Ubrany Dyzio i goła Isia czyli między sacrum i profanum...

Obrazek użytkownika contessa
Blog

Inspiracją do poniższego tekstu stały się dwie  notki - Szarego kota i Kapitana Nemo :

 

http://niepoprawni.pl/blog/7108/agnieszko-po-co

 

http://niepoprawni.pl/blog/705/naga-prawda-o-agnieszce%E2%80%A6#comment-424512

 

A zwłaszcza  komentarze pod nimi, których wciąż przybywa.

 

 

O ile notka Szarego kota (którego bardzo lubię i notki cenię) jest spontaniczną, emocjonalną reakcją na pewne, małoważne z resztą  wg mnie zdarzenie, o tyle notka Kapitana Nemo (którego również bardzo lubię i notki cenię) osadza owo zdarzenie w konkretnym czasie, w konkretnej przestrzeni i scenerii,  czym diametralnie zmienia jego profil i powoduje, że choć temat obu notek jest niby ten sam, to jest  tylko  „niby”.

Niestety komentatorzy pod w/w  notkami (których zdecydowaną większość bardzo lubię i cenię) dziwnie skupiają się i oscylują tylko wokół jednego, a mianowicie   „goła  Isia - sacrum prywatności czy  profanum narodowego dziedzictwa”....

 

 

Dlaczego uważam, że zdarzenie jest małoważne...

Po pierwsze - dlatego, że od czasu wynalezienia  ustrojstwa, które robi „pstryk” ludzie się przed nim rozbierali, rozbierają i rozbierać będą.

Po drugie (i tu głowę daję sobie uciąć)  w warunkach innej „scenerii” goła Isia nie zrobiłaby kompletnie żadnego wrażenia i jej sesję zdjęciową (choć dwa - kiczowate z resztą - foto raczej nie zasługują na takie szumne miano) uznano by za coś całkiem zwyczajnego, naturalnego i  normalnego. Naturalnego i normalnego aż  do tego stopnia, że  nie zostałaby zauważona, a przez to i niekomentowana masowo, a co najwyżej w środowiskach  bliskich modelowi  z tytułu zajęcia, które model uprawia lub/i zainteresowania materiałami, związanymi z tenisem, fotografią jako taką lub/i fotografią w reklamie (lub reklamą w fotografii, jak kto woli)...

 

Wg mnie Kapitan Nemo bardzo trafnie ujął całą sprawę jednym zdaniem, tym wprowadzającym  :

 

 Jesteśmy świadkami gigantycznej hipokryzji, gdy nagiego premiera usiłuje się „przykryć” nagą Agnieszką Radwańską.

 

Słowa te  niestety nie zrobiły żadnego wrażenia na nikim !

Niestety tania sensacja szmatławca i inżynierowie z Czerskiej,  sterując  wprawnie (i sprawnie)   reakcjami odbiorców, zwłaszcza tych z kategorii „moherowo-faszystowskie bydło”,   skanalizowalizowali   je  wpuszczając w przygotowaną uprzednio przez siebie rurę  „kobieta – negliż – etyka - religia – Kościół - patria”.

Sądząc po komentarzach u Szarego Kota i Kapitana Nemo,  kręcących się  jak pies za ogonem tylko wokół  jednego tematu - „Isia – kobieta, Polka, katoliczka, patriotka”, cel osiągnęli ! Ku uciesze własnej i zadowoleniu swych chlebodawców

 

A powinno być inaczej i na ATAK  czerskich szmat  zamiast potulnego wejścia w ich  kanał i jałowej dyskusji z rodzaju  wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą ,  powinien nastąpić KONTRATAK !

 

Oczywiście ze wskazaniem kanału  – „Tusk – mężczyzna, Polak, katolik, patriota”.

Do tego -  premier RP !

 

Oto  :

 

 

oraz  :

 

 

 

I co my tu mamy ?

Z jednej strony goła sportsmenka i  straszna przestępczyni bo sobie sfotografowała gołą pupę...

