Zaklejcie mu gębę taśmą !

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Powiem wprost - mam już dość pieprzenia pana Bronisława !!!
Mam już dość jego obraźliwych dla wyborców słów i zachowań !
Czy tego faceta naprawdę nie ma kto postawić do pionu ? Nie ma kto wprowadzić w arkana dyplomacji? Podpowiedzieć jak dyplomatycznie zapiąć rozporek ????
Czy same buraki i głąby o stopniu głąbo-buractwa wyższym od tego pana prezydęta otaczają Bronisława  Marię?
Halo - Kancelario PBK !
Halo bździągwy płci kulturowej wszelkiej ze sztabu wyborczego PBK, które dały popis chamstwa np.w Dębicy !
Halo panie Tyszkiewicz !!!
 
Jak się nie da Bronka wypionować to do cholery jasnej - zaklejcie mu gębę taśmą !
Macie przecież w sztabie  i taśmę, i fachowców od kneblowania !
 
...B.Komorowski podczas swej prezydętury nie raz obrażał miliony Polaków! Słowem i zachowaniem. W swej kampanii wyborczej do reelekcji obraża ich i częściej, i gęściej.
Który kretyn mu taki scenariusz kampanii przygotował?
Który debil przygotowuje panu prezydętowi ściągi do wypowiedzi w tejże kampanii, znając na dodatek jego inteligęcję i zwłaszcza bystrość słowa - w myśli, w piśmie i w mowie,  konkurujące jedynie z tą częścią kapusty, której nie wrzuca się do sagana z suszonymi prawdziwkami i wędzonymi węgierkami, szlachetnymi wędzonkami i mięsiwem, podlanymi szlachetnym czerwonym winem....  Z cepem intelektu Bronisława nie ma sensu porównywać bo cep ma w swej konstrukcji elastyczny element i jego owoce widać od razu na klepisku, pan Bronek natomiast tylko reklamuje latami elastyczność cepa polityki własnej i PO, ale w którym miejscu, kiedy i w czym się ta elastyczność przejawia oraz  jakie są  z niej plusy dodatnie dla Polski i Polaków – tego już Bronisław Maria nie zdradza. Plusów ujemnych również... Dlatego nie dziwota, że jego polityka i polityka PO gdzie nie spojrzysz – prują się  jak zżarte przez mole resortowe kalesony w szafie Lesiaka. Z której na resortowe zamówienie wypada jak nie  Czempiński to inny WSI-ok ałbo wiecznie usmarkany Donald Tusk – dziś dyro Europy, wcześniej premier RP ale wciąż albo w rozporku Putina, albo pod spódnicą Angeli, a dziś diabli wiedzą gdzie czyli i tu i tu.  Ostatnio wypadł z szafy zreanimowany na cito psychiatra Klich. Ciekawe kto jeszcze do wyborów prezydenckich i parlamentarnych wyskoczy bo na żelazne kadry żelaznej praczki cosik ostatnio prokurator łypie...
Ale wracając do Bronisława Marii i jego debili ze sztabu wyborczego to – kto mu do cholery pisze takie ściągi ?
 
„Wybory nie są rzeczą prostą, bo zawsze człowiek jest w obliczu różnych pokus, żeby mówić tylko i wyłącznie i zachowywać się pod publiczkę, pod wybory.”.
 
Ani to gramatycznie składne jest i z lotu ptaka widać, że to tylko telegraficzny skrót do rozwinięcia. Nierozgarnięte bliźniaki imć Kiemlicza najpierw pytały – „Ociec, prać?”, Bronisław niestety nie pyta tylko pierze ! I co zrobił ? Niechcący się przyznał, że te całe jaja z 16 bredzibusami, krążącymi jak widma po Polsce to pod publiczkę, pod wybory. Że te jego niby kampanijne wypady w Polskę to też tylko pod publiczkę, pod wybory bo tak szczerze mówiąc to on ma już dość robienia z siebie małpy dla tych idiotów wyborców, ma w dupie ich  i wynik wyborów bo nie po to mianował swoją PKW żeby 10 maja wybory przegrać. Już w Krakowie na starcie swej kampanii powiedział „ja i tak te wybory wygram” ale durnie dają się nabrać i na jego kampanijne wizyty w różnych miejscach Polski albo idą sami, albo dają wygarnąć ze szkół i przedszkoli swoje dzieci zamiast się wypiąć na Bronisława, a organizatorów spędów nieletnich pociągnąć do odpowiedzialności ! Tym bardziej, że już wiadomo, że najbardziej niebezpiecznym miejscem jest sąsiedztwo „prezydęta obywatelskiego”, „prezydęta zgody i bezpieczeństwa”! Przekonał się o tym mieszkaniec Dębicy. Miał natomiast szczęście inwalida w Piasecznie, do którego B. Komorowski tylko... odwrócił się ostentacyjnie majestatem prezydęckiego tyłka.
 
 
 
...O 25-ciu latach wolności i samorządności Bronisław Komorowski (przynajmniej raz na dzień) mówił już od stycznia 2014 roku. Od początku tego roku mówi o nich po kilka razy na dzień, a tu jeszcze 55 dni do  wyborów...
Wczoraj w Kłodawie powiedział:
Z dumą oceniamy osiągnięcia polski samorządnej. Samorząd to źródło polskiego sukcesu i sukces sam w sobie Polski. To widać wszędzie – jestem pewien, że także w Kłodawie widać osiągnięcia 25 lat wolności i samorządności. Kto tego nie widzi, że przez te 25 lat z załamania gospodarczego wyszliśmy na prostą i budujemy lepszą ojczyznę, ten jest albo ślepy – politycznie – albo nie chce zobaczyć czegoś, bo chce myśleć o Polsce źle!
 

I jeszcze:
 
Trzeba bronić tego dorobku 25-lecia, tych wszystkich szkół, dróg, instytucji, które powstały, a które świadczą, że Polska przeżywa bardzo dobry okres w historii. Trzeba bronić przed marudami i ludźmi, którzy mają nawyk ciągłego jojczenia i narzekania!
 
Które drogi ma na myśli? Za które wykonawcy do dziś nie dostali wynagrodzień czy te, które uroczyście otwiera by zostały zaknięte dla dalszych prac gdy tylko odjedzie ?
Które szkoły – czy te, które mają mają zostać w tym roku zamknięte ? Jest ich ponad setka...
Które instytucje ma Bronisław Maria na myśli – czy instytucje pełnychnocników premiery Kopacz ?
 
