Deficyt budżetowy Polski - gnijący "cud" D. Tuska!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Witam

Wczorajszy mój post Polski dług publiczny i TVP znów kłamie... jak za PRL!? wywołał na forach ciekawą dyskusję, która skłoniła mnie na zwrócenia szczególnej uwagi na stan finansów polskiego państwa. Zawsze twierdziłem, że twórczo rozwijane dysputy mogą skłaniać do ciekawych refleksji i wnikliwszej analizy rzeczywistości.
 

Od kilku lat żyjemy w świecie obiecanych nam przez Donalda Tuska cudów i obietnic wszelakich. Ostatnio w poście pt.: A może tak Tusk z Pawlakiem na 7 lat więzienia oraz pozew zbiorowy przeciwko Premierowi? zastanawiałem się, czy ich brak realizacji nie powinien skłonić Polaków do działań podobnych jak w przypadku Julii Tymoszenko. Być może w ten chociażby sposób powoli zaczęlibyśmy się powtórnie upodmiotawiać jako społeczeństwo, przy czym musielibyśmy się liczyć z obroną w postaci np. pytania zadanego przez delikwenta: A kto dziś wierzy w cuda? (na to pytanie winni chyba odpowiedzieć jego wyborcy...)
 

Ale właśnie wczoraj odnalazłem jeden prawdziwy CUD naszego Donalda... wciąż bezczelnie przywłaszczającego sobie nazwisko pewnego, przesympatycznego Koziołka. Ten cud stał się faktem a jego postać w każdym normalnym kraju winna doprowadzić sprawujący władzę rząd do dymisji, dymisji dobrowolnej lub wymuszonej:
 

W ciągu jednego tylko roku  nasz Cudotwórca wraz ze swoim księgowym Vincentem Rostowskim sprawił, iż...

Jest to wzrost wprost niewiarygodny! Taka informacja powinna była wystarczyć, aby podczas wyborów spokojnie dać wieczne odpoczywanie od polityki całemu PO wraz z jego Słonecznym Guru. 
 

Jeszcze bardziej "radosną twórczość życia na kredyt" zafundowaną nam przez antyrząd D. Tuska można zobrazować poniższą tabelą. 
 

Wyobrażacie sobie swoje gospodarstwo domowe, gdzie w ciągu trzech lat żyjecie nie za swoje pieniądze  i to niemal 3 krotnie zwiększając swój deficyt domowy? (PiS pozostawił w roku 2007 deficyt w wysokości 16 mld zł a PO na koniec 2010 miało już  44,6 mld zł!!!). Do tego jeszcze zadłużacie się na potęgę? 
 

Tak naprawdę sytuacja jest tragiczna.   Obecnie Polska ma - w zależności od różnych "liczników" około 800 -840 mld zł długu publicznego a według ubiegłorocznych informacji byłego eksperta NBP J. Jabłonowskiego, wynosi on faktycznie około 3 bilionów złotych co stanowi około 220% PKB (wg. IS 200%). Podobnie szacuje Instytutu Sobieskego. Wedłu wielu ekonomistów rzeczywisty deficyt przekracza 100 mld złotych.
 

Zgadzam się z blogerem Arpad77 iż 54,9% udział długu publicznego w PKB za 2010 rok jest wynikiem kreatywnej księgowości Vincenta Rostowskiego i efektem ostatniej wymiany Prezesa GUS-u (po to go zmieniono chyba przecież). Próg ostrożnościowy w 2010 roku osiągnęlibyśmy przy 778449,1 mln zł, czyli 778,45 mld zł. Wyniósł 776 816 mln zł, czyli 776,82 mld zł. Jak z tego wynika wystarczyło abyśmy jeszcze zadłużyli się w 2010 roku o wartość 1633 mln zł, czyli o 1,63 mld zł abyśmy osiągnęli próg. Każdy grosz ponadto uruchomiłby konstytucyjną falę restrykcji oszczędnościowych... Rząd PO nie mógł sobie na to pozwolić...
 

Polska de facto już jest bankrutem a z pewnością bankrutami będę nasze wnuki. Zwróćmy też uwagę na to, że Polska ma obecnie około 312 mld USD zadłużenia zagranicznego (w 2005 roku było to tylko 132, 93 mld USD a Gierek pożyczył około 25 mld i jakież to wtedy mieliśmy już problemy!)
 

