Skąd się biorą pożyteczni idioci Kremla

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Próby odpowiedzi na pytanie, dlaczego właśnie „ruska banieczka” charakteryzuje się specyficzną, nazwijmy to oględnie, konstrukcją moralną i takąż wiedzą, omijają oczywistą oczywistość.

Przecież to wynika z samej istoty rosyjskiej (wcześniej zaś sowieckiej) polityki. Pamiętać należy, że ma ona starożytne korzenie.

Otóż gdzieś tak w V wieku p. n. e. w Chinach żył wielki wódz i filozof jednocześnie Sun Zi (znany też jako Sun Tzu). Pozostawił po sobie fundamentalne dzieło Sztuka wojny, wykładane na wszystkich uczelniach wojskowych (oraz NKWD, KGB i FSB) Związku Sowieckiego, potem zaś Rosji.

Znajomość Sun Tzu tak naprawdę pozwala zrozumieć całą sowiecko-rosyjską politykę po 1917 roku.

Jego zdaniem, uznanym następnie przez sowieckich przywódców za własne, dowódca powinien cały czas dążyć do destrukcji wroga nim jeszcze zacznie się formalna wojna. Wojna jest bowiem stanem, jaki panuje pomiędzy państwami bez przerwy; różni się jedynie sposobem prowadzenia. Podobne zdanie znajdziemy później u Clausewitza, gdy twierdził, że pokój to tylko zawieszenie broni pomiędzy wojnami.

Starożytny Mistrz zaleca:

Dyskredytujcie wszystko, co dobre w kraju przeciwnika.

Wciągajcie przedstawicieli warstw rządzących przeciwnika w przestępcze przedsięwzięcia.

Podrywajcie ich dobre imię. I w odpowiednim momencie rzućcie ich na pastwę pogardy rodaków.

Korzystajcie ze współpracy istot najpodlejszych i najbardziej odrażających.

Dezorganizujcie wszelkimi sposobami działalność rządu przeciwnika.

Zasiewajcie waśnie i niezgodę między obywatelami wrogiego kraju.

Buntujcie młodych przeciwko starym.

Ośmieszajcie tradycje waszych przeciwników.

Wszelkimi siłami wprowadzajcie zamieszanie na zapleczu, w zaopatrzeniu i wśród wojsk wroga.

Osłabiajcie wole walki nieprzyjacielskich żołnierzy za pomocą zmysłowych piosenek i muzyki.

Podeślijcie im nierządnice, żeby dokończyły dzieła zniszczenia.

Nie szczędźcie obietnic i podarunków, żeby zdobyć wiadomości. Nie żałujcie pieniędzy, bo pieniądz w ten sposób wydany, zwróci się stukrotnie.

Infiltrujcie wszędzie swoich szpiegów.

Tylko człowiek, który ma do dyspozycji takie właśnie środki i potrafi je wykorzystać, żeby wszędzie siać niezgodę i rozkład – tylko taki człowiek godzien jest rządzić i wydawać rozkazy. Jest on skarbem dla swojego władcy i ostoja państwa.

Jak zatem widać, polityka Rosji rodowód ma… starożytny.

Istotne jest również i to, że na współpracę w kraju uznawanym za wrogi (a więc w każdym praktycznie) współpracują z istotami najpodlejszymi i najbardziej odrażającymi.

Wystarczy przyjrzeć się bliżej dziennikarzom czy też blogerom promującym moskiewski punkt widzenia, albo, co gorsza, jawnie usiłującym destabilizować kraj.

Wielu z nich przed laty byli powiązani często nawet ze służbami specjalnymi bolszewii. Ba, niektórzy nawet pracowali w nich. Dzisiaj, o zgrozo, jeden z byłych oficerów WSW (inaczej zwane zielonym SB) występuje jako PPP (Prawdziwy Prawicowy Polak) w telewizji mieniącej się „narodową”. Również polskojęzyczna blogosfera nie jest wolna od takich „patriotów”, którzy w czasach PRL wyjeżdżali na „misje specjalne” na Zachód.

Dzisiaj jedynie możemy rozpoznać ich po ich owocach – przyciągnęli do siebie rozmaite monstra, pośród których roi się od pożytecznych idiotów Kremla; trafiają się też najzwyklejsze szumowiny wietrzące okazję by nie tylko zaistnieć, ale też zwrócić na siebie uwagę centrali tak, że może kiedyś w przyszłości parę rubli kapnie.

Tradycja sprzedawania Polski za kopiejki w rodzinach niektórych takich blogerów i dziennikarzy sięga czasem nawet okresu Powstania Styczniowego.

