Kręcenie lodów w Platformie Obywatelskiej

Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Przypadek nie dotyczy prominentnych działaczy partii rządzącej, ale również budzi niesmak. Bowiem nie tak miało wyglądać (niemalże wszystko) rządzenie Platformy Obywatelskiej. Miało być czysto, schludnie, z miłością i bez robienia lewych interesów. Wychodzi jak zwykle.

Otóż działacz PO - Lech Barycki, wyrzucony z Ministerstwa Zdrowia, trafił do Ministerstwa Sportu. Na oficjalnych uroczystościach naciska na samorządowców, żeby pomogli w interesach spółce, którą zarządza jego żona. O działalności tego pana, członka gabinetu politycznego ministra sportu, wszyscy gwarzą wśród samorządowców warmińsko - mazurskiego. Dwa miesiące temu Barycki pojawił się w Szczytnie i zamiast rozmawiać z samorządowcami o sporcie, naciskał na nich, żeby pomogli firmie medycznej Falck. To jedna z największych spółek, zajmujących się ratownictwem.

Mało tego - Barycki przedstawiał się jako "człowiek Platformy od spraw merytorycznych" i był doradcą prezesa Falcka. Jego żonka natomiast zarządzała oddziałami firmy Falck Medycyna. Co ciekawe, działacz PO w rozmowie ze starostą żądał usunięcia dyrektora szpitala w Szczytnie, który przeszkadza w interesach firmy.

Gazeta "Dziennik" pisze, że o sprawie wiedzą posłowie koalicji PO- PSL. Pytanie tylko: od kiedy? Trudno mi uwierzyć, że to jedyny taki przypadek nadużycia władzy i wykorzystywania jej do własnych celów, czyli partykularyzmu.

Tego miało za rządów Platformy nie być. Pozostało tylko mieć nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona. Ciekawią mnie też powody wyrzucenia działacza z Ministerstwa Zdrowia. A skoro został usunięty, to jakim cudem przygarnęli go do Ministerstwa Sportu? 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Gdzie jest teraz Centralne Biuro Antykorupcyjne albo p. minister Spraw Zbędnych???

Pora na prawdziwe oblicze PO, by żyło się lepiej!

Bo mówili komu się będzie lepiej - nam, czyli IM!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#8964

Nie sprawdził się w rolnictwie, mógł zostać ministrem oświaty.:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#9014