 Wracając do danych z tabeli... :

 – za czasów rządu PiS dług oficjalny wynosił: 2006 - 506,26 mld złotych, 2007 - 527,44 mld zł

 (przyrost w wartościach bezwzględnych o 21,18 mld zł a wzrost o 4,18%),

 – za rządów PO: 2008 - 597,76 mld zł (wzrost o 70,32,6 mld i 13,33 % w stosunku do roku pop.); 2009 - 669,88 mld zł (wzrost o 72,12 mld zł i 12,07%); 2010 - 776,82 mld (wzrost aż o 106.94 i 15,96%). Jak będzie w całym 2011 roku?,

– w pierwszym roku swoich rządów (2006) PiS zmniejszył deficyt o 11,64% (o 3,3 mld zł) a w drugim aż o 36,31% (o 9,1 mld zł). Nie chcę mi się pisać co zrobiła z deficytem PO (wystarczy przejrzeć dane), niemniej warto wskazać, że przez dwa (a tak naprawdę politycznie trochę mniej niż 1,5 roku) rząd PiS zmniejszył deficyt o 12,4 mld zł a rząd PO z D. Tuskiem na czele zwiększył o 28,63 mld złotych!
 

BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ! WSZYSTKIM! TERAZ I W PRZYSZŁOŚCI!!!
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...  

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com  

Prośba: "Jeżeli korzystasz z wikipedii to sprawdź, czy treść informacji nie została ocenzurowana przez administratorów/cenzorów polskiej jej wersji - porównaj treść hasła z jego brzmieniem na obcojęzycznych stronach wikipedii, szczególnie tej anglojęzycznej!"

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Jak pisałeś deficyt budżetowy według niektórych ekonomistów może wynosić 100mld i tu są najbliżsi prawdy jak zsumować wszystkie fundusze celowe co to je Vincenty no pesel wywalił na inna kupkę to nazbierało by się chyba więcej,sam fundusz drogowy to już chyba 30 mld.zadłużenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#193771

Działania są wielokierunkowe: manipulacje księgowe, kursem walutowym, wyprowadzanie lub wprowadzanie gdzie indziej: środków z NFZ, Funduszu Rezerwy Demograficznej, Funduszu Drogowego i innych. Posnosi sie dochody państwa prywatyzację majatku, który nie powinien podlegac prywatyzacji lub sprzedaje za "grosze". Dodatkowo pozyczki, Otwarta linia Kredytowa MFW i BŚ...

Doprawdy... materiału na osadzenie za kratkami znlazloby sie więcej: od zaniechania, działania na szkodę, brak własciwego nadzoru, utraty zyskoów, zdradę państwa, itd...

Według mnie rządzą nami kryminaliści, co potwierdzaja "ich" spokania na cmentarzach...

Pozdrawiam
krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#193826

nigdy dość przyzwoitości i honoru

w maksymalnym skrócie.Pisałem tylko,że sam fundusz drogowy to bomba która wybuchnie w przyszłym roku,a do tego co pan napisał można ,a nawet trzeba dodać niezapłacone zobowiązania wobec samorządów które cały czas rosną ,oraz dla porównywania deficytów z latami poprzednimi bez uwzględnienia tego oraz tego ,że z budżetu zrzucono gro obowiązków finansowych w znaczącej liczbie zadań,bo gdyby porównać te wszystkie sprawy to nie wiem czy to nie jest właśnie ten lawinowo rosnący dług publiczny,tak więc deficyt budżetowy gdyby liczyć go tak jak parę lat temu wyniósł by co najmniej 300 mld.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#193893

Mix

postawa polityków, dziennikarzy i mediów.
Jeżeli dane podawane są tak rozbieżne to trzeba to wyjaśnić i wyprostować.
Wszystkie dane są bardzo złe , część katastrofalna dla Polski i przyszłych pokoleń.
Zastanawiające jest to że patrioci z opozycji nie podejmują zdecydowanie tematu.

Na koniec - jeżeli politycy pod dywanem toczą walki o wpływy i stołki to nie chodzi im o Naszą OJCZYZNĘ tylko o własne interesy.

Dobrze że o tym piszesz i temat istnieje w mediach przynajmniej na niepoprawnych.

Pozdrawiam Mix

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#193773

W ogóle mam wrażenie, że żyjemy w Mtrixie władzy a niestety jednym z jej trybików jest PiS jako kanalizator polskości... Twierdzenie, wiem, dalko idące, ale coraz bardziej skłaniam się do takiego stwierdzenia...

Pozdrawiam
krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#193829

Mix

Chyba nie tylko Ty zaczynasz mieć wątpliwości co do pewnych rzeczy.Ja również , po głębszej analizie - chyba nie jest dobrze.