Jeździ po Polsce Bronisław Komorowski, jojczy, narzeka i marudzi, że Polacy nie doceniają jego sukcesów. A ja się spytam Bronisława Marii – co Polaka w sumie obchodzą minione „sukcesy” prezydęta  gdy przed nim czarna perspektywa kolejnych lat rządów takiego  nygusa, który przez 5 lat swej prezydętury kompromitował Polskę na wszystkich kontynentach, które odwiedził, który był tylko sygnatariuszem zamówień partyjnych Platformy Obywatelskiej i WSI-oków wszelakich, i każdy podpisany przez niego dokument był tylko legalizacją przestępczych działań tych formacji ?
Polakowi dziś, po 8 latach rządów PO 25 lat wolności  kojarzy się źle - tylko z ograniczaniem jego praw.
Polakowi dziś samorządność kojarzy się źle - z kandydatem do kryminału budyniem Adamowiczem i innymi baronami partii karmicielki - łapówkarzami, ustawiaczami przetargów  itd.
Polakowi dziś prawo i sprawiedliwość kojarzy się nie z tym, z czym kojarzy się panu prezydętowi. Polakowi prawo i sprawiedliwość kojarzy się dziś głównie – z resortowymi bachorami w sędziowskich i prokuratorskich  togach, z PKW, z sędziami chroniącymi w imię Rzeczpospolitej Jaruzelskich, Kiszczaków, Kociołków pokroju np. sędziego Ledera, z bezjajecznym prokuratorem generalnym i jeszcze bardziej bezjajecznym ministrem sprawiedliwości (który za chwilę może sobie podać z budyniem rękę pod celą), z matactwami NPW, z mediami zręcznie ukrywającymi przed Polakami sprawy istotne i zręcznie piorące im mózgi. Itd.
 
To jest właśnie „Polska” Bronisława Komorowskiego, z której  zrobił Krainę Wiecznego Bigosu, Polska która już się prawie przekręciła od przekrętów  bandy spod szyldu „państwo polskie zdało egzamin”. Jeszcze chwila i nie starczy czasu żeby księdza z ostatnim namaszczeniem wezwać do nieboszczki...
Takiej Polski, państwa w państwie chce Bronisław Komorowski by państwo na najwyższych szczeblach władzy robiło sobie wzajemnie laski i kręciło lody przez nikogo nie niepokojone, niekontrolowane.
 
Czy w tym zasranym sztabie wyborczym B.K. wszyscy są tylko figurantami  bo „sztab zewnętrzny” już dawno uzgodnił z namaszczoną przez Bronisława Marię PKW rezultat wyborów i miejscowi pożyteczni idioci ze sztabu wewnętrznego mają tylko pociągnąć cyrk Bronisława Komorowskiego do 10 maja ?

To by wiele wyjaśniało ! 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (34 głosy)

Komentarze

Trzeba także pamiętać, że Kom Or Sen bez wychodzenia z budynku możze bez problemu udać się do siedziby PKW i pomóc ręcznie liczyć głosy ;))

Vote up!
17
Vote down!
-1

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1469975

 

Pozdrawiam z piąteczką :)

Vote up!
23
Vote down!
0
#1469976

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika janztoronto został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

t ckw, z wtrn n wlnsc bdcy pd blcrwczwskm "skrzydlkm" w PSdwskm pprcm stl s kdydtm... ================== jsk z trnt http://plskwlczc.cm
Vote up!
0
Vote down!
-8

jasiek z toronto

#1470123

... mile widziane. Jak zapewne wiesz, słowem też można... zabić. Proponuję zgłębić wiedzę na temat dra Andrzeja Dudy, wypracować swoje zdanie, a potem je opublikować. Zabawiłeś sie w "piękną" zbitkę słowną: "A. Duda - L. Balcerowicz". Tak się składa, że obydwu znam osobiście i do siebie pasują tak, jak... pięść do oka. 

Pozdrawiam,

  

Vote up!
10
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1470124

Jasiu a ty byś wolał wydanie "WSIogunowe" czy "qrwinowskie", a może "tęczowej córki ssącej ogórki"  ?

 

PS.

Rozumiesz chyba to, że jaką konwencję rozmowy przyjmujesz w takiej będzie odpowiedź ?

Vote up!
8
Vote down!
0
#1470236

nko przędą...

;);)

Pozdrawiam.

Vote up!
9
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1470243

Przędą ...

Zwłaszcza po ostatniej komisji sejmowej dotyczącej weryfikacji byłych WSI ...

Zwiazki PBK z WSI

Prawda o Komorowskim zakneblowana w polskim Sejmie

" Marszałek Radosław Sikorski wyłączył mikrofon podczas wystąpienia posła PiS Bartosza Konwnackiego, który przedstawiał pytania do prezydenta Bronisława Komorowskiego o jego powiązania z WSI i SKOK Wołomin.
Posiedzenie z 20 marca 2015 r."

pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#1470486

Teraz musi być przyciskany ze wszystkich stron - gdzie się nie obróci musi się nadziać na pytanie jak to ze WSI-Wołomin było.

On już chyba do żadnego bronkobusa nie wsiądzie bo Polacy coraz "goręcej" Polacy witają.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1470561

Przepraszam Cię Contesso za może nieco i przydługą "lekturę" ..ale i tak to jedynie fragment z całości opracowania. Za to ów fragment znakomicie koresponduje z tematem w kwestii stricte ,,,

W dn.19 marca 2015 r odbyło się posiedzenie zespołu parlamentranego ds. skutków działalności komisji weryfikacyjnej.

Wnioski z tego posiedzenia są porażające i wskazują na daleko idące związki pomiędzy Fundacją „Pro Civili” a późniejszą działalnością "SKOK Wołomin" czy "SKOK Kopernik" zwłaszcza zaś niejasnych powiązań obecnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w tym członków jego rodziny z tym przestępcczym środowiskiem,,,

Obszerny fragment tzw. "Raportu WSI" autorstwa zespołu pod kierownictwem Antoniego Macierewicza .

* * * * *
Aktywność oficerów WSI niejednokrotnie przybierała charakter przestępczości gospodarczej na wielką skalę, wskutek której Skarb Państwa tracił wielomilionowe sumy. Bardzo często środki finansowe należące do podmiotów gospodarczych lub instytucji związanych z wojskiem były transferowane bądź malwersowane za pośrednictwem firm, fundacji bądź innych instytucji tworzonych z inicjatywy oficerów WSI lub mających z nimi ścisłe powiązania. Przykładem tego rodzaju aktywności oficerów WSI była prowadzona przez nich w latach 1996-2000 działalność gospodarcza wokół Wojskowej Akademii Technicznej. Na ślad tej przestępczej działalności oficerów WSI natrafiono w połowie 1999 r. podczas kontroli finansowej prowadzonej w WAT przez UKS/ Kontrola dotyczyła realizacji założeń budżetowych uczelni. Ujawniono wówczas sfabrykowane dokumenty finansowe świadczące o przestępczym procederze na WAT. W związku z ustaleniami UKS, w lipcu 1999 r. Prokuratura Rejonowa w Warszawie przy współudziale Zarządu Ochrony Interesów Ekonomicznych UOP wszczęła śledztwo, w trakcie którego potwierdzono istnienie przestępczych mechanizmów na WAT przy udziale szeregu podmiotów gospodarczych, z uczelni tej nielegalnie wyprowadzono 381.962.568 zł. Jak ustalono, pieniądze te wypływały z budżetu WAT przez utworzone w roku 1996 Centrum Usługowo-Produkcyjne WAT, które miało zajmować się handlową i marketingową obsługą WAT256.
Proceder polegał na podpisywaniu przez CUP WAT umów wieloletnich na dostawę towarów bądź świadczeń usług na rzecz WAT z różnymi spółkami. Znaczna część z nich miała bardzo bliskie powiązania z Fundacją „Pro Civili”. Mechanizm tych umów polegał na fikcyjnym ustanowieniu WAT jako odbiorcy towarów lub podmiotu zlecającego usługi, za które WAT był zobowiązany do zapłaty zleceniodawcom bądź wykonawcom znacznych środków finansowych.
W procederze tym ważną rolę odgrywała Fundacja „Pro Civili”, ale też powiązane z nią spółki „Olbart”, „Kiumar”, „Glicor” „Sicura” i inne. Fundacja „Pro Civili” została założona 5 lipca 1994 r. z kapitałem założycielskim 300 tys. starych zł. Miała zajmować się ochroną pracowników i funkcjonariuszy służb państwowych i samorządowych oraz działaczy -
-------------------------------------
256 CUP WAT powołane zostało Zarządzeniem Komendanta Akademii gen. dyw. A. Ameljańczyka nr 23 z 12.02.1996 r. jako jednostka nieetatowa. Zakres działalności CUP WAT nigdy nie został precyzyjnie określony. Szefem CUP WAT był m.in. Andrzej Kucharski. Na mocy rozkazu dziennego z 18.11.1996 r. nadano mu szerokie upoważnienia w zakresie podpisywania umów wewnętrznych i zewnętrznych. W okresie swojego istnienia CUP WAT podjęło szereg działań sprzecznych ze statutem WAT i przepisami prawa. CUP WAT istniało do 31.12.1999 r. W jego miejsce powołano wówczas spółkę z CUP WAT S.A.
-------------------------------------
Strona 133 z 374

