ii wojna

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

I znowuż! ci służbiści "zatroskani", faryzeusze!, podważający sens powstańczego zrywu!
Ta ich bolszewicka troska, ubrana w szaty zakłamania nawet jeśli cytują Kisiela

Wczoraj w Tvp info w "Minęła dwudziesta" jeden z zaproszonych gości ( Tekieli? lub Potocki?) wypowiedział takie zdanie.
Cyt. z pamięci; We wszystkich krajach które miały w przeszłości zaborców, okupantów, kolonizatorów szanuje się,...

4.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (17 głosów)
Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Gdy wcześniej proponowałem by władze szukały pieniędzy superprodukcję "Karski" w komentarzach pojawiły głosy że to się nie uda. Hollywood jest przeciw nam itp. itd. Nie zgadzam się z tym. Tym światem rządzi pieniądz, ten jak wiadomo nie śmierdzi. Ale rozumiem wątpliwości. 

Jest jednak branża której produkcje również kupują miliony osób. W tej branży nasze firmy już zaistniały, mamy nawet kilka...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Yagon 12
Historia

Tak się jakoś dziwnie plecie od 1945 roku, że uroczystości upamiętniające zakończenie działań wojennych w Europie odbywają się ósmego i dziewiątego maja.Wiadomo od lat czemu tak się dzieje i raczej zgodnego terminu ustalić się już nie da. W PRL wzorem sowieckich towrzyszy 9 maja był dniem radosnego świetowania. Nie inaczej było w III RP az do obecnego roku, kiedy tuz przed rocznicą sejm...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

75 rocznica napaści sowietów na Polskę. Tylko kresowiacy i ich potomkowie znający ten straszliwy dzień z opowieści starszych mogą to najlepiej odtworzyć. Opisać ten horror. Dla nich ten dzień był nawet straszliwszym niż 1 września.

Ludzie nie martwią się już o granice! ludzie martwią się o ogniska domowe!
To walka już nie tylko o wolność, ale o ducha!
Bo ludzie na kresach wiedzą i czują kim są...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (15 głosów)
Obrazek użytkownika Smok Gorynycz
Kraj

Na swoim blogu napisałeś Hartmanie, absolwencie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego następujące słowa:
"A przed kim ukrywali się Żydzi? Czy chodziło może o to, że po każdej ulicy spacerowały patrole niemieckie, zaglądając to tu, to tam, w poszukiwaniu ukrywających się Żydów? Otóż bynajmniej. Tymi, których strzec się musieli Żydzi i z powodu których musieli się ukrywać w chlewach i pod podłogą,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Historia

 

   Podpułkownik Adam  Borys w pełni zasługuje na miano syna swojej ziemi. Urodził się w 1909 roku w Niechanowie, w powiecie gnieźnieńskim. Zmarł w1986 w Witkowie, w powiecie gnieźnieńskim.

   Inżynier rolnik, oficer rezerwy, artylerzysta. Kampania wrześniowa, Przedostał się na Węgry z całą swoją - w  pełni uzbrojoną - baterią. Internowany,  zbiegł przez Jugosławię do Francji. Walczył w 3DP w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Historia

[kontynuacja tekstu "Ci, ze "spalonych wsi", i ci, którzy "stali z bronią u nogi"]

 

   24 października 1942 roku wieczorem trzej członkowie PPR - i żołnierze okręgu Warszawa-Miasto GL - wrzucili przez okno wiązkę granatów do restauracji (nur fur Deutsche) Cafe Club na rogu  Al. Jerozolimskich i Nowego Światu w Warszawie. Niemcy przyznali się do kilku rannych. GL strat nie poniosła. W tym samym...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Historia

Problem jest taki, że nie wiem, jak się to poprawnie pisze.

 

Ponieważ niedawno  - dzięki pewnej pełnej uroku Komentatorce – dowiedziałem się o istnieniu „żydowskiej sekcji warszawskiego gestapo”, postanowiłem trochę potropić… I wytropiłem. Jednoosobową sekcję budapeszteńskiego gestapo. A ściślej mówiąc -  RSHA.

 

Ale muszę ze wstydem przyznać, że wiedza o owej jednoosobowej sekcji...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika hobo
Historia

Jako jedyny kraj od pierwszego do ostatniego dnia wojny braliśmy w niej udział, nasi żołnierze walczyli na wszystkich frontach. Ruch oporu stworzył największą na świecie armię podziemną i sprawne struktury administracyjne podziemnego państwa. Jak zatem bycie po stronie zwycięzców skutkowało dla Polski?

Terytorium naszego kraju zmniejszyło się z 390tys.km2 do 312 tys. Liczba poległych, zmarłych i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Anonymous
Historia

   Warszawa walczyła już trzeci tydzień, gdy wybuchło powstanie w Paryżu. Trwało od 19 do 23 sierpnia 1944 roku. Straty francuskie oszacowano na ok. 800-1000 zabitych i ok. 1500 rannych. To tzw. straty całkowite (bojownicy ruchu oporu i ludność cywilna). Pewną ciekawostkę może stanowić fakt, że powstanie paryskie porzedził strajk generalny trwający od 15 do 18 sierpnia.

   Warszawa od ponad pół...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Busola moralna lewicy- były panzer z waffen ss przez sześćdziesiąt lat ukrywał swoją ochotniczą służbę z elitarnej jednostce Hitlera!
Do waffenn ss, do lotnictwa, na UBott'y nie brano byle kogo, nie brano z ulicy!
G. Grass od młodych lat już bębnił Adolfowi.
Potem stał się ulubieńcem nie tylko niemieckiego czytelnika.
Pokochali go nawet gdańszczanie do tego stopnia, że został ich honorowym...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Nie pomoże tu żadna synekdocha, gdy MO jest płaska jak ...decha! Zbrodniarze, mordercy bez poczucia winy, a celebrytka bez... biustu! Może to być dla niektórych obrazoburcze i niesmaczne! Zbrodniarze i biust, a raczej jego... brak!!! u MO! Zbrodniarze i ...decha! Decha i staruszkowie ubabrani krwią bezbronnych!
A MO ubabrana kłamstwem!
Z pełną premedytacją tworzę tę karkołomną figurę!
Zestawiam...

0
Brak głosów