Pozdrawiam Mix

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#193845

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Zacznę od rozejścia się Kaczyńskich,Walentynowicz,Gwiazdy,Macierewicza,Olszewskiego i innych z Wałęsą ,Michnikiem i tak zwanym Salonem.Ludzie ci nie porobili takich karier ,takiej kasy i układów,nikt z salonu nie był zaszczuwany i spotwarzany jak ludzie z PiS-u,czy Michnik pozwala komuś na najmniejszą zniewagę?.Następny kamień milowy to "Nocna zmiana" ,ale najważniejszym jest i tego pan chyba nie zaprzeczy Smoleńsk nie piszę katastrofa bo to tylko skutek czegoś o czym każdy myślący wie tylko z braku dostępu do dowodów nie wie dokładnie jak to się odbyło.Ja bym nie poszedł na układ z salonem gdyby zrobiono by coś takiego mojej rodzinie i przyjaciołom i myślę ,że takiego jak pan Macierewicz nigdy nie złamią.Tą sytuację można porównać do kopania się z koniem,jeden czy kilku nie dadzą rady ,ale jak będzie kopało się w większej masie to i słoń nie ustoi.Niech pan nie traci ducha ,ja zadarłem z po(mi)licją i kopię się z takim koniem jak sąd( cuda się dzieją),ale między wierszami powiedziałem ,że jest granica za którą nie będę praworządny i nie mściwy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#193896

Witam
Nie mówię o całym PiS, ale jest to partia zapewne najbardziej zinwigilowana i to przez najlepsze "umysły"z tametej strony. Sa wśród nich i "krety" i "obrońcy polskosci" i "reformatorzy PiS" i wielu innych. Tragedia smoleńska (ja tak o niej piszę) ma jeszcze wile zagadek... nie wiem, czy kiedys dowiemy się wszystkiego.

Oczywiście od 1991 (ataku Kaczyńskiego na Wałęsę) jest on obiektem wrogości...

Na razie tyle, mam pewną wersje, być może tylkon fikcyjną, ale na razie zbieram fakty i przecieki...

Pozdrawiam
krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#193945

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Odebrałem pana słowa jako do całego zarządu tej partii i jak pan wyjaśnił to przyjmuję wyjaśnienie,a co do kretów to w komentarzach zwracałem na to uwagę odkąd tu zaglądam, ostatnio też pisałem ,że jeżeli są jeszcze jacyś ryjący lub Brutusi polityczni w Pis-e to niedługo się ujawnią ,bo muszą zmienić konstytucję by móc dalej funkcjonować bezkarnie i potrzeba będzie co najmniej nieobecności podczas niektórych głosowań(chyba ,że numer z pomyleniem przycisku).Mam też wrażenie ,że wrobiono Cymańskiego w niezręczną sytuację,może właśnie prześledzić kto go do tego umiejętnie podpuścił wyjaśniło by wiele.Wyciągają znów zgraną płytę czyli Marcinkiewicza,może już nie mają kim grać ? oby. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#193964

gość z drogi

to dla mnie jest tym pierwszym,który rył i jeszcze dziś pluje

a kim by był,gdyby PIS nie wywindował go tak wysoko

wszak on sie pierwszy gdzieś po cichu z kimś się spotykał za plecami PISu

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#193966

platforma jest przykladem jak w ciagu 4 lat mozna spierdolic kraj

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193779

"No i co z tego? Najważniejsze, że pisiory nie rządzą!".

Już gdzieś zamieściłam taki komentarz, że nawet jak nas będą wyprzedawać i rozrywać tę Polskę na strzępy, to lemingi się będą cieszyć, że to się stało za Donalda, a nie za Jarosława!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193781

Witam

Dowcip... Juz wiekowy Donald Tusk o lasce, wychodząc z toalety w Domu Spokojnej Starosci dla PO i Lemingów, potyka sie o wiadro... Woła: Kto to tu postawił...

Wszyscy odpowiadaja zgodnym chórem: KACZYŃSCY!!!

Aaaaa... mrukną sędziwy Tusk...

Pozdrawiam

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#193830

Dawno się tak nie obśmiałam, oj, dawno...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193832

Cieszę się, bo raczej nie potrafię tworzyć dowcipów a ten mi przyszedł do głowy niedawno... Z dowcipami to nigdy nie wiemy, czy juz gdzieś słyszeliśmy, czy powstaja na podstawie inncyh, czy sami wymysleliśmy... ale ja sam się usmiałem pisząc ten...

To wyobrażenie Tuska i Lemingów oraz PO-wców...

:)))

Pozdrawiam

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#193839

Sądzę, że dane nadal będą rozbieżne wskutek kreatywnego zacięcia naszego gł.księgowego. Ciekawi mnie czy on sam w tej chwili nie zginął w tej swojej księgowości i ma rozeznanie jak to wszystko naprawdę wygląda.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#193795

Na pewno wszystko wie jego jeszcze niedawny pracodawca Soros i jego kompani...

Pozdrawiam

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#193831