- społecznych i związkowych a także niesieniem pomocy osobom, które poniosły szkodę bądź doznały uszczerbku na zdrowiu, broniąc bezpieczeństwa i porządku prawnego RP. Głównymi założycielami fundacji byli Anton Wolfgang Kasco i Patryk Manfred Holletschek (twórca pierwszej w Polsce piramidy finansowej: „Global System”). Prezesem Zarządu Fundacji był Krzysztof Werlich a Dyrektorem Generalnym Elżbieta Polaszczyk. Radę Fundacji tworzyli: przewodniczący Piotr Polaszczyk (do sierpnia 1995 r. oficer WSI), Beata Werlich, Krzysztof Kostrzewski, gen. Stanisław Świtalski oraz Marek Olifierczuk (współpracownik prowadzony przez Piotra Polaszczyka). Jednym z pracowników Fundacji był oficer Zarządu III WSI Marek Wolny. W 1994 r. w skład Rady Fundacji wchodzili ponadto Janusz Maksymiuk i Tomasz Lis 257.
Ujawnionych zostało co najmniej kilkadziesiąt przedsięwzięć usługowo-handlowych między CUP WAT a Fundacją „Pro Civili” i wymienionymi spółkami. Znaczna część transakcji z udziałem WAT i Fundacji „Pro Civili” była operacjami gospodarczymi mającymi pozorny charakter. Ich jedynymi celami było wyłudzenie wielomilionowego zwrotu podatku VAT, uzyskanie kredytów bankowych oraz sprzedaż bankom wierzytelności z umów leasingowych. Ze strony WAT sygnatariuszem tych transakcji było CUP WAT. Przykładem działań podejmowanych przez „Pro Civili” był zakup dla WAT systemu do zabezpieczania dokumentów „Axis” (system ten miał służyć do zabezpieczenia dokumentów przed podrobieniem i umożliwiać szybką, bezbłędną weryfikację wiarygodności dokumentów, ale dokonane w toku śledztwa ustalenia podważały istnienie wspomnianego programu).
Ustalono też, że mająca ścisłe związki z CUP WAT Fundacja „Pro Civili” oraz powiązane z nią firmy były jednocześnie tzw. „pralnią pieniędzy”, które mogły pochodzić również z nielegalnej działalności grup przestępczych. Taką tezę potwierdzają niektóre ujawnione przez prokuraturę umowy, jakie w latach 1996-2000 w imieniu WAT zawierało CUP WAT z Fundacją „Pro Civili” i innymi spółkami. Jedną z nich była umowa leasingu jachtu motorowego przez Korporację Adar S.A. dla WAT. Pierwsza umowa była zawarta na wysokość ok. 36 mln zł a druga 20 mln zł. Właścicielem jachtu cały czas pozostawała cypryjska firma Parsley Co. Ltd. Raty leasingowe były wpłacane na konto Bank of Cyprus. Celem zawarcia tych umów był transfer pieniędzy za granicę kraju.
Celem kolejnej umowy zawartej między WAT a Korporacją Adar miało być wspólne sfinansowania zakupu oraz sprzedaży nieruchomości przy ul. Konduktorskiej 4 w Warszawie. Wartość przedmiotu transakcji określono na 4,5 mln zł., a udział WAT wynosił 2,5 mln zł.
-------------------------------------
257 Komisja nie ustaliła tożsamości tej osoby. Według ustaleń UOP z fundacja powiązany był również uważany za przedstawiciela mafii włoskiej Andreas Edlinger oraz Jarosław Sokołowski ps. „Masa”. Proces powołania tej fundacji przypomina powołanie działającej przy MSW fundacji „Bezpieczna Służba”.
-------------------------------------
Strona 134 z 374 Wycena nieruchomości stanowiła 1,2 mln zł. Udział WAT przewyższał znacznie wartość nieruchomości. Ta działalność była obliczona na udzielenie przez przedstawicieli WAT „taniego i szybkiego” kredytu firmie Adaer. Szefem zarządu Korporacji ADAR był cudzoziemiec posługujący się trzema różnymi danymi personalnymi (obywatel Litwy Valerijus Baskowas, Igor Kapylov z Białorusi oraz Konstantinos Pelivanidis, reprezentant spółki Parsley Company Limited z Cypru).
Wiele przedsięwzięć z udziałem WAT było z góry skazanych na straty finansowe a mimo to uczelnia partycypowała w kosztach. Przykładowo: w roku 1997 WAT podpisała z firmą „Pol-Bot” umowę dotyczącą eksploatowania złóż piasku i żwiru, w wyniku której to transakcji WAT straciła 750 tys. zł. Straty przyniosło też utworzenie i ulokowanie w Łodzi Zakładu Usług Reklamowych WAT (w 1999 r. płk Janusz Łada bez stosownych upoważnień podpisał w imieniu ZUR WAT umowę najmu nieruchomości przy ul. Piotrkowskiej 89 w Łodzi; umowę zawarł z firmą „Secesja 89 Piotrkowska Centrum Biurowo-Apartamentowi”, której właścicielem był Krzysztof A.).
Współpraca WAT ze Szkołą Wyższą Warszawską (SzWW), formalnie zorganizowaną przez ustanowioną z inicjatywy WAT Fundację Rozwoju Edukacji i Techniki i finansowaną – teoretycznie rzecz biorąc - ze środków publicznych była możliwa dzięki utworzeniu w 2000 r. przez WAT: Biura ds. Współpracy z Uczelnią Niepaństwową. Koszty tego biura były finansowane z dotacji przyznanej WAT przez MON na cele dydaktyczne. W 2003 r. SzWW posiadała wobec WAT dług za dzierżawę pomieszczeń w wysokości prawie 1,5 mln zł.
W kłopoty finansowe wpędziło WAT także podpisanie - za zgodą ówczesnego komendanta WAT, gen. A. Ameljańczyka - kolejnej umowy najmu „Domku Myśliwskiego” z Mariuszem Krawczykiem258, choć władze uczelni wiedziały, że Krawczyk nie wywiązał się wobec WAT z poprzedniej umowy. Wpływ na finalizowanie kolejnej umowy z Krawczykiem miała osobista protekcja płk. Romualda Miernika (oficera WSI, z-cy Komendanta WAT ds. Ekonomiczno-Organizacyjnych). Skutkiem zawarcia umowy z Krawczykiem było doprowadzenie w ciągu półtora roku „Domku Myśliwskiego” do całkowitej dewastacji, a dokonane zmiany budowlane obiektu w konsekwencji spowodowały, że obiekt nie mógł być odebrany przez nadzór budowlany. Zaległości Krawczyka z tytułu najmu (co najmniej 100 tys. zł) oraz koszta związane z ponowną adaptacją należącego do WAT obiektu złożyły się na znaczne straty finansowe (co najmniej kilkaset tysięcy złotych) w pozornie niewielkim przedsięwzięciu.
-------------------------------------
258 M. Krawczyk był właścicielem firmy: Invest Partner Construction, a następnie firmy Red Manor Managment.
-------------------------------------
