B.Komorowski – „A” jak analfabeta. „Z” jak złodziej ?

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Tego jeszcze nie grali żeby wyprowadzający się z rezydencji prezydentów RP przegrany w wyborach prezydent, wyprowadzał również sprzęty należące do ich wyposażenia. A tak właśnie zrobił Bronisław Maria -  zajumał państwowe meble i inne przedmioty z Pałacu Prezydenckiego żeby... umeblować swój prywatny „Instytut Praktyki Politycznej”!
Prawda, że lista  „tytułów”, zdobytych przez Bronisława Marię podczas 5 lat jego prezydętury, a nadanych mu przez Polaków to niemal cały alfabet, ale chyba nikt nie przypuszczał, że tę listę zamknie "Z" jak ZŁODZIEJ!
 
Media się certolą, nazywając delikatnie wywózkę 101 sztuk przedmiotów z Pałacu Prezydenckiego do Pałacu Pod Blachą „wypożyczeniem”, a tu mamy do czynia z przestępstwem - ze złodziejstwem, z kradzieżą cennych przedmiotów, nie z „wypożyczeniem” i dlatego należy nazywać sprawy po imieniu.
Gdy babcia w markecie - z głodu, z braku pieniędzy albo ze zwykłej kleptomanii - zwędzi bułkę, III RP traktuje ją jak przestępcę, złodzieja mienia.  Jak III RP potraktuje Komorowskiego Bronisława, wyprowadzającego z siedziby Prezydenta RP  ponad 100 przedmiotów wartości wielu, wielu tysięcy złotych?
A jeśli zniknięte się z Pałacu oba obrazy Kochanowskiego, statuetka rycerza, wieża hi-fi +  101 mebli i przedmiotów wystroju to dopiero początek listy „prywatyzacji” Bronisława Marii i jego ekipy? Ciekawe gdzie jest dziś unikatowa porcelana za 65 tys.zł z kasy Kancelarii PRP, zamawiana przez Bronisława Marię? Albo fortepian Yamaha za 150 tys.zł, zakupiony do jednego z prezydenckich ośrodków?...
 
Włos dęba staje i ciarki przechodzą również na samą myśl, że studentów Centrum Praktyki Politycznej przy Collegium Civitas w arkana polityki ma wprowadzać złodziej mienia państwowego bo przecież zabór mienia państwowego przez B. Komorowskiego jest ewidentny – zabrania z Pałacu Prezydenckiego jego wyposażenia nie zarządził Kubuś Puchatek tylko właśnie B.Komorowski. Sprzęty nie zostały odstawione do jakiejś złodziejskiej dziupli czy groty Smoka Wawelskiego, a do Instytutu Bronisława Komorowskiego. Czyli – to Bronisław Komorowski dokonał wyboru przedmiotów i  ich wywózka odbyła się z jego polecenia.  
 
Jakie kroki względem B.Komorowskiego podejmie Kancelaria PRP? Czy prezydent A.Duda okaże tylko wspaniałomyślność (jak w przypadku oddania Belwederu do dyspozycji B.i A.Komorowskich do chwili znalezienia przez nich nowego lokum) i zaproponuje albo zwrot akcesoriów na ich stare miejsce, albo umowę o wynajem? Czy potraktuje sprawę jako kradzież mienia państwowego i nada sprawie tryb służbowy.  
Wg mnie tak właśnie powinno się stać, a Bronisław Komorowski zamiast bawić się w wykładowcę powinien wykładać fajans w ramach resocjalizacji ZK, zamiast udawać wychowawcę młodzieży akademickiej i obnosić się swą prezydęturą, powinien zniknąć zupełnie z przestrzeni - politycznej i publicznej, polskiej i zagranicznej bo poziomem bezczelności i prostactwa przekroczył wszelkie dopuszczalne granice.
Miejsce – jego i jego „instytutu” jest tylko na śmietnisku!
 
Powyższy tekt nie ma nic wspólnego z mymi przekonaniami politycznymi, sympatiami, antypatiami itd. Jest reakcją na złodziejstwo, obojętnie przez kogo dokonane.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (27 głosów)

Komentarze

Jak czerwonoarmisci opuszczali wcześniej zajęte domy, kwatery, szpitale to niemal każdą deseczkę ( o ile jej wcześniej nie spalilili!) ze soba zabierali.

