Kolejny generał emerytem.

Obrazek użytkownika hobo
Kraj

Kiedy w kolejnych programach  Elzbiety Jaworowicz  ukazały się dwa reportaże traktujące dość niepochlebnie pracę  policji, tknięty zwierzęcą intuicją wyraziłem opinię  że coś jest na rzeczy. Nie żebym przypisywał pani Jaworowicz aż tak wielki wpływ na tak ważną instytucję, która przecież zapewnia nam bezpieczeństwo i nie dosypia abyśmy spali spokojnie. No i stało się! : Komendant Główny Policji gen. Działoszyński  złoży dymisję w poniedziałek.

A przecież wskażniki wykrywalności przestępstw  powinny strzelić w górę, szczególnie po podniesieniu  progu od którego te przestępstwa są liczone. Wypada tu przytocczyć tematykę jednego z tych reportaży. Otóż rzecz była o tym jak grupa funkcjonariuszy oddała ok. czterdziestu strzałów z broni palnej do samochodu z nastolatkami w środku. Szczęśliwie,  dzięki  Bogu nic im się nie stało mimo że strzelano do nich z odległosci ok, 10m.

Pytanie tylko  co przeważyło w krytycznej ocenie tej akcji policji: czy nieudolność w posługiwaniu się bronią czy  jej  od podstaw złym rozpracowaniu?  Mam nadzieję   że jednak to drugie.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)