Lipiński! Ty wiesz co!

Obrazek użytkownika Szymonn
Kraj

To, co teraz napiszę, będzie podłą i płaską wycieczką osobistą. Wiem dobrze, że jest to niedopuszczalne, jednak muszę dać świadectwo swojej wiedzy i przekonaniom. Z góry też przepraszam wszystkich czytających (i zainteresowanego).

Lipiński, o którym Barbara Fedyszak-Radziejowska napisała, że jest "kretem" - prawie na pewno nim nie jest.
Jednak w mojej opinii pan Lipiński prawie na pewno jest DURNIEM.
I to durniem patentowanym.
Dlaczego tak atakuję tego czołowego polityka PiS?
Otóż tak się składa, że miałem okazję poznać go osobiście parę lat temu i z nim współpracować.
Jest to człowiek na wskroś uczciwy, być może mądry, legenda opozycji. A jednocześnie niemożebna pierdoła saska.
Takie odniosłem wrażenie z kontaktów z tym człowiekiem. I niestety było to wrażenie uderzające.
Za czasów rządów PiS siedział ten pan sobie w pokoiku w Kancelarii Premiera i robił nie-wiadomo-co, a najprawdopodobniej niewiele.
Popatrzmy na jego osiągnięcia (te, o których wiemy):
- to on poszedł do Renaty Beger i zaczął wdzięcznie pleść od rzeczy, obiecując złote góry (mimo, że nie miał żadnych do tego upoważnień). Każdy sprytniejszy człowiek na milę by wyczuł, że zaproszenie do pokoju przez aferałkę i członka przestępczej partii Samoobrona, może być związane z chęcią nagrania kompromitującej wypowiedzi.
Polityk - a zwłaszcza polityk takiego szczebla W KAŻDEJ CHWILI powinien był tak się wypowiadać, jak by był nagrywany. Pan Lipiński najwyraźniej nie widział takiej potrzeby.
- kolejny rekord "mądrości" zdarzył się wtedy, kiedy Lipiński doradził Jarosławowi Kaczyńskiemu, żeby publicznie pochwalił Gierka. Tekst pochwalny pod adresem tego komunisty, a potem "dobicie" zdaniem o tym, że Oleksy to lewicowy polityk starszego pokolenia - kosztowało PiS trochę wyborców, zniesmaczonych tego typu głupotami.
Mogło przyczynić się do porażki wyborczej w tamtych wyborach.

Nie znam aktualnej sytuacji, ale ktoś najwyraźniej "przepuścił" insynuacje o Angeli Merkel w książce Kaczyńskiego - i ten ktoś jest również człowiekiem, który zasługuje na tytuł durnia wszechczasów. Nie mam żadnych dowodów jednak, że zrobił to Lipiński.

Wystarczą jednak dwie wcześniejsze wpadki, aby powiedzieć sobie jednoznacznie - partia, której przywódca korzysta z doradztwa durniów - skazana jest na porażkę. I dopóki Kaczyński nie zrozumie, że nie wystarczy być krystalicznie uczciwym, porządnym, wykształconym i z przeszłością opozycyjną - żeby kreślić strategie walki wyborczej, dopóty działacze PiS będą wysiadywać ławy opozycyjne, a kolejne sfrustrowane młode wilki będą uciekać z gniazda.
Wiem, że Kaczyński do tej pory miał do wyboru szubrawców (nie wiem czemu przychodzi mi w tym miejscu na myśl Kamiński i Bielan, o których niejasnych interesach wielu mówiło w PiS), albo biernych-miernych-wiernych.
Teraz za to JK ma sporo czasu, aby w końcu wyszukać, sprawdzić i zaangażować |(przy kolejnych wyborach) ludzi nie tylko uczciwych, ale i na tyle sprawnych w myśleniu, żeby potrafili się ugryźć w język, zanim walną kolejną piramidalną głupotę.

I żeby nie było - podziwiam lojalność Kaczyńskiego względem swoich przyjaciół, ale lojalność swoją drogą, a wymaganie od nich profesjonalizmu i przenikliwości - swoją drogą.

I jeszcze raz przepraszam za ostre słowa - za które jednak biorę całkowitą odpowiedzialność.

