Do czego służyć mogą "Bristol" i Torwar

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

16 maja "Gazeta Wyborcza" doniosła, że piłkarska reprezentacja Rosji będzie mieszkała w warszawskim hotelu „Bristol”. Według szefa MSW Jacka Cichockiego "Rosjanie sami wybrali ten hotel, nie pytając nas o zdanie".
Nie wiem, od kiedy hotel Bristol znalazł się w oficjalnym katalogu centrów pobytowych dla drużyn, zatwierdzonym przez UEFA. Po wizytacji miejsc pobytu przez przedstawicieli drużyn poszczególne ekipy dokonały wyboru i zawarły wstępne umowy z właścicielami obiektów i jeszcze w lutym UEFA oficjalnie zatwierdziła i ogłosiła listę centrów pobytowych. Reprezentacja Rosji wybrała z katalogu hotel Bristol.
17 maja Komitet Koordynacji przygotowań złożył premierowi meldunek o osiągnięciu gotowości operacyjnej do turnieju.
W dniach 20 i 22 maja Jarosław Kaczyński wypowiedział się - cytuję: ""Nie mamy zamiaru organizować przedsięwzięć o charakterze publicznym, ulicznym. Nie mamy zamiaru tego czasu zakłócać. Chcemy, żeby to był czas spokojny i PiS, bez żadnych warunków będzie tej reguły przestrzegało."
Przyczyną tej deklaracji były Wcześniejsze spekulacje mediów, że PiS wraz z Solidarnością będzie w czasie mistrzostw organizowało antyrządowe manifestacje.
Mimo to 22 maja w internecie można był znaleźć nieżyczliwe, a często chamskie wypowiedzi polityków PO, PSL, SLD i RP o Jarosławie Kaczyńskim.
23 maja nagłośniono w mediach informację o wycofaniu się Rosjan z organizacji strefy kibica na Torwarze, na co zarządzający Torwarem zareagowali z widocznym żalem. Nikołaj Komarow, rzecznik Rosyjskiej Federacji Piłki Nożnej nie odpowiedział "Gazecie Wyborczej" na pytanie o przyczyny.
Jeszcze 22 maja przewodniczący Rosyjskiej Unii Kibiców Aleksandr Szprygin wyjaśnił, że powodem rezygnacji Rosjan z organizowania strefy kibica na Torwarze jest "pamięć o ofiarach katastrofy smoleńskiej, które tam spoczywały". Trudno nie zauważyć że są to dwie różne kategorie rosyjskich gości: drużyna i działacze z jednej strony, a kibice - z drugiej. Ta ostatnia wypowiedź dotyczy społeczności kibiców i postrzegam w niej pewien gest solidarności z Polakami.
Wczoraj (23 maja) dowiadujemy się że Joanna (nie mylić z Anną) Mucha "od 2 - 3 miesięcy rozmawiała z reprezentacją Rosji" na temat zakwaterowania z "Bristolu": "Przekonujemy reprezentację o tym, że być może w ich własnym interesie byłoby zasadne przemyślenie przeniesienia się - powiedziała Mucha".
Tego dnia także rudy zaproponował chętnym premierom bilety na mecz i obiad. Śmiem twierdzić, że niektórzy z nich nie mają pojęcia że zaproszenie zawdzięczają kolejnym próbom sprowokowania Jarosława Kaczyńskiego. O tym że to nieszczera propozycja, świadczą słowa:
"Jeśli okazałoby się, że ci politycy są gotowi wytrzymać podczas Euro, to proponowałbym przedłużenie tego stanu. To aluzja do deklaracji Kaczyńskiego, że PiS nie będzie organizować w czasie mistrzostw demonstracji".
Dziś z kolei (24 maj) Mucha zaapelowała do prezesa PiS o odwołanie comiesięcznego marszu pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, a "Gazeta Wyborcza" twierdzi że Rosjanie już na pewno nie zamieszkają w "Bristolu".
Apetyt może nie tyle rośnie "w miarę jedzenia", ile "wobec pojawienia się nowej potrawy na stole". Co będzie jutro? W jaki sposób władze będą kontynuować wojnę z Jarosławem Kaczyńskim i pamięcią o zamachu smoleńskim wobec świata, którego oczy właśnie zwracają się na Polskę?
Jak długo będę miał wrażenie że zarówno rosyjscy działacze sportowi jak kibice wykazują większą życzliwość i zrozumienie dla polskiego patriotyzmu niż "nasza własna" władza?
Oczywiście żyjemy w świecie realnym, nie wyidealizowanym i wiadomo że tak z Rosji jak i z każdego innego kraju może przyjechać każdy, niekoniecznie z dobrymi intencjami. Z naszej choćby najnowszej historii wynika że tak bywa. Dlatego przed nami wszystkimi trudne tygodnie. Polecam uważną lekturę tekstu Piotra Bączka "Smoleńska Miesięcznica i Rosjanie w „Bristolu”, tu: http://niezalezna.pl/28675-smolenska-miesiecznica-i-rosjanie-w-%E2%80%9Ebristolu%E2%80%9D
I jeden z ciekawszych problemów: kto tak zgrabnie steruje Joanną Muchą że "ma piłkę po obu stronach"?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

http://niepoprawni.pl/blog/1164/fun-fun-rassija-wyjebiet-was

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#258366

"Nieznani" sprawcy dokonają jakiegoś ataku, na "anonimowych" rosyjskich kibiców.
Sprawcy to będą naturalnie Kaczyści (agenci polskich tajnych służb), a ofiarami będą niewinni rosyjscy kibice, lub działacze (agenci służb rosyjskich).
Tyle w temacie.
pan Donald szykuje nam niezłą jazdę i będziemy długo pamiętać to, co zrobi w Polsce w najbliższym czasie.

pozdrawiam,
Harpoon

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#258368

Donald jest tylko marionetką taką samą jaką był elektryk stoczniowy i nie wiele może.Natomiast od wydawania decyzji w celu przywrócenia tzw porządku są inni ludzie w osobie choćby ministra spraw wewnętrznych,ewentualnie komendanta głównego policji.Na pewno wszystko wtedy spadnie na Donalda ale według logiki zawsze musi byc kozioł ofiarny a najlepiej taki już mało przydatny bo się wypalił albo jest niepotrzebny.W czasie zawodów wszystko może się zdarzyć i najlepiej by było aby każdy w miarę swoich umiejetnosci i mozliwosci nagrywał lub fotografował nieoficjalnie wszystkie nawet najdrobniejsze zdarzenia typu bijatyka przepychanki czy nawet utarczki słowne.Taka dokumentacja moze bardzo wiele pomóc oczywiscie jesli się znajdzie w odpowiednich rękach.Należy zarazem pamietac ze dawna esbecja rozrosła sie po 89 roku w nowych kapusi i wywrotowców,którzy funkcjonują wsród nas.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#258397