A może tak Tusk z Pawlakiem na 7 lat więzienia oraz pozew zbiorowy przeciwko Premierowi?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Witam 

Bardzo krótko... jako tylko przyczynek do refleksji i może dyskusji... 

Tak się zastanawiam nad 7 letnim wyrokiem Julii Tymoszenki. Dostała go za niekorzystne dla Ukrainy podpisanie umowy gazowej z Rosją, czyli działanie na szkodę własnej ojczyzny. 

(więcej analitycznie o umowie: TU) 

Pomijając fakt słuszności wyroku i okoliczności podpisania przez Panią Premier owej umowy (umów) zastanawiam się, czy ubezwłasnowolnienie przez D. Tuska i W. Pawlaka naszej Polski od Rosji poprzez podpisanie - uznawanej przez wielu za niekorzystną a nawet za noszącą znamiona zdrady narodowej - umowy z Rosją na dostawy przez nią gazu do naszego kraju... nie wymaga postawienia zarzutów Premierom: D. Tuskowi i W. Pawlakowi? 

Wstępnymi zarzutami mogłoby być np.:

 – działanie na szkodę Polski podczas przygotowywania przez polską stronę treści tejże umowy, co znalazło potwierdzenie w działaniach instytucji UE, które były zmuszone same podjąć działania w obronie unijnych i  bezpośrednio polskich interesów w zakresie bezpieczeństwa energetycznego,

– ustalona nieracjonalnie wysoka cena gazu rosyjskiego,

– utrzymanie w ostatecznej wersji porozumienia rosyjskich dostaw gazu do Polski w wysokości około 10, 3 mld metrów sześciennych a nie około 7 mld metrów sześciennych rocznie, co przy ewentualnym posiadaniu złóż gazu  i ropy pochodzących z łupków oraz źródłach geotermalnych może być uznane za niekorzystny przy konieczności zapłaty nawet za niewykorzystany gaz (do wysokości kontraktu)... 

(więcej o umowie: TU , TU, TU i wielu jeszcze innych miejscach)  

Oprócz powyższych znalazłoby się pewnie jeszcze wiele innych szczegółowych rozwiązań niekorzystnych dla Polski, przy których "przewinienia" Julii Tymoszenko byłyby jedynie głazem (kamieniem!) wobec co najmniej polskiego Giewontu. "Materiał dowodowy" mógłby być też uzupełniony zgodą Polski na zbyt płytkie umieszczenie przez Niemców i Rosjan rurociągu północnego w morzach Bałtyku oraz analizę ekonomiczną i strategiczną (z punktu widzenia interesów Polski) wydanych dotychczas koncesji na poszukiwanie w Polsce złóż łupków... 

A może wyrok skazujący wcale nie byłby w takim wypadku nieporozumieniem a jego 7 letni okres wcale nie poziomem minimalnym? Jeżeliby nawet sam proces miałby zakończyć się uniewinnieniem to zapewne przyczyniłby się do zwiększenia jawności i transparentności działań polskiego rządu... a to już byłaby niewątpliwe warta tegoż przedsięwzięcia uzyskana wartość dodana na polskiej - przecież podobno w pełni demokratycznej - scenie polityczno-społeczno-gospodarczej. 

W trakcie spisywania powyższej propozycji zacząłem zastanawiać się również nad kwalifikacją prawną  złożonych publicznie i podpisanych własnoręcznie w 2007 roku 10 obietnic Donalda Tuska i 73 (powyżej 190) zapewnień składanych podczas słynnego exposé. 

Nie jestem prawnikiem, ale jeżeliby traktować 10 obietnic przedwyborczych w sposób formalno-prawny to czy nie miały one charakteru zobowiązania publiczno-prawnego starającego się o władzę urzędnika państwowego złożonego wszystkim obywatelom Polski? Zobowiązania te były też chyba cywilną prawnie obietnicą złożoną społeczeństwu, która miała zostać spełniona po zwycięstwie w wyborach? 

Sytuacja wydaje się jeszcze bardziej jednoznaczna prawnie w przypadku deklaracji składanych w  exposé. Czyż nie było to już de facto zobowiązanie publiczno-prawne urzedującego premiera? Jeżeli tak, to czy nie jest koniecznym również formalne publiczno-prawne rozliczenie Premiera  z zobowiązań? 

