Tusku-jaki masz plan na TVP? Przeproś kibiców!!

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Nastał wrzesień, miesiąc rozpoczęcia eliminacji do Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Jest to też czas wygłaszania expose, najpierw wygłosił je lider opozycji, teraz zamierza lider rządu. Tusk jak to ma w zwyczaju wygłosi setki okrągłych zdań, postulatów, życzeń-a, efekty jego działań zmieszczą się na bilecie autobusowym.....

Z powodu "wygórowanych oczekiwań finansowych" firmy Sportfive, która posiada prawa transmisyjne do spotkań reprezentacji Polski, Telewizja Polska zrezygnowała z pokazania dwóch najbliższych meczów eliminacji mistrzostw świata - dowiedział się portal "Sport.pl".

- Rozmowy zostały wstrzymane, niewykluczone, że kibice w Polsce nie zobaczą ani meczu z Czarnogórą, ani z Mołdawią.Jako uzasadnienie rezygnacji z nabycia praw TVP podaje "malejące wpływy reklamowe, kryzysową sytuację na rynku finansowym oraz zmniejszające się wpływy abonamentowe".

Przypomnę co mówili o TVP i abonamencie: Janusz P. (2010-06)- "nie płaćcie abonamentu, TVP to nawet nie dom publiczny".

Donald T. -Abonament jest ciężarem archaicznym –rada krajowa PO 1-03-2008
Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi; dlatego rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia. Wprost 28.04.2008
Pamiętając iż jeszcze w czerwcu politycy PO w każdym momencie paradowali w szalikach reprezentacji, udawali jej zagorzałych kibiców oglądających każdy mecz reprezentacji..... Pytam się WAS fani reprezentacji, gdzie transmisje z jej spotkań? Podległa Wam instytucja, doprowadzona przez Was do zapaści finansowej nie jest w stanie zapewnić kibicom transmisji z jej spotkań......
Przez krótkowzroczną politykę Tuska, jego zaślepienie kibice tracą możliwość oglądania reprezentacji własnego kraju. Dzieje się to w kraju który w ustach polityków rządzącej partii-cały żył Mistrzostwami Europy:).
Dlaczego teraz ta partia zabiera całemu krajowi możliwość kibicowania?
Można było wcześniej nawoływać swoich wyborców do "olewania" abonamentu......to może teraz pora wyjść do nich i powiedzieć że się tak bredziło z powodów politycznych, bo się nie wiedziało jakie to skutki przyniesie. Proszę też przeprosić wszystkich kibiców w kraju. To Pana działanie doprowadziło do tej kompromitacji, jak z Pana taki europejczyk to zapytam- "w ilu krajach Europy nie pokazuje sie spotkań reprezentacji w TV?"
Chyba że Pańskim zdaniem mamy oglądać mecze kadry Niemiec bądź Rosji, tylko proszę to powiedzieć otwarcie.

Brak głosów

Komentarze

Jeszcze kilka lat temu darłbym szaty i wypisywał na różnych forach jakie to straszne, jaka kompromitacja TVP i że więcej nie zapłacę abonamentu.

Ale jak wczoraj przeczytałem tego newsa na internecie to się tylko uśmiechnąłem.

Bo po pierwsze, na dobrą sprawę, oglądanie reprezentacji Polski w piłkę nożną, można uznać za pewna formę masochizmu, a to jakby nie było schorzenie, więc każdy odwyk jest jak najbardziej wskazany.

Po drugie, może jak ludzie przestaną oglądać piłkę w wydaniu reprezentacyjnym to z niektórych reprezentantów zejdzie trochę powietrze - że niby tacy ważni. Bo czytając ich ostatnie wypowiedzi to mimo tego ze na EURO dali koncertowo dupy to mam wrażenie, ze dalej zachowują się jak jacyś cholerni herosi, którzy Bóg wie czego dokonali i jak są mocni. A tym czasem ostatni mecz przeciwko naprawdę silnej reprezentacji wygrali w 2006 roku ( nie liczę tu zwyciestwa nad Argentyną C w 2011). Więc jeżeli ktoś przez 6 lat nie potrafi ograć nikogo znaczącego to jest słabiakiem i tak powinniśmy go traktować, a nie darzyć nie zasłużoną estymą.

Wreszcie po trzecie, Pan Placzyński właściciel praw stwierdził ze w takim razie sprzed prawa firmom puszczającym mecze w systemie pay - per - view. Śmiech mnie pusty ogarnął ( przy okazji dzięki za poprawienie nastroju ), ze ktoś mógł wymyślić, ze Polacy masowo rzucą się aby wykupić dostęp do meczu Polska - Mołdawia za jedyne 49 złotych. No serdeczne powodzenia. Może Pan Placzyński powinien zamówić już ciężarówkę na pieniądze bo na pewno zarobi na tym kokosy.

A tak na poważnie to się cieszę że tego meczu nie będzie w TVP. Na Polsacie Sport w tym samym czasie będzie transmitowany mecz Holandia - Turcja, który po pierwsze będzie lepszy, a po drugie relacje w TVP, a relacje w Polsat Sport to niebo a ziemia, na korzyść PS oczywiście.

A bojkot, choćby przypadkowy tej kadrze bardzo się przyda, choćby po to żeby ilość sodówki z niektórych główek lekko spuścić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#287501

W takim razie szkoda że Tuskowcy nie wpadli na ten pomysł w czerwcu.
Puszczanie meczy reprezentacji jest jednym z przykładów misji TVP. Nikt inny tego nie zrobi;). Gdyby powody podawane były takie jak przytoczone przez Pana mógłbym je zrozumieć.
Meczy nie będzie bo TVP z powodu działań swego nadzorcy jest na krawędzi bankructwa i to jest powód braku transmisji.
Więc ja żądam od Tuska by naprawił co....zepsuł.

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#287545

Przecież TVP jest finansowym bankrutem i to z powodu kompletnego braku pomysłu na jej finansowanie i działalnosć
Nie dziwię się że ludzi krew zalewa i nie płacą abonamentu jak wiedzą na co te pieniądze są marnotrawione.
Dlatego najlepszym sposobem było by zakodowanie TVP i kto by chciał odkodować płaciłby opłatę w wysokości abonamentu. Dlaczego mam płacić za coś czego nie oglądam i dokładać się na kolejną gażę dla Kasi Cichopek czy braci Mrok z jakiejś tandetnej produkcji

Vote up!
0
Vote down!
0
#287616

Dlatego że tylko w TVP można zobaczyć teatr TV, wiadomości lokalne. To że obecna władza skompromitował TVP i doprowadziła do skraju bankructwa nie oznacza iż mamy jej na to pozwalać.

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#287666