Strona 135 z 374 Mimo złej sytuacji finansowej uczelni kierownictwo WAT nie podejmowało działań zaradczych. Nie wykazywało inicjatywy w celu wyzbycia się przez WAT udziałów w spółkach prawa handlowego, których działalność gospodarcza była niedochodowa lub przynosiła straty. Marginalizowany był fakt, że przedmiot działalności tych spółek był często całkowicie rozbieżny z zadaniami wyższej uczelni wojskowej (świadczenie usług ubezpieczeniowych, handel ropą naftową, hotelarstwo…). Często przy zawieraniu umów osoby z kierownictwa WAT rażąco przekraczały swoje uprawnienia. Zazwyczaj podpisywane przez nie umowy przynosiły uczelni straty finansowe na ogromną skalę. Katastrofalna sytuacja finansowa WAT pogłębiła się, gdy funkcję Komendanta WAT pełnił gen. dyw. Andrzej Ameljańczyk. To właśnie gen. Ameljańczyk dawał przyzwolenie na podpisywanie w imieniu WAT umów pożyczek z prywatnymi inwestorami bądź udzielanie pożyczek prywatnym inwestorom, inwestowaniu w przedsięwzięcia gospodarcze z góry obliczone na straty. Prowadzona za jego kadencji polityka finansowa WAT rażąco naruszała przepisy regulujące gospodarkę finansową jednostek budżetowych. WAT-owskie transakcje nie uwzględniały wiarygodności partnerów. Kierownictwo WAT i reprezentujące uczelnię CUP WAT nie sprawdzały ani wiarygodności kontrahentów, ani przeszłości osób, które je reprezentowali wobec WAT. Nierzadko zdarzało się, że osoby, które były akcjonariuszami CUP WAT reprezentowały jednocześnie interesy innych firm, z którymi uczelnia zawierała umowy. Przykładowo zawarto umowy i prowadzone transakcje z :
- Romanem Pudereckim – właścicielem firmy „Budimex” (współakcjonariuszem CUP WAT), wobec którego toczyło się postępowanie sądowe za malwersacje finansowe.
- Karolem Gilskim – b. funkcjonariuszem SB i akcjonariuszem firmy „Sicura” (współakcjonariuszem CUP WAT”)
- Leszkiem Grotem
- Krzysztofem Osuchem i Francesco Bellonim – przedstawicielami firmy „Korporacja Bemowo”.
- Andrzejem Góralczykiem – pełnomocnikiem firmy „Pol-Bot”, karanym w przeszłości za udział w związku przestępczym, kradzieże, oszustwa, wyłudzenia i fałszowanie dokumentów.
Czołowe role odegrali w opisywanym procederze oficerowie WSI. Byli zazwyczaj motorem napędowym tych transakcji. Niektórzy z nich jeszcze jako czynni oficerowie WSI odpowiadali w przeszłości za tzw. osłonę kontrwywiadowczą WAT, by następnie zostać pracownikami tej uczelni - i to nierzadko na bardzo eksponowanych stanowiskach. Jeśli zaś nie byli pracownikami WAT, to zazwyczaj reprezentowali podmioty gospodarcze, które były partnerami uczelni w transakcjach handlowych.
-------------------------------------
Strona 136 z 374 Jedną z takich osób był kpt. rez. Piotr Polaszczyk, który do sierpnia 1995 r. był oficerem WSI odpowiedzialnym za osłonę obiektową WAT i z tego tytułu posiadł dużą wiedzę na temat funkcjonowania WAT oraz znał osoby z WAT, które w przeszłości były jego OZI. Od 1996 r. był on przewodniczącym Rady Fundacji „Pro Civili” a potem pomysłodawcą wielu transakcji z udziałem WAT (za pośrednictwem CUP WAT). Płk rez. Marek Wolny259, były oficer Zarządu III WSI, został pracownikiem „Pro Civili”. Ogromna rolę odegrali ppłk Janusz Łada, z-ca Komendanta WAT ds. Ekonomiczno-Organizacyjnych, który osobiście akceptował wiele przedsięwzięć z udziałem WAT oraz płk Roman Miernik260 – oficer WSI a następnie także z-ca Komendanta WAT ds. Ekonomiczno-Organizacyjnych.
Oficerowie ci nie działali na własną rękę. Znali się od lat, mieli do siebie zaufanie, wspólnie planowali bądź inicjowali przestępcze przedsięwzięcia, w których budżet WAT stanowił podstawę realizacji. I nawet fakt, że w przedsięwzięciach tych reprezentowali odmienne strony i zobowiązani byli do działania na korzyść tych stron, nie przeszkadzał im w finalizowaniu zaplanowanych wcześniej przedsięwzięć. Tacy oficerowie WSI jak z-ca Komendanta WAT płk J. Łada i komendanta WAT płk R. Miernik. To właśnie oni podejmowali pomysły robienia „wspólnego biznesu” z Fundacją „Pro Civili”, której mózgiem był kpt. rez. P. Polaszczyk. Była to swoista zmowa oficerów WSI na rzecz przestępczych interesów robionych na bazie WAT. Nie była to przy tym jedynie doraźna zmowa, lecz - w miarę rozwoju procederu - przestępcza grupa zorganizowana, sterowana przez oficerów WSI. O tym, że szyld WSI był akceptowany w tym środowisku świadczy i ten drobny fakt, że P. Werlich z Fundacji „Pro Civili” podawał się za oficera WSI, choć nigdy nim nie był., lecz szyld WSI miał go uwiarygodnić w oczach kontrahentów Fundacji.
Gdy w połowie 1999 r. sprawą polityki finansowej WAT zainteresowały się UKS, Prokuratura Okręgowa w Warszawie oraz Stołeczny Oddziała KW WSI, kierownictwo WAT podjęło na uczelni szereg zmian organizacyjnych i personalnych, których zasadniczym celem była próba zatarcia śladów, jakie mogłyby naprowadzić organy ścigania na trop przestępczego procederu z udziałem kierownictwa WAT. Inicjatorem zmian był z-ca Komendanta płk. Łada. Rozwiązano CUP WAT i powołano w to miejsce spółkę CUP WAT S.A., której formalnymi założycielami byli płk J. Łada, K. Gilski i R. Puderski, a jej pełnomocnikiem płk Krzysztof Bernat. Prawdopodobnie uległo wówczas zniszczeniu wiele dokumentów dotyczących transakcji prowadzonych z udziałem WAT.
-------------------------------------
259 Płk rez. Marek Wolny, ur. 04.08.1942 r., s. Mieczysława, oficer WSI w służbie czynnej do 1996 r., był m.in. szefem Oddziału KW Krakowskiego Okręgu Wojskowego.
260 Płk Roman Miernik, oficer KW WSI a od roku 1999 z-ca Komendanta ds. Organizacyjno-Ekonomicznych.
-------------------------------------
Strona 137 z 374 W końcu 2000 r. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła zarzuty m. in. zastępcy Komendanta WAT ds. Ogólnych gen. bryg. Aleksandrowi Boronowskiemu, z-cy Komendanta WAT ds. Ekonomiczno-Organizacyjnych płk. rez. Januszowi Ładzie i kierownikowi Zakładu Szkolenia Ogniowego WAT płk. Tomasz Kwietniowi, radcom prawnym WAT Markowi Gniewaszewskiemu i Januszowi Wojciechowskiemu, dyrektorowi Oficyny Wydawniczej WAT Wojciechowi Pogonowskiemu, kwestorowi WAT płk. rez. Tadeuszowi Kudłaczkowi oraz z płk. rez. Andrzejowi Spychale.
Prowadzone przez prokuratury cywilną i wojskową odrębne śledztwa objęły także osoby związane z Fundacja „Pro Civili” - kpt. P. Polaszczyka i płk. rez. M. Wolnego.
