Resortowe dzieci kręcą resortowe filmy

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Sądzę,że środowiska blogerskie powinny wziąć kwestie resortowych dzieci we własne ręce, tak by kolejni badacze i analitycy problemu resortowych powiązań mieli szersze zaplecze materiałowe. Możnaby np. stworzyć taką resortową wikipedię, katalog resortowych dokonań.

Resortowe dzieci kręcą filmy zgodne z perspektywą "salonu" postkomunistycznego, w ktorym grube nici są mniej lub bardziej ukryte, ale chyba niedoścignionym wyczynem dzieci resortowych w tej kategorii pozostanie na zawsze "Uprowadzenie Agaty". Film na polityczne zamówienie w I połowie lat 90tych, kręcony przaz Piwowskiego, a więc resortowe dziecko, pod patronatem Urbana, innego resortowego bachora, a grał w nim Stuhr,przyjaciel resortowych dzieci. Film miał wyraźnie ukierunkowany cel, zniesławienie i skompromitowanie marszałka Kerna z Porozumienia Centrum, do osiągnięcia którego wykorzystano 16letnią dziewczynę.

A co mówi obecny pan minister od kultury na temat wolności twórczej ? Popatrzmy:

" Nie może być tak, że artysta będzie sobie kręcił takie filmy, jak mu się podoba." ( film o Smoleńsku)
" Nie mże być tak,że ktoś będzie wtrącał się dyrektorowi czy reżyserowi teatru do jego działalności." ( teatr Klaty)

I kręcą takie filmy, dorabiają nam gębę na forum wewnętrznym i na forum międzynarodowym, a my to tolerujemy ?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Czy duży ster?Oczywiście nie może być tak ze jakiś tam ministerek narzuca swoją wolę komuszego pochodzenia społeczeństwu,ale został wybrany przez to społeczeństwo w jakis tam wyborach i jest i rządzi, a społeczeństwo nie reaguje i reagować nie będzie ,bo społeczeństwo zostało rozpuszczone jak żydowski gajowy.Mamy dyktaturę demokratyczną sterowana przez jewrejska jewropę i z tym sie w większości zgadzamy i nie stawiamy oporu przekaznikom tej demokracji.Jako społeczeństwo jesteśmy zadowoleni z biedronek,lidli i innych tego typu placówek w srodku osiedli bo blisko.To jest mentalność,która zasługuje na nagrodę Nobla w dziedzinie zamozachwytu bez możliwości perspektywicznego myslenia.Jak swojego czasu Giertych chciał zunifikować ubrania uczniów to powstał szum na całą Polskę jak teraz mini ster Zdojewski mówi że nie może tak byc to jest cisza a jedynie wzmianka o tym zostaje podana w toku innych informacji i jest wszystko w porządku.Oby tak dalej a napewno PO wygra kolejne wybory pomimo tendencji spadkowej w sondazach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Jeszcze zaświeci słoneczko

#400886