Pan Bronek ma mentalnośc sowiecką, więc grabi, POdiwania co się da!

pzdr

Vote up!
13
Vote down!
0

antysalon

#1494867

i dziką satysfakcją, że Pierdykles tak się wykłada i z buraka wychodzi burak do n-tej potęgi. Jeśli coś mnie dziwi to to, że pomimo niemal codziennych ekscesów wciąż cieszy się wysokim poparciem opinii publicznej - między prezydentem Dudą i Kopacz był niedawno, no ale tradycją w III RP jest naciąganie wyników, sondażowych, wyborczych itd. Np. PKW już prawie rok naciąga wyniki wyborów samorządowych i pewnie poda je wreszcie około 20-25 października, hehehe. 

Dziwi mnie jeszcze, że on w ogóle ma jakichś studentów, no ale podejrzewam, że albo to jest ściema albo "pewne czynniki" fundują dzieciakom po cichu te "studia" u Bronka. Dla takiego Collegium Civitas to zaszczyt i prestiż mieć wykładowcę ex prezydęta bo podbija rangę "óczelni". Ale jest nadzieja, że wraz z utraceniem przez III RP życia  te różne wymyślone grajdołki do napychania kabzy platfonsom również zakończą swój żywot.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1494927

Witaj,

Przyznam, że aż takiej bezczelności się po nim nie spodziewałem - ale wygląda mi na to, że ten przekręt jest chyba jakoś bardzo cwanie zorganizowany i pewnie posiada jakąś papierową czy inną podkładkę, bo ta bezczelność aż bije po oczach. Gdyby jednak okazało się, że takiej podkładki nie ma, to pewnie wszystko za chwilę okaże się tylko "pomyłką" lub "nieporozumieniem", a zaprzyjaźnione z partią oszustów mendia zrobią to co zwykle w takich przypadkach, czyli albo nabiorą wody w usta, albo czymś to będą próbowały przykryć.

Mam jednak nadzieję, że już za 3 tygodnie trochę się w naszym kraju zmieni i już nie będzie im tak łatwo :-)

Pozdrawiam Cię serdecznie

 

Vote up!
13
Vote down!
0

ander

#1494869

...dobrze, że jeszcze kupy na środku nie zostawił

Vote up!
8
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1494872

dywany i co się dało.

Pozdrawiam.

 

PS. Na pozostałe komentarze odpowiem gdy wrócę z matinée. Dobranoc.

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1494895

Po prostu ten zrusyfikowany osobnik o metalności sowieckiego bolszewika - sam sobie te rzeczy "wypożyczył" z Kancelarii Prezydenta RP!

Poniżej link do materiału z listą zrabowanych przedmiotów...

 

Zabrał ze sobą nawet żyrandol. UJAWNIAMY pełną listę Bronisława Komorowskiego

Nie tylko fotele, stoły, zegarki, niszczarki, ekspres do kawy, komputery, tablety, mikrofalówkę, telewizor i sejf. Jak ustalił portal niezalezna.pl, Bronisław Komorowski, żegnając się z urzędem prezydenta, "użyczył" od Kancelarii Prezydenta również... żyrandol. Jako pierwsi ujawniamy pełną listę kilkuset przedmiotów, jakie były prezydent zabrał ze sobą do siedziby Instytutu Bronisława Komorowskiego.

Dokument, który publikuje portal niezalezna.pl, nosi datę 6 sierpnia 2015 r. To tego dnia odbyły się uroczystości zaprzysiężenia na prezydenta i Andrzej Duda formalnie rozpoczął pełnienie funkcji głowy państwa, a z urzędem pożegnał się Bronisław Komorowski.

Na dokumencie, który stanowi załącznik do umowy użyczenia, widzimy "wykaz mebli oraz sprzętu i wyposażenia biurowego z zasobów Kancelarii Prezydenta, które zostały użyczone do Biura Byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Pana Bronisława Komorowskiego (Pałac pod blachą)".

(...)