Z drugiej strony -  ubrany premier dużego państwa w centrum Europy, niegdyś szanowanego przez obywateli własnych i świata. Państwa  na miarę swych warunków historycznych i geopolitycznych zasobnego,  które osobnik ze zdjęcia w ciągu sześciu lat  swych rządów doprowadził do kompletnej ruiny !

 

Kto z tych dwojga jest sacrum, a kto profanum ? Kto z tych dwojga narobił więcej szkód – goła Isia czy ubrany Tusk ?

 

Pytam bo większej  PORNOGRAFII  od  Donalda  „polskość to nienormalność” Tuska,  z prawicą na polskim godle   w geście  wyrażającym przysięgę miłości, szacunku i służenia całym sobą Tej, którą miłuje się ponad wszystko,  czyli Najjaśniejszej RP -  nie ma i nie będzie.

 

Pytam bo po przeczytaniu wszystkich komentarzy pod wspomnianymi notkami wyszedł mi Mt Everest paradoksu, że sacrum jest  jednak Tusk, profanum  Agnieszka Radwańska.

 

.............

 

Znów ZŁO zwyciężyło.

Polacy dali mu się zwyciężyć.

Znów ZŁO podzieliło Naród.

Polacy dali się mu podzielić.

 

...I stało się jeszcze większe zło bo casus „goła Isia” umiejętnie zaserwowany przez prymitywy, podzielił  akurat tę część Narodu, tę najzdrowszą, odporną na wszystko   tkankę Rzeczpospolitej,  która dowiodła, że myśli  o wiele dalej w przyszłość niż na „tu i teraz” i  była jednomyślna  i zjednoczona pod jednym sztandarem – tym „Polska to Bóg, Honor i Ojczyzna”.

 

...Póki będziemy ulegać czersko-wiertniczym „sensacjom”, póki będziemy rozdawać się na drobne pod wpływem manipulacji szakali i turystów łonowych, dla których casus  „Goła maja” to powód zrobienia z igły wideł, póki damy się  manipulować i kanalizować prymitywnym reżymowym służalcom,  póki zdrowy rozsądek będzie padać ofiarą chwytów poniżej pasa - długo wolnej i normalnej Polski, Polski dla Polaków,  nie zobaczymy.

 

Niezwykle smutne jest to wszystko, bo ukazuje jak – nawet wydawało by się - rozumnymi  ludźmi  można pokierować i perfidnie manipulować po to by...  sami ośmieszyli wartości, które wyznają i które są dla nich najdroższe.

 

PS. Z drugiej strony może i dobrze się stało...? Przeciwnik by pokonać wroga uderza zawsze w jego najmniej zabezpieczone miejsce. Mamy swoje „achillesowe pięty” i jedną z nich właśnie poznaliśmy. Choć  pancerz    krzyża i wiary, który jej bronił  i zdawał się  nie do przebicia,  został niestety przebity.

Może jakaś nauka wyniknie na przyszłość z faktu, że drobny kamyk, który jest  zdolny przewrócić każdy wóz może przebić również każdy pancerz i przyczynić  ranę, która okaże się śmiertelna...   

 

Szanowni Państwo – nie zapominajmy, że jest wojna. Wojna póki co niekrwawa ale wojna to nie tylko obrona. Wojna to również atak, zatem atakujmy zanim nas zaatakują. Póki co tylko parujemy ataki, ale jak długo z sukcesem, który w sumie jest dość wątpliwy ?

 

 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To wszystko prawda, dobrze to napisałaś. A sprawa wykluczenia Isi mocno mnie zmartwiła, piszę to chyba trzeci raz. Wynik podpuszczenia albo - łagodnie mówiąc - nierozsądku.
Zmartwiło mnie to zarówno przez wzgląd na akcję, jej skuteczność, jak i przez wzgląd na Isię. Mam nadzieję, że nie da się ona ponieść rozgoryczeniu.
Nie czuję się w prawie pisać o sprawach Kościoła, dlatego w dotychczasowych komentarzach na ten temat unikałam, ale teraz w końcu użyję słowa "faryzeizm" w odniesieniu do tej decyzji. Mam nadzieję, że może zostanie cofnięta.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#369712

Może Cię to zdziwi, ale podejmując temat (popierając Szarego Kota), doskonale wiedziałem, że Czerscy usiłują z panny Agnieszki zrobić (przepraszam za określenie) przykrywkę dla Tuska.

