Czyżby Edmund Klich się niechcący wygadał dlaczego D.Tusk tak chętnie przystał na konwencję chicagowską???

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

 

"29 kwietnia w Sejmie pan Tusk jasno powiedział, że konwencja chicagowska została wybrana i przyjęta jako płaszczyzna badania tragedii, bo Rosjanie tego żądali i nie można było ich urazić. Innego postulatu oni by i tak nie wypełnili, a popsułyby się stosunki polsko-rosyjskie."

 

Sięgnęłam znów po “Warto rozmawiać” z 4 stycznia 2011 r. by się przysłuchać jeszcze raz ewidentnym manipulacjom ewidentnego eksperta lotniczego, ewidentnego psychologa i ewidentnego sensata Osieckiego („ewidentny” to chyba jego ulubione słówko) ale coś przyciągnęło mą uwagę w wypowiedzi Edmunda Klicha.

10.21 – Edmund Klich zaczyna mówić o konwencji chicagowskiej: „Dzięki przyjęciu konwencji chicagowskiej....” ble ble ble, eksponujące rangi i osiągnięcia naukowe dra Klicha, do sarkastycznego "panie pośle" (Macierewiczu)..... aż do zdań, które mnie zelektryzowały:

10.33 – „(...) możemy wszystko opisać. Będzie nam brakowało tylko dokumentów w sprawie dowodowej. Dla komisji badającej nie jest to problem, dla prokuratury to może być problem, dlatego że prokuratura orzeka o winie.”

I wszystko jasne !

Adios Dolomity, adios ukochane,

nie ujrzem Machu Picchu, i toże Tadż Mahal...

 

Ze wszystkiego Tusk może się wywinąć, ale przyjęcie przez niego konwencji chicagowskiej jako płaszczyzny badania przyczyn katastrofy smoleńskiej pachnie Art.239, § 1 KK :

Art. 239. § 1.: Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego albo odbywa za skazanego karę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Poza tym działał wbrew ustawie o umowach międzynarodowych (Ustawa z dn.14.04.2000 r.), w której nigdzie nie pisze, by w RP istniała opcja zawierania umów międzynarodowych na  tzw. gębę, co miało miejsce między Tuskiem i Putinem oraz między Tuskiem i Miedwiediewem zaraz po katastrofie pod Smoleńskiem..

Na to też się znajdzie odpowiedni paragraf...

...........................

I to by było na tyle.

 

http://wpolityce.pl/view/5124/Nasz_wywiad__Macierewicz_o_wolcie_premiera_ws__Smolenska___Tusk_zdaje_sobie_sprawe__ze_ta_zabawa_sie_konczy___Rysuje_Krauze.html

http://mf.gov.pl/_files_/podatki/umowy_miedzynarodowe/umowy_miedzynar..pdf

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

Widze ze i ty nie możesz spać.
Dziekuje za wrzutę tego materiału bo gratisowego nie moglem znaleźć.
Nie ustosunkuje się bezpośrednio do treści materiału bo gorzałka tańczy we krwi ale jedno wiem:
Dopóki w Polsce nie będzie normalnego rządu prawdy i tak się nie nigdy dowiemy. Nie ma co liczyć na światowe instytucje lub rządy . Świat już nam pokazał swoje prawdziwe oblicze .
To my i tylko my jesteśmy silą tego narodu. Dlatego należy przekonywać tych co są nie przekonani i zdecydowanie glosować.

P.S zapraszam na glosowanie na szmalcownika roku

Vote up!
3
Vote down!
0
#127891

Wystarczyłyby polskie instytucje gdyby postępowały jak niezawisłe. Niestety demonstrują całkowitą poddańczość i służalczość względem aktualnej władzy. Przyjdzie czas, że odpowiedzą za zaniedbanie służbowego obowiązlu, a pułkownicy i generałowie z prokuratzry wojskowej za splamienie honoru polskiego żołnierza.
Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
7
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#127912

[quote=contessa]Wystarczyłyby polskie instytucje gdyby postępowały jak niezawisłe. Niestety demonstrują całkowitą poddańczość i służalczość względem aktualnej władzy. Przyjdzie czas, że odpowiedzą za zaniedbanie służbowego obowiązlu, a pułkownicy i generałowie z prokuratzry wojskowej za splamienie honoru polskiego żołnierza. Pozdrawiam. contessa[/quote]

Przyjdzie albo i nie...

Precz z polityczną poprawnością!

 

Vote up!
3
Vote down!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#128010

Jest to wszystko szokujące! Nie to co się stało i jak przebiega tzw "dochodzenie", ale w jaki sposób Tusk był w stanie wyprać mózgi tak wielu ludziom i zatruć ich jadem nienawiści do kogokolwiek kto myśli inaczej,a w szczególności w stosunku do PiS.

Chyba już jesteśmy w pełni teraz kontrolowani agenturami zagranicznymi. Rosja i Niemcy tutaj posiadają najwieksze interesy, ale chyba i Izrael macza tutaj palce i to bardzo głeboko.

