Będą bronili kłamstwa smoleńskiego, jak sowieci katyńskiego.

Obrazek użytkownika Janko Walski
Kraj

Kto mógł to powiedzieć? Antoni Macierewicz, Jarosław Kaczyński, ktoś z bliskich ofiar tragedii smoleńskiej, każdy kto choć przez chwilę zastanowił się nad tym wszystkim co do niego w związku z katastrofą dociera bez względu na stopień zafałszowania, bo fastryga wyjątkowo gruba.

Analogia rzeczywiście narzuca się sama. Na straży kłamstwa katyńskiego stały Sowiety i PRL, a Zachód udawał ślepego. Na straży kłamstwa smoleńskiego też stała i stoi nadal Rosja oraz do ostatnich wyborów Polska, no i Zachód, tak jak poprzednio, udaje ślepego, bo akurat doszedł do władzy w Stanach ktoś komu  myli się Europa z Azją, a w Europie Dyzmy wszystkich krajów łączą się by kręcić na potęgę ze zbrodniarzem okręty desantowe i ciągną kasę z rurociągów, itp. Ci którzy kłamstwu próbowali się przeciwstawić, tak wtedy, jak i teraz, uznawani byli za niepoczytalnych, oszczerców, podłych graczy, kierujących się innymi równie niskimi pobudkami. Tacy, których wiarygodności nie dało się całkowicie podważyć, tak wtedy, jak i teraz ginęli. Podobnie, wtedy i teraz zadano sobie wiele trudu by temat znieistnieć w przestrzeni publicznej...

"Będą bronili kłamstwa smoleńskiego, jak sowieci katyńskiego." Myśl ta z pewnością została wysłowiona nie raz, ale  do szerokiego ogółu nie dotarła. Wybory przyspieszyły jednak bieg wydarzeń. Szybko zbliża się moment w którym w końcu dotrze do Masowego, dotrze do najbardziej nawet opornych.  Co w tej sytuacji robi jeden z głównych ]]>mimów kłamstwa smoleńskiego]]>, red. Adam Michnik - największy autorytet obozu postępu, mądrości, szlachetności, miłości, w ogóle najwyższych standardów etycznych? Idzie na całość! To od niego słyszy Masowy słowa:

]]>]]>
" będą bronili kłamstwa smoleńskiego, jak sowieci bronili kłamstwa katyńskiego. Bo jeżeli powie się prawdę o Smoleńsku, że to była tragiczna katastrofa, to cała ta konstrukcja o zbrodniarzach, o zdradzonych o świcie, w ogóle nie ma sensu. Będą uparcie powtarzali, tak jak Rosjanie upierali się przez dziesięciolecia, że w Katyniu mordowali Niemcy"


Proszę Państwa, mamy oto akademicki przykład zastosowania starej bolszewickiej metody odwracania o 180 stopni, metody od zawsze stosowanej cynicznie i nagminnie  przez organy michnikoidalne czy urbanoidalne, jak kto woli. Trzeba powiedzieć, że metoda "180" jest niesłychanie skuteczna. Działa jak flary chroniące samolot przed rakietą. Powoduje, że chroniony target owszem zauważy wybuch-zamieszanie, ale już nie przyjrzy się zawartości rakiety-przesłania. Ponadto metoda "180" działa jak szczepionka chroniąca target przed niechcianą przez szczepiącego prawdą. Na kolejne przekazy z tym samym oznaczeniem bądź z tych samych źródel target już nie będzie zwracał uwagi i bardzo źle będzie myślał o owych źródłach.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (13 głosów)

Komentarze

Autorze, istnieje takie polskie słowo jak "cel", dlaczego więc "wzbogacasz" nasz język używając obcego, "target". Jeżeli Polacy nie będą szanować polskiej mowy i będą wymieniać polskie słowa na obce w takim tępie jak do tej pory, to wkrótce z polskiego, pięknego języka powstanie jakiś dziwoląg. Komorowski profanował polskie godło, lepiąc jakąś czekoladową pokrakę, PZPN zamiast orła na koszulkach reprezentacji, wciska Polakom jakiegoś stylizowanego kurczaka, a prawie wszyscy Polacy bezmyślnie niszczą polski język. Ktoś tym wszystkim chyba steruje odgórnie. Poza tym, nie mam nic do zarzucenia samemu wpisowi, ale tym razem nie ocenię, ponieważ musiałbym postawić pałę.

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1501534

przytrafiają mi się błędy, ale w tym przypadku nie ma Pan racji. W języku polskim nie ma odpowiednika zapożyczonego słowa "target" w znaczeniu jakie było mi potrzebne. Pewnie dlatego termin ten jest używany przez socjologów.  Polskie słowo "cel" nie odnosi się do grupy osób, zwłaszcza dużej, rozproszonej, wyróżnionej nie miejscem przebywania tylko jakąś abstrakcyjną kategorią. Proszę spróbować przeczytać wpis z zamienionym słowem "target" przez słowo "cel" - ciężko będzie zrozumieć.

Vote up!
1
Vote down!
-1

JW

#1501538