Cytat za: http://m.niezalezna.pl/71507-zabral-ze-soba-nawet-zyrandol-ujawniamy-pelna-liste-bronislawa-komorowskiego

Vote up!
6
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1494894

Przeglądałam te listy i zadziwia mnie wycena wartości niektórych przedmiotów. Np. krzesło KW (Księstwo Warszawskie) czyli krzesło stylowe i obok cena - 1.76 zł. Jest w spisie jeszcze 6 krzeseł stylowych za 0.21 zł/szt.... Gdy pracowałam w operze miałam kumpli w pracowni meblarskiej, stolarzy, tapicerów i stąd wiem, że wartość rynkowa krzesła w stylu epoki to często koszt rzędu 3-5 tys.zł bo oni robili również meble na zamówienie innych instytucji poza operą.

Ciekawe są te wyceny z listy Pierdyklesa. Z tego wyjdzie jakiś grubszy przekręt. 

Pozdrawiam. 

Vote up!
4
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1494929

Okazało się, że jest papierowa podkładka (co podaje niezalezna.pl) ale... na mój rozum to ... ktoś jednak musi "użyczyć" czyli wydać zgodę, podpisać się pod listą "użyczanych" przedmiotów i takie sprawy załatwia się z przedstawicielem ekipy przejmującej w użytek Pałac w tym przypadku. Komorowski załatwił sprawę na rympał, jednostronnie, jak rasowy aparatczyk PZPR.

Na wyniesienie np."Gęsiarki" i sprzedanie na aukcji takiego aktu "użyczenia" nie ma, zatem wyniesienie przez Komorowskiego z Pałacu pozostałych przedmiotów można traktować póki co tylko jako kradzież mienia państwowego.

"Formalnie" zawsze oznaczało i oznaczać będzie dopełnienia formalności na linii "wydał-otrzymał na użytek "x" na okres umowy".

Dopóki takiego dokumentu nie ma, złodziej pozostaje złodziejem.

Ja mam nadzieję, że p.Sadurska, szefowa Kancelarii PRP, zajmie odpowiednie stanowisko i nie będzie traktować Komorowskiego jak świętą krowę. Podejrzewam (niestety) również, że prezydent Duda postąpi podobnie jak z oddaniem Belwederu do dyspozycji Komorowskich "zanim znajdą nowe lokum" choć to lokum było z góry załatwione przez Bronka, i za pieniądze Kancelarii PRP. Dziś Komorowski w mediodajniach obnosi się ze swym "przymusowym menelstwem", i że płaci za wynajem mieszkania  kosmiczne 2 500 zł jako bezrobotny do 1.X., ale przecież wynajął tę chatę sam sobie i za pieniądze KPRP do końca roku więc nie płaci z własnej kieszeni i okłamuje opinię publiczną.

Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. 

Pozdrawiam Cię serdecznie.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1494928

sukinsyn, 

WSIowe, POstkomusze, POtuskie ścierwo.

Komoruski de domo Szczynukowicz - ruski agent z Budy Ruski w Polsce

Nie dziwi jego zachowanie - ruski standard

jaki prezydęt takie zachowanie

hłe hłe hłe.....

A zegarów nie pod........ił z Belwederu ?

Pamiętam Mama mi opowiadała, nie tylko zresztą Mama, że jak ruskie weszli  do Kutna 19 Stycznia, to dzicz biegała po ulicach i wrzeszczała:

dawaj czasy !

i zabierali.

Najbardziej hołotę krasną kręciły zegarki takie na łańcuszku. To był cymes. Ale nie gardzili żadnym. Podobno jakiś ruski, czy nawet dwóch właziło na wieżę  magistratu  i stamtąd ściągali zegary. Duże. Chyba były 3 albo cztery. Po bokach i z przodu kwadratowej wieży. A może i z tyłu też.

W Belwederze zostawił złodziej ?

Czy też zniknięte ???

Vote up!
8
Vote down!
0
#1494871

A mnie się przypomniała podwórkowa przeróbka piosenki Złoty pierścionek. Dzieci śpiewały proroczo: złoty pierścionek pod..,ył Bronek z wystawy.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1494875

mimo iz to było tylko podpieprzył! nie inaczej!

pzdr

Vote up!
11
Vote down!
0

antysalon

#1494879

niezależna.pl

pzdr

Vote up!
8
Vote down!
0

antysalon

#1494880

http://niezalezna.pl/71507-zabral-ze-soba-nawet-zyrandol-ujawniamy-pelna-liste-bronislawa-komorowskiego

 

Cóż innego można się było spodziewać. W końcu zasłużył na miano najgorszego prezydenta w historii.