Oczywiście Premier Donald Tusk i jego kancelaria dokonały swoistego podsumowania sukcesów i porażek rządu, ale nawet w tym zestawieniu są zobowiązania niezrealizowane a więc istnieje przesłanka do sadowo-prawnego rozliczenia Premiera. 

Czy zatem Polacy, dla których złożone deklaracje były podstawą zagłosowania na PO i D. Tuska a  nie zostały wobec nich zrealizowane nie mogliby żądać jakiegoś zadośćuczynienia lub wprost  odpowiedniej kary dla Premiera i PO?  W przypadku zaś zapewnień już Premiera zawartych w   jego exposé,  takie roszczenia mogliby natomiast z pewnością przecież składać już wszyscy niezadowoleni i czujący się oszukani Polacy! 

A jeżeli na podstawie zapewnień przedwyborczych i powyborczych D. Tuska i jego rządu indywidualni obywatele podjęli jakieś długookresowe decyzje związane np. z działalnościa gospodarczą czy tez planami rozwoju swojego gospodarstwa domowego? Czy w takim wypadku nie mogliby żądać zadośćuczynienia za np. utracone zyski, dochody lub konieczność poniesienia dodatkowych kosztów zmiany własnych planów? 

Zostaje jeszcze cala sfera roszczeń etyczno-moralnych i zadośćuczynienia za np.: utratę zdrowia psychicznego lub powstanie dysonansu poznawczego, który utrudnił zwykłe funkcjonowanie lub np. doprowadził do różnorodnych kłopotów życiowych. Pozostaje też żądanie satysfakcji za kłamstwo publiczne i utratę honoru... 

Może warto skorzystać z pozwu zbiorowego i przywracając powagę państwu polskiemu indywidualnie skorzystać (nawet finansowo) na "rozrzutności słownej" naszych rządzących a Premiera w szczególności? 

Są "na sali" jacyś prawnicy? Prowizja może być naprawdę wysoka, ale korzyść z powrotu do praworządności i powagi państwa polskiego zdecydowanie wyższa! 

Pozdrawiam 

P.S. 

W tekście pominąłem  cały zakres realnych działań w trakcie czteroletnich rządów D. Tuska: "katarskie stocznie", gdzie ich sprzedaż egzotycznemu inwestorowi oznajmiona została tuż przed wyborami do Europarlamentu (znów kłamstwo wyborcze), negocjacje funkcjonariuszy państwowych z mafiosami na cmentarzach, cały obszar katastrofy pod Smoleńskiem, kreatywną księgowość i zadłużanie Polski, itd, itp... To byłyby dodatkowe akty "oskarżenia" zapewne...
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com 

Prośba: "Jeżeli korzystasz z wikipedii to sprawdź, czy treść informacji nie została ocenzurowana przez administratorów/cenzorów polskiej jej wersji - porównaj treść hasła z jego brzmieniem na obcojęzycznych stronach wikipedii, szczególnie tej anglojęzycznej!" 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jestem zmęczona jawnym bezprawiem tej ekipy! Bezprawiem, arogancją, butą, złodziejstwem i poniżaniem ludzi.
Zrobili sobie z Polski prywatny folwark!!! Z nikim i z niczym się nie liczą.
Taki pozew ma ogromny sens. Na pokładzie niepoprawnych są też prawnicy. Mogą pomóc.
A sens ma ogromny nie dlatego, że wierzę w sprawiedliwość orzeczoną w polskich sądach, tylko dlatego, że są międzynarodowe drogi odwoławcze!
Ruszy się kamyk - może się góra posypie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193299

Myślę, że wielu Polaków jest zmęczonych bezprawiem w rządzeniu. Tych wielu z pewnością podpisałoby się pod pomysłem zbiorowego pozwu, bo w końcu coś z tym "fantem" trzeba będzie zrobić. Ale nie wierzę w niezawisłość międzynarodowych dróg odwoławczych w tego typu sprawie. Ossalo, tam też są ludzie z odpowiedniego nadania. Owszem, zasądzają odszkodowania od rządu polskiego dla wielu skarżących ale nie wierzę aby dali zrobić kuku jakiejś głowie państwa będącej w odpowiednich koneksjach z możnymi tego świata. Proszę zobaczyć jak bronią Tymoszenko i wywierają presję na Janukowycza. Nie dopuszczą aby gdzieś skazano premiera, bo wówczas lawina mogłaby się potoczyć dość szybko i zasypać ich samych.
Dlatego uważam, że jest to nasza wewnętrzna sprawa i tylko my sami musimy ją załatwić. Ten rząd doskonale o tym wie. I dlatego musiał wygrać wybory.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#193358