Mimo to "dałem się zmanipulować". Dlaczego? Ano dlatego, że nie strzela się (znów przepraszam za określenie) z armaty do wróbla. Po prostu: bardziej cenię panią Agnieszkę, niż NIE CENIĘ Donalda Tuska. Tuska można zwalczać przy pomocy celebrytów, kogoś kto tylko przypadkiem nie znalazł się na jego miejscu. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#369716

Mnie nic nie dziwi.
W przypadku kwestii gołej Isi odstawiłam własne emocje do kąta bo czasem tak trzeba.

Nie będzie czerski pluł mi w twarz
i czekał, że zapłaczę....

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#369733

... zrobię z piłkarzyka takiego naguska, że oglądającym będzie potrzebny kubeł.

;)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#369713

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#369730

"...I stało się jeszcze większe zło bo casus „goła Isia” umiejętnie zaserwowany przez prymitywy, podzielił akurat tę część Narodu, tę najzdrowszą..."

Jeśli ja mam o cokolwiek pretensje do pani Agnieszki, to jedynie o to, że ten casus kompletnie bez sensu zaserwowała.
Pożytku z niego nie widzę żadnego. Szkodą jest stworzenie pola do bezsensownych dyskusji.

Ale, oczywiście, jest dorosła, jej sprawa.

W komentarzu do Kapitana Nemo zadałem pytanie, czy gdyby go Agnieszka Radwańska parę tygodni temu poprosiła o radę w sprawie udziału w gołej sesji, to by jej to doradzał czy raczej nie.

Jestem przekonany, że większość, jeżeli nie wszyscy, by jej to odradzili. Wątpię w to, żeby mówili o pięknie ciała stworzonego przez Pana i tym podobne dyrdymały. To ,co czytamy teraz, to są racjonalizacje. A ja sobie nic racjonalizował nie będę, żeby się jakoś głupio nie rozczarować kiedy mnie pani Agnieszka zaskoczy np. nieco śmielszymi fotkami lub wyznaniami. Bo niby dlaczego nie miałaby tego zrobić?

Ale może to taka moda teraz. Czytałem wywiad, jakiego żona Terlikowskiego udzieliła Wysokim obcasom. Dla mnie było to wyjątkowo obleśne. Ona tam opowiada, jak to sobie śluz z pochwy codziennie ogląda i jak Terlikowski spermę do jakiś badań czy czegoś tam oddawał. Ale mój syn osobisty uważał, że słuszną linię Terlikowska przyjęła, bo złamała obraz dewotki-katola. Może zatem to ja troszkę staroświecki jednak jestem.

Jeśli nie czytałaś to, mimo wszystko, polecam. Choć ,mnie to w mdły nastrój wprowadziło i jakoś dziwnie mi się na Terlikowskiego patrzy:-)

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53662,13607538,Malgorzata_Terlikowska__Maz_chce__dzieci_chca__a_ja.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#369720

Litości :-)))!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#369721

Ta notka to zakamuflowana próba powiedzenia Polakom, że są głupi bo się łapią byle komu na lep i tańczą jak im byle dupek zagra!
Nie zauważyłeś tego ?
Wg mnie w tym temacie nie powinno być żadnych dyskusji bo to jest sprawa zbyt błaha by tracić na nią czas i emocje.
Czytałam Twój komentarz u Kapitana, czytałam wszystkie dlatego powstała ta notka z takimi, a nie innymi konkluzjami...
Ja swoje sympatie czy antypatie do Isi i Tuska odstawiłam w tej notce na bok bo one są nieistotne. "I stało się jeszcze większe zło (...)" bo czerscy chcieli walnąć w wiarę, w Kościół i walnęli ale nie własnymi łapami, a naszymi. Majstersztyk. I to mnie wkurzyło niesamowicie.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#369728

