PKW wciąż w..."Mongolii" ?

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Minęła doba od zamknięcia punktów wyborczych w Polsce. Cała głosująca unijna Europa dawno się podliczyła i wyniki ogłosiła, tylko nie Polska - na stronie PKW ]]>http://pkw.gov.pl/2014/]]>  wciąż nocna zmiana (26.05.2014 – godz.4.30) i wyniku końcowego wyborów do PE wciąż... niet !

Nawet gdyby frekwencja wyborcza była  wczoraj 100-procentowa to też – jak na XXI w. - raczej dziwnie  wyglądałaby taka ociągłość i ociężałość centralnego organu, liczącego wyborcze głosy. Kamyczki, patyczki, abaki, liczydła i chemiczne ołówki dawno wyszły z użytku, od ponad 6 lat bębenki w uszach pękają od trąbienia, że żyjemy w Polsce nowoczesnej, europejskiej, że Polska  jest w czołówce państw unijnych. Pan prezydęt aż piał z zachwytu z tego powodu,  pan premier wciąż klaszcze z zadowolenia, pani marszałka podskakuje ze szczęścia jak nie przymierzając na wu-ef rozgrzewce, pani Małgosi uśmiech nr.1 nie schodzi z ust, a PKW... wciąż w erze Czyngis Chana !

Co zatem powoduje zwłokę PKW w podaniu wyniku końcowego polskich wyborów do PE, która dziwna jest ? Tak dziwna, że stała się obiektem podśmiechujków państw-członków UE (nawet Bułgarii)  pod adresem III RP, mimo że jej będący w czołówce wpływowych polityków UE (zaraz po Putinie, Merkel i Barroso) premier twierdzi, że tak utwierdził pozycję i autorytet Polski w UE, że jest nie do ruszenia przynajmniej do 2022 r.

O podśmiechujkach w Polsce nie wspominam bo w Polsce  PKW zaczęła cieszyć się takim samym zaufaniem co ów będący w czołówce UE PDT...

Zwłoka to tym bardziej dziwna i podejrzana bo podczas kilku ostatnich wyborów PKW wynik końcowy ogłaszała w ciągu kilku godzin po zamknięciu punktów wyborczych.

Jeszcze tym bardziej dziwna i podejrzana  bo PKW jest po szkoleniach w Rosji pod okiem eksperta ekspertów od wyborów,  tow.Patruszewa. 

 

Hmmmm...

Szanowna PKW !

Czy tak trudno zniwelować różnicę 0.99 pkt. między PiS, który nie ma prawa do istnienia i PO, która ma nieograniczone prawo do wszystkiego?

No, qrczę...Towarzysze z  PKW !  Weźcie  się w garść !

Nie po to przecież PKW sterroryzowała całą Polskę  prawie dwudobową ciszą wyborczą i wysokimi karami za jej łamanie.

Nie po to twardo oświadczała (po „dreszczowym” spocie PO), że nie zajmuje się łamaniem prawa wyborczego w przypadkach jego łamania przez GTW.

Nie po to w zakładach penitencjarnych stworzyła punkty wyborcze by jego elektorat miał pełny komfort głosowania, zaś temu liczniejszemu, przebywającemu w placówkach opieki zdrowotnej stworzyła takie fizyczne utrudnienia by głosowanie uniemożliwić.  

Nie po to PKW jest organem państwowym szczególnej troski formacji „państwo polskie zdało egzamin”, nad którym POLSKI WYBORCA  nie ma żadnej kontroli.

Nie takich cudów dokonywała w 2011 r., w 2010, a być może i wcześniej, by dziś potykać się o głupie 0.99 punkta. Nie tego uczył tow.Patruszew w Moskwie !

 

 

Co spowodowało nagły paraliż  PKW?  Na ]]>http://pkw.gov.pl/2014/]]>   wciąż bez zmian -  zakładka „Wybory do Parlamentu Europejskiego – 2014” niezmiennie informuje – „Brak artykułów w tym dziale”.

Mam kilka przypuszczeń :

a/ dziadkom z PKW nie ma kto wprowadzić wyniku końcowego (0.00% prawdopodobieństwa)

b/ awaria ruskiego serwera (0.99% prawdopodobieństwa)

c/ w PKW wciąż trwa cisza wyborcza bo zaspał/zachorował/upił się ten, który miał ją odwołać* (*- niepotrzebne skreślić)

d/ żałoba

e/ Moskwa powiedziała jak w 1981 r. Jaruzelskiemu – radź sobie sam bez nas

f/ fax do KPRM - „tow.premierze  zrobiliśmy co mogliśmy by wynik  zredukować do 0.99 pkt. różnicy i więcej na ten moment nie damy rady bo zbyt wiele dowodów jest w rękach, w których nie powinno być. Robimy co możemy  by doprowadzić do 0.01 pkt. PO nad PiS. Panie premierze, bez „over” póki co, OK?”

g/ „STOP lajkom” -  śmiertelny strzał w „10” internautom okazał się śmiertelnym strzałem w jaja PKW, członkowie przebywają na oddziałach intensywnej terapii i nie ma komu doliczyć wyniku

 

Kto ma inne przypuszczenia ?

 

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (29 głosów)

Komentarze

ość znów zwyciężyła ! Inaczej być nie mogło !

Premier* :

- doznałby śmiertelnej apopleksji

- zgwałcił Małgochę w amoku

- upił się

- strzelił w żyłę

- wywaliłby na zbity ryj Jaworskiego & co.