I w końcu nie każdy zagraniczny pismak dostaje gotowce od parobków Michnika!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193362

Witam

Oczywiście, że efekty finansowe lub w postaci skazania są mało prawdopodobne, ale wazniejszy jest efekt porzadkujący i stawiający rzeczy "z głowy na nogi". Jak długo można tolerować zakłamanie?

Jest wiele sposobów z dotarciem z informacja i treścią pozwów zbiorowych...

Sam "szum", nawet powszechna krytyka byłaby juz sukcesem...

Pozdrawiam

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#193409

Zapraszamy do notki-ciągu dalszego pn. Drzewo inicjatyw

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193411

Bardzo celne uwagi,a propozycja znakomita.
Aż dziw bierze,że nikt do tej pory nie złożył w ten sposób faktów i nie wpadł na taki pomysł.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193301

Wniosek zapewne słuszny i realizowalny.
Jednak...nie na naszym podwórku.
Poddawać taką sprawę "rozgrzanym' sądom, byłoby nierozważne, bo nie dałoby się przeprowadzić ponownie, po zmianie sytuacji.
Jednak, gdyby te pozwy, na własnych podwórkach, złożyli Rodacy mieszkający poza granicami Polski -to już zupełnie inna sprawa.
I to mogłoby BARDZO zaboleć.
A i OGROMNE nagłośnienie nadać tym sprawom.
A Rodaków mamy na wszystkich kontynentach...
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193302

przez jakikolwiek arbitraż międzynarodowy nie powinno być poprzedzone wyczerpaniem drogi legislacyjnej w Polsce.
Coś mi się tak zdaje.
I w tym kontekście, to i lepiej, że "sądy są rozgrzane". Ja bym chciała, aby powództwa oddaliły jak najszybciej!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193304

Droga legislacyjna w Polsce,obowiązywałaby tylko mieszkańców Polski.
A ludzie o podwójnym obywatelstwie? i pozwy o straty wywołane kłamstwami?
Nawet gdyby okazało się to czasowo nieściągalne, to burza tym wywołana, byłaby bezcenna i nie do ukrycia.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193306

Mix
o to czy 7 lat czy dwa czy Nic - chodzi o pokazanie prawdy,
obłudy i kłamstw , sprawiedliwe osądzenie i w końcu prawo i sprawiedliwość w naszym kraju.
Nie muszą dostać wyroków tak uważam, wystarczy że zostaną pozbawieni możliwości piastowania funkcji publicznych do końca życia. Sam wyrok będzie wystarczającą karą.

Układ zacznie się sypać a nowi rycerze PO zastanowią się wiele razy nim podejmą decyzję i zaczną coś robić i gadać.

Prawnicy muszą być spoza politycznego świata.Polonia ma duże możliwości.

Osobiście pod zbiorowym pozwem się podpiszę.
Temat wart nagłośnienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#193310

Witam
Faktycznie dzisiejszy rząd już nie musi liczyc się z opinią polskiego społeczeństwa. Po tragedii smoleńskiej wie, że może zrobic najgorsze świństwo Polakom, ale jeżeli "gówno" poda na złtej tacy to oni je i tak zjedzą. Tylko opinia za granicą ma dla nich jeszcze jakieś znaczenie... dlatego np. nie przetłumaczyli na język angielki i nie dołączyli do raportu MAK swoich uwag..

