Czy ZTM prowadzi kampanię HGW?

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Cuda, cuda w Warszawie! Dziś ogłoszono, że referendum odbędzie się 13 października. I, zupełnie przypadkiem, również dziś okazało się, że wraca metro na pełnej trasie.

W Warszawie mamy jedną linię metra, choć już kilka lat temu jedna z celebrytek (bodajże Agata Passent) chwaliła Hannę Gronkiewicz-Waltz za otwarcie linii drugiej. Tymczasem ostatnio, w związku z rozmaitymi pracami, coraz częściej wyłącza się odcinek centralny, co prowokuje warszawiaków do żartów, że nareszcie mamy obiecane dwie linie. Tak jest i w tym sezonie letnim.

Kilka dni temu pojawiły się informacje (w „Gazecie Wyborczej” zresztą), że termin ponownego otwarcia centralnego odcinka metra, zaplanowany na koniec wakacji, jest zagrożony. A tu niespodzianka. W pakiecie z terminem referendum dostajemy wiadomość, że metrem z Kabat na Młociny pojedziemy cały tydzień wcześniej, już 23 sierpnia. Cud, cud referendalny! Tylko się cieszyć, oczywiście.

Cześć mieszkańców – to nie ludzie, to wilki – powątpiewa, czy wszystko się uda, bo ponoć ma padać. Ja tymczasem chciałbym zwrócić uwagę czytelników na to, w jaki sposób Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o tym istotnym fakcie użytkowników swojego Facebooka (ponad 10 tys. osób)? Zamiast zamieścić własną informację, choćby tę samą, która pojawia się na stronie instytucji, udostępnia czytelnikom… status z profilu Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Czy to nadgorliwość, czy kwestia zależności służbowych nie wiem i pewnie się nie dowiem. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że w przededniu niepewnego referendum, jedna z miejskich instytucji, powołanych w zupełnie innym celu, postanowiła włączyć się w kampanię wyborczą pani prezydent.

Brak głosów

Komentarze

No proszę bufetowa się obudziła.!!Będzie tak teraz kombinowała i opowiadała pierdoły aby tylko dalej mogła kręcić lody w Warszawie.Ale mam nadzieję że mieszkańcy Warszawy nie dadzą się na to nabrać i powiedzą jej żegnaj-hanka.

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#376782

powiedziane

Vote up!
0
Vote down!
0
#376821

Rządowa jedynka własnie przekazała, że Warszawiacy maja sie z czego cieszyć, gdyz będą mogli jeszcze przed koncem wakacji - uwaga ode mnie: dzisiaj jest 21 sierpnia więc całe dziesięć dni wcześniej - korzystać z całej linii metra. Przed terminem...no, no.

Vote up!
0
Vote down!
0
#376824

- niemal jak Trasa Łazienkowska za Gierka! Tylko co z niej dotrwało do naszych czasów... Oby jednak się nie okazało, że Hanka wybuduje- pół metra.

Vote up!
0
Vote down!
0
#377011