Uległość i chęć służenia wschodniemu Imperium mają zatem w genach.

Ot, cała tajemnica.

 

5.11.2021

 

Ps. Im mniej zaszczepionych, tym większa szansa na to, że się Polaczkom zablokują szpitale. I wtedy nie będą protestować w obronie Ukrainy czy też przeciw podmorskim gazociągom mając zupełnie inny problem na głowie. Tak przynajmniej sądzi Putin i jego przyjaciele.

Sytuacja już dojrzała do tego, by Ludowe Republiki poprosiły o przyjęcie do Matuszki Rosji.

Prócz nagle ożywionych antyszczepanów polskojęzyczne portaliki zaczęły narrację o rzekomej ofensywie wojsk ukraińskich na zbuntowane prowincje. Za moment więc pojawią się zielone ludziki albo już jawnie ruska armia ruszy z pomocą humanitarną.

Do kompletu zatem dojdzie jeszcze wzmożenie prowokacji na granicy z Białorusią.

To wszystko są elementy tej samej układanki. Tylko totalny głupiec tego nie dostrzega.

 

 

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (19 głosów)

Komentarze

Służenie temu Imperium owszem, maja w genach. Warto jednak byłoby zajrzeć do rodowodów.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#1634830

Podaję strony internetowe  w języku angielskim finansowane przez rząd rosyjski. Poprzez nie serwuje się rosyjski punkt widzenia nie tylko na tematy gospodarcze i polityczne ale również na temat Covid:

Global Research

News Front

SouthFront

Strategic Culture Foundation

Geopolitica.ru

New Eastern Outlook

Katehon 

 

Źródło:

GEC Special Report: August 2020, Pillars of Russia’s Disinformation and 
Propaganda Ecosystem

https://www.state.gov/wp-content/uploads/2020/08/Pillars-of-Russia%E2%80%99s-Disinformation-and-Propaganda-Ecosystem_08-04-20.pdf

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1634838

Teoria spiskowa rodem z Rosji dotycząca powstania Covid: Wirus został stworzony w laboratoriach przez Amerykanów przeciwko Chinom - aby powstrzymać chiński rozwój gospodarczy.

Vote up!
0
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1634892

W sieci rosyjskiej faszystowskiej propagandy ważne miejsce zajmuje "The Saker" - artykuły stamtąd były bardzo często tłumaczone i ochoczo umieszczane na polskich blogach.

https://thesaker.is/

Po włączeniu Białorusi do Rosji przez Putina w "sakerowej cerkwi" biły radosne dzwony, a w komentarzach znalazłam rzeczy następujące:

"Litwa i Gównopolska — nie mają już asów w rękawach?  Euro-śmieciowe czarownice Annegret Kramp-Karrenbauer i Ursula von der Leyen? TIkhanovskaya i jej towarzysz zabaw z BHL? Analny Nawalny? Ukraonaziści ? Biden? Aż tylu niezwykle utalentowanych ludzi w służbie porządku opartego na prawach, a mimo to mamy dwóch autokratów, Putina i Łukaszenkę, zwyciężających w taki właśnie sposób..." /Nussiminen/

 

"Ukraina stanie się częścią samej Federacji Rosyjskiej we właściwym czasie, ponieważ wcale nie posiada prawidłowo funkcjonującego rządu. Depopulacja i całkowite zniszczenie tego, co kiedyś było naukowym i przemysłowym centrum niegdysiejszego ZSRR, wkrótce sprawi, że Ukraina będzie do wzięcia, a Rosja – zjednoczona z Białorusią – będzie miała bardzo mały problem z odebraniem tego, co jej się słusznie należy. Ukronaziści są najbardziej bezwartościowymi wazeliniarzami na świecie od prawie 8 długich lat, a ich zagraniczni sponsorzy są prawie mentalnie upośledzeni, LOL."/Nussiminen/

https://thesaker.is/meeting-of-the-supreme-state-council-of-the-union-state-russia-belarus/

Wcale nie wątpię, że oni już mają plany na "Gównopolskę", a na razie starają się jak mogą skompromitować i nasz rząd.

Vote up!
0
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1634894

Na temat portalu NEon24 zwanym Scierwoneonem napisałem wiele materiałów na różnych portalach i moich blogach. Wykazywałem tam chamstwo obrażanie patriotów, pochwałę Putina i  antypolskiego działania choćby  bloga NDP i wielu innych. Wykazywałem kim i czym są. To nic innego jak tzw V kolumna w internecie. Materiały były publikowane na FB polityków prawej stronie oraz instytucji państwowych.

