Media zdziczały

Obrazek użytkownika gw1990
Blog

Rację ma pan Krzysztof Leski, że w niedawnej wypowiedzi na temat Gabonu Jarosław Kaczyński powinien odpowiedzieć dziennikarzowi ironicznie i go po prostu pytaniem zbyć. Chociaż chciał podtrzymać zmieniony wizerunek i to usprawiedliwia jego merytoryczne wyjście z sytuacji, niezbyt fortunne. Bo tak, jak zabawny dziennikarz TVN zadał mu prowokacyjne pytanie o wiedzę na temat tego afrykańskiego kraju, tak potem wykorzystali jego wypowiedź. Tak źle i tak niedobrze.

Myślałem, dowalanie i ośmieszanie niewygodnego przeciwnika mediom się po prostu znudziło. TVN jednak nie popuścił i zaprosił dziś do studia Dieudonne'a Mouketou, obywatela Gabonu. I wyszło na to, że naród ten bardziej kojarzy Tuska. Sądzę, że żarty w tej stacji po stokroć przewyższają w śmieszności niektóre wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, a nawet premiera - razem wziętych. Bardzo bawi mnie zresztą zdanie na stronie tvn24.pl:

"Kiedy prezes PiS krytykując szefa rządu - jakby od niechcenia - odwołał się do Gabonu, zapewne nie przypuszczał, że jego wypowiedź będzie miała tak szeroki odzew."

Ta opinia autorów strony to po prostu robienie z ludzi, ale i z Jarosława Kaczyńskiego idiotów (oczywiście w terminologii jego zacietrzewionych przeciwników). Bo nie kto inny, jak dziennikarz tej stacji zadał infantylne pytanie na temat wiedzy prezesa o Gabonie na konferencji prasowej. To żadna stacja, tylko TVN 24 zaprasza do swojego studia Gabończyka, by ośmieszyć Kaczyńskiego. Odzew ma być prosty - nie dość, że były premier miotał się w swej merytorycznej odpowiedzi, to jeszcze w kraju afrykańskim bardziej znany jest Tusk. Doprawdy, wolne żarty i jaja.

Zastanawiam się, ile jeszcze potrzeba infantylności i zacietrzewienia mediom, by doszły do wniosku, że dowalanie Kaczyńskiemu za to, że jest, po prostu się znudziło i przyprawia o niestrawność. Chciałbym w poważnej stacji, za jaką uważa się TVN 24, więcej usłyszeć o wydarzeniach i bohaterach, którzy budują patriotyzm i poczucie tożsamości narodowej: ot, choćby o Samodzielnej Brygadzie Strzelców Podhalańskich, żołnierzy poległych pod Wizną, czy Sonderaktion Krakau. Byłby to lepiej spożytkowany czas, niż gadanie głupot o Gabonie i słowackich żarówkach, które nic nie wnoszą do debaty, a zostały użyte tylko jakie przenośnie, czy skrót myślowy Jarosława Kaczyńskiego.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Mam już serdecznie dość tego nowego plastikowego wizerunku Jarosława Kaczyńskiego i jego polityki "pokoju".

Od początku zbierało mi się na mdłości jak słuchałem kiedy Kaczyński w kółko nadskakuje różnym medialnym funkcjonariuszom i co krok przeprasza za swoje rzekome straszne "zbrodnie".

Teraz jeszcze przeprasza Gabon.

Może niech jeszcze przeprosi kwiatki na łące i żuczki w trawie, że je podeptał idąc do sejmu.

Czy Kaczyński do cholery zamierza przepraszać cały świat za to że żyje i za każde słowo które powie.
Ta tresura w pokorze wobec medialnego terroru jest już nie do zniesienia.

Jak Kaczyński przeprosi jeszcze 2-3 osoby za jakieś kompletne duperele to przestanę na niego głosować.

Nie będę popierał ludzi którzy się tchórzliwie kłaniają czerwonym mętom rządzącym III RP.

Czas wypieprzyć prze okno na zbity pysk tych wszystkich przeklętych PR-owcow i speców od marketingu, którzy wymyślili tę całą debilną akcję kłaniania się wszystkim w pas.

Ludzie glosowali na Kaczyńskiego bo był sobą - politykiem z krwi i kości a nie medialnym pajacem jak Tusk.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#15108

mnie też denerwuje taka medialna pacynka... A ci genialni spindoktorzy to już spaprali wcześniej kampanię wyborczą, między innymi żenującą reklamówką z płatnym pogotowiem. A państwowe szpitale, gdzie biegają karaluchy, a zarazić się można pałeczką ropy błękitnej lub gronkowcem złocistym, to co to ma niby być...

Ja to myślę, że Kaczyński wiedział, co robi z wcześniejszymi wyborami. Zwietrzył, że nadchodzi kryzys, a przy okazji podrzucił platfusom kukułcze jajo...

Jak tak dalej pójdzie, to wyjdzie, że nie ma na kogo w Polsce głosować. Wypada tylko obelżywy wierszyk ułożyć w stylu "Coście s...syny zrobili z tej krainy" i wrzucić do urny.

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#15121

Oni są na froncie i nie mają odwrotu!
Za nimi jak za sołdatami idą POlitrucy!
A wiesz co to oznacza dla takiej inseminatorki Monisi, Miecugowa czy Lizuta! Kula w tył głowy oczywiście nie ta kalibru 9 mm ale niebyt zawodowy!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#15129