jeśli
Wg mnie w tym temacie nie powinno być żadnych dyskusji bo to jest sprawa zbyt błaha by tracić na nią czas i emocje.
to po co piszesz na ten temat?
Tak to się kręci - jeden napisze, drugi i trzeci skomentują, czwartego szlag trafi i uzna, że to wymaga notki, co znów zdopinguje piątego, szóstego, ...n-tego.
Ja sam, choć od bieżączki trzymam się z dala i staram się nawet nie komentować, się już złamałem. Ale szlag mnie trafia, gdy ludzie, których cenię i lubię wypisują dyrdymały w imię "Bronimy naszych!".
Zadam Ci proste pytanie. Czy wzięłabyś udział w takiej sesji? czy chciałabyś, żeby twoja córka to zrobiła?
Tylko szczerze.
Bo mnie by szlag trafił, gdybym zobaczył takie zdjęcia mojej córki w internecie.

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#369739

"to po co piszesz na ten temat"....
A jak inaczej powiedzieć, że " w tym temacie nie powinno być żadnych dyskusji bo to jest sprawa zbyt błaha by tracić na nią czas i emocje." i uargumentować ?
Poza tym nie piszę bezpośrednio o samym powodzie, a o reakcji i jej skutkach...
Powiedz mi - po co mam tutaj czy gdziekolwiek mówić czy wzięłabym udział w takiej sesji i czy chciałabym by moja córka to zrobiła ? To tak jakbym nie miała swego rozumu i udawała się do każdego po poradę co mam zrobić, jak mam myśleć itd.

A co do szlagu... Hmmmm... Na pewno o wiele prędzej mnie szlag trafi od radosnej tfurczości Dyzia niż z jakiegokolwiek innego powodu, nawet gołej córki w necie.
Po prostu - tak już jestem skonstruowana, że sprawy dzielę na ważne i ważniejsze. I tak już jest, że jest mi częściej wstyd za Polskę niż za cokolwiek innego. Na dodatek temu wstydowi towarzyszy wielki ból.
I to jest mój problem bo nie ma nic gorszego od czucia się bezsilnym.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#369740

Ja Ci się z żadną rada nie wpycham, tylko pytam, co byś sama zrobiła. I jestem pewien, że nie wzięłabyś udziału i nie pozwoliła córce.
i to jest koniec tematu.

A co do tego, co jest ważne, a co nie - gdybyśmy zawsze jasno i prosto odpowiadali, czy sam bym tak zrobił, problemów by nie było. Ale my zaraz rzucamy się z okrzykiem "Naszych biją! Larum grają!". I Dyzio genialnie to wykorzystuje.

A cała ta sprawa ma jednak wiele znaczenia dla Polski. Jeśli chcemy mieć tytuł do rządów, to musimy być LEPSI niż tamci. A sprawy takie jak Radwańskiej pokazują, że jesteśmy dokładnie tacy sami, tylko w drugą stronę. I co gorsza - nasi przeciwnicy świetnie to widzą i zacierają ręce.

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#369747

Wcale tak tego nie odebrałam.
:):)
Trochę pod innymi kątami rozpatrujemy sprawę.
Piszesz:
"A cała ta sprawa ma jednak wiele znaczenia dla Polski. Jeśli chcemy mieć tytuł do rządów, to musimy być LEPSI niż tamci. A sprawy takie jak Radwańskiej pokazują, że jesteśmy dokładnie tacy sami, tylko w drugą stronę. I co gorsza - nasi przeciwnicy świetnie to widzą i zacierają ręce. "

To prawda, że zacierają ręce, z resztą w notce napisałam, że to robią i dlaczego.
"Powinniśmy być lepsi od nich" - to mogłoby się przejawić np. adekwatną reakcją na zaserwowaną przez cze(r)kistów "sensacją", którą przyjęliśmy grzecznie tak jak oni chcieli, zamiast momentalnie walnąć na odlew.
Niestety - dopóki będziemy tańczyć pod ich muzykę zamiast im muzykę podyktować, nigdy nie będziemy lepsi, zawsze będziemy w pozycji pokornej. Z niej też można walczyć ale bardzo ciężka to walka i skazana na porażkę.
Gdy wstaniemy z kolan (w szerokim pojęciu tego zwrotu), to będzie zadatek na stanie się lepszymi.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#369797