Nie wszyscy blogerzy są antypolscy w Scierwoneonie ale po co tam publikują wspierajac antypolskie działania wymierzone w politykę, sojusze, bezpieczeństwo Polski.

Działania wrogie wspierające naszych wrogów trzeba ujawniać i potępiać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634840

- Wojciecha Sumlińskiego którego poglądy polityczne i opisywanie dzisiejszej rzeczywistości jak by bliskie są wielu Polakom ale i moim spostrzeżeniom i wnioskom wyciąganym z wydarzeń otaczającego nas świata.

W dalszej części chciałbym zaproponować wysłuchanie wywiadu z Panem Wojciechem (10 minut) z 2019 roku zamieszczonym na portalu medialnym CDA bo jak wiecie banda żydo-faszystów z Jude Tube czy Jude-zbook blokuje takie treści ze szczególnym udręczeniem przy biernej postawie „polskiego” Rządu (nie)Rządu - ale może na początku wywiadu między wierszami da się odczytać prawdziwe powody braku rozliczenia afer i morderstw za czasów rządów platformy obłudników (przypominam że wywiad jest z 2019 roku)..

Słowa które tam padają przytoczone są jak powiada Pan Sumliński - z kręgów dzisiejszego rządu i mówią o przyczynach zaniechania rozliczenia że „jesteśmy za słabi” – nie wydają się prawdziwe a śledztwo i dochodzenie prawdy przypomina grę Flipper

- gdzie Pan Wojciech jest "kulką" dążąca do „dołka z prawdą” - a maszyną i łapkami które nie pozwalają dojść do „dołka prawdy” - sterują gracze - czyli ta cała, przestępcza banda złodziei, w tym z afery SKOK (ukradziono łącznie 10 miliardów złotych) - z powiązaniami po obu stronach pozornie rywalizujących ze sobą partii na arenie polskiego cyrku dla dużych dzieci.

W udzielonym wywiadzie poruszone są cztery główne wątki – 1) o przyczynach zaniechań rozliczenia zbrodni i afer co jest wierutnym kłamstwem i krętactwem już i obecnych rządzących z PiS-u , 2) agenci WSI w otoczeniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, 3) finansowanie Biedronia przez Niemców, 4) Bezprawne roszczenia Żydów od Polski za reparacje wojenne – czyli o tym jak znowu Żydom chciwość zaślepia rozum.

Tu niżej link do wywiadu z Wojciechem Sumlińskim:

https://www.cda.pl/video/335182669/vfilm

Mój komentarz jest uzupełnieniem obrazu z puzzli dzisiejszej Polski

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1634857

"PiS PO jedno zło" (wszyscy kradną). "Udają, że się kłócą".itp. Różnica jednak jest - praktycznie zlikwidowano ubóstwo. "Swoi ludzie w spółkach skarbu państwa" za PO powodowali straty czy niską rentowność. "Kolesie" z PiS jednak mają znacznie lepsze wyniki finansowe. Może mniej kradną, lub są lepszymi fachowcami?

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#1634869

- dobrych działań obecnego Rządu które są dla Polski i Polaków wręcz pozytywnym skokiem dziejowym. 

Moim celem jest odseparować od PiS-u tą gangrenę - czyli ten wołomiński, żydowski gang który poutykał w swoich szeregach ludzi z przeciwnego obozu politycznego i rekomenduje ich wyborcom jako osoby patriotyczne. 

Jednym z głównych rozgrywających jest były vice Starosta w Wołominie Adam Łossan na którego powrozie chodzą wołomińskie świnie w togach. Jest to dobry znajomy i przyjaciel PiS-u z Wołomina który załatwia im wiele spraw. 

Jak wynika z analizy sprowadza on do Polski Żydów i mając szeroki dostęp do nieruchomości w powiecie ich tu potajemnie osiedla - głównie w Zielonce w rejonie ul.Osowskiej gdzie mieszkają też sędziowie i prokuratorzy.

 Na zdjęciu pierwszy  od lewej Adam Łossan z pochodzenia łotewski Tatar - ku zdumieniu wielu osób które go znały dziesiątki lat dopiero od niedawna ujawnił się jako sympatyk PeO.

Ja się nie zajmuje tylko "klikaniem w klawisze".

Ten w środku w krawacie to właściciel hotelu i restauracji "Trylogia" - nijaki Ładno który wywiózł do lasu własnego syna i kazał mu kopać grób dla siebie - ale o tym innym razem.

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
Konto zawieszam do czasu zmiany lub zgonu admina.

#1634870

Pytanie myślę powinno być postawione inaczej: 

Dlaczego Polska nie ma masy pożytecznych idiotów w Rosji, na Ukrainie, Białorusi, w Niemczech i Brukseli?

