30 razy więcej NOP-ów

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Ręce opadają. Od kilku dni postponująca innych blogerów za to, że nie podzielają jej dość wysublimowanego poglądu na rzeczywistość „wszystkowiedząca” pokazuje, że nie rozumie znaczenia pojęć, jakimi się posługuje.

W dzisiejszym poście z 14:08 pani „wszystkowiedząca” zwraca się do innego blogera tymi słowy:

Proszę przywołać te, o których Pan mówi.

Jak również wskazać liczbę NOPów po amantadynie.

https://niepoprawni.pl/comment/reply/154188/1635156

Tymczasem nawet uczennica I klasy liceum medycznego już 5 minut po rozpoczęciu pierwszej lekcji wie, że NOP to skrót od niepożądany odczyn poszczepienny.

Jako taki związany jest ze szczepionką, a nie z tabletką powlekaną.

W tym drugim przypadku mówimy o skutkach ubocznych leku. A te akurat w przypadku amantadyny (Viregyt K) są dość dobrze znane od lat.

Przypominam, że chodzi o:

  • drgawki,
  • omdlenia,
  • zawroty głowy.

Bardzo często pacjenci zgłaszali, że lek Viregyt K powodował czerwone plamy na skórze (sinica marmurkowata) oraz obrzęk kostek.

Często zgłaszano skutki uboczne obejmujące: bóle głowy, bóle mięśni, utrudnione kontrolowanie ruchów, utrudnione zasypianie, koszmary nocne, nadmiernie pozytywny nastrój, uczucie nerwowości, lęk, depresję, omamy, uczucie zmęczenia, spadek koncentracji uwagi, przyspieszone lub nieregularne bicie serca, spadek ciśnienie krwi przy wstawaniu z pozycji leżącej mogące prowadzić do omdleń lub zawrotów głowy, utratę apetytu, suchość w jamie ustnej, zaparcia, zaburzenia mowy, zaburzenia widzenia, samopoczucie choroby, pocenie się.

Niezbyt często zgłaszano niewyraźne widzenie.

Rzadko u pacjentów odnotowano: wysypkę, dezorientację; splątanie; zaburzenia psychiczne obejmujące uczucie paranoi, utrudnione poruszanie się, drżenia, złośliwy zespół neuroleptyczny (mogą również pojawiać się sztywność mięśni i uczucie gorąca); biegunkę; spadek ostrości wzroku; pieczenie i zaczerwienienie oczu; uszkodzenie rogówki; obrzęk rogówki, utratę kontroli pęcherza moczowego (mogą także występować nagłe parcie na pęcherz lub utrudnienia w oddawaniu moczu).

Bardzo rzadko dochodziło do: zmian w wynikach badań krwi opisujących funkcjonowanie wątroby, zaburzeń czynności serca powodujących obrzęk kostek i/lub duszności, nadwrażliwości na światło, spadku liczby białych krwinek zwiększającego ryzyko zakażeń.

Z częstością niemożliwą do ustalenia na podstawie dostępnych informacji zgłaszano: dziwne nieodparte zachowania jak niekontrolowany zakupoholizm, silna chęć do ryzykownego hazardu, przejadanie się lub kompulsywne objadanie, nasilenie lub zaburzenie libido oraz nietypowo niską temperaturę ciała <35ºC (dzieci są bardziej narażone na jej występowanie).

]]>https://www.medicover.pl/leki/viregyt-k/#skutki-uboczne-leku]]>

Pani mgr farmacji Olga Sierpniowska tłumaczy, co znaczą wyboldowane słowa:

Jeśli ulotka informuje, że jakieś działanie występuje

bardzo często: oznacza to, że pojawia się ono częściej niż u 1 na 10 pacjentów;

często: takie działanie pojawia się rzadziej niż u 1 na 10 pacjentów, ale jednocześnie częściej niż u 1 na 100;

niezbyt często: rzadziej niż u 1 pacjenta na 100, ale częściej niż u 1 na 1000;

rzadko: rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów, ale częściej niż u 1 na 10 000;

niezwykle rzadko: nie częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących dany lek.

]]>https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow]]>

Tymczasem „wszystkowiedząca” pisze o milionie NOP-ów. Zakładając, że badania, z których zaczerpnęła tą informację obejmują jedynie ludność Unii Europejskiej łatwo obliczyć, że gdyby NOP-y wywołane szczepionkami występowały tak samo często, jak skutki uboczne amantadyny, wówczas byłoby ich aż 27 razy więcej. Po doliczeniu ludności państw współtworzących Europejski Obszar Gospodarczy – 30 razy.

I to by było na tyle, jak mawiał profesor Jan Tadeusz Stanisławski.

 

 

9.11 2021

 

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (8 głosów)

Komentarze

Propaganda antyszczepionkowa jest moim zdaniem, aktem antypolskim skierowanym przeciwko zdrowiu i życiu, to jak popieranie prowadzonej wojny hybrydowej Rosji i Białorusi przeciw Polsce. Nie mają tutaj znaczenia intencje chodzi o negatywny skutek. I na takie wrogie działanie należy reagować. Sprawa decyzji jest indywidualna, wzywanie publiczne celem spowodowana zagrożenia życia to już wrogie działanie.
Potępiam takie zachowania.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635211

- wolna i niepodległa Polska ! - u rudej antypolskiej mendy i gangreny. 

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1635218

I znowu HD "mącisz" w głowach członków antyszczepionkowej sekty! Oni się takimi "pierdołami" nie mają zajmować, mają przyjmować  bez zastrzeżeń i wierzyć w to, co im podają ich guru.

PS  Jak ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, co do wiedzy i kompetencji "nie najmłodszej już lekarki", to po tym tekście ich mieć nie powinien.

Vote up!
0
Vote down!
0

jan patmo

#1635240

sekciarscy kaznodzieje

 

nie szczepcie się

czekajcie na cudowny lek

choć kostucha

w twarz wam się śmieje

sekciarscy głoszą

kaznodzieje

Vote up!
2
Vote down!
-1

jan patmo

#1635390