...witaj. Widzę, że nawet Ty dałeś się "wkręcić" w temat :
"Isia i jej pupa".
Wiesz Zacny Druhu, tylko pod Twoim komentarzem, na Twoich "włościach", mam czelność poprosić :
- Może już wystarczy tej wiwisekcji ?
Kto następny, poświęci swoje pióro, aby nam pokazać nagą, wyuzdaną,....a, fe, afuj, - pannę AR ?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
A tutaj słowa kolegów Agnieszki :
Koledzy i koleżanki Agnieszki Radwańskiej z reprezentacji Polski stoją murem za najlepszą polską tenisistką, która została zaatakowana z wielu stron za udział w rozbieranej sesji zdjęciowej magazynu "ESPN Body Issue". - To jest bardzo przykre, ona nie zrobiła nic złego - nie mają wątpliwości Jerzy Janowicz, Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik.//
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pozdrawiam każdym słowem
da capo all fine, a kocia muzyczka, gra dalej :-(((
Oh, sorry, miało być owcza muzyka :-)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#369822

"Kto następny, poświęci swoje pióro, aby nam pokazać nagą, wyuzdaną,....a, fe, afuj, - pannę AR ?"

Czy to aluzja jakobym to ja pokazała nagą, wyuzdaną itd.... ?
Pragnę podkreślić, że pokazałam jedynie wyuzdanego Tuska i wskazałam GDZIE powinniśmy się wyuzdania dopatrywać by nie dać się manipulantom wpuszczać w ich kanał.

contessa

PS. Co do "włości"... Póki co, są wciąż moje, chyba że zrzeknę się ich na korzyść Yuhmy. Albo np. Satyra ?

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#369824

.... Contesso ! Tak, wiem , ża to Twoje "Włości".
Ale miałem odwagę napisać pod komentarzem Yuhmy.
A Panią, to mógłbym , co najwyżej prosić :
Tak szkoda, że nie zechciała napisać :
" ODWALCIE SIĘ OD ISI"... OK ?
pozdrawiam i całuję "P".
Marek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#369829

Nawet prowokuję do przemyśleń, mówiąc "małoważne zdarzenie".
Moja insynuacja o fotomontażu to też jest ten krzyk.
A co - Tusk może (właśnie jestem po kolejnym wysłuchaniu mowy Tuska, którą zamieścił p.Aleksander Szumański), cze(r)kiści mogą, to ja nie mogę ?

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#369839

Zdjęcia A. Radwańskiej są estetyczne i bardzo ładnie zaaranżowane. One nie tyle pokazują nagość, co piękno kobiecego ciała, bez żadnych wulgaryzmów, ani podtekstów erotycznych. Dużo więcej wulgarności i erotyzmu zawierają reklamy telewizyjne pasty do zębów. W przypadku Radwańskiej wściekłość budzi wyobraźnia zakłamanych bigotów i zazdrość zakompleksionych dewotek. O wiele bardziej niesmaczne są roznegliżowane dziewczyny na ulicach w strojach "mocno niekompletnych" i zarazem mocno nieestetyczne, bo albo tłuste, albo przeraźliwie chude, że czasem chciałoby się splunąć z obrzydzenia. Tego nikt nie krytykuje, bo to nie budzi zazdrości i nawet nie pobudza męskiej wyobraźni. Dlaczego nikt nie protestuje wchodząc do świątyń, zwłaszcza tych najznamienitszych, że ociekają golizną na "malowidłach" zdobiących sklepienia? Między innymi uprawianym przeze mnie zawodem, jest też fotografia i wiem, że dla uzyskania efektu "erotycznego klimatu" wcale nie potrzeba nagości. Wystarczy aranżacja sugerująca takie klimaty. U Radwańskiej nic takiego nie miało miejsca. A przy okazji odnosząc się do "nagiego Tuska", to dla mnie jego nagość intelektualna jest na granicy pornografii.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#369748

Widzę, że nieuchronnie wszystko zmierza do dyskusji o kwestiach gustu i poczucia estetycznego oraz wrażliwosci na bodźce erotyczne, która dla każdego jest inna. W związku z tym proponuję uznać, że problem "nagiej Isi" nie jest problemem politycznym.