PiS jest z oczywistych racji niewygodny dla Rosji oraz Unii Europejskiej gdzie jak wiadomo Niemcy i Francja wiodą prym.
Niezależne i samostanowiące państwo w Unii nie jest więcej pożadanym. Ci którzy mają już siłę w Unii nie będą się nią z kimkolwiek dzielić.

Straszne to jak z jednego chorego sytemu przerzucono nas w drugi. Chyba nawet gorszy pod pewnym względem; teraz jesteśmy kontrolowani przez Unię i Rosję.

Straszne też i to iż w obecnej sytuacji nie różnimy się tak naprawdę od Rosji jeżeli chodzi o władzę i w jaki sposób jest sprawowana i w jaki sposób nas kontroluje.

Vote up!
6
Vote down!
0
#127925

I jeszcze dodatkowa 10 za to że warto rozmawiać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#127930

Podstawa prawna raportu jest tylko Aneks 13 ICAO - i tyle.

Jest oczywiste ze po Bombie Blasika , prokuratura Rosji bedzie robic BARDAK , a prokuratura RP nie zrobi nic bo nie ma FIZYCZNYCH dowodów .

 A propos Umowy miedzynarodowej - TUSK jeden jedyny raz odpowiedział na konferencji  prasowej z 2 tygodnie temu ( bylo wtedy halo ze reporter skompromitowal premiera ) : nie byl zadnego dokumentu-umowy i spuscil sie na centrum legislacyjne rzadu .

Vote up!
1
Vote down!
0

Maciej61

#127938

Mam nadzieje a nadzieja umiera ostatnia ze te bande w koncu postawia przed sadem i moze sie doczekamy plutonu egzekucyjnego gdyz TYLKO KULA W LKEB POWINNA BYC ZA ZDRADE OJCZYZNY a nie jakies tam wiezienie i kumple ktorzy zrobia wszystko aby ich stamtad wyciagnac.Nieuchronnosc takiej kary bylaby przestroga prze takimi zdrajcami.

Vote up!
4
Vote down!
0
#127943

/www.youtube.com/watch?v=3tOZvDO1iSk

Vote up!
0
Vote down!
0
#127959

www.youtube.com/watch?v=AoTJDFnjssg

To właściwy adres - utwór drugi. Przepraszam

Vote up!
0
Vote down!
0
#127961

Kto ma ich przed sądem postawić, jak wszędzie ich ludzie. Przecież musi być, cholera jasna, jakieś prawo które odsuwa ( nawet siłą) prezydenta i rząd w razie zdrady. Jak Piłsudski przejął władzę miał ze sobą wojsko. A teraz najwyżsi, najszlachetniejsi dowódcy wojsk leżą dwa metry pod ziemią.I jak przejąć teraz władzę nad armią? Najpierw wypadek Casy, potem Tupolewa. To nie jest zbieg okoliczności.Zdrajcy przewidzieli wszystko. Może pozostał tylko marsz na Warszawę i lincz.

Vote up!
5
Vote down!
0
#127979

i ma go SUWEREN. Ale nasz suweren jest w dużej części zindoktrynowany, a tutaj trzeba na taczkach wywozić. Ktoś wyliczył, że to ponad sto sztuk.

Vote up!
2
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#128011

[quote=Amelia]Kto ma ich przed sądem postawić, jak wszędzie ich ludzie.[...][/quote]

I przed jakim sądem ?

Vote up!
1
Vote down!
-1

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#128253

Dziękuję!
PS. ... § 2. Nie podlega karze sprawca, który ukrywa osobę najbliższą.

§ 3. Sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia, jeżeli sprawca udzielił pomocy osobie najbliższej albo działał z obawy przed odpowiedzialnością karną grożącą jemu samemu lub jego najbliższym.

:)

Czytając dzisiejsze wiadomości doszedłem do wniosku, że jednak chodziło o rurę a nie samolot... ! o lewiatana a nie feniksa.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#127975

 a nie feniksa...

I nie tylko o rurę, a o wiele więcej. Magnetyt, He, geotermia 80% powierzchi kraju itd.

I nie tylko o Lewiatana, ale o kilkanaście takich organizacji itd.

Przypomnę, bo ten taniec trwa i rozkręca się

http://www.niepoprawni.pl/blog/80/jak-zmanipulowano-wybory-2007-roku

Vote up!
1
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#128013

wyginiemy jak dinozaury.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#128026

