"Musisz to wiedzieć" - włocławski program jakiego nie ma w żadnej telewizji ogólnopolskiej!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Włocławski miejski kanał telewizyjny CW24 od dłuższego czasu  emituje znakomity program prowadzony przez redaktora Macieja Maciaka i politologa Jana Stockiego, który nosi tytuł: "Musisz to wiedzieć". Szkoda, że tego programu nie mają możliwości oglądać Polacy w każdym zakątku kraju. Bo warto.

Jestem Włocławianinem. W tym mieście się wychowałem, ukończyłem szkołę podstawową i średnią techniczną (nieistniejące już Technikum Mechaniczne) i mimo, że następne ponad 20 lat związany byłem i raczej jestem z Toruniem, gdzie ukończyłem studia ekonomiczne a krótko też z Inowrocławiem to zawsze jakoś miło wspomina się rodzinne strony. I jestem dumny, że właśnie we Włocławku i we włocławskiej telewizji CW24 objawili się wspaniali autorzy tworzący program jakiego nie ma w żadnej telewizji ogólnopolskiej. Brawo!

Polecam wszystkim oglądanie tego programu. Autorzy mówią o rzeczach, których nie usłyszymy w mediach ogólnopolskich a ich przygotowanie zawodowe, specyficzna ironia, zaangażowanie w poszukiwaniu pomijanych przez wszystkich ciekawych informacji jest godne podziwu. Poza tym jest mi tym bardziej miło, że ogólnie raczej zawsze zgadzam się z ich poglądami i interpretacją międzynarodowych i krajowych faktów.

Oczywiście można się z włocławskimi dziennikarzami nie zgadzać, ale naprawdę warto poznać ich opinię oraz także zapoznać się z faktami przez nich wybranymi i zaprezentowanymi na antenie. Program może zaskakująco skłaniać do myślenia, zadumy i refleksji nad dzisiejszym światem.

Gdzie świat zmierza? Dlaczego jest tak a nie inaczej? Co kryje się za kulisami wielkiej polityki? Czy tzw. "teorie spiskowe" to prawda czy fałsz? To pytania, na które autorzy starają się odpowiedzieć i oprócz częstego - co oczywiste - nawiązywania do spraw włocławskich to właśnie sprawy ogólnopolskie i międzynarodowe stanowią clou programu i swoistą jego informacyjną misję. Inteligentne dziennikarstwo z prawdziwego zdarzenia!

Jeszcze raz polecam, mając nadzieję, że ów program zostanie dostrzeżony przez władze obecnej TVP. Oby!

Poszczególne odcinki można obejrzeć na stronie telewizji CW24: ]]>cw24.tv]]> oraz przeszukując YouTube. Ostatni odcinek można obejrzeć m.in. tutaj: ]]>http://www.dailymotion.com/video/x4yp1st_musisz-to-wiedziec-158-1-2_tv]]> (na stronie dailymotion jest większość odcinków).

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (20 głosów)

Komentarze

Program jest na youtube, więc każdy może obejrzeć.

Vote up!
4
Vote down!
-5

              

#1524026

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Raissa został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

cw24tv.pl
Vote up!
1
Vote down!
-7
#1524035

Witam

 

Czuję pewien niedosyt. Trzyeba było podać choć jeden przykład programu.

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1524054

Zapromowałem program. Odcinków już było bodajże 158 a każdy trwa około 40-50 minut. Wskazałem adresy, gdzie można znaleźć program w internecie, wskazałem na YouTube (wystarczy wyszukać) oraz też wskazałem adres ostatniego odcinka na dailymotion, gdzie jest ich większość (szczególnie ostatnie).

Trudno opisywać treść programu. To trzeba zobaczyć i posłuchać. Na początek chcociaż jeden odcinek, poczynając np. od ostatniego, gdzie też się mówi m.in. o wyborach w USA (autorzy preferują D. Trumpa).

A tak ogólnie to uważam, że właśnie w tym kierunku winno iść współczesne dziennikarstwo.

Ludzie chcą też informacji lokalnych, o swoim mieście, osiedlu, ulicy. Ponadto też obecnie mamy zalew niepotrzebnej i manipulacyjnej informacji, m.in. przez internet. Trudno przesiać te ważne i jeżeli znaleźli się tacy ludzie jak w programie "Musisz to wiedzieć", którzy potrafią wyłapać z szumu informacyjnego naprawdę ważne i istotne rzeczy to chwała im.