Pozdrawiam
krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#193410

No świetnie!!!! Tak powinnimy robić od dawna. Do tego potrzeba jednak tęgich głów prawników. Czy jest realna szansa na ich zaangażowanie? Dlatego też powinna powstać Lista Spraw do Załatwienia. Takich jak ta oraz inne sprawy powinny tu wisieć i o sobie przypominać każdego dnia o tym co mamy, jako obywatele, jako Polacy do załatwienia. Myslę że bieglejsi w "piśmie" to znaczy ci którzy zawiadują NP nie mieliby nic przeciwko powieszeniu takiej listy spraw do załatwienia. Byc może byłby to przyczynek dla wielu którzy odwiedzają ten portal do podjęcia jakichś działań. Chocby miało się to ograniczać do wsparcia radami, co i jak w danej sprawie należy robić aby poszło według planu. Oczywiście zaraz byłoby to weryfikowalne przez innych "z dziedziny" więc mielibyśmy od razu konfrontację opinii. Ale to chyba lepiej niż bez końca pisać i nie mieć żadnych efektów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193311

Mix

Wyzwoli to aktywność do działania i tematy ważne nie zjadą na drugie,3, 4, 5 6, strony siłą rzeczy.

pozdrawiam Mix

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#193315

Dokładnie o to mi chodzi. Pozycja powinna być na pierwszej stronie i zawsze tam pozostawać łatwo dostępna. Musimy coś zrobić aby wyzwalać skutecznie inicjatywę ludzi odwiedzających ten portal. Nawet jeśli ktoś rzadko tu bywa, powinien mieć sposobność nie tylko do komentowania lecz również do pomocy w sprawie o której wie że mógłby pomóc. Ja sam mam problem aby zapamiętać wszystkie interesujące mnie zagadnienia więc taka Lista mogłaby się dobrze przysłużyc NP. A NP to przecież już wielka tradycja, zatem szanse na wsparcie, nawet anonimowych ludzi jest duże.

Zatem zgłaszam ADMINOM propozycję aby zaprojektować coś co byłoby zalążkiem aktywnego działania. Co ułatwiałoby maksymalnie podjęcie decyzji o udzieleniu wsparcia jeśli dana osoba odwiedza ten portal tylko raz na jakiś czas. Wtedy jest szansa na pozyskanie nowych "współpracowników w sprawie". A chyba o to chodzi przedewszystkim. Proszę o propozycje wszystkich nas z NP, co miałoby się znaleźć na takiej liście.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193322

Mix

jako autor pomysłu myślę że przygotujesz.

Osobny wpis zostanie na 24 godziny na stronie 1 i 2.
Pod wpisem niepoprawni dadzą swoje propozycje.
A admin odpisze jaka jest decyzja.
W małych odpowiedziach temat zniknie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#193324

Nie zniknie.
Zbyt ważny to temat, aby mógł zniknąć.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193329

Nie wiem: "Nowi niepoprawni", "Zmiany i u nas". Szybciutko.
Jak zaczynać, to już.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193334

Spytana rok temu, jak powinien wyglądać portal NP, nie potrafiłam odpowiedzieć. Teraz widzę jego kształt. To zaledwie głos w dyskusji, bo do ADMINÓW nie należę, ale chyba nadszedł czas na zmiany i u nas.

1. Lista spraw do załatwienia. Na pewno. I nie powinna znikać szybko, tylko faktycznie "wisieć" i kłuć w oczy.

2. Inicjatywy. Wszelkie: spotkania, broszury, marsze, apele, petycje, etc. Też powinna być widoczna, aby każdy niezainteresowany komentowaniem tego, co wypluwa z siebie Kluzik bez twarzy lub yupiter - mógł przejść do inicjatyw.

3. Wiadomości. Powinny być plus możliwość ich komentowania.

4. Relacje ze spotkań. To ważne, bo to jednoczy ludzi i popycha ich również do działania.

5. Przekręty obecnej ekipy (zagrożenia dla Polski) w ujęciu tematycznym. Mnie osobiście bardzo by na tym zależy, bo to jest niezwykle pomocne w rozmowach z zagubionymi. Kiedy zaczęłam czytać ojcu listę 500 przekrętów PO, to wysiadł przy nr 25! Dobrze można z kimś omówić jeden temat, a nie 500.

P.S. Chyba powinniśmy utworzyć nową notkę o ewentualnej potrzebie nowego wizerunku portalu i poprosić ADMINÓW, aby ją przytrzymali chwilę na górze. Ta nasza rozmowa pod tym konkretnym wpisem umyka ludziom.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193332

Witam

Szczerze powiedziawszy to nie myslałem, że tok dyskusji skręci w stronę odswieżenia portalu NP. Nawet jeszcze się nigdy nie zastanawiałem nad mozliwością jego zmodyfikownia, ale chyba faktycznie nadszedł czas na pewne zmiany. Sa dwie drogi: ewolucja lub rewolucja. Mimo wszystko jestem za ewolucja, choc nawet głęboką. Świat szybko biegnie. Portale się zmieniają. Sam jestem konserwatywney i nie lubie zmian, ale niestety nieraz sa konieczne...