Proces erozji misternej budowli kłamstwa smoleńskiego, stanowiącej kwintesencję wszelkich procesów zachodzących w naszej Ojczyźnie, postępuje nieprzerwanie i coraz szybciej. Faktów potwierdzających nieprzypadkowość dziwnych zbiegów okoliczności 10-tego kwietnia jest coraz więcej. A jak wiadomo, z faktami dyskutować się nie da. Pora najwyższa, aby zacząć zgarniać na jedną kupę wszelkiej maści fachowców, ekspertów, niezależnych komentatorów, autorytety moralne, mędrców skali krajowej i światowej, ludzi honoru i tych wszystkich, dla których wyznacznikiem działań jest kłamstwo, tchórzostwo, kumoterstwo, kosmopolityzm, wasalizm, kunktatorstwo, relatywizm i inne cechy, które umożliwiają tej padlinie moralnej trzymać się przysłowiowego koryta. Był czas siewów, to i nieuchronnie przyjdzie czas żniw. Jest mi naprawdę obojętne, jakiej marki będzie użyty kombajn. Ważne, aby był w pełni krajowej produkcji oraz żniwował i młócił po polsku. Krótko, z rozmachem i od samej ziemi. Nasz kraj zasługuje na gruntowne sprzątanie i to szybko, bo inaczej czeka nas pełnienie roli szamba w sensie przenośnym i dosłownie, i to na wiele, wiele lat.

Vote up!
2
Vote down!
0
#127986

 i powiedział, że płk. Parulski jak usłyszał, że przyjęto Konwencję chicagowską to stwierdził, że jest to zdrada stanu. 

Vote up!
2
Vote down!
0
#128058

Awans generalski mimo to przyjął.
Raczej nie wierzę w podwójną rolę.

Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
3
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#128103

urzędów państwa Obywateli, muszą nikczemnie kłamać i łamać ludzkie zasady...

KoLekcje, lekceważącego Obywateli Polski- kłaMania, prezentuje manię rządo-urzędniCzyIch mediów RTV- z zasady standardów( przestępczych) niewiaryGodnych ...

Obywatelska świadomość przestępczej RZECZYWISTOŚCI POlitycznej (operacyjnie demonstrującej oczywiste fałszerstwa kuratorskie) - umożliwia czyTanie PRAWDY – czy tanimi (?) KŁAMSTWAMI ...

Utrzymywanymi w społecznym obiegu, jak fałszowane bankKnoty i karty... „legalizowane” kosztem „państwa” zatrudniejacego setki tysięcy rządo-urzędUników - utrudniających życie (w profesjonalnej prawdzie ) dziesiątkom milionów praworządnych Obywateli Polski ...

Prawda prowadzi do politycznego BOGAcenia... dlatego dostępu do PRAWDY= skarbu PAŃstwowego bronią liczne armie wojsk, policjantów, prokuratorów, sędziów, EKSpertów , którzy „zawodowo” (muszą) kapitulować ( dla pretensji do pensji ) ...
- przed mini/sterOwaną armią „urzędników pracujących” dla polityczne zorganizowanych ANTYpaństwowych gangów przestępczych ...

PO koLekcjach uśmierceń generałów Wojska i Policji RP, warto byłoby przyjrzeć się codziennym morderstwom medycznym -> 137 zabójstw dziennie daje PO -zbrodniczy dorobek 50 tys. rocznie... Komuś nie pasuje (?) nazwanie społecznej PRAWDY - o premedytacji medycznej - LUDOBÓJSTWEM POlitycznie zorganizowanym w lokalnych mafiach samoRządowych czy na wyższych szczeblach „rządowych” ? ...

W z wiązku z POwyższym, ktoś komuś „załatwił” OCENzurowanie, wyrugowanie, lub utajnienie żywiołowej wyPOwiedzi (1.09.2009r na Westerplatte) - Premiera Rosji Wł. Putina do międzynarodowej gawiedzi :

””W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH, NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK „lekarze” KTÓRZY ZAKAŻAJĄ PACJENTÓW CHOROBAMI , ABY NA „leczeniu” ZARABIAĆ””...

BRAK medialnej, MERYTORYCZNEJ reakcji na dyplomatycznie wygłoszoną PRAWDĘ- świadczy o mocy i mocoDawcach instrukcji armii rządo urzędUników , administracyjnie dewastujących państwo gospodarzy Obywateli Polski ...

Za żarcie - żarty z praw Obywateli, są warte „tymfa” (~12 groszy - w 1666r. ) „ICR” Initium Calamitatis Regni - POczątek nieszczęść królestwa - bezprawia, usprawiedliwianego fałszerstwami instytucjonalnymi.

Napis na „tymfach” DAT PRETIVM SERVATA SALVS POTIORQ METALLO EST - (Cenę daje ocalenie kraju i to lepsze jest od kruszcu) - próbował wytłumaczyć motywację, dla której władze świadomie zdecydowały się na bicie niepełnowartościowej monety.

Niepełnowartościowe wybory - do niepełnowartościowych urzędów; publikowanie niepełnowartościowych inFormacji; nikczemne operowanie „lekami” - PO niepełnowartościowych i fałszywych diagnozach medycznych, dziennie kosztuje Polskę = zdrowie i życie kilkuset Obywateli Polski, cynicznie topionych „urzędniczo” - pod platformą egzekutorów egzekutyw - POdległych przestępczej obłudzie POlitycznej... Graczy zgrai - uciekającej przed Prawdą, za granicę Polski?

Pzdr.

J.K.

Vote up!
2
Vote down!
0
#128094