propozycje PIS

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Przedstawiciel rządu - min. Rostowski z dużą dezynwolturą rzucił, wyciągniętą z kapelusza sumą sześćdziesięciu paru miliardów, które trzeba byłoby wydać na realizacje propozycji PIS. Gdyby tylko przyjąć wzrost zadłużenia państwa w czasie trwania tego rządu jako koszt jego przetrwania, to i tak jest to prawie siedem razy więcej.

Piszę - koszt przetrwania, gdyż trudno nazwać reformami...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Premier kolejny raz zapowiada walkę z biurokracją - stwierdził wbrew faktom, że w administracji państwowej ilość urzędników nie wzrosła (średnio). Za administracje samorządową - premier jak wiadomo - nie odpowiada, ale jako lider ugrupowania wiodącego w sejmie - już tak.

Szczegółowo stan zatrudnienia w administracji przedstawione jest w dzisiejszym artykule:http://gospodarka.dziennik.pl/praca/...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Prezes J. Kaczyński zaprosił do dyskusji znanych ekonomistów na temat zgłoszonych propozycji PIS .
Obóz władzy boi się merytorycznej dyskusji, tak - jak boi się powołania komisji śledczej w sprawie AG; całą energię poświęca dezawuowaniu działań opozycji we wszelkich jej przejawach. Wszyscy poważnie myślący o Polsce, nie tylko ekonomiści, widzą...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Zapewne ekonomiści zgodzą się z moja tezą, iż obserwowane przez wszystkich medialne zawody dotyczące wyliczeń kosztów realizacji propozycji prezesa PIS - nie maja nic wspólnego z porządnym rachunkiem. Jest po prostu zbyt mało konkretnych założeń, nie ma ustalonych warunków brzegowych; w niektórych kwestiach wyniki mogą sie różnic nawet o rząd wielkości (niżej podam taki przykład).

Cała...

0
Brak głosów