Dostęp do broni palnej-przyczynek do dyskusji

Obrazek użytkownika hobo
Kraj

Siłą rzeczy okres świąteczny odsunął na dalszy plan dyskusję nt. dostępności do broni palnej. Po ostatniej , niewątpliwie wielkiej tragedii w Stanach , temat jednak powróci i dostarczy szermierzom nieubłaganego postępu mocnych argumentów.O ile jednak spora część społeczeństwa amerykańskiego zachowuje trzeżwość spojrzenia warto popatrzeć jak to wygląda na naszym podwórku.

Otóż , co nie powinno dziwić to posłowie tz. lewicy najbardziej obawiają się abyśmy się nawzajem nie wystrzelali.Nie dziwi bo troskę o każdego z nas maja wpisaną w genach.Znany spec od terroryzmu poseł Dziewulski nie pozostawia tu żadnych złudzeń. Tylko muszę przyznać że brzmi mi to trochę nieszczerze.Jeszcze nie tak dawno biegał przecież po Sejmie z "gnatem" pod pachą.Prawdopodobnie zachował go do dziś , a może jeszcze kilka innych choć będąc w stanie spoczynku nie musi już ścigać grożnych przestępców.

Takich badań nikt nie robi, ale ciekawe jak rozkłada się posiadanie broni wśród przedstawicieli władzy. Do tych którzy "etatowo" są posiadaczami broni należą byli oficerowie WP, milicji , służb specjalnych, SB. Mając specjalne przywileje i względy w naszych niezawisłych sądach wydaje się że nie muszą się niczego obawiać i dając dobry przykład powinni pozbyć się swoich arsenałów. Bo czy "szary obywatel" może czuć się bezpiecznie mając za sąsiada uzbrojonego weterana rodem z UB?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

W Polsce, jak to w reżimowym państwie, prawo do posiadania broni, mają tylko przedstawiciele reżimu??? Mam tylko nadzieję, że wraz z odzyskaniem niepodległości, odzyskamy naturalne prawo do obrony wszystkimi dostepnymi środkami??? Mam nadzieję, że ci, którzy będą budować społeczeństwo obywatelskie, będą pamiętać, że podstawą społeczestwa obywatelskiego jest prawo do posiadania broni w takim samym zakresie, jak służby pilnujące porządku publicznego, jako gwarancja równych praw??? Mam nadzieję, że ta nowa władza i jej indywidualni przedstawiciele, nie będzie musiała obawiać się społeczeństwa posiadającego broń??? Nie ma żadnych merytorycznych argumentów w niepodległym i suwerennym kraju, by zakazywano posiadania broni, bo jest ona, między innymi atutem, kiedy przyjdzie bronić ojczyzny. To jest mój mały wstęp do dyskusji, i proszę mi tu nie dawać, przykładów o zabijaniu kumpli przy wódce, bo to jest poniżej poziomu tej dyskusji. Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#317084

Jeszcze jedna rzecz jest BARDZO ważna jeśli już pozwolimy obywatelom mieć własną broń: Należy wpisać do kodeksu karnego definicję słowa "morderstwo" jako "zabójstwo z premedytacją" oraz przywrócić karę śmierci za morderstwo tak właśnie rozumiane i tę karę z pełną bezwzględnością wykonywać (bez żadnych "moratoriów", itp.). To trzeba zrobić ZANIM da się obywatelom broń do ręki (jeśli już w ogóle ją im dawać).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#317063

To jest kwestia działania wymiaru sprawiedliwości (sądy, policja, itp.), bo do zadań tegoż wymiaru należy m. in. wyjaśnianie spraw.
Moim zdaniem to właśnie przedstawiciele władzy tacy jak posłowie, senatorowie, prezydent, premier, itd. powinni być karani bardziej surowo niż "zwykli" obywatele, bo oni są tzw. dawcami przykładu jak się postępuje ale i nie tylko. Oni są reprezentantami obywateli, więc MUSZĄ być czyści (jak może stanowić prawo w państwie ktoś, co do kogo zachodzi uzasadnione podejrzenie, że łamie prawo tegoż państwa?).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#317136