Co do Tuska to zgadzam się w 100%, że on uprawia najbardziej ordynarną pornografię, wycierając sobie gębę Orłem Białym jak przepoconym ręcznikiem.

Wklejono tu dwie fotografie: nagiej Isi i Donalda T. Proponuję zrobić takie zestawienie i zatytułować: "kto z nich jest bardziej nagi?".

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Województwo Smoleńskie
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#369756

O, mam na myśli coś takiego, co na poczekaniu spreparowałem:

http://niepoprawni.pl/grafika/krol-jest-nagi

(niestety portal uniemozliwia wklejanie obrazków)

 

alchymista === Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Województwo Smoleńskie
Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#369759

Właśnie o takie zestawienie mi chodziło :

Niestety nie posiadam takich umiejętności na komputerze.

Tusk małpujący sportowca, który na podium olimpijskim słucha swego hymnu, nagrody za jego harówkę na drodze do medalu,  wygląda wyjątkowo cynicznie zważywszy na jego  "polskość to nienormalność" i jego pracę "dla dobra Polski", rezultatem której  jest  kompletna demolka.

Rozmawiałam z kilkoma sportowcami, którzy stawali na najwyższym podium różnych zawodów i co ciekawe, oni bardziej cieszyli się właśnie z tego hymnu, który słyszał cały stadion i tysiące oglądające zawody w tv,  niż ze złota. I byli dumni z tego, że cały świat go słyszy choć np. nie zawsze w swoim kraju mieli dobre warunki do treningów i dobre zaplecze by sięgnąć po sukces. Ich gest z prawicą na sercu jest naturalny i zrozumiały, natomiast ten sam gest w wykonaniu Tuska to po prostu profanacja.

To właśnie jest istotne, takie zachowanie pierwszej osoby w państwie  należy potępiać, a nie tłuc w kółko jakąś marginalną kwestię obyczajową.

Pozdrawiam.

contessa

_______________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". Lech Kaczyński

_______________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy : http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#369790

Tylko rzuciłam okiem na zdjęcia i choć bardzo pobieżnie, to podrażniły mnie nasycone, nienaturalne kiczowate barwy.

Czy w ogóle ktoś zadał sobie trud sprawdzić wiarygodność tego "newsa" giewu ? A może żadnej "sesji" nie było i to rzeczywiście jest fotomontaż jakiegoś magika z Czerskiej na potrzebę chwili by odwrócić uwagę Polaków kawałkiem mięsa (że tak nieładnie powiem) od spraw, które się toczą na naszych oczach, a które powinny przeminąć niezauważone ?

We wrzutach mainstreamu golizny jeszcze nie było zatem spróbowali i to okazał się strzał w 10 ? Przy okazji upiekli kilka pieczeni na jednym ogniu...

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#369802

espnw i poszukaj!!! Może oni podsyłają nam raczej im fotomontaże.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#369807

Wprawdzie nie mnie zadałeś to pytanie, ale odpowiadam. A co to ma do rzeczy, czy chciałaby? No co to ma do rzeczy? Czy Isia wzięła udział w akcji "Nie wstydzę się Contessy"?
Chodziło o Jezusa i nikt nie może Mu przypisywać swoich preferencji, bo jeden ma takie, inny inne. Jestem przekonana, że wielu praktykujących katolików byłoby szczęśliwych, gdyby ich córka wzięła udział w takiej sesji. Wielu też - jestem przekonana, że znacznie mniej - nie chciałoby. I co biedny Jezus miałby zrobić, gdyby miał się do nas stosować? Toż można osiwieć przy takim dylemacie. Na szczęście Jezus ma swoje kryteria, dużo ważniejsze. A przecież to w Jego imieniu Isię wykluczono. Wykluczający "wiedzieli" lepiej od Zainteresowanego.

