Od Łączki do resortowych dzieci

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

W tym roku miało miejsce parę wydarzeń o symbolicznym znaczeniu. Łączka stała się symbolem historii ostatnich 60 lat - miejsce identyfikacji szczątków już stało się symbolem ludobójstwa, mordów politycznych, zbrodni sądowych a następnie symbolem odzyskiwania realnej polskiej tożsamości dzięki odkrywaniu ukrytych tam i skazanych przez komuchów na zapomnienie szczątków ofiar systemu, prawdziwych polskich bohaterów. Jednoxcześnie Łączka okazuje się symbolem ukrywania, zamazywania i fałszowania prawdziwej polskiej tożsamości i prób podstawiania w jej miejsce tożsamości fałszywej i podstawiania w miejsce prawdziwych bohaterów, uzurpatorów i kłamców.

Mimo że zamordowanych polskich bohaterów wrzucono anonimowo do dołów, zasypano piachem, a piach przysypano śmieciami, prawdy nie dało się ukryć. Mimo że na miejsce prawdziwych Polaków stanowiących elitę zainstalowano podstawione kadry sowieckiego chowu, nie były one w stanie przekabacić narodu.

No i teraz pojawiła się książka "Resortowe dzieci" stawiająca ostatecznie kropkę nad i, dekonspirująca ostatecznie tę podstawioną łże-elitę. A to jest dopiero początkowa faza oddziaływania narracji opartej na fenomenie Łączki. Przed nami nieprzewidywalne fazy kolejne.

Wszystkie te wydarzenia łączą się w sekwencję znaków symbolicznych tworzących nową narrację. Pochłonięci drobizagami i polityczną bieżączką nie zauważamy bądź nie doceniamy tej narastającej i potężniejącej narracji a jest to już wartki strumień procesów kulturowej, symbolicznej zmiany, której nic już nie powstrzyma a na pewno nie powstrzymają jej tacy drobni cwaniacy w rodzaju , pamiętacie ich jeszcze ?, jak Chlebowski,Drzewiecki i ich naczelny, Tusk. Jaką narrację mogliby oni przeciwstawić ?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bez przerwy przypominać o bohaterach spoczywających pod śmieciami szaletami lub grobami swoich katów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#398086