albowiem to wystąpienie nie było skierowane do posłów na sali obrad, a tylko i wyłącznie do elektoratu - do tej lemingozy, która to obejrzy kilkanaście razy w różnych TV.
I ja nawet wiem co sobie ta lemingoza pomyśli: "Byczy chłop, nie pęka"
Bo to co się wydarzyło na sali obrad było znane w pewnych zarysach już od co najmniej tygodnia. Jakiekolwiek merytoryczne odniesienie się D.Tuska czy któregoś z jego ministrów do zaistniałej sytuacji, czy do zarzutów nie mogło mieć miejsca i nic takiego nie nastąpiło.
Bo jeżeli ktoś liczył, że Pawlaki poprą komisję śledczą to mówiąc wprost był ciężkim naiwniakiem.

Dlatego, to co działo się na sali obrad było nieistotne. Istotne są słupki poparcia, a to może zapewnić w tym momencie już tylko jedno: pójście na rympał, na wydrę, na beszczela. I tak zrobili.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Vote up!
1
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#286576

Oglądam teraz debatę sejmową - świetne wystapienie Dudy (godz. 22:30).

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
0
#286584

Komisji Śledczej nie będzie 220/235 ! Ryży cwaniak wygrał znowu . A PSL partyjka spod latarni gorliwie dała znowu d...py ! Plastikowy Walduś ,jak ten Alfons dobrze pilnował ,żeby nikt sie nie wychylił.

POLSKO OBUDŻ SIĘ, PORA  POWSTAĆ !

Vote up!
1
Vote down!
0
#286597

gość z drogi

 Pawlak pilnuje swojego gospodarstwa,Tusku swojego

więc trzymają się w Kupie,trzyma ich strach ,szczególnie te pawlakowe biznesy ,Giełda Towarowa,Złoty trojkąt,czy RURA

10

Vote up!
1
Vote down!
0

gość z drogi

#286646

Ilekroć słyszę w przekaziorach wstrząsające zdanie " Teraz wszystko w rękach PSL" /ile to już głosowań "zawisło" na tych pajacykach ?.../ to marzy mi się kosa bojowa.

Vote up!
1
Vote down!
0

mukuzani

#286692

te mowienie do zebranych per wy zauwazylem u Tuska juz dawno, chyba nawet w jakims oredziu telewizyjnym takze uzyl tej formy do widowni telewizyjnej.

Zwykly cham nic wiecej !

z ujscia Menu do Renu

Vote up!
1
Vote down!
0

z ujścia Menu do Renu

#286624

Panstwa polskiego juz nie ma. Niezalezna.pl publikuje dokumenty na temat wiedzy Donalda T. w sprawie afery Amber Gold. Gdyby 15 maja Donald T. odniosl sie wobec informacji ABW to wiele osob uratowaloby swoje oszczednosci.
Donald T. zlamal prawo i powinien stanac przed trybunalem stanu.
Uklony.
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

Vote up!
1
Vote down!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#286625

[quote=wolny.strzelec]"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski[/quote]

Z szacunku dla Marszałka proszę dokładne jego cytowanie, a cytat brzmi następująco:

“Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie sk...synem"

Powiedzenie to pochodzi zresztą od Bismarcka i ma swój dalszy ciąg którym rodzimi "lewicowcy" notorycznie zapominają:

"... ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi”.

Vote up!
1
Vote down!
0
#286668

Nie uwierzą w żaden błąd. Oni nie błądzą. Ich rzeczywistość, to biznes, jakim jest rządzenie Polską.
Oni dzięki bezkarności władzy, mogą czerpać i czerpią!
Każdy wg uznania i zasług.
To jest ich Polska i tego bronią. O to walczą. To jest ich racja stanu, patriotyzm i miłość do Polski.
Tak to pojmują.

pozdrawiam,
Harpoon

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#286673

gość z drogi

nie uwierzą......Biznes jest Byznes

,yes,yes yes ,jak mawiał piękny kazio i wylądował na super POsadzie w Banku...

Harpoon swietnie TO wyłożył....

gratuluje  :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286690

Coś w tym jest Harpoon. Bardzo jasno wyłożył to prezydent Gdańska Paweł Adamowicz:

Jak dodał, ciągłość władzy, np. w Gdańsku, czy Wrocławiu jest gwarancją sukcesów tych miast. - Czynienie z tego zarzutu jest po prostu śmieszne - podkreślił prezydent Gdańska.

http://www.rp.pl/artykul/10,929192-Prezydent-Gdanska--Zarzuty-Macierewicza-to-paranoja.html

Vote up!
1
Vote down!
0
#286729

gość z drogi

ciagłość władzy w tych dwu miastach kojarzy mi się "historycznie"

teRAZ rozumiem PO co im były te pieniądze emerytów....

10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286748