Temat przemyślę przy porannej kawie... mój móżdżek pracuje wtedy lepiej ;)

Pozdrawiam

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#193415

Witam

Propozycja warta przemyślenia. Pewną drogę przetrło już Stowarzyszenie Blogmedia24. Na ich stronie BM24 jest zkładka interwencji i ich działań. Może warto "zewrzeć" szyki?

Pozdrawiam
krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#193413

Nie ma na sali "jakichś" prawników... Nie ma i już.Czy sądzi Pan ,że gdyby ?...komukolwiek zależało na skazaniu ,lub choćby na postawieniu w stan oskarżenia ww.osób nawet chociażby za" stan zaniechania" to nie zrobiłby tego? ...Nie wygrałby dzięki temu a chociażby i tych wyborów...? Chciałbym ,żeby mnie Pan zwolnił z wyliczania "przewinień" za które ww.Panie i Panowie powinni trafic za kraty w każdym wyobrażonym sobie przez nas maluczkich Państwie,republice,fundacji(Kazia,Joli i Marioli),kole(wędkarskim,łowieckim,akwarystycznym),kółku (różańcowym,panien niezamężnie rokujących,etc...),trafić za kraty i już.... Pan prowokuje???  Czy Pan sądzi ,żesmy w dupach głupi? "Katarskie stocznie"? A gdzie myśmy byli wtedy? A nie tutaj? Bedziemy wtedy też tutaj ,jak lasy polskie staną sie własnością Horsta Ulążki i jego 15-tu kolegen za chwile ...już za chwilę.Podpuszcza nas Pan na sprawy przegrane na starcie ,czy łoi Pan PO całosci????

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193325

wszyscy mówią, że się nie da, nie ma sensu i że sprawa jest przegrana.
A co do pytania "Gdzieśmy wtedy byli???"
Sytuacja się zmienia, nasza świadomość rośnie, a przekrętów końca nie widać!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193335

Ossalo droga: Być może po raz pierwszy przychodzi mi odpisywać na tym wspaniałym Niepoprawni.pl ...Ja osobiśćie uważam ,że tego typu posty-apele są spóżnione conajmniej o 15 lat.Teraz musimy myśleć "po cichu i pod podłogą"tego tramwaju.Musimy zebrać się do kupy i określić się czego tak naprawdę chcemy.Długich i "nic nie dających "rozmów...szabli z papieru i armat ze starych T-shirtów ,czy okreslonego i ściśle ukierunkowanego działania ..? Siła mediów poraża.Siła prostych żądań poraża.Siła rozliczonych lub nie działań poraża.Siła wymienionych face to face oczekiwań i odpowiedzi na nie poraża.Do kogo mamy to kierować? Ja osobiście napisałem kilka mniej lub bardziej rozsadnych postów do najważniejszych naszej ukochanej Polski...i co? I powiem krótko ...I gówno.Jesteśmy tu pionkami na miarę dużego bloga.Nic wiecej.Siłą? Tak ...kółka wzajemnej adoracji.Amen.aha... i Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193343

Słowo (olać) niewyszukane, ale dobrze oddaje sens.
Poddawania się nie mam w genach, a 15 lat temu byłam inna. Miałam mniejszą świadomość tego, co się wokół mnie dzieje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193350

ok.razem z kolegą za byleco odebraliśmy w 1980 roku 21 dziur po pałach.Ja olewałem?Ale to nieważne.Przeciez mnie nie zabili.Dziwi mnie słowo (olać)... Tylko tyle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193357

