PiSowi gratulacje, ale i przestroga

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

PiS osiągnął niebywały sukces wyborczy. Jako pierwsza partia po 89r. będzie mógł rządzić samodzielnie. To ogromne udogodnienie, nie będzie potrzeby szukania kompromisów, nie trzeba będzie godzić się na "pół sukcesy". Partia będzie mogła realizować swój program, realizować swoje projekty. Jedynym hamulcem może być TK-to ten trybunał może stać się kijem w szprychach zmian w Polsce. Taki scenariusz doprowadziłby jednak do, z jednej strony ośmieszenia i zdezawuowania pozycji TK. Z drugiej zaś strony niszczył nadzieje Polaków na zmiany w bolących ich sprawach. Uważam że to mało prawdopodobne, ale jednak znajdą się Niesiołowskie, Lisy, Adamy M. które by broniły takich działań..Zostawmy jednak marginalia. 

Wynik Prawa i Sprawiedliwości zmusza tę partię do realizacji programu. Nie będzie mogła jak np. PO Donalda zasłaniać się blokadą koalicjanta...Wyborcy PiS tworzą też inną grupę niż wyborcy PO. Ci pierwsi wybrali PiS z powodów ideowych. chcą poprawy działań instytucji państwa. Ci drudzy wybierali PO ze strachu, z nienawiści. Ich nie interesował program, zamiast PO mogła być np. SLD to ją by popierali na tej samej zasadzie. Ludzie Ci są też bardzo łatwo sterowalni przez media. dowiódł tego przypadek Petru i jego partii. 

"Rozumni" widząc że projekt PO nie gwarantuje już utrzymania obecnej sytuacji postanowili stworzyć "podpórkę" systemu. Bez żadnych uników, upiększeń, bez żenady zaczęto medialnie pompować Petru pokazując go bezustannie. Tym wyborcom w żaden sposób to nie przeszkadza. Nie przeszkadza im że ich nowa nadzieja, to podstawiony przez "rozumnych" asystent Balcerowicza. Gdyby miast Petru postawić krowę, osiągnęłaby taki sam wynik. Słyszę że Petru trafił do wyborców garniturach, lepiej usytuowanych tzw. liberałów. Jacy to liberałowie skoro nie interesowało ich skąd miał pieniądze na kampanię? Nie przeszkadzało im że : Petru przyznał, że o nowej inicjatywie rozmawiał już m.in. z prof. Leszkiem Balcerowiczem i Władysławem Frasyniukiem.  

Wyborców PiS medialnie zmanipulować się nie uda. Tu własnie jest zawarta przestroga dla tej partii. Jej wyborcy oczekują zmian i oczekują wdrażania programu i zmian. Ja jako wyborca PiS od razu mówię. Na mnie żadne straszenie nie będzie działać, jeśli nie będzie realizacji programu, nie będzie też mnie jako wyborcy PiS.  Najważniejsze cele to-oderwanie się od Berlina. Bazy NATO, lub wojsk USA w Polsce. Polityka historyczna-mam nadzieję że już żaden komunista nie zostanie pochowany w alei zasłużonych ( o udziale organów państwa to wolę nawet nie wspominać). Nauka historii musi wrócić do szkół i musi dochodzić do 89 roku. Dzieci i młodzi muszą wiedzieć gdzie korzeniami sięga taki Adam M., Mariusz Walter-to im wyjaśni ich obecne zachowanie. Ich nienawiść do np. Żołnierzy wyklętych. Najpoważniejszym zadaniem będzie jednak poprawa sytuacji młodych ludzi. Stabilne zatrudnienie, stworzenie warunków do zakładania rodzin. I trzeba skończyć z patologiami-nie może być tak że niektóre urzędy premiują samotnych rodziców. Państwo musi wspierać rodzinę. 

Na koniec małe spostrzeżenie. Jarosław Kaczyński stał się najwybitniejszym politykiem po 89 r. Wykreował trzech prezydentów, kilku premierów, dwa razy wygrał podwójnie wybory. To wszystko zrobił mając przeciw sobie cały aparat państwa. Jestem pewny że gdyby miał za sobą taki układ medialny jak PO, to dziś miałby większość konstytucyjną...

