Strażnik PRLu bis

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Dzisiejszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie CBA nie zaskoczył mnie szczególnie.
http://www.dziennik.pl/polityka/article403121/CBA_zostaje_Musi_byc_tylko_poprawione.html
Wprawdzie nie zmiażdżył on CBA jakby życzyło sobie wielu postkomunistów i właścicieli Polski ale niewątpliwie podciął lekko skrzydła tej instuytucji .
Najważniejsze -cios został wykonany w powołane przez Sejm ubiegłej kadencji CBA ,które było i jest solą w oku oligarchii i pseudobisnesu.
Wcześniej tenże sam TK podważył konstytucyjność ustawy lustracyjnej, można powiedzieć, że praktycznie zlikwidował liustrację a za kłamstwo lustracyjne nie ponosi kłamca żadnych konsekwencji.

Trybunał Konstytucyjny po długich i burzliwych obradach uznał, że kilkadziesiąt przepisów ustawy lustracyjnej jest niezgodnych z konstytucją III RP. Są to przepisy objęcia lustracją ogółu dziennikarzy czy pracowników naukowych, zakwestionowano nawet wzór oświadczenia lustracyjnego. W uzasadnieniu wyroku Sędzia Stępień powiedział, że państwo nie może i nie powinno zaspokajać żądzy zemsty .
Dla sędziów TK niewazne jest, że że ludzie którzy niszczyli nasz kraj powinni być ukarani.

TK również utrzymał ochronke nad korporacjami prawniczymi .
http://www.lex.com.pl/?cmd=artykul,146

Jak widać Terybunał Konstytucyjny pilnuje aby ustawy były zgodne z tym co ustalono przy Okragłym Stole i wedle przyjetej tzw. "grubej kreski".
Wyroki TK takie jak powyższe przyczyniają się do degeneracji tzw. III RP a co w gruncie rzeczy czyni nasz kraj PRLem bis.
Jeśli nie nastąpi zmiana tego systemu politycznego narzuconego przez OS na nic zda się wymiana polityków, bo każdy nowy polityk może się znależć pod pręgierzem Trybunału a jego incjatywy zmierząjące do poprawy Rzeczpospolitej będą zakwestionowane i zastopowane.

Trybunał Konstytucyjny zablokuje co zechce i zinterpretuje jak zechce, byle ustalony porządek w roku 1989 nie został zakłócony.

No teraz postkomuniści do dzieła !
Czas na Instytut Pamięci Narodowej .
Niech wszystko wróci do starych dobrych lat, by właściciele Polski czuli się bezpiecznie i żyło im się dobrze.

Prawo nie może być jednakowe dla wszystkich przecież !

Brak głosów