Brak głosów

Komentarze

Dycha! Lepiej nie można było tego ująć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#205735

Jako człek nieoglądający telewizji, chciałbym by mnie doinformowano w tym, czy kiedykolwiek był on widziany w TV w dysksuji politycznej, po drugie-jesli był widziany to czy umiał pokonać przeciwnika politycznego podczas tejże dyskusji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#205737

Dobry "Kret" ukrywa swoją inteligencję i z regułu udaje głupszego niż jest.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy

#205746

Człowiek uczciwy nie wyłącza swego rozumu i zawsze zachowuje się prawdopodobnie, notomiast taki, który gra uczciwego zachowuje się w sytuacjach konfliktowych nieprawdopodobnie, bo zamiast myśleć jak nie zmoczyć siedzenia, kombinuje jakby tu nie wypaść z obranej roli i wtedy często posuwa się do niewiarygodności swoich reakcji. Co, facet nic nie miał na myśli, kiedy Begierka, człowiek o wysublimowanej inteligencji, zaprasza go do pokoju hotelowego (grunt bardzo neutralny) wieczorową porą, tłumacząc się świeżo wymytym włosiem. W hotelu pokojowym nie mają gniazdek, by podłączyć suszarkę; a ten zamiast zaproponować spotkanie w sejmowym bufecie lezie, jak jaki gach, do jej naszpikowanego elektroniką buduaru i już.
Dlaczego wylazł z tej kancelarii i zamiast pilnować spinaczy dał się nagrać? Wywaliłbym ze swego otoczenia i już.

Vote up!
0
Vote down!
0
#205785

Widziałem go 1 raz.

Vote up!
0
Vote down!
0

berecik

#205836

No proszę...

Vote up!
0
Vote down!
0
#205837

Lepiej nie mógł Pan tego ująć. Przychodzi czas, że ostre słowa są koniecznością. Dycha.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#205755

Pan Jarosław Kaczyński polityk wielkiego formatu,raczej nie robi błędów ,jednak nikt nie jest doskonały.Nagłośniona sprawa z dr Angelą Kasner-Sauer,bliżej znaną jako dr Angela Merkel,mogła zostać w inny sposób przedstawiona i to całkiem dosadnie.Ostatnio kilka ważnych było wydarzeń w Berlinie(znana sprawa oszusta ministra niemieckiego Carstensa ,co okradł koncern japoński w Polsce na ogromne miliony ,Niewidomi Poszkodowani z II wojny i ich demonstracja w Berlinie ,podpalenie domu śp.Jana Baczewskiego lidera przedwojennej Mniejszości Polskiej ) te sprawy mogły się znaleźć w książce pana Jarosława .W jakim świetle byłaby ukazana pani Kanclerz na tle tych wydarzeń pozostawiłbym inteligencji autora książki.Rzeczywiście trzeba być niezłym prymitywem godząc się na na ustawioną rozmowę do pokoju hotelowym ,na spytki i opowiadać dyrdymały.Jednak w demokracji pan Jarosław nie ma fizycznej możliwości zabronienia ukazywania się inteligencji ważniaka w rozmowie z prowokatorką.Myślę,że pan Jarosław doskonale sobie radzi z wszelkimi przeciwnościami i wygra przyśpieszone wybory jak Orban na Węgrzech.

Vote up!
0
Vote down!
0
#205760

Lipinski jest do bolu lojalny wobec Kaczynskiego i jest to najwieksza,najcenniejsza i najlepsza cecha na obecnie ciezkie czasy dla PiS.Madrosc i przewidywalnosc sytuacji przy tak zdecydowanej i brutalnej ingerencji elektroniki w zyciu obywateli jest poprostu niemozliwa.Nie mozna zyc w ciaglej konspiracji,a kazdy nawet najdrobniejszy nic nieznaczacy szczegol moze byc po odpowiedniej obrobce medialnej uzyty propagandowo przeciwko jego autorowi.

Vote up!
0
Vote down!
0

macieja

#205767

Lojalność to warunek konieczny, ale nie wystarczający.
Mówienie, że i tak wszystko może być użyte propagandowo przeciwko autorowi - to też prawda, ale skrajną głupotą jest samemu kłaść głowę pod topór. A zachowania Lipińskiego to właśnie takie podkładanie się. W sumie to problem Kaczyńskiego - bo raz można się pomylić, ale po drugiej wpadce (gierek) na miejscu Kaczora zredukowałbym do zera zaufanie do objawień Lipińskiego.
Oczywiścei to moje zdanie i mogę niewłaścicie odbierać sytuację ;)

Wykształciuch

Vote up!
0
Vote down!
0

Wykształciuch

#205775

Szymonn:

/.../  Lipiński, o którym Barbara Fedyszak-Radziejowska napisała, że jest "kretem" - prawie na pewno nim nie jest.

Jednak w mojej opinii pan Lipiński prawie na pewno jest DURNIEM.

_________________________

Ostro,  choc niewiele w tym prawdy.

Po pierwsze, B.F.- R.  pisala o krecie w Arcanach, mowila tez o tym w rozmowie na Niezaleznych. Jednak nie pisala, ani nie mowila, ze tym kretem jest Lipinski. Czytal pan jej artykul w Arcanach ?

A gdyby Adam Lipinski byl durniem, jak Pan twierdzi, nie bylby osoba nr 2 w PiS-ie a wczesniej w PC. Ponad 30. lat tuz za plecami Prezesa...