Naprawdę uważam, że to jeden z najlepszych programów a'la informacyjnych w Polsce a poza tym posiada dość innowacyjną formułę i wykorzystuje w poszukiwaniu informacji wszystkie media: TV, radio, czasopisma pisane i oczywiście internet. I jeszcze ogólnie są antylewaccy, trochę prorządowi (choć nie unikają trudnych spraw i krytyki) a także obnażają zamierzenia dziwnych światowych "elit" polityczno-korporacyjno-społecznych dążących do jakiejś dominacji nad światem. I jeszcze jedno: obnażają absurdy a ich specyficzny humor i ironia może cechować tylko inteligentnych ludzi. I takimi autorzy są.

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1524059

Lokalne stacje i ich programy to powiew wolnosci - tu mamy wałbrzyska TV Dami, która tez wiele dobrego robi...

Vote up!
5
Vote down!
0

Yagon 12

#1524066

Masz rację a do wałbrzyskiej TV Dami spróbuję też dotrzeć.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1524069

Oświeca, gdy atakuje bezdenna

Głupota, bo sprzedajnych dziennikarzy

Z których każdy sobie dziś kasę warzy

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1524139

Ja trochę nie na temat, o narodzinach w Dzień Zaduszny, no ale.......

"Musisz to wiedzieć" 

Krzysztofie. A TO było wiele lat temu. Historia wydarzyła się właśnie we Włocławku. Gdybym wiedział wcześniej, że to Twoje Miastko zapytałbym. Dziś wiem, więc pytam. Rzecz dotyczyła członka mojej rodziny. Kuzyna. Moja Babcia i jego Ojciec, to byli brat i siostra. On w tym czasie mieszkał we Włocławku i chyba mieszkał tam do końca swego życia, Zdaje się na ulicy Żytniej, ale głowy nie dałbym sobie uciąć. Byłem raz albo może dwa razy, tam u niego w domu we Włocławku. Bardziej pamiętałem go z jego rodzinnego domu, na wsi niedaleko Kutna, który był domem rodzinnym mojej babci i tam bywałem częściej. Ale wracam do sedna tej historii. Dowiedziałem się o niej z Radia Wolna Europa, które to radio Mój Tato słuchał "namiętnie" a za nim słuchałem ja także......
 
Kuzyn mój był całe życie kierowcą. Czasem jak jechał w trasę zatrzymywał się, jeśli mu było po drodze, w naszym domu w Kutnie. Chyba, o ile dobrze pamiętam, woził swoją ciężarówą bydło do ubojni gdzieś tam....Raz mu się zdarzyło przysnąć za kierownicą no i pamiątkę miał na całe życie. Bliznę na twarzy....Historia co wydarzyła się we Włocławku była późniejsza o ileś tam lat, niż te transporty rogacizny. Był w on czas kierowcą autobusów we Włocławku..... I spiker Radia Wolna Europa mówiąc o tym wydarzeniu, sensacyjnym bardzo, nie mógł wyjść z podziwu, że coś takiego było w ogóle możliwe.
Było, fakt. Mój kuzyn prowadził autobus gdzieś tam we Włocławku, gdy pewna kobieta zaczęła rodzić..... Zatrzymał więc autobus i podobno bardzo fachowo, jak najlepsza położna przyjął poród w miejskim środku lokomocji i zaopiekował się profesjonalnie Matką Rodzicielką i niemowlęciem do momentu przyjazdu karetki pogotowia.....
Znana Ci jest Krzysztofie Wocławiaku ta przedziwna i piękna historia ? 
 
Pozdrawia ziomal przez miedzę, bo przecież Kutno zaraz po Włocławku, i chyba dworce nasze kolejowe są identyczne. Dobrze pamiętam ? Czy to Aleksandrów Kujawski ma taki sam ? Czy Koło, koło Kutna ?  (no i technikiem mechanikiem też byłem, po Technikum Mechanicznym w Skierniewicach. Ono chyba jeszcze wciąż istnieje)
Vote up!
1
Vote down!
0
#1524315