W wyniku przestępczego procederu, który obrazują omówione przypadki, WAT straciła co najmniej 381.962.568 zł. Większość utraconych przez WAT kwot została wyprowadzona poza polski system bankowy. Istnienie przestępczego procederu na WAT potwierdzone zostało w ramach trzech niezależnych od siebie procedur:
- kontroli UKS;
- postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową i Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie;
- prowadzonych przez WSI spraw SP krypt. „K”261 i SOW krypt. „KA”262. We wszystkich działaniach kontrolnych i dochodzeniowo-śledczych potwierdzony został udział żołnierzy WSI bądź osób, które w przeszłości były żołnierzami WSI. Osoby te albo wcześniej ochraniały kontrwywiadowczo WAT, albo będąc w przeszłości żołnierzami objęły następnie różnego rodzaju funkcje w kierownictwie WAT. Udział żołnierzy WSI w przestępczym procederze nie był równomierny. Nie należy wykluczać, że działalność niektórych z nich była kierowana przez kierownictwo WSI. Taka sytuacja mogła istnieć pomimo faktu, że WSI prowadziły sprawy operacyjne SP „K” i SOW „K”, których celem miało być rozpoznanie a następnie rozpracowanie przestępczego procederu na WAT. Wiadomo, że z-ca Komendanta WAT ppłk R. Miernik w 2000 r. został skierowany do WAT w celu uporządkowania sytuacji i na bieżąco kontaktował się z Szefem Zarządu III płk. Kazimierzem Mocholem oraz z szefami Biura Operacji Specjalnych w tymże Zarządzie III -płk Eugeniuszem Lendzionem i płk Józef Łangowskim. Fakt ten mógłby wskazywać na -
-------------------------------------
261 Sprawa „K” dotyczyła niedopełnienia obowiązków służbowych przez osoby funkcyjne zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi WAT w Warszawie. Sprawa prowadzona była od 25.02.2000 r. do 02.07.2006 r. przez mjr. Mirosława Wosia ze Stołecznego Oddziału KW WSI. Prowadzenie sprawy zostało zakończone, gdy osobom przechodzącym w sprawie Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła zarzuty.
262 Sprawa „K” realizowana była przez Oddział 36 Zarządu III WSI w latach 2000-2001. W wyniku podjętych działań zebrano materiały potwierdzające udział osób funkcyjnych WAT w badanym procederze. M.in. ustalono fakty wskazujące na przekroczenie uprawnień podczas podpisywania umów z podmiotami gospodarczymi oraz na bezprawne posługiwanie się przez przedstawicieli Fundacji „Pro Civili” pieczęciami uczelni. Potwierdzono również fikcyjność wielu podmiotów, z którymi CUP WAT zawierała umowy.
-------------------------------------
Strona 138 z 374 - bezpośredni nadzór WSI nad działalnością wielu swych byłych żołnierzy, którzy rozwinęli działalność gospodarczą z udziałem WAT. Nie należy wykluczać, że olbrzymi budżet WAT wynikający z konieczności prowadzenia prac badawczych mógł być interesującym celem dla WSI, które przy zaangażowaniu różnych podmiotów gospodarczych chciały wyprowadzić go z WAT i bezpiecznie ulokować poza polskim obszarem skarbowym263.
Z kontrwywiadowczego punktu widzenia na szczególną uwagę zasługuje ujawniony fakt obecności w przestępczym procederze wielu cudzoziemców, a w szczególności obywateli krajów b. ZSRR264, co stwarzało olbrzymie zagrożenie całkowitej przezroczystości WAT jako uczelni wojskowej. Sytuacja była o tyle niepokojąca, że zawierane z WAT umowy często dawały kontrahentom możliwość dostępu do informacji stanowiących tajemnicę państwową i służbową. W szczególności dotyczyło to informacji związanych z finansowaniem prowadzonych przez WAT prac badawczych i wdrożeniowych na potrzeby Sił Zbrojnych RP265.. Część transakcji z udziałem WAT objęta została śledztwem prowadzonym przez prokuraturę w Warszawie, w wyniku którego kilkudziesięciu osobom przedstawiono zarzuty.
W świetle przytoczonych faktów postępowanie następujących osób wypełnia dyspozycję w art. 70a ust. 1 i 2 pkt 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego i Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego: płk Marek Wolny, płk Roman Miernik, płk Janusz Łada, płk Kazimierz Mochol, płk Eugeniusz Lendzion, kpt Piotr Polaszczyk.
Działanie gen. bryg. Aleksandra Bortonowskiego, gen. dyw. Andrzeja Ameljańczyka, Antona Wolfganga Kasco, Patryka Manfreda Holletschek, Krzysztofa Werlicha, Beaty Werelich, Krzysztofa Kostrzewskiego, gen. Stanisława Świtalskiego, płk Tomasza Kwiecień, płk Józefa Łangowskiego, płk Krzysztof Bernata, Marka Olifierczuka oraz Mariusza Krawczyka wypełnia dyspozycję art. 70a ust. 2 pkt. 1 powołanej wyżej ustawy.
W opisanym okresie Szefami WSI byli: gen. bryg. Konstanty Malejczyk oraz kadm. Kazimierz Głowacki.
W art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 1995 roku o urzędzie Ministra Obrony Narodowej zawarto regulację, że Wojskowe Służby Informacyjne podlegały bezpośrednio ww. ministrowi. Uszczegółowieniem tego przepisu był §1 pkt 16 rozporządzenia Rady -
-------------------------------------
263 Spółki „Sicur”, „Kiumar”, „Glicor” i „Olbart” przeprowadziły w tym czasie wiele transakcji za granicą.
264 M.in. Valerijus Baśkowas i Rudokas Rajmunda (Litwa); Igor Kapylov (Białoruś); Tamaz Goshadze (Gruzja); Valentyn i Valenttyna Skaliychuk (Ukraina); Jurij Filimonow (Rosja) oraz zidentyfikowani pracownicy Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie: Władimir Pantiuchow i Andriej Taranow.
265 Notatka szefa Oddziału 2 Stołecznego Szefostwa WSI płk J.Kowalskiego z dnia 08.09.2006 r.
-------------------------------------
Strona 139 z 374 - Ministrów z dnia 9 lipca 1996 roku w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej. Nakładał on na Ministra Obrony Narodowej obowiązek sprawowania nadzoru nad działalnością Wojskowych Służb Informacyjnych, w tym zwłaszcza nad ich działalnością operacyjno rozpoznawczą. Zgodnie z ustawą z dnia 9 lipca 2003 roku o Wojskowych Służbach Informacyjnych nadzór nad działaniem tych służb ponosił Minister Obrony Narodowej, który wyznaczał na stanowisko służbowe i zwalniał z niego szefa WSI. Na mocy art. 9 ust 1 tej ustawy szef WSI podlegał bezpośrednio Ministrowi Obrony Narodowej. Ministrami ON w opisanym okresie byli: Stanisław Dobrzański, Janusz Onyszkiewicz i Bronisław Komorowski.

