Klapki na oczach wg Staniszkis, a sprawa polska na zakręcie historii

Obrazek użytkownika ender
Blog

Nie oglądam tefałenu dlatego linkuję wypowiedzi p.Staniszkis z - niestety - onetu (sam zresztą nie wiem co gorsze, onet czy tefałen). Odniosę się do kilku przytoczonych przez portal wypowiedzi.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polacy-nie-chca-w-to-uwierzyc-zakladaja-klapki-na-,1,4165579,wiadomosc.html

"Grzegorz Schetyna "jest alternatywą dla członków PO". Z uznaniem odnosiła się również do krytycznych słów marszałka Sejmu wobec premiera Donalda Tuska."

Różnie reaguję na opinie p. Staniszkis, ale tym razem zgadzam się z jej analizą. Zgadzam i wcale nie cieszę, gdyż niestety wygląda to tak, że faktycznie Schetyna może być wkrótce promowany odgórnie aby zastąpić w dalszej perspektywie Tuska. Co to może oznaczać? Niestety, budowanie przekonania, że czy stoi, czy leży, partii rządzącej wierność się należy "skoro jest gotowa do tak dramatycznych posunięć w imię dobra Polski i Polaków" (cytat wymyślony przez autora wpisu). To może po prostu uciąć dyskusję i o winach obecnego rządu, i - co ważniejsze - o jego odpowiedzialności za swoje poczynania. A co jak co, ale działania tego rządu zasługują bez dwóch zdań na ocenę.

Przy okazji onet ustawił p.Staniszkis w środku pomocy drużyny Schetyny oceniając jej słowa, jako uznanie dla niego. Ot, takie prymowanie 'właściwych' postaw. I mój przytyk w kierunku kolejnej manipulacji :)

"Jednocześnie wskazała, że partii Jarosława Kaczyńskiego "brakuje proporcji". Jej zdaniem PiS nie tylko powinny o się koncentrować na katastrofie smoleńskiej, ale punktować także rząd w innych kwestiach."

Jeśli p.Staniszkis mówi to teraz, to w blogosferze istnieją dziesiątki jeśli nie setki jej odpowiedników, które to osoby to mówia już od jakiegoś czasu. Pytanie, czy sam PiS zastanawia się nad tą kwestią. Blogosfera ze swej strony może sugerować i dawać food for thought, natomiast potem pozostaje jej nadzieja, iż jej słowa nie będą tylko pyłkiem na wietrze.

Jednakże warto zatrzymać się nad słowami socjolog, że PiSowi brakuje zdolności komunikowania. Sam od jakiegoś czasu zastanawiam się, i wiem że nie jestem w tym odosobniony, że chyba PiSowi przydałoby się jakieś pozytywne wydarzenie z punktu widzenia wizerunkowego. Tutaj muszę się zgodzić, że mimo iż wystawił się na manipulacje, to jednak JK godząc się na wywiad dla onetu oraz tefałenu kreuje sytuacje w których niezdecydowani wyborcy mają jakąkolwiek szansę na skonfrontowanie swoich demonów karmiących ich strach przed nim z bardziej rzeczywistym jego wizerunkiem. Oczywiście manipulacja onetu w zakresie edycji wywiadu daje tu możliwości osłabienia tego efektu, ale myślę, że gra warta jest świeczki.

Jak powiedział dziś p. Macierewicz w Warszawie, jesienne wybory będą najważniejsze jeśli mówimy o kształt i pozycję Polski na długie lata. Dlatego nie ma czasu do stracenia. Warto starać się, aby niezmanipulowane informacje docierały jak najszerszym strumieniem do Polaków, warto pisać, warto dyskutować. Siać ziarna już teraz, z nadzieją że wykiełkują na jesień.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dziwią mnie pretensje, że PiS "powinien punktować rząd także w innych kwestiach".PiS organizuje miedzynarodowe konferencje gospodarcze, które pokazują jak Polska jest źle rządzona i przedstawiają alternatywną politykę gospodarczą, ale tego w mainstreamie nie pokażą. Newsem nie będzie, że Kaczyński skrytykował rząd za fatalną politykę gospodarczą, tylko to, że stracił na chwilę głos z powodu przeziębienia. Na krytykowanie rządu i przedstawianie alternatyw gospodarczych mają monopol inni. To wolno Balcerowiczowi a nie Kaczyńskiemu. PiS musi znaleźć sposób na dotarcie do ludzi ze swoim przekazem poza mediami elektronicznymi, ale - przyznajmy - nie jest to łatwe. Dyscyplina funcjonariuszy frontu ideologicznego jest szczelna. Ale to nie wina PiS-u i Kaczyńskiego - nie on rozdawał koncesje na telewizje towarzyszom i agentom.
P.S. TVN-y i onety to jedna walterownia.
oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#132406

Link już nie działa.
oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#132407

już działa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#132620

Nic mi nie pozostaje, tylko zacytować P.Lisiewicza

Komendnt policji Andrzej Matejuk z zaciętą miną zapowiedział, że chuligani stadionowi będą traktowani u nas jak mafia.
Super! Znaczy się będą mieli łatwy dostęp do broni, gwarancję bezkarności w razie wpadki, możliwość zakładania kasyn, firm ochroniarskich oraz bankiety z politykami i show-biznesem?
 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#132414