czekając na cud, wydanie 01(93)/09

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

w pierwszym po reaktywacji wydaniu:
# Graś funduje synkowi hotel za nasze
# Polski rząd obraził Ukrainę
# Resort Czumy ukrywa kontrowersyjne dane?
zapraszam do lektury doniesień medialnych z frontu walki o cuda

Super Express: Graś funduje synkowi hotel za nasze

Czy wypada wykorzystywać obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej do prywatnych celów? Rzecznik rządu Paweł Graś (45 l.) nie miał żadnych wątpliwości. Pan minister zabrał swojego syna Jakuba do ekskluzywnego hotelu Sheraton w Sopocie i zafundował mu wszelkie luksusy... za pieniądze podatników. Za nocleg w klimatyzowanym pokoju z minibarkiem płaciła bowiem Kancelaria Premiera!

całość

eFakt.pl: Andrzej Nowak - Polski rząd obraził Ukrainę

Istotą polityczną tego, co wydarzyło się w związku z zaproszeniem premiera Rosji Władimira Putina na obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, było faktyczne przecięcie mającej kilkusetletnie tradycje, a kontynuowanej w ostatnich latach zarówno przez prezydenta Wałęsę, prezydenta Kwaśniewskiego, jak i prezydenta Kaczyńskiego, polityki wschodniej. Polegała ona na szukaniu strategicznego partnerstwa z naszymi bezpośrednimi wschodnimi sąsiadami, w szczególności z Litwą i Ukrainą - pisze prof. Andrzej Nowak, historyk z UJ, specjalista od spraw wschodnich

całość

TVP Info, wp.pl: Resort Czumy ukrywa kontrowersyjne dane?

Choć wymagają tego przepisy antykorupcyjne, ministerstwo sprawiedliwości nie opublikowało na swojej stronie internetowej danych Zygmunta Rygiela, nowego szefa gabinetu politycznego Andrzeja Czumy - poinformował portal tvp.info. Wcześniej w mediach pojawiały się sugestie, że Rygiel nie ma odpowiednich kwalifikacji do pełnienia funkcji w resorcie sprawiedliwości.

całość

Ocena wpisu: 
Brak głosów