źródło : raport_wsi.pdf

Vote up!
7
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#1470572

Dużą pracę Druchu wykonałeś.

Chylę czoła.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470578

Dzięki za komentarz !!!

Mnie zawsze cieszy gdy  wpis dzięki takim komentarzom jak Twój staje się swoistą kroniką wydarzeń !

Pozdrowienia.

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1470681

a mogli zabić. A tak tylko zakleili usta taśmą.

Choć to zaklejanie kojarzy się z wsypywaniem trocin do ust mordowanych w sowietach Polakom, aby nawet przed śmiercią nie powiedzieli ostatniego slowa. Najbardziej zdziczałe narody świata nie odmawiały skazańcowi tego przywileju. Oprócz "cywilizowanych" sowietów.

Te sowieckie przyzwyczajenia, normy i zachowania odbijają się czkawką. Choćby sprawa zegarków - wiadomo, sowiet miał ich po pięć na każdym ręku (musiał tylko znaleźć nieruszanych 10 trupów niemieckich). Mijają lata, Kwaśniewski zbiera zegarki, pidolino poległ ! za zegarki, a miś-Kolaborek kręci się jak g w przerębli, bo skarbówka dochrapała się niewpisanego czasomierza. Oczywiście nie noszą po 5, ale za to jakich - czasami wieloletni budżet biednej polskiej rodziny.

Znane powiedzenie - frak pasuje dopiero w 3 pokoleniu jakoś do nich nie dociera, myślą że zapijając winem (1K PLN butelka) POtrawkę z ośmiornicy zmyja smród wychodka za stodołą

I ty, fortuny skurwysynu,
Gówniarzu uperfumowany,
Co splendor oraz spleen Londynu
Nosisz na gębie zakazanej,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu,
Całujcie mnie wszyscy w dupę./J.Tuwim/

Vote up!
22
Vote down!
-1
#1469988

No właśnie - łaskawcy. Chyba dlatego, że  - jak się wyraził szef sztabi wyborczego B.K. - pan prezydęt jest wrażliwy.

 

Bronisław I Wrażliwy.... jego mać !

 

Tutaj też wrażliwy jak cholera :

 

A tutaj to taki wrażliwy jest, że tylko... prać w ten chamski ryj i patrzeć czy równo puchnie !

 

Pozdrawiam.

 

Vote up!
21
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1469997

Co za dramat dla psa. Rada dla psa: ugryz go. Moje psy jak mnie widza to sie ciesza i widac ich szczesliwe minki.

  • Boze Ojczyzne wolna racz nam zwrocic.
Vote up!
4
Vote down!
0

casey

#1470055

pewnie myśli - "dzisiaj one, jutro ja"

Może by i odszedł, ale ta psia wierność ....

I tak będzie trwać przy właścicielu, aż do końca ....

Wiadomo, co myśliwi robią z psami na koniec.

Zabierają do lasu na spacer.

Ostatni spacer.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1470061

Bronek to osobnik bez podstaw kultury, tu sztab niestety nic nie pomoże, . P rezydent może mieć uzasadnione pretensje do swoich rodziców którzy nie potrafili go nauczyć podataw przyzwoitego zachowania.  Braki e  edukacji i wtórny analfabetyzm to już zasługa własna P rezydenta. 

Vote up!
17
Vote down!
0
#1469995

nadaje sie do ..... rekultywacji a i spodziewany efekt raczej żadny

Vote up!
10
Vote down!
0
#1469998

Czarni, chytrzy, brodaci,
Z obłąkanymi oczyma,
W których jest wieczny lęk,
W których jest wieków spuścizna,
Ludzie,
Którzy nie wiedzą, co znaczy ojczyzna,
Bo żyją wszędy,
Tragiczni, nerwowi ludzie,
Przybłędy.

Szwargocą, wiecznie szwargocą
Wymachując długimi rękoma,
Opowiadają sobie jakieś trwożne rzeczy
I uśmiechają się chytrze,
Tajnie posiedli najskrytsze
Z miliarda czarnych, pokracznych literek
Ci chorzy obłąkańcy,
Wybrany Ród człowieczy!
Pomazańcy!

Pogładzą mokre brody
I znowu radzą, radzą...
- Tego na bok odprowadzą,
Tego wołają na stronę,
Trzęsą się... oczy strwożone
Rzucą szybko przed siebie,
Czy ktoś nie słyszy...

Wieki wyryły im na twarzach
Bolesny grymas cierpienia,
Bo noszą w duszy wspomnienia
O murach Jerozolimy,
O jakimś czarnym pogrzebie,
O rykach na cmentarzach...

...Jakaś szatańska Msza,
Jakieś ukryte zbrodnie
(...pod oknami... w piątki... przechodnie...
Goje... zajrzą do okien... Sza! Sza-a-a!)