Vote up!
5
Vote down!
0

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1494887

iż takie" użyczenie " jest prawnie dopuszczalne. Moralna strona zachowania Komoruskiego jest naganna, lecz prawny aspekt chroni go przed sądową odpowiedzialnością. Myślę, iż Komoruskiemu i jego ludziom dobrze to wiadomo, stąd taka hucpa.

Vote up!
4
Vote down!
0

mika54

#1494900

Himalaje komoruskiego syfu. Jak babcia głodna w Biedronce bułkę sobie użyczy, żeby głód choć troszkę zaspokoić, to prawnie absolutnie nie jest dopuszczalne i Babcię stado stójkowych zwija zakutą w kajdan jako niebezpiecznego przestępcę. A złodziej faktyczny i bandyta prawem chroniony.

Jakie prawo taki syf.

komoruski

Vote up!
4
Vote down!
0
#1494903

Trochę mnie martwi bierność prezydenta Dudy - czy tak też będzie bronił Polski?

Czy wiedział o wszystkim - i machnął ręką?

Przeciez to też w niego uderza, jako marnego gospodarza. Podkładki prawne - swoją droga, ale do tej pory nie mamy informacji o aneksie, a co do "użyczenia" przedmiotów z Belwederu - powiedziałabym bulowi wara! Już raz wpuścił Andrzej Duda bula do pałacu - z wiadomym skutkiem, i to bez "podkładki". Powodem był telefon miedwiediewa. I brunek wsadził swój tyłek pod żyrandol.

A co było w kasie pancernej?

Vote up!
4
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1494904

A co było w kasie pancernej?

Markowa , jeszcze chwilke i sie wszystkiego dowiemy, zaufaj temu gosciowi

Vote up!
4
Vote down!
0
#1495018

się wg mnie zgodnie z zasadami. Komorowski nie jest właścicielem Pałacu, jego intendentem czy coś w tym rodzaju by sam sobie użyczał. Użyczenia musi dokonać osoba z takimi uprawnieniami. Pierdykles użyczył sobie sam ale nie może być jednocześnie obydwoma stronami jeśli chodzi o własność państwa. Jeszcze wchodzi w grę terminowość - użyczanie jest nieodpłatne ale na okres od-do czyli ograniczony i gdy termin upłynie to albo się zwraca użyczone przedmioty właścicielowi albo przedłuża umowę. A wyszło tak, że Bronek użyczył sobie sprzęty na zasadzie ich bezzwrotności. 

Poza tym nic nie stało na przeszkodzie by załatwił sprawę  elegancko, czyli poczekał na nową ekipę  Pałacu  i z nią dokonał tej operacji. Być może wśród przedmiotów które zajumał są takie, które nigdy nie powinny znaleźć się poza Pałacem, a on miał na nie chrapkę, no to sobie wziął i już, bo co mu kto zrobi? 

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1494930

który ma na swoich łapach krew prezydenta, pasażerów i załogi tupolewa, można się spodziewać wszystkiego najgorszego. Jestem pewien, że to nie jest jego ostatni wyskok, po prostu swołocz.

Vote up!
5
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1494910

Bolkowi zorganizowano przemówienia w USA , jedno takie przemówienie i 30 tysięcy dolarów do kieszeni, bez POdatku, a miał tych sPOtkań kilkadziesiąt.

Kwaśniewskiemu pracę dał Kulczyk, za 50 tysięcy miesięcznie jako doradca.

A Komorowskiemu prace dała prywatna uczelnia jako wykładowca.

A wszystkich łączyło niszczenie Polski, i przynależność do WSIowych.

O Jaruzelskim nawet nie trzeba było wspominać.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1494913

Kurna. a jeszcze , oprócz słynnego żyrandola i sejfu /200kilowej niszczarki nie licząc/, Bronek podpieprzył 30 kieliszków do wódki!

Vote up!
7
Vote down!
0
#1495017