Panie Szymonie...?

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
(+18)Wyobraźmy sobie rozmodloną panią, która pracuje jako recepcjonistka w agencji towarzyskiej. Pracuje i problemu z tym nie ma, bo choć panowie wpadają tu na godzinę, a dziewczęta czasem gdzieś, też na godzinę, jadą z ochroniarzem, to wszystko opatrzone jest marką "hostessy".
Pewnego dnia jednak szefowa całego przybytku odkrywa, że klimat społeczny się zmienia, a moralność rozluźnia. Szyld zmienia się i już jawnie głosi, że mamy do czynienia z agencją. Rozmodlona pani wie jednak, że jej samej tu nikt do niczego więcej, niż odbieranie telefonów, nie zmusza, więc gdy trzeba jest w pracy, gdy trzeba - w kościele, a czasem nawet u spowiedzi. I problemu z tym nie ma.

Pewnego dnia jednak ktoś dzwoni i pyta brutalnie "Czy to burdel?". pani zmieszana, mówi, że nie, skądże, agencja towarzyska, ładne dziewczyny, zapraszamy, gość w dom... Sytuacja się jednak powtarza, klimat rozluźnia, a przybytek na rynku radzi sobie, ale średnio. Co by tu zrobić, aby się rozreklamować, wyróżnić, gdy konkurencja w co drugim bloku? Może jakiś mały skandalik? Pisze więc właścicielka na ulotce ostro, szczerze i bez kręcenia "Burdel". A recepcjonistka? Cóż, wstaje i oświadcza "No, w burdelu to ja pracować nie będę!". Wychodzi z godnością, po czym to samo powtarza jeszcze w wysłanym szefowej liście. Z malutkim PS, że jeśli jednak nikogo innego na jej miejsce nie będzie, to ona czasem może wpaść i telefon odebrać czy tam klientowi drzwi otworzyć. Ale tylko wtedy.

Czy potraktujemy ta panią poważnie? Czy zrozumiemy jej rozterki, pochylimy się nad nimi z odpowiednią powagą i pokorą? Panie redaktorze Hołownia, co Pan na to wszystko...?

Brak głosów

Komentarze

Z jakichś przyczyn, nie wiem jakich, Hołownia przestał być potrzebny jako paprotka i tyle. Ale spoko, spoko, znajdą kogoś innego na jego miejsce.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#279063

Skoro jest to tekst dozwolony od lat 18, to posunę się dalej... Dylematy moralne jego bohatera można porównać do dylematów księgowego z obozu zagłady. Zbuntował się facet poczuwszy dym z komina i prosi o przeniesienie służbowe do zwykłego obozu pracy, ale skoro nie dadzą, to może być zwykły obóz koncentracyjny...

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#279064

z tym że po obejrzeniu pewnego razu fragmentu programu z tym panem o sorry z tą panią wnioskuję że ta pani czasem i z klientem poszła na górę pod warunkiem że ten klient równie rozmodlony. na drodze usprawiedliwionego wyjątku rzecz jasna.

Vote up!
0
Vote down!
0
#279067

Czyżby Hołownia, jako jedyny w tym burde...ups w tej redakcji, był bez kredytu? A tak poza tym - czy można oczekiwać od niego jakiejś odpowiedzi? On teraz przypomina wiekową tirówkę którą alfons wyrzucił z lasu za to, że niektórych figur zapomniała.

Vote up!
0
Vote down!
0
#279069

Trafił Pan w sedno. Ludzie o dwóch obliczach. Jest ich znacznie więcej. Wobec takich trzeba być bezkompromisowym.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#279070

nie szkoda sów.
:-)

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#279073

Szkoda że burdel mamy i alfonsy trzymają praktycznie całą resztkę polskiej gospodarki i urzędów. A jeszcze bardziej przykre że mamy takich katolików jak Hołownia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#279076

dziękuję za komentarze, do których już w zasadzie nie ma czego dodawać... pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#279080

Tako rzecze Szymon H.: [quote]Jednak nie rozstaję się z "Newsweekiem" w jakimś gniewie, nie zgadzamy się, każdy idzie w swoją stronę, ale pozostajemy w koleżeńskich relacjach.[/quote]
Czyli tak ogólnie to wszystko OK? Taki maly niesmaczek?

Vote up!
0
Vote down!
0
#279165

 Jako dyrektor programowy i twarz Religia.tv (własność ITI) pan Szymon musi zdecydowanie dookreślić obraz  prawego i zdecydowanie prokościelnego, prokatolickiego szefa programu tv mogącego w przyszłości  z powodzeniem zastąpić w przestrzeni medialnej "radykała" z Torunia i jego rozgłośnię.

Jak podają z upodobaniem niektóre źródła,  wspomniana Religia. tv "depcze po pietach"  w rankingach oglądalności telewizji ojca Rydzyka.

Może to uprawdopodobnić przyznanie jesienią własnie jej, a nie Toruniowi  koncesji na miejsce na multipleksie.

Uderzy to w  o. Rydzyka który milcząc w wielu innych kwestiach (np. w tej - http://bezdekretu.blogspot.com/2012/07/przeciwko-pojednaniu.html)  

zdaje się realizować jakieś porozumienie, ( jak do tej pory kompletnie nie odniósł się do  tej sprawy, co dziwi, zważając na jego propaństwową postawę).  

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#279225

testowane to było już w kablówkach, na przykład w UPC w pakiecie podstawowym nagle Religia.tv zastąpiła TV Trwam, za którą trzeba było dopłacać...

Vote up!
0
Vote down!
0
#279351

- Czy przespałaby by się pani ze mną za 2 mln dolarów? - spytał bogaty gentleman wybraną panią na eleganckim przyjęciu.
- Tak - odpowiedziała kobieta.
- A za 20 dolarów? - ciągnął bogacz.
- No wie pan! Nie jestem dziwką! - oburzyła się.
- Droga pani - odparł ze spokojem bogaty jegomość. - To już uzgodniliśmy. Teraz już tylko negocjujemy cenę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#279252