Vote up!
13
Vote down!
0
#1470000

 

Pozdrawiam,

Vote up!
19
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1470002

to już ponad rozum człowieczy wyliczone, prezydęckie ekscesy! Widzimy to i słyszymy bezradni a jedynie święcie oburzeni. Czy tylko pozostał nam gniew i oburzenie? Starannie budowany system bredzisławowej RP się uszczelnił tak skutecznie, że na naszych oczach mogą robić wszystko w poczuciu braku elementarnej przyzwoitości , hołdując partyjnej, plemiennej moralności.Większość zachowań umiłowanych przywódców wypływa z przeświadczenia, iż raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy! Stąd arogancja wobec obywateli, pogarda dla chrześcijańskich wartości i "zamiatanie pod dywan " ewidentnie kryminalnych spraw partyjnych kolesi.

Vote up!
13
Vote down!
0

mika54

#1470015

Contesso,

nie będę komentowal Twojego Tekstu, bo TY Wiesz, co myślę i jak oceniam WSZYSTKO co Robisz i co Piszesz.

 

Zamiast więc mojego komentu, wklejam tutaj link do tekstu, który podesłał mi dzisiaj Przyjaciel, gdzieś ze stolicy świata, czyli z NYC.

 

W tekście tym jest sama prawda i detale,

PORAŻAJĄCE !

które dobitnie POkazują jak bredzisław bredzi i jakim jest on bezmózgim kretynem, łotrem i

 

antypolakiem !!!

 

on i cała ta komoruska sitwa i mafia  niszczycieli

Naszej POLSKI,

która go otacza i wodzi na smyczy.

 

Poczytajcie detalicznie:

https://wiernipolsce.wordpress.com/2015/03/10/kandydat-zdzislaw-jankowski/

nóż się otwiera !

NALEŻY WRÓCIĆ DO PRAWODAWSTWA Z 1921 ROKU,

Gdy

POLSKA

Nasza Była

WOLNYM KRAJEM !

po 123 latach niebytu i nieistnienia.

 

Wrócić NAM do

TEGO !

Prawodawstwa

i

EGZEKWOWAĆ !!!

 

Z żelazną konswkwencją !

 

ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ !

 

Vote up!
10
Vote down!
0
#1470020

Przejrzałam strony internetowe na temat Komorowskiego  od początku jego prezydentury  i w żadnym stopniu nie miał pochlebnych opinii , wręcz przeciwnie drwiono z niego i szydzono . A ponoć jeszcze 4 miesiące temu 80% Polaków miało zaufanie do obecnego prezydenta takie cuda  zdarzają się tylko w Polsce .
To jest sztuczny twór pompowany przez  sondaże , media i stworzony przez najgorszych partaczy ,   
Przecież tak naprawde ten człowiek to jedna wielka pomyłka , jego wystąpienia  nie maja jakiegokolwiek sensu , bez ładu  i na dodatek z kartki , ja mówiąc szczerze jnie nadążam już za nim.

Komorowski nie tylko Polaków oszukuje ale sam siebie , jego wystąpienia i zachowanie można porównać do jazdy pod prąd  - katastrofa murowana .

https://www.youtube.com/watch?v=GXAEIPoxNew

Vote up!
12
Vote down!
0

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#1470021

Sprawa jest absurdalnie prosta - oglądacie to wszystko ze złej perspektywy. Siedzicie sobie na najwyższym pięterku ewolucji i z obrzydzeniem oglądacie rzeczy poniżej. Czy to wypada? Może zechcecie łaskawie zejść parę pięterek - i zabaczycie rzeczy normalne i oczywiste, dla lemingów wystarczające. Zobaczycie, jak klaszczą w zachwycie, punktują wysoko i wybiorą właściwego przywódcę stada. I o to chodzi....

Z całym szacunkiem, Contesso, bardzo proszę, nie denerwuj się, bo to piękności zaszkodzi - mawiała moja Mama. Bozia nas pokarała, wyborcom rozum odebrała, stąd niemożliwa jest jakakolwiek zmiana....

Vote up!
6
Vote down!
-1

Stasiek

#1470023

Oby jakimś dziwnym zrządzeniem losu nie okazało się na koniec że Bronek póki co jest nie do ruszenia ...

Wiele na to wskazuje że są siły ponadnarodowej koalicji , które nie pozwolą na zmianę klucza partyjnego "nad Wisłą"  i to dotyczy tak małego jak i dużego pałacu . Dla tych środowisk jeszcze się nie zakończył drenaż naszego terytorium , w odniesieniu do gospodarki , bogactw i surowców naturalnych w tym lasów i wykup niemal za bezcen póki co wspaniałej polskiej ziemi , Ale być może to tylko moje przewraźliwienie i tak w końcu rzeczywistość skoryguje bądź potwierdzi moje obawy.

pozdrawiam Cię serdecznie

:)

Vote up!
11
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#1470024

Twoja "ponadnarodowa koalicja" to właśnie mój "sztab zewnętrzny". O tym samym myślimy...

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1470057

Witaj

Na większość pytań postawionych przez Ciebie w notce,

odpowiedzi znajdują się w poniższym linku:

http://www.kobylczanin.pl/10-kobylczanin-2012/nr-2-i-3/21-niebezpieczne-zwi%C4%85zki.html

 

a dla bardziej dociekliwych, lub chcących porównać "ciężar gatunkowy" zarzutów

postawionych wobec A.Dudy, a tym w czym unurzany jest tenże brunek

polecam ciąg dalszy:

http://stowarzyszeniesowa.pl/index.php/stowarzyszenie/wladze/

http://wirtualnapolonia.com/2008/07/05/pro-milito-straszy-puczem/

http://www.krs-online.com.pl/stowarzyszenie-pro-milito-krs-287392.html

 Nie można postawić go w pionie.

Bo on już stoi w pionie, na czubkach paluszków, jak baletnica i wykonuje

codzienny balet we WSIowym spektaklu.

Vote up!
9
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470027

Pytania są w zasadzie retoryczne bo żaden z tych głąbów nie odpowie - oni tu tylko czytają. Faktycznie czekałam na jakąś odlotową kampanię Bronka bo zapowiadali, że będzie ho ho ho, poza tym tyle forsy w nią ładują i jak trzeba będzie to sypną jeszcze, a tu - gorzej niż piaskownia, sztampa z PRL-u i małpowanie innych.

Linki ciekawe, dziękuję.

Fajnie, że coraz częściej zaglądasz.;);)

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1470245

Już sam fakt że czytają jest sporym pozytywem:)

W kwestii kampanii, to wbrew buńczucznym zapewnieniom widać, że jeszcze nie ochłonęli

po pierwszym fleku, jaki zaliczyli od Dudy.

To była maestria - cały przemysł pogardy poszedł w próżnię.

Tylko czekać, jak po wyborach zgrilują Szechtera, jako niedojdę na stanowisku ministra propagandy.

Ciekawe zresztą, na jakim etapie zauważą go jako członka klubu wałdajskiego?

Co zaś tyczy mojego zaglądania.

Pamietasz zapewne, że to ja nawoływałem do nie odpuszczania placu wrogom.

I choć czasem ledwo piszę bo palce bolą, to wspomnienie o Przodkach dodaje mi sił i

determinacji.

Vote up!
8
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470252

Ha! Pewnie, że pamiętam ! I dobrze, że - gdy jedni odchodzą, inni przychodzą - są jeszcze  tacy, którzy po prostu... są !