 

O "akcji" Petru-  http://zuberegg.salon24.pl/644318,za-miesiac-koniec-po

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:13)

Komentarze

nie zginęła!!!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Prawda jest cenniejsza od życia

#1497018

Wprowadzenie koniecznych zmian i oczyszczenie stajni Augiasza POzostawionej przez wieloletnie rzady "kolesi" bedzie bardzo trudne - tym trudniejsze, ze wielu dzialaczy partyjnych (niekoniecznie nadajacych sie do wprowadzania reform ) czeka na "podzial lupow"...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1497020

Nikt nie mówił że będzie lekko. Ale jeśli ma się w Polsce poprawić to muszą działać...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1497021

Trybunał Konstytucyjny, Trybunał Stanu i cała czereda Rzeczników - komu i na co TO potrzebne ? Czyżby SĄD NAJWYŻSZY z jego IZBAMI zawiesił działalność.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1497027

Urzad Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw dziecka< Rzecznika Praw Kobiet, Rzecznika Praw Zwierzat .... (chyba nie ma takiego urzedu, ale pewnie, gdyby PO rzadzilo jeszcze 4 lata to bylby...), rzecznika Ubezpieczonych Rzecznika Praw Chorych... i ilu tam jeszcz Rzecznikow i Wodnikow jest?

A co z urzedami Nadmiernie Rozdetymi?     Urzads Lotnictwa Cywilnego na ten przyklad... a GUS - ponad... 6 tys zatrudnionych urzednikow... a kilkanascie roznych instytucji kontrolnych skutecznie dreczacych drobnych przedsiebiorcow...

A wszelakie urzedywojewodzkie i samorzadowe....  stajnia Augiasza.... 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1497099

Gratuluje lecz prosze bez takich cyrkow jakie byly  dawniej , bryfingoew, konferencji ala Ziobro.

Robcie wszystko aby posprzatac ten balagan medialnych judaszy , obietnice dotrzymac , polityke zagraniczna roztropnie prowadzic , wskrzesic przemysl budowy mieszkan a z tym sie wiaze wiele nowych zakladow pracy i bedzie zatrudnienie .

Gonic tych pseudo ekspertow od wszystkiego , przedewszystkim od klamstw i falszu.

Dacie rade , ludzie wam uwierzyli i zaufali wiec do roboty .

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1497032

Dacie rade , ludzie wam uwierzyli i zaufali wiec do roboty 

Otóż to:)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1497038

Niech żyje Polska!

Sława Ukrainie!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

ppłk

#1497033

Tak, niech zyje Polska

 

Slawa ukrainie ??? nie takiej jaka jest i nie ztaka polityka w stosunku do Polakow i Polski.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1497118

Projekt "Swetru' - wumyslony przez "elytę" i służby a pompowany przez me(n)dia nie osiągnął celu bo wystartował zbyt późno, a w trakcie tworzenia jeszcz ebył hamowany przez przywiązanych do Po-mafii "decydentów"...no i mają teraz kłopocik...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1497043

miejsce lepsze niż pesel, czy zlew.

Np. w mojej KW - jedna z komisji mokotowskich, gdzie mieszkają w większości lemingi lub stara gwardia z mumii wolności zawsze byla znaczna przewaga peło. W czesie wyborów prezydenckich Bronek otrzymał dwa razy tyle głosów co Duduś.

A tym razem peostwo było podzielone i głosowało prawie po połowie na peło i swetru i co dziwne PIS miał drugie miejsce.

Grasja

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1497046

w najlepszej porze ogladalnosci , ogladniemy Nocna Zmiane i Plusy dodatnie , plusy ujemne...

I nie uwierze w dobra wole NOWEJ WLADZY , dopoki za swoje przekrety  nie zostanie na kare bezwzglednej odsiadki skazany przynajmniej jeden polityk. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

richo

#1497052

I nie uwierze w dobra wole NOWEJ WLADZY , dopoki za swoje przekrety  nie zostanie na kare bezwzglednej odsiadki skazany przynajmniej jeden polityk. 

Też chciałbym to zobaczyć:)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1497085

Jedną z pierwszych ustaw powinna być o cmentarzach wojennych. Ustawa ta ma umożliwic szybkie pozbycie sie ubeckiego ścierwa, by wreszcie wykopać i pogrzebać naszych Bohaterów. 

Wystarczy tutaj wola nie trzeba zmieniać budżetu

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1497053

Ogromnie  cieszy  mnie  to  ,że  PIS  wygrał  te  wybory.  Ale  to    nie  daje  mi  spokoju ,  czy  pan  Kaczyński  zrobi  audyt  stanu  państwa  i  powie  Polakom   prawdę.  Wiele  zagrożeń  szykuje  się  dla  PIS,  komuna  nie  odeszła  ona  nadal  robi  mafijne  interesy  i  nie  pozwoli  siebie  odepchnąć .  Czuje  przez  skórę,  że  PO  przygotowało  na  rząd  PIS  masę  zasadzek  i  dołów  i  radość  należy  odłożyć  na  bok  i  dobrze  przyjrzeć  się   gospodarce  panstwa. Licho  nie  spi,  ono   czuwa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1497234

Myślę że PiS ma świadomość zagrożeń...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1497265