Niech Pan nie pisze wiec tak kategorycznie o niesprawdzonych faktach, bo do kompromitacji naprawde blisko.

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#205778

Racja, to media dorzuciły, to chodzi o Lipińskiego.
Ja napisałem, że pan Adam Lipiński kretem nie jest.
I nie twierdzę, że Lipiński zawsze był albo że zawsze JEST durniem. Po prostu patrząc na jego spektakularne wpadki i beztroskę, oceniam go jako bardoz uczciwego, miłego faceta, ale kompletną pierdołę.
Nie dałem tego argumentu w notce - ale jak przeczytałem, że Lipiński się cieszył do jakiejś gazety, że kabarety już się śmieją z Tuska, więc nastąpiło odwrócenie trendu (i ma nadzieję na zwycięstwo), to prawie zapłakałem.
Wróżenie wyników wyborczych z kabaretów, to jest hit dnia.

Bardzo lubię pana Lipińskiego, ale w mojej ocenie jest kapciowym Kaczyńśkiego, jak Dziwisz (też nie najmądrzejszy) był kapciowym Jana Pawła II. I robienie z niego kogokolwiek innego to straszna pomyłka - straszna dla PiSu/
Wykształciuch

Vote up!
0
Vote down!
0

Wykształciuch

#205788

"A gdyby Adam Lipinski byl durniem, jak Pan twierdzi, nie bylby osoba nr 2 w PiS-ie a wczesniej w PC. Ponad 30. lat tuz za plecami Prezesa..."
_________________________________________

No proszę... Mozna być przez 30 lat taka osobą i jakos nikt go dotąd nie widział i nie widuje w TV w czasie politycznych dyskusji?
Takie rzeczy tylko w PiSie....

Vote up!
0
Vote down!
0
#205794

Nie musisz nikogo przepraszać, bo prowokatorzy, nie mogą nikogo obrazić. Jesteś człowiekiem siejącym nienawiść, ubierając ją w idiotyczną fałszywą troskę o wygrywanie wyborów??? Nie wiesz o tym, że wybory, wygrywa telewizja i mendia, które są własnością złodziejskich oligarchów wrogich Polsce Niemcom??? Oczywiście, że nikt nie mówi Polakom, że jest ich wrogiem, tak jak ty zresztą, ale każdy zdrowy, normalnie myślący obywatel naszego kraju ma to jak na dłoni??? Globalnie, widzimy działania rządu i salonu, że chcą pozbawić Polaków samostanowienia, licząc naiwnie, że ukradzione i wylizane synekuły, nowy pan pozwoli im zachować, szczególnie chodzi tu o dziennikarzy i celebrytów??? Ktoś napisał, że gdyby dzisiaj, media zaczęły być pluralistyczne i mówiły prawdę, to PIS w trzy tygodnie weźmie w Polsce władzę??? Wygrywanie wyborów, tak jak bym słyszał Kurskiego i Ziobrę, którzy zamierzają gołymi rękami wygrać??? Nie ma ludzi nieomylnych, nie popełniających błędów, najgorsi są tacy jak ty, którzy myślą, że zjadły wszystkie rozumy intryg, i uczciwego człowieka traktują, jak naiwnego durnia??? Zapominasz przyjacielu, że dzięki takim, uczciwym postawom, nikt nie ma nic do zarzucenia kilku osobom w Polsce??? Doskonale wie o tym, każdy myślący uczciwy człowiek, dla którego cwaniactwo, jest najgorzej postrzeganą postawą??? Wygranie i przejęcie władzy jest możliwe, wystarczy przesilenie, którego dokonują właśnie TUSK i Sikorski, swoim oficjalnym zaprzaństwem??? Być może, jeszce o tym nie wiedzą, ale najbliższe, wotum nieufności dla rządu, może się dla nich okazać tragiczne w skutkach??? Bo przecież w PO, nie wszyscy są ślepi, albo upośledzeni na umyśle, popierając w zaparte zdradę??? Pan Lipiński to uczciwy człowiek, nie zmienią tego, żadne insynuacje i intrygi, próbujące rozbić PIS??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#205779

Bardzo ważne spostrzeżenia

Vote up!
0
Vote down!
0
#205841

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#205858

Jeśli Lipiński jest faktycznie taki naiwny jak Pan pisze to tym bardziej wskazuje na to że kretem może być tylko sam prezes (to jest też standardowy modus operandi).
Lipiński tak długo wytrzymał właśnie dzięki swej naiwności, bo każdy mniej naiwny zastępca już by się dawno zorientował że coś jest nie tak po czym został by wywalony przez prezesa z PiSu, jako wielki zdrajca, co już z resztą dokładnie tak miało miejsce kilkanaście razy (Dorn, Ujazdowski, Ziobro.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#205864