Pozdrawiam, Trzymaj się !

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1470279

Byłem, jestem i będę :)

że się tak podeprę znaną piosenką.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470354

i zrozumiałym dla - baranów w sztabie Bronka, dla niego samego i dla lemingozy.

Mi już dawno irytacja na Bronka przeszła - szkoda nerwów. Teraz już tylko staram się mu pomóc żeby się tak biedny nie męczył i przerżnął te wybory.

 

Wy się też nie denerwujcie tylko pomagajcie Bronkowi ! ;);)

Pozdrawiam.

Vote up!
10
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1470033

Jakiekolwiek apele (odwoływanie się do poczucia odpowiedzialności za Polskę) kierowane pod adresem tych zaprzańców i degeneratów nie mają najmniejszego sensu. Proszę przestać się łudzić! Twoja reakcja contesso jest oczywiście jak najbardziej normalna i godna pochwały, ale mimo wszystko naiwna. Pierwszym krokiem na drodze do odbudowy Polski jest bezwzględne  odsunięcie tych ludzi od pełnienia jakichkolwiek funkcji w państwie i społeczeństwie.  

Vote up!
7
Vote down!
-3

jan patmo

#1470065

Na podstawie czego zarzucasz mi naiwność?

O odsunięciu ich od władzy i pozbawieniu praw do pełnienia funkcji publicznych piszę od pierwszych chwil mej przygody z blogiem, czyli od ponad 4 lat. O szkodliwości B.K., Tuska, Kopacz, PO i  instytucji im podległych podobnie. Mało - w sieci, w realu staram się otwierać ludziom oczy i przekonać, że dają swe poparcie osobom absolutnie na nie nie zasługującym, że popierając ich niszczą Polskę na równi z nimi !

Przykro mi bardzo ...

Co można by mi zarzucić to to, że bywam czasem człowiekiem małej wiary - że te wysiłki nie dadzą owoców albo dadzą za mało ale nie rezygnuję. Bo nie wolno rezygnować, nie wolno się poddawać ! 

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1470139

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zum Alten Pastorat został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1470082

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zum Alten Pastorat został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1470088

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zum Alten Pastorat został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1470089

Vote up!
8
Vote down!
-3
#1470090

Aż się odezwał  w tej jakże ważnej kwestii "głos sumienia", czyli przewielebny Zum Alten Pastorat! 

Vote up!
7
Vote down!
-1

jan patmo

#1470101

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zum Alten Pastorat został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1470103

A GDY BĘDĄ ŻARŁY CIE WSZY

daj znać

Załatwimy ci azotox

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1470104

Znowu zaczynasz sie czepiać Satyra? Co on ci zawinił? To nie on wpędził cię w chorobę. 
Nie pisz do niego i o nim. Do mnie także. On nie jest lekarzem psychiatrą i nic ci nie pomoże. Zmień adres.

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1470119

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1470126

......

Vote up!
8
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1470140

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zum Alten Pastorat został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1470149

..

Vote up!
7
Vote down!
0
#1470155

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zum Alten Pastorat został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1470146

moze być nawet zimny, tyle czasu !!!!!!!!!  to słychać , widać i ...............czuć

 

Dwupiórek a gdzie portalowy błazen T gdzie on się podział nie skomentował od wielu dni żadnego artykułu jestem jego fanem i się poważnie martwię czyżby uciekł w nicość

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1470150

ty dobrze wiesz, kto to (bardziej pasuje określenie "co to") jest Tańczący z Widłami. Nie udawaj głupiego. Udawać nie musisz. Widać to na odległość. Już dawno zostałeś zdemaskowany. I najważniejsze! - nie jestem dla ciebie żadna Evka!!! Co to za spoufalenia?! Tak mów do swojej kobiety. Na NP jestem Eva. Co do wąsów i garnituru Satyra, to co tobie o tym wiedzieć - prostaku?! Zaatakowałeś osobę, której nigdy nie widziałeś na oczy! twoja bezczelność nie zna granic!!! 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1470164

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zum Alten Pastorat został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1470168

.,

Vote up!
8
Vote down!
0
#1470170

Należy się wyzbyć jakichkolwiek złudzeń co do tych kompletnie zdegenerowanych elyt, bo niestety takowe gdzieś się nam w głowach wciąż kołaczą. Żadnych złudzeń Panie i Panowie...

Pozdrawiam

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

jan patmo

#1470142

Tu prowadzą blog ludzie raczej bez złudzeń ! Gdyby je mieli - nie mogliby dostrzegać różnych szczegółów i o nich pisać. Ty krytykujesz rymem, ja skrytykowałam sposób prowadzenia kampanii Bronka i jego sztab wyborczy bo jego kampania jest prowadzona w stylu... niestety tylko neandertalskim mogę go nazwać i właściwie sztab mu robi antykampanię. Nieistotnym jest kto na kogo ma wpływ - czy delikwent na sztabowców czy odwrotnie, że ta kampania jest jaka jest, natomiast tytuł notki... no cóż, powiem tylko tak - człek naiwny i pełen złudzeń nie wykorzystuje okazji walnięcia w przeciwnika jego własną bronią. Bronisław ruszył walczyć z Polakami taśmą klejącą i... nią oberwał. Podobnie było z lewatywą, którą dziś mu robimy na każdym kroku. Kto lewatywą wojuje, od lewatywy ginie, kto taśmą wojuje - od taśmy ginie.

Itd., itp.

Pozdrawiam i fraszką kończę:

 

Sposób na Bronka

 

Szable, taśmy lewatywy w dłoń

i Bronka goń, goń goń !

 

Vote up!
10
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1470148

Wiadomo, że takiego osobnika wybrało społeczeństwo i to chyba niezależnie od fałszerstw wyborczych. Wybór okazał się marny bo osobnika cechuje prostactwo, obłuda, kłamstwa, sianie nienawiści i podziałów, niekompetencja, brak dostatecznej błyskotliwości, jednostronna partyjnośc,a do tego buta itp. Czyżby można powiedziec, że "taki prezydent, jakie wybierające go społeczenstwo" ??!! Do tego ciekawośc w narodzie jest widocznie silniejsza od  zdrowego rozsądku bo słuchają co mówi, bo ogladają w telewizorkach jego i jego klakirów, bo przychodzą na spotkania itd Czyżby nie lepiej poczytać książkę, posłuchać muzyki bądź iść na spacerek ? NIE STRESUJCIE SIE RODACY!

Vote up!
7
Vote down!
0
#1470162

mina

 

lewatywa była wielgaśna

więc mina Bronka jest kwaśna

nie pomogła taśma spaśna

jego morda jest nadal przaśna

 

Dedykuję Contessie, która zainspirowała mnie do napisania tego wierszyka

Vote up!
5
Vote down!
-1

jan patmo

#1470183

a ile wódy trzeba siem nażłopać z WSIokami co na smyczy wodzom tumana:

 

to je mina

ochlapusa

co chlał pewnie nockę całą......

kaca ma

i puffffffy puszcza:

klina pragnie bula

ciało:

Vote up!
2
Vote down!
0
#1470390