Czy aby na pewno? Nie wiem jak Pan, ja chciałbym mieć pod ręką listę spraw do załatwienia. Listę która będzie miała na celu uświadamianie mnie samemu i innym że są sprawy o których nie wolno zapominać, usuwać w cień bierzących wydarzeń. Przemawia przez Pana jakaś rezygnacja i niewiara. Szkoda. Ja nie uważam że rezygnacja bo "nie ma na sali prawników" powinna być tym czym żyjemy poza domem, paracą zawodową, hobby i wszystkim innym. Naszym prostym obowiązkiem jak obywateli jest śledzić to się dzieje i reagować. Jeśli jesteśmy niepoprawnymi to każdy ma prawo do swojej oceny tej propozycji, ale nie rejterujmy z miejsca. To niegodne naszych przeciwników. W końcu mierzymy się z siłami które zawsze były sprawcami zaszych narodowych nieszczęść. Nie mam wątpliwości że tak jest i tym razem. A to zbyt poważna sprawa by machnąć ręką bo ogarnia nas niewiara wynikająca... no z czego wynikająca? Bo nie ma prawników? Więc kto prowokuje? Ja?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193348

o ekshumację ofiar Smoleńska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193351

...bo nie wiedziałem jak to silnia napisać :) Przebywając tutaj ..ssory TUTAJ ...mam pod ręką listę spraw do załatwienia. W mojej głowie nigdy nie narodziła się chęć rezygnacji,zapomnienia itp.Jestem zły,zajadły,nieustępliwy i jak to chcesz nazwij.Nie rejteruję z miejsca uwierz mi.Mam "na pieńku" z tymi mysliwymi od wyrżnięcia watahy ...Uwierz.Może nie napisałem zbyt jasno ale nie machnałem ręką.Pozdrawiam ciepło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193353

Witam

Ja nie prowokuję. Tekst - mimo może lekko ironicznego wydźwięku - jest jak najbardziej poważny. Cholera jasna! Kto mnie prowokuje i robi ze mnie idiotę? Ja czy Tusk, który w 2007 roku podpisuje spełnienie 10 cudów, obiecuje 190 rzeczy w Sejmie i później ich nie realizuje i zapewne "śmieje" się ze mnie, bo znów dochodzi do władzy. Kto tu jest kretynem. Tymochowicz stwierdził, że społeczeństwo w sowjej masie jest debilne... Ja nie jestem a jest nas więcej!. Zgadzam się z rospinem, że nie możemy pozwolic na traktowanie się jak jakieś pacynki lub nakręcane robociki. Co ktoś ma powiedzieć rodzic synowi, kiedy zwraca mu uwagę, aby nie kłamał a dziecko mu na to: A Tusk, Chlebowski i inni kłaią, kłamie prezydent miasta, wójt i co? Sa u władzy? Więc kłamstwo jest ok?

Pozdrawiam
krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#193418

A ktoś ,kogo moglibyśmy nazwać brzydko tutaj przychodzi i pisze? Czasami...Ale szybko kończy po pierwszym poście.Jeżeli poczuł sie Pan urażony Panie Krzysztofie moją odpowiedzią to przepraszam.Ma Pan rację ,a Ossala proponuje fajna rzecz ,jakby na Pana dictum...Popieram.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193425

Witam
Nie ma sprawy... trochę ogólnie jestem poddenerwowany rozmowami z ludźmi niektórymi... Dzisiaj jedna Pani, całkiem sensowan i prawicowa podobno, mówi mi, ze ona ma jakis sentyment do Jaruzelskiego, bo gdyby nie on to w Polsce byłaby wojna i weszli by ruskie... Po prostu zdechłem... ;)

Pozdrawiam

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#193427

Sentyment do Jaruzelskiego!

Życzę Ci przed snem, abyś jutro spotkał kogoś wręcz przeciwnego. Żebyś się reaktywował jak najszybciej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193431

Przepraszam, że nie biorę udziału w goracej dyskusji, ale bedę dopiero około 22.30.

Pozdrawiam

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#193388

Marzenia jak ptaki szybują po niebie.
Jak nie pada.
A jak pada to nie szybują (Salon Niezależnych).
Skoro już tak pięknie poszybowały - przynajmniej zapowiada się ładna pogoda. Więc niech szybują jeszcze wyżej ( minimum - pogoda będzie jeszcze ładniejsza).
Może by tak skorzystać z dawnego (chyba już nieaktualnego) prawa stanowego stanu Floryda ? Tam za mniejsze przewinienia gospodarcze, popełnione przez osoby na stanowiskach wybieralnych, minimalną karą był KS. Zwyczajowo częściej dawano podwójny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Pietraszko

#193461

Witaj

Dzisiaj świeci słońce! Przynajmniej u mnie...

;)))) Usmiech znaczy się...

Pozdrawiam
krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#193481