Rodacy, posłuchajmy Premiera Tuska i Jurka Owsiaka w sprawie TVP

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Wszyscy, co mnie czytają wiedzą jak niezwykle rzadko zgadzam się z Premierem. Nie jestem jednak ślepy i gdy widzę, że Donald Tusk ma rację, to – pomimo niechęci do jego osoby - muszę publicznie to przyznać. Więc przyznaję: miał ten polityk rację mówiąc STOP abonamentowi RTV.

Ponad półtora roku temu Donald Tusk powiedział:
Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi; dlatego rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia.
(Wprost 28.04.2008)
Stanowczo nie była to żadna „wpadka” gdyż podobne słowa padały jeszcze wcześniej:
Abonament jest ciężarem archaicznym – powiedział Premier Donald Tusk i dodał: partia, która zdobyła władzę i nie realizuje obietnic, na pewno władzę straci.
(Rada Krajowa PO – 1.03.2008)
I nic dziwnego, gdyż był to jeden z elementów kampanii wyborczej PO w 2007 r.
Polacy nie rozumieją, dlaczego mają płacić za kablówkę, platformy cyfrowe, a na dodatek jeszcze abonament za posiadanie odbiornika radiowego lub telewizora
(Iwona Śledzińska- Katarasińska, zasłużona dziennikarka walcząca z żydokomuną i posłanka PO, która odpowiada w partii za program medialny)
Sama prawda i tylko prawda. Trudno, bowiem namawiać Polaków do płacenia abonamentu na Telewizję Publiczną, w której nie warto rozmawiać i której misja stała się taka jakaś niespecjalna. Gdy dodamy do tego zniknięcie od 1.01.2011 kulturotwórczego Teatru Telewizji (po niemal 50 latach) to namawiam dziś Polaków by posłuchali Jurka Owsiaka, wielkiego przyjaciela Platformy Obywatelskiej i zwolennika Donalda Tuska, który 30 czerwca 2010 napisał na swoim blogu:
Apeluję do wszystkich obywateli tego kraju, aby wstrzymali przekazywanie jakichkolwiek opłat na instytucję, która nie realizuje swoich podstawowych zadań.
Dlatego, ja też apeluję:
Polacy, nie płaćcie tego radiowo-telewizyjnego haraczu, bo haracz to rzecz bezprawna, wstrętna i mafijna. Nawet dzisiejsi dziennikarze TVP i PR zdają sobie z tego sprawę, dlatego w ramach kaca moralnego wspierają całym sercem politykę PO.  Mało tego, w zamian za wydane na mafię pieniądze nie otrzymacie nic poza „M” jak polityka miłości, kłamanie na śniadanie i lisem na żywo (to taki gorszy zwierzyniec, z pogadankami jakiegoś gajowego zamiast gawęd leśniczego Sumińskiego).
Posłuchajcie proszę Premiera Tuska, bo gdyby to nie był haracz, lecz opłata prawnie obowiązkowa, to na pewno szef rządu by tak z nim nie walczył, a Jurek Owsiak (ten od zarzadzania daniną publiczną wyręczającą NFZ) tak nie nawoływał do jego niepłacenia. Bo przecież te praworządne osoby nigdy by się nie naraziły na zarzut publicznego poświadczenia nieprawdy i podżegania do przestępstwa.
Bulba
ŁŁ
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

http://niepoprawni.pl/blog/144/list-do-prezesa-tvp i słowa dotrzymuję do tej pory :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

halibuter

#119259

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

to trzeba Płemieła na świadka wzywać

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#119262

Zdefiniował on bowiem abonament jako haracz, który w doktrynie prawa karnego uznawany jest za formę wyłudzenia opisanego w art 286 par 1 KK.
A obywatel ma prwo bronić sie przed przestępstwem bez wzgledu na to, w czyim imieniu jest ono dokonywane. 
Pozdrawiam
ŁŁ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#119276

Tez tak to zrozumialam.Jako posluszny obywatel dostosowalam sie juz dawno do tego wezwania.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#121248

jaki sobie polski Peruwiańczyk obmyślił.
Przypomnę że chodziło o finansowanie TV z budżetu czyli takie centrum prasowe rządu miało powstać.
Przeczytałem to co Owsiak tam pisze.
Chciałem zwrócić mu uwagę że pierwszym prezydentem w wolnej Polsce był Wojciech Jaruzelski a Wałęsa był drugim prezydentem w coraz bardziej wolnej Polsce.
Ale trzeba się tam rejestrować żeby pisać.
Remek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#119360

Telewizja Polska pokazuje ostatnio te same treści, co TVN, czyli w skrócie ujmując: Tusk jest boski. Zachodzi podejrzenie, że zbyt duża ilość boskości Tuska naraz może wywołać u części telewidzów chęć posiadania relikwi z Tuska w domu, do czego, jako młodzi, wykształceni z dużych miast nie możemy dopuścić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#119469