"Nie jadę/nie lecę na referendum"

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Ech, krakowscy artyści… Najpierw jedni śpiewają, żeby im do Krakowa nie przenosić stolicy, a potem inni czują się w obowiązku i deklarują, że nie będą głosować w referendum. Warszawskim.

I to nawet nie dlatego, że przestraszyli się mnożonych ponoć przez warszawskich urzędników komplikacji. Otóż dobrze im się żyje pod rządami pani prezydent. Zapomnieli tylko napisać, że w Krakowie.

Cóż. Pojawił się list osób ważnych z bardzo różnych środowisk, namawiający do głosowania w referendum, więc trzeba było odpowiedzieć. Pojawił się więc kontr-list, o czym nie bez satysfakcji donosi portal pana Tomasza Lisa.

„Jedni z nas cenią ją za olbrzymi skok inwestycji, budowę Centrum Nauki Kopernik czy rekordowe wykorzystanie środków unijnych, inni mają krytyczny stosunek do choćby podwyżki cen biletów, słabej komunikacji z mieszkańcami. Jeszcze inni liczą na zmianę na stanowisku prezydenta po najbliższych wyborach."

Wśród tych, którzy list otwarty podpisali są m.in. Władysław Bartoszewski, Lech Wałęsa, Andrzej Wajda, Krzysztof Penderecki, gen. Zbigniew Ścibor-Rylski, prezes Związku Powstańców Warszawskich, aktorzy Marek Kondrat, Wojciech Malajkat i Daniel Olbrychski.

Nie interesowało mnie nigdy, skąd są panowie Kondrat i Olbrychski, poza tym, że z reklamy, filmu i pozycji autorytetu moralnego. Bartoszewski, Ścibor-Rylski, wiadomo, powstańcy. Dwóch powstańców było. Pasują do Wałęsy, co to obalił komunę, trochę sam, trochę z Henryką Krzywonos. Wałęsa też podpisał, nawet nie wiedziałem, że już jest warszawiakiem. Kojarzył mi się dotąd z Gdańskiem, tak samo, jak Wajda i Penderecki z Krakowem. Podsumowując: portal Lisa wymienia 9 nazwisk osób, które „niebezkrytycznie” obserwują poczynania, ale na referendum nie pójdą. Z tej dziewiątki z Warszawą mocno kojarzą się dwie osoby, (dwie mi się nie kojarzyły, ale faktycznie, też z Warszawą związane), zaś trzy powiązane są z zupełnie innymi miastami. Z Krakowem, nie wiem czemu, związany wydawał mi się też Malajkat, ale to mój błąd. Malajkat pracuje w Warszawie, ba, jest nawet dyrektorem teatru. Ciekawe, czy podatki płaci na miejscu.

Aż dziwne, że wcześniej wesołe i twórcze towarzystwo nie pisało listów w sprawie, dajmy na to, prezydenta Sopotu. Może jeszcze nie wiedzieli, że tak można, a nawet trzeba? Cóż, jakoś przeżyję fakt, że w komisji wyborczej nie spotkam pana Wajdy, ani Lecha Wałęsy. Za to w podziękowaniu za tę ich troskę o mnie i moje miasto, przekazałbym im coś wyjątkowego, najcenniejszy dar – panią prezydent. Dorzucę nawet kilkoro urzędników w pakiecie. Niech jeżdżą sobie z Gdańska do Krakowa i z powrotem i robią dobrze, raz panu Wajdzie, raz panu Wałęsie, a raz – panu Pendereckiemu. Mi już nie muszą.

Dodatkowo zobowiązuję się, że w przypadku referendów w Gdańsku i Krakowie również nie wezmę w nich udziału. Mogę wydać oświadczenie.

Brak głosów

Komentarze

- złamany ....uj z futurystycznej szafy.

Pozdrawiam

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#383543

Wizja utraty pierwszego miejsca w kolejce do koryta ożywiła spróchniałe zombie.
Może nawet nie koryta, a miejsca na Wawelu, Skałce czy w tym podrabianym Panteonie Narodowym?
Ale że Malajkat pcha się do tej trupiarni...???
Nie myśli perspektywicznie (co źle mu wróży także jako dyrektorowi teatru, na którym to stanowisku szybko osiągnął - zgodnie z teorią Petera - swój "poziom niekompetencji" )
No, ale kto powiedział, że aktor myśli...:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#383552

ale dzięki temu wyłażą na wierzch różne sprzedawczyki i zdrajcy, którzy do tej pory pod płaszczykiem autorytetów, sławy i niewinności siedzieli... 

Vote up!
0
Vote down!
0
#383560

Dość kosztowna, że użyję eufemizmu.
No, ale pod PiS już się raczej nie podczepią, choć nie wątpię, że wielu mniej "osławionych" będzie próbowało.
PS
Poprawiłem "podczepię" na "podczepią".
Niby literówka, a jakże zmienia sens:):):).
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#383584

Ale ta lista jest akurat nudna ;) - praktycznie niczego i nikogo nowego nie odkrywa. Chyba najbardziej rozczarowuje mnie E. Kamiński. Nie to żebym go jakoś bardzo lubił, ale właśnie chciałem zobaczyć "jego" makietę przedwojennej Warszawy i z tej okazji nawet ciepło sobie o nim pomyślałem ostatnio.
Najzabawniejsi są rzekomi przeciwnicy p. prezydent, którzy jednak solidarnie też podpisali. :D

Vote up!
0
Vote down!
0
#383583

... teraz najwidoczniej mają nadzieję, że grzecznemu synkowi mamusia kupi jednak cukiereczki:):):).
Żenua!
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#383587

Mieszkam i pracuję w Katowicach.
Tylko, że ja żałuję, że nie mogę na nie iść i pomóc wywalić Gronkowca z warszawskiego ratusza...

Vote up!
0
Vote down!
0

M-)

#383585

Jest już kontr-list z kontr-apelem ;-).

http://wpolityce.pl/wydarzenia/63776-lepkowska-bugaj-lorenc-zmijewski-znane-osobistosci-odpowiadaja-obroncom-gronkiewicz-waltz-warszawo-zakochaj-sie-w-referendum

Ciekawe podpisy: Kinga Dunin, Maciej Gdula, Jacek Poniedziałek ;-)!

Vote up!
0
Vote down!
0
#383604

[quote]Ech, krakowscy artyści… Najpierw jedni śpiewają, żeby im do Krakowa nie przenosić stolicy, a potem inni czują się w obowiązku i deklarują, że nie będą głosować w referendum. Warszawskim.[/quote]

... ze zawiązał się spisek w celu wykończenia Warszawy ;)

Najpierw Hitler, potem Stalin, Bierut to nawet trochę pobudował, a teraz HGW, zwana pięciozłotówą. Ja nie wiem jakim cudem to dzielne miasto jeszcze dycha...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#383630

nie trzeba w Warszawie mieszkać, żeby w niej swoja chałturę sprzedawać. zwykły interes. swoja drogą nie mam nic przeciwko temu aby wszyscy ,którzy czerpią jakies profity z obecnej obsady ratusza podpisali się pod podobnym listem - tylko niech napiszą szczerze o co im chodzi -ile na tym korzystają . Po co to p... o metrze czy CNK - z tego akurat nie korzystają.

Vote up!
0
Vote down!
0
#383679