Popieram posiadanie broni dla każdego obywatela.Nie chcę się bać.Jestem normalnym człowiekiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wojtek

#317109

"W Polsce, choć mało kto o tym wie, można posiadać broń bez pozwolenia. Wystarczy mieć skończone osiemnaście lat, aby legalnie zakupić broń palną. Każda broń zaprojektowana przed rokiem 1885 i ładowana rozdzielnie nie wymaga posiadania specjalnego pozwolenia. Jedyne ograniczenia jakie istnieją to zakaz używania poza strzelnicami oraz przenoszenia tej broni załadowanej"...

polecam... ad artykuł powyżej - strachy na Lachy, kolego: nec Herkules contra plures (co na Polski tłumaczę - gdzie ludzi kupa tam i kulturysta dupa. I to - bez względu na wielkość gnata, którego może także nosić)

Read more: http://www.pch24.pl/prawo-pariasa--bron-czarnoprochowa,1266,i.html#ixzz2GIMTRxSq

Krzysztof Kaznowski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof Kaznowski

#317118

a nie o zabawkach dla fanów Karola Maya.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#317151

Jaka jest przyczyna, powodująca kurczowe trzymanie się przez
władze zakazu posiadania broni?
Przyczyn jest kilka.
Pierwsze -jest to narzędzie do wywoływania atmosfery terroru
bandyckiego w państwie, zawsze wtedy kiedy odpowiada to
rządzącym.
Wystarczy przecież wypuścić uzbrojonych nielegalnie bandytów
z pudła, aby było o czym w publikatorach opowiadać.
A to z kolei daje pretekst do "rozszerzania uprawnień"
służb i policji...
Drugie -nawet najbardziej sprzeniewierzony polityk, nie musi
się obawiać SPRAWIEDLIWOŚCI BEZPOŚREDNIEJ.
Trzecie -mafia wykreowana przez lewackich polityków, nie musi obawiać się o straty "w akcji".
Czwarte -kiedy JEDYNYM dostarczycielem broni są służby
w typie ABW, wtedy zawsze można wyciągnąć jakiegoś
Brunona K, aby zrobić publiczne show z "zamachowcem" w
roli głównej.
Piąte -zawsze można uzbroić jakiegoś Cybę, nie ryzykując
jego zagrożenia podczas mordowania opozycji.
Słowem?
Nam pozostają tylko SŁOWA przeciw BRONI reżimu.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#317168

..... i tak takie biadolenie trzeba wypluć.
Liczą sie tylko argumenty racjonalne, proste i bespośrednio dotyczące wolnego obywatela.
Jesli ten obywatel chce bronić siebie i swojej rodziny przy użyciu broni palnej, to nie można mu tego zabraniać.
Propagandowe argumenty typu "głupie Polaczki się wystrzelają" pozbawione są sensu i logiki. "Głupie Polaczki" rownie dobrze mogą powyżynać się nożami kuchennymi, a tego nie robią.
Każdy Polak ma w kuchni arsenał broni białem, kolnej, ciętej, obuchowej i do rąbania też, zabrońmy mu tego.

Wadza boi się uzbrojonego obywatela, ot i cała prawda.

_______________________
Póki dech póty nadzieja

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Póki dech póty nadzieja

#317191

 Polska jest krajem okupowanym od 1945 roku do dziś przez bolszewicką dzicz, dlatego dostęp do broni jest zakazany. Repliki czarnoprochowe są dostępne wszędzie, ale tylko u nas milicja wymaga w celu zakupienia prochu czarnego tzw EKBP (zdjęcie, 105zł, wniosek). Brak słòw na to nasze zniewolone kondominium.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#317195