Debaty abonamentowe, bez Tuskowe oczywiście.....

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

W Lublinie, we współpracy z KRRiT trwa kolejna z cyklu debat poświęconych przyszłości mediów publicznych w dobie telewizji cyfrowej. W TVP Info, wiceprezes zarządu TVP-Marian Zalewski narzeka na słabiutką ściagalnosć abonamentu oraz że wpływy z abonamentu to ok. 15% budżetu TVP....Narzekał też sam prezes...

– W tej chwili płacimy podwójnie za emisję programu – i w starej technice analogowej, i w nowej cyfrowej. To dziesiątki milionów złotych. W sytuacji, kiedy brakuje środków z abonamentu (radiowo-telewizyjnego), brakuje środków na to, co najważniejsze – na program – powiedział Braun, dodając: dopóki nie zostanie stworzony nowy system finansowania mediów publicznych, trzeba respektować prawo, które obowiązuje, czyli płacić abonament za każdy odbiornik RTV.

– Jest ustawa, którą trzeba respektować (...) Bardzo ważne jest to, by pokazać, że środki z abonamentu są przeznaczane na konkretną działalnością, a w regionach widać to szczególnie silnie – dodał prezes Telewizji Polskiej.

Wpływy z abonamentu zaczęły maleć od 2006 roku, od czasu gdy do nie płacenia wzywał Donald Tusk-maleją nadal. Musimy pamiętać iż maksyma Tuska obowiązuje nadal-przypominam ją poniżej

– Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi, dlatego rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia-Tusk.

Wszystkie te debaty, apele władze TVP mogą sobie wsadzić, do momentu aż zaczną mówić o prawdziwym żródle swych problemów. Żródłem tym był i jest Donald Tusk, więc do czasu gdy członkowie zarządu będą udawać iz nie wiedzą że to jego postawa była impulsem do olewania płacenia abonamentu. Zamiast apelować do Polaków, zaapelujcie do Tuska by zmienił zdanie, zaprzestał działania na szkodę spółki-przykład zawsze idzie z góry. Płatność abonamentu wzrośnie gdy zarząd TVP miast udawać idiotów-postawi Tuska przed sądem za działanie na szkodę spółki. Każde inne zachowania są tylko udawaniem działania i żadnego skutku nie przyniosą. Abonament zanika od Tuska, od Tuska można zacząć znów rosnąć. Tylko postawienie go przed sądem sprawi iż Polacy zobaczą że władze TVP naprawdę zaczęły walczyć o ściągalność abonamentu.

Sytuacja w ogóle jest komiczna, TVP jest na skraju upadku z powodu działań premiera rządu, jednak to ten premier jest przez nią wychwalany:). Czy ktoś normalny moze to zrozumieć? To tak jakby pracownicy cementowni Nowa Huta wychwalali tureckiego inwestora który doprowadził firmę do likwidacji:).. Czy ktoś by to uznawał za normalne:)? W obecnej TVP mamy jak widać mamy zbiór "specyficznych" dziennikarzy. Myślę że kiedyś ich zachowanie będzie przedmiotem niejednej doktoryzacji na wydziale psychologii społecznej

Prezes Braun miast płakać w mediach niech zacznie działać.

Braunie do dzieła!!! Do sądu znaczy....

Brak głosów

Komentarze

Niech cwaniacy z telewizji podadzą do publicznej wiadomości ile szmalu mają z reklam.Założę się że wpływy z abonamentu przy tym to pikuś!!!A jak ktoś chce oglądać badziestwo typu you can dance to niech płaci dobrowolnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#259193