Ciekawe, ilu z moralizatorów oburzonych na Isię odezwało się niegrzecznie do kogoś w autobusie, ilu nie zareagowało na prośbę żebraka, ilu czepia się teściowej czy synowej, ilu obgaduje znajomych. To tylko lekkie grzeszki, a poważniejsze? Ale za to pupy nie pokazują, co to, to nie.

Miłować bliźniego swego i nie wstydzić się Jezusa, mieć odwagę wyznawać Go w niesprzyjającym otoczeniu to chyba rzecz dla Niego ważniejsza niż kawałek gołej pupy na aseksualnym zdjęciu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#369855

Cóż to za cudowna zmiana frontu.
Co się stało droga Contesso, któraś dwa dni temu sama osobiście i wspólnie z innymi (w zmowie i porozumieniu ?) obsobaczała i obśmiewała Tańczącego z Widłami, sugerując zmianę nicku na Tańczący z trumnami, który węsząc to wszystko o czym dziś piszesz, zaproponował zamknięcie wątku Szaremu Kotowi ?
Olśniło Cię ?
Pisałem przecież, że golizna Isi to temat nieistotny i że nie wypada eskalować go, tym bardziej w tak smutnym dniu.
Cieszę się, że tylko dwa dni zajęła ci refleksja i wyciągnięcie słusznych wniosków. Na innych (prócz kilku) za bardzo nie licz, nie mają tej bystrości spojrzenia.

Goła Isia przykryła groby ofiar wołyńskich i "garnitury" Tuska.

Komuś o to chodziło, ktoś to zadanie wykonał, a ktoś inny dał się na tę prowokację nabrać.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369766

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#369767

Ja na prowokatorach i prowokacjach się nie znam, no może troszeczkę (tak mi przynajmniej niektórzy sugerują) ale mogę doradzić, że jak się szuka to jest szansa, że się znajdzie.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369768

A wasze wspaniałe umysły,niech zwrócą się ku wrogom, naszej kochanej Ojczyzny,Polski,a nie przeciwko sobie.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#369772

tu bajdurzysz, odnosisz się do innych komentatorów a prowokatora nie odkryłeś.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#369774

To zróbmy tak. Uznaj dla swojego spokoju, że to ja jestem prowokatorem i po krzyku.

Jest też alternatywa w postaci faceta o idiotycznym imieniu Donald o którym wspomniała autorka.
A więc masz wybór.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369776

#369779

P.S.
W zasadzie nie mam pretensji do Ciebie Contesso o mało kulturalne sugestie względem mojej osoby w notce Kota i nie przypuszczam żeby były one wynikiem osobistej niechęci.
To był raczej wynik przyłączenia się do "reakcji tłumu". Tak samo jak nie mam pretensji do kogoś kto nazwał mnie forumowym śmieciem ( może lecząc swoje osobiste frustracje, PROJEKCJE ?). A ktoś inny próbował mi wtykać swoje (obrazkowe) kiełbaski ( nie wiadomo gdzie i w co). Na co jeszcze ktoś inny usłużnie podpowiadał : nie karmić trolla.

Martwi mnie jedynie TO, że presja tłumu i reakcje tłumu, to te same destrukcyjne zjawiska, które kazały nacjonalistom ukraińskim wyrzynać Polaków w pień......a dziś te same zjawiska "owczego pędu" każą dyskutować milionom ludzi na temat dwóch kiepskich fotek, zamiast na istotne tematy, na które zwróciłaś uwagę w swojej notce.
To mnie jako człowieka nad wyraz wrażliwego i oddanego patriotę martwi.

PNIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369771

Szanowna Contesso, masz rację. Po prostu ja masz i jest to oczywista oczywistość.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#369787

Miło mi, że widzisz to podobnie jak ja.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#369827

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#369805