Przed rosyjskimi i niemieckimi pożytecznymi idiotami raczej trudno się uchronić. Można jedynie i należy nakładać im kaganiec tak jak to robią Niemcy, Francja, USA czy Rosja. Ale to że samemu nie posiada się dużej armii pożytecznych idotów we wszystkich krytycznych krajach jest dla mnie gorsze niż nie posiadanie własnej armii.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634904

Na jakiej zasadzie miałoby to funkcjonować

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634906

To ja mam dawać recepty decydentom???? Ja?  I tobie też?

Wszystko i cały czas jest wojną między państwami. Nie ustaje ona nawet na sekundę. Kto tego nie wie jest naiwnym dzieckiem. Użycie sił zbrojnych jest ostatecznością i ostatnim etapem wojny. Stosuje się go tylko wtedy gdy wszystkie metody zawiodły, oraz po tym kiedy odpowiednio zostało urobione społeczeństwo na które dokona się agresji. To przygotowanie, demoralizacja i rozłam w polskim społeczeńswie dzieje się non sto i jest świadomie prowadzone. Robi to nie tylko Rosja, ale akurat ta ma w tym ogromne tradycje. 90% wszystkich swoich ogromnych zdobyczy terytorialnych Rosja dokonała właśnie w ten sposób.

Przekupstawa, obietnice przywilejów, pranie mózgów, praca nad społeczeństwem przeciwnika, a na końcu wystarczy tylko wejść i pozamiatać. Nie inaczej jest dzisiaj. Te wszystkie Sputniki, RT (dawniej Russia Today) - ogromnie popularne we Włoszech i Niemczech (dostępne qur..a nawet w każdym ich hotelu), Arabsko-języczna Rusiya Al-Yaum, i cała masa stacji skierowanych na Litwę, Łotwę, Estonię, Mołdawię, kraje bałkańskie i arabskie. 

O internecie, trolach, fake newsach mam też pisać?

Zachód z kolei wykorzystuje w tym celu wszelkiej maści fundacje, choć Rosja też. Kiedy dają kasę na działalność to czyje interesy będzie ta fundacja promowała? Polskie? Na zachodzie i w Rosji jest to prawnie zabronione jeśli społeczeństow nie jest  informowane o tym fakcie. W Polsce zaś fundacje mogą prowadzić dywersję pod przykrywką "polskich" ....

Wszystko jest wojną. A skoro tak, to dlaczego co najmniej 20% funduszu Ministerstwa Obrony nie idzie właśnie na wszystko co napisałem wyżej? Akurat my, Polacy, mamy niesamowite warunki by hodować pożytecznych idiotów jak pieczarki na farmie. Mamy ogromną ilość polonii w każdym państwie. Byliśmy w stanie obrócić Izrael o 180 stopni ale zamiast tego oddaliśmy tam całą inicjatywę Rosji.

Zacznijmy od systemowego podejścia do problemu, opracowania najlepszych strategii i przenaczania na ten cel dużych pieniędzy, traktując to jako regularną formację wojskową. Bo właśnie tym to jest. W Rosji nie różni się to niczym od wywiadu i kontrwywiadu i jest sponsorowane jak i sterowane zarówno przez państwo jak i przez wojsko.

Gdyby to odemnie zależało, to już dawno wszyscy mieszkańcy Królewca mówili by po polsku i manifestowali by o prawo do referendum. Do referendum za przyłączeniem tego obwodu do Polski. Jeśli chcemy by Rosja ograniczyła swoją dywersyjną działalność w Polsce, to my musimy mieć coś, czego ograniczenia działalności będzie od Polski domagała się Rosja. 

Potrzebujemy jak ryba wody profesjonalnych Wojsk Ogłupiania Przeciwnika a w języku oficjanym: Własnej Piątej Kolumny i Agentów Wpływu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634998

Ocena mojego komentarza jest DOWODEM na to jak silnie zinfiltrowany przez rosyjskich troli jest nawet ten portal. Cóż więc mówić o pozostałych mediach i społeczeństwie?

W tej chwili pozytywnych ocen 3 a negatywnych 4, czyli większość! Większość czytelników tego portalu jest więc za pozostawieniem status quo, dawaniu wolnej ręki Rosji i na nie robieniu z tym gigantycznym problemem niczego. Jest to postawa prezentowana wyłącznie przez ruskich troli i przez pożytecznych Rosji idiotów. Brakuje tylko apeli o zbiórkę na nożyce do cięcia drutu z wysyłką na Białoruś.

I rest my case.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635060

.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634997