Nikt nie pociągnie tak dobrze jak Mucha

Obrazek użytkownika Dama Pik
Kraj

No cóż – dzisiaj rozpaczliwie broni się system jako taki. System III RP, któremu zagraża antysystemowy PiS z Jarosławem Kaczyńskim, co nie poleciał do Katynia, a był na liście. Gdyby nie ten szczegół, byłoby pozamiatane. Ale nie jest. A skoro zagrożony jest system jako całość, cóż znaczyć mogą te historyczne, anachroniczne i bez żadnego przecież znaczenia rozbieżności. W gruncie rzeczy – kosmetyczne różnice. Zresztą, nie róbmy polityki, brońmy systemu. Dawni działacze ZCHN z bojowcami nieboszczki PZPR, a może nawet PPR (jak Andrzej Wajda) mogą (i muszą!) paść sobie dzisiaj w objęcia, krzycząc: Ludzie, ratujta się! Nadciągają faszyści! Już są na Krakowskim Przedmieściu! Z pochodniami idą! Luuudzieee! Brońmy systemu, wszystkie ręce na pokład!
Widać coraz wyraźniej, że widmo nadchodzących nieuchronnie wyborów wprowadza pewien niepokój w okopach III RP, usypanych z sowiecką pomocą. Jak tym razem przekonać armię lemingów do głosowania na słuszną listę, gwarantującą trwanie systemu? Ano poprzez błyskotki. Przez gęby znane z telewizora, nieważne – z czego znane, bo to bez znaczenia, po prostu – znane. Nie anonimowe. Dlatego dobry był Dzięcioł z domu Wielkiego Brata, potem „agent” Arłukowicz, byłaby świetna Blida, ale już nie żyje, więc może chociaż mąż Blidy. Ludzie muszą systemowego kandydata "jakoś" kojarzyć. Najlepiej - z telewizorem.
Ale Muchę pochopnie ktoś chce pozbawić tej szansy. Ktoś wstawił ją na czwarte miejsce. Pewnie po to, by nie kłuła w oczy emerytów – zwolenników systemu, o których opowiadała rzeczy nieprzyjemne, że mianowicie z nudów, czyli z braku zajęcia, wysiadują godzinami w poczekalniach u lekarzy. Jak na przykład moja matka – odwiedziła w ubiegłym roku paru z rzędu okulistów, by usłyszeć ten sam werdykt: konieczna operacja, czas oczekiwania: trzy lata. Moja matka nie zagłosowałaby na Muchę, choćby Mucha teleportowała się jakimś cudem nawet na listę wiadomo jaką. Ale może w Lublinie mają inaczej. Bo Lublin, proszę Państwa, to chyba jest jakieś dziwne miejsce…
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mucha-chodzi-o-to-aby-pociagnac-cala-liste,1,4315986,wiadomosc.html
Brak głosów

Komentarze

j.w.

Vote up!
0
Vote down!
0
#159256

To już prawdziwa desperacja.
Muchę chyba wylansowała Gilowska (mówię o samych początkach).
PS. Nie wiem, czy Pani doczytała w tamtym wątku, wiec piszę zeby uspokoić Panią, że Palikot nie jest absolwentem KUL. Wywalili go i skończył inną uczelnię - Uniwersytet Warszawski.
;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#159267

A, nie wiedziałam, dziękuję.

Vote up!
0
Vote down!
0

Dama Pik

#159273

"Nikt nie pociągnie tak dobrze jak Mucha" - czy Damie tak przystoi ?
Tytuł przedni, jeden z najlepszych w tym roku, gdyby nawet treści nie było, to wart wszystkie pieniądze. A że jest treść i to istotna i oddająca sytuację to dwie piątki czyli dycha.

Pozdrawiam Serdecznie z nieukrywaną zazdrością w kwestii tytułu.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#159270

Dwuznaczności nawet mi przez myśl nie przeszły, mości Hrabio :)
Pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Dama Pik

#159272

a gajowy strzeli... Z bata

Vote up!
0
Vote down!
0
#159275

Myślałem że to raczej Mucha plujka (ulubiony przedmiot badań innego opluwacza platformowego). On by Muchę rozebrał, zbadał dogłębnie a potem na nią doniósł gdzie trzeba.

Vote up!
0
Vote down!
0
#159311