Busek na wósek!

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Krótki filmik z obrad europarlamentu z wystąpieniem Farage'a i próbami odebrania mu głosu przez Buzka krąży po sieci, warto w związku z nim poruszyć kilka spraw, nie dotyczących bezpośrednio samego przedmiotu dyskusji.

Wmawiano nam, że wybór Buzka na stanowisko tymczasowego szefa PE jest wielkim sukcesem, tymczasem dla Europy Buzek jest nikim. Siwym, dukającym po angielsku dziadkiem, który kompromituje się tam, gdzie nie chcą kompromitować się faktyczni dyrektorzy tego cyrku. Barroso śmieje się ze swego fotela, Buzek zaś próbuje odbierać głos jego oponentowi. Ale nie jest w stanie nawet tego zrobić, ponieważ po angielsku dogadałby się on co najwyżej z Olejniczakiem. Jest kimś do tego stopnia nieważnym, że autorzy transmisji nie zaprzątają sobie uwagi nawet prawidłową pisownią jego nazwiska. Służba to służba, nie ważne, jak się nazywa. Buzek, Busek, ważne, żeby poprowadził obrady po naszej myśli. A że zabawny nieudacznik? Tym lepiej, do takiego nawet trudno mieć pretensję. Zobaczmy: Farage mówi, co ma do powiedzenia, a co jest zdecydowanie nie po linii. Buzek przerywa mu, mówiąc: "Myślę, że już pan skończył". Farage nie skończył, więc leci dalej. Gdy kończy na scenę wkracza pani z Węgier, mocno wzburzona, z angielszczyzną z tej samej klasy, w której Olejniczak pokazywał klatę Buzkowi, przez co obaj kompletnie nie uważali na lekcji. Później zaś nasza duma informuje Anglika, że nie życzy sobie takich wystąpień. Profesor Buzek poproszony o uzasadnienie mówi wprost, ze o sposobie wyboru władz UE nie powinno się mówić w sposób krytyczny. Ten homo sovieticus był solidarnościowym premierem i nadzieją polskiej centroprawicy? Nic dziwnego, że utorował drogę do władzy postkomunistom. Na koniec Farage nokautuje Buzka prostym stwierdzeniem, że jako kandydat na przewodniczącego deklarował swą bezstronność i po prostu łamie swoje obietnice. Buzek dziękuje koledze za wypowiedź i na tym farsa się kończy.

Nieznajomość angielskiego dla niektórych dyskwalifikowała prezydenta Kaczyńskiego. Dla tych bardziej okrutnych - również premiera Tuska. Jednak ci ludzie w miejscu pracy rozmawiają po polsku, choć niektórzy z nich kolędy czasem śpiewają w jakimś jeszcze innym języku. Gdy Olejniczak duka po angielsku witając delegację zagranicznej młodzieżówki jest dla nas zabawny, dla gości pewnie też jest to śmieszne, choć może i miłe, że ktoś nie znając języka jednak stara się w nim witać swoich gości.Czyni to jednak na swój rachunek. Jednak Buzek jest szefem parlamentu europejskiego. Gdy zaczyna mówić po angielsku, lepiej, by nie mówił w ogóle, ponieważ jest to dla nas kompromitacja. Jedyne pocieszenie, że za dwa lata nikt w Brukseli nie będzie już pamiętał o tym śmiesznym profesorze z Polski, którego nazwiska nie znali nawet brukselscy sprawozdawcy.

***

najbliższe koncert Spirit of 84:

Another Punk Rock Christmas, 19 grudnia, Warszawa, Radio Luxemburg + Dumbs + afterparty: DJ Bigos
Ostróda, 9 stycznia, Młyńskie Koło (koncert w ramach WOŚP)
informacje na temat płyty i sposobów jej zdobycia
można znaleźć tutaj
zapraszam na nasz profil na myspace

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jedno chyba zapamiętamy .
Niepolityczne jest, wchodzenie na drabine z gołą d....
Imć Onufry Zagłoba zauważył kiedyś:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#38939

Tak. Będzie wojna. Bo gdy Kombinatorzy, Szuje i Skurwiele ze wschodu i zachodu znów na dobre sie zorientują, ze są bezkarni w swych wszystkich chorych pomysłach - to nic i nikt ich nie powstrzyma.

To moje zdanie, koledzy. I jest też to moje cholerne zmartwienie ;-((

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#38942

... bo ten by to pewnie zrobił i jeszcze go przeprosił.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#38950

Buzek to się tylko nadaje na dupę Skiby ;) Szkoda na niego słów. Pamiętacie taśmy z niezależnej? Było na nich nagrane coś w tym stylu: zamkniemy durnym Polakom gęby i damy im przewodniczącego.. Któż mógł się lepiej nadawać jak nie dżojstik Buzek?

Zaciekawiło mnie kim jest ta pani z Węgier (podpisana jako pani z Polski ;). Oto prawdziwe dokonania obrończyni ZSRE w jej obecnym kształcie: spec od ogrodnictwa, pracownik Unilever Węgry, członek komunistycznej Magyar Szocialista Munkáspárt (coś jak naz PZPR), później członek Magyar Szocialista Párt (coś jak nasze SLD). Pięknie, pięknie wyglądasz nam dziś europo ;) Pewnie tą Panią uraziły słowa Farage o Ashton :D

http://pl.wikipedia.org/wiki/Edit_Herczog

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#38953

Jeśli posłucha się tefałenu to ma się wrażenie, że POlska rośnie w siłę, a w UE gramy pierwsze skrzypce.  Już mam dość tych idiotycznych rozważań półgłówków, którzy udawadniają sobie samym jakie to ważne pozycje mają Lewandowski i Buzek w tym eurobajzlu.
A tymczasem to co się dzieje w UE najlepiej ilustruje poniższa satyra:

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#38956

pamiętam ;)

pamietam rowniez 21 postulatow,z tamtych lat

czego nie pamieta juz ta część Narodu,ktora na

niego głosowała.........dziwna jest ludzka natura,

dziwna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#38976

to znaczy popatrzec sobie jedynie może, hę?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#38990

pewnie po tej traumie będzie siedział cicho za swoim pulpitem do końca kadencji. Równie dobrze można by tam usadzić atrapę, jak w Monty Pythonowskiej parodii Oskarów atrapę księżniczki Małgorzaty ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#38983

jak się u mnie w rodzinie podniecali wyborem Buzka na ojroprzewodniczącego to się śmiałem. Teraz przyjdzie nam się wstydzić, że taki matołek jest Polakiem. Chciałbym .... chciałbym ... I would like ... Temat dla naszych "młodych krytycznych kabaretów".

oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#39033