Wielkie brawa dla Czumy!

Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Nie sądziłem, że będzie okazja w najbliższym czasie do chwalenia ministra sprawiedliwości. Przyznam szczerze - szczęka mi opadła, kiedy słyszałem, jak stonowanie i mądrze wypowiadał się Czuma w sprawie nagonki na IPN. Być może nie miało to związku z jego pracą, ale to prominentny działacz partii rządzącej. I z jego wpadkami, komentarzami, sukcesami - PO się utożsamia.

Zaskoczył mnie przede wszystkim język ministra. Zupełnie inny, niż prezentowany przez Donalda Tuska, któremu wtórował w ostatnich dniach Aleksander Kwaśniewski i lewica. Ta ostatnia tylko czeka na totalną rozwałkę IPN, ponieważ wielu działaczy i polityków będzie miało wreszcie spokój z rozliczeniem i przeszłością. Ot, choćby były prezydent Kwaśniewski, zarejestrowany przez Departamenty II i III MSW jako TW "Alek" w latach 1983-1989. Andrzej Czuma powiedział dzisiaj o nim prawdę, co dotychczas go niespecjalnie wyróżniało. Były prezydent to część partii komunistycznej w Polsce, która działała z korzyścią dla sowieckiego imperium. Nie zdobył się na taką wypowiedź premier, ale potrafił uczynić to Andrzej Czuma.

Szczęka mi totalnie opadła, kiedy minister pochwalił IPN i Janusza Kurtykę za dotychczasową pracę. Polityk PO naprawdę zaimponował odwagą - Tusk musi teraz mocno zagryzać szczęki z nerwów, bowiem jego kompromitacja w ostatnich dniach została przyklepana, ale i stonowaniem. Premier dotychczas tłumaczył się za długi i wpadki swojego ministra, teraz sam znajduje się w nieciekawej sytuacji. Przywalił niedawno w IPN bardzo ostro i skłamał. Bo chyba problemów większych ze wzrokiem nie ma, dlatego trudno usprawiedliwić pomyłkę loga IPN z Arcaną na okładce publikacji Zyzaka.

Wreszcie mam za co pochwalić Andrzeja Czumę, mam nadzieję, że zrobi coś pozytywnego również w wymiarze sprawiedliwości. Zachęcam również do dyskusji na temat prawdziwej "Doliny Nicości".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Za to mój szacunek dla niego!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#17060

Za preziem Kwaśniewskim ostro wstawił się SLD. "Czas przerwać żenujący spektakl z udziałem prezesa IPN" jak stwierdził szefo Wojciech Olejniczak.

Czuma: "Pan Aleksander Kwaśniewski nie powinien się gniewać, gdy prezes Kurtyka przypomina mu, kim był wcześniej".

Sprawa jest rozwojowa.
Ciekawe co dalej...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#17061

Czumy. Nie zgadzałem się z nalotem na niego. On i Mężydło (też broni IPN) są uczciwymi ludźmi o dużej odwadze cywilnej. Nie przemykają się pod ścianami, mijając swoich partyjnych szefów. Ja bym ich obu chciał w PiS-ie koniecznie, ale to chyba niemożliwe. W każdym razie jestem pewny antykorporacyjnej postawy Czumy w starciu ze środowiskami prawniczymi. Boję się jednak, że te środowiska będą się starały zetrzeć Ministra na pył w sposób bezwzględny. Jako prawnik z bardzo prawniczej rodziny wiem, co korporacje potrafią zrobić w imię swoich ciasnych, partykularnych interesów. Dlatego ucieszyłem się kiedy zamiast Ćwiąkalskiego ministrem został człowiek spoza prawniczych układów. Taki człowiek ma szansę przeprowadzić kilka reform, ale nie jestem przekonany, czy mu się uda. Opór materii jest kolosalny.

Piotr W.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17063

Myślę, że za tak zuchwałą samowolkę Czumę spotka niebawem kara. W PO źle kończą ci, którzy próbują wybić się na samodzielność.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17073

Zgadzam się z Tobą, kto wyjdzie przed szereg Donaldowi lub Grzesiowi źle kończy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#17094

Wiem że to jest rzadkość ale on jest tak zwyczajnie po prostu uczciwy. Nie dam głowy że mu się uda coś zmienić na dobre bo nie tylko od niego to zależy ale mam cichą nadzieję że to jest właściwy człowiek na tym miejscu.

ps: Co do Czuma-gate to moje zdanie było dość jasne ktoś się przestraszył i próbował go zdyskredytować czy mu się udało czas pokarze.
---------------------------------------
-Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista-
=____W wszystkich trzech radykał____=
==============================

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------- -Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista- =____We wszystkich trzech radykał___= ==============================

#17097

A jak oceniasz jego zachowanie w komisji ds. nacisków? Pamiętasz zachowanie Czumy jako przewodniczącego, gdy paraliżował prace komisji; gdy uchylał każde pytanie, które uderzało w ministra Ćwiąkalskiego, ewentualnie w Platformę?
Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#17099