 

* - niepotrzebne skreślić

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła ostateczne wyniki - po kilkunastu godzinach doszli do wnioski, że jednak wygrała Platforma Obywatelska. Przy okazji znowu pojawił się problem nieważnych głosów - ponad 200 tysięcy.

Oficjalne wyniki wyborów do PE: PO - 32,13 proc., PiS - 31,78 proc., SLD-UP - 9,44 proc., Nowa Prawica - 7,15 proc., PSL - 6,80 proc.

 

http://niezalezna.pl/55707-pkw-doliczyla-sie-wygranej-platformy-ostateczne-wyniki

 

GIP GIP, URRA, PKW, Patruszew, PKW i towarzysz Tusk !

Vote up!
10
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1425992

spójrzcie na ten beton w komisji. 9% głosów liczyli cały dzień. I nagle o o,35% PO wyprzedzila PiS. I akurat z trojmiasta, kolebki Tuska, nie mogły dotrzec paczki z kartami. Co? Samoloty przestały latac% Ha ha ha

Vote up!
6
Vote down!
0
#1425995

Przecież inaczej być nie mogło. Zwycięstwo PiS  choćby o jedną setną procenta byłaby zbyt niebezpieczne dla reżimu. Efekt psychologiczny.

Cały dzień zatem  trwało zaginanie rogów, robienie kleksów, skreślanie, mazanie itd  200.000 kart.

 

TzW

 

P.S. Możliwość "h" mogłaby być taka, że zawiodła poligrafia. Papier z którego zostały wykonane karty do głosowań nie dawał sie ani spalić ani też spuszczać w klozetach a już tym bardziej zjeść.

Vote up!
5
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1425996

http://pkw.gov.pl/g2/oryginal/2014_05/966be725a42d277a1cd313ba2af21e6f.pdf

 

9) liczba głosów nieważnych wyniosła 228 005, co stanowi 3,12% ogólnej liczby głosów;
 
róznica PO- PIS 
 
= 24.345
 
jak zapodają "nasze media" (PR1) - były kłopoty w obliczeniu głosóów w dużych miastach :))))))))
 
Vote up!
7
Vote down!
0
#1426001

Cały dzień liczyli 9% obwodów i się doliczyli.

Rudy nie po to wczoraj szczerzył się do kamer, nie po to były te nagłówki, żeby dzisiaj przegrać. Musiało wyjść na jego choćby o  0.1%...

Vote up!
6
Vote down!
0
#1426007

Ktos na innym blogu tlumaczyl slamazarnosc PKW w nastepujacy sposob : pospiech jest wskazany tylko przy lapaniu pchel . Odpowiedzialem , ze w PKW chyba lapia pchly zamiast liczyc glosy .

Vote up!
3
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1426033

Nie wierzę...

Vote up!
3
Vote down!
0
#1426014

Na szczescie  to koniec tego zawszonego psa

 

Vote up!
9
Vote down!
0
#1426005

ale 

Pan Ziobro zaręczony z układem wykonał dobrą robotę. (DORO)

odebrał 4% głosów pisiorom.

Nie zapomnimy Ci tego Zbyszku -

I jeszcze 

Ludowiko dorno (dorn to narzędzie u ślusarza) zapodał rezygnację w piaskownicy SP

ten twór bez linewki układu długo nie pociągnie -

fundusze Migalskiego (oj! zebrał kasy) i pyszczenie Kurskiego niewiele pomogą .

SP-rawa się rypła :))))

Na pocieszenie .

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1426009

"Przynajmniej ta wsza nie weszła"

 

---> Widać to gnida - tylko się przykleiła i na razie wchodzić nie może ... ona jeszcze pokaże na co ją stać ...

 

Pozdrawiam :)

Vote up!
5
Vote down!
0

1normalnyczlowiek

#1426025

Głosy musialy byc policzone w niedziele do pólnocy, no może do 1 rano. Przecież nie trzymali komisji w lokalach wyborczych do poniedziałku wieczorem. Po zatwierdzeniu protokołu z lokalu wyborczego przez komisje obwodową  członków komisji odsyła sie do domu i jest po wyborach. Od złożenia ostatniego protokołu w obwodzie zliczanie to juz tylko zwykła matematyka zajmuje wraz ze spisaniem protokołu nie wiecej niż 30 min. dale idzie znacznie szybciej i  może to zrobic uczeń 5 klasy .

Teraz do rzeczy . Przecież PiS wszędzie miał mieć mężów zaufania. Jeśli nie pozwolono zapisać wyniku albo zrobić fotki protokołu mógły się taki ktoś nauczyc tych paru liczb na pamięć albo choć tylko wyniku PiS - dwie liczby: ilość oddanych głosów i ilość głosów nieważnych . To chyba kazdy mongoł by potrafił.

Jeśli PiS nie zakwestionuje wynikow z żadnego lokalu ( a PKW musi je wszystkie podać) to znaczy sie się z tymi  podejrzeniami wygłupiacie a PiS kpi sobie z nas wszystkich.

Kaczyński po poprzedich wyborach przyznał że nie potrafił obsadzić wszystkich lokali mężami zaufania a i wielu z tych co przyszło nie wywiązało się ze swych zadań. Obiecał ze to sie już nigdy nie powtórzy. Ale to przecież polityk - nie ?

Vote up!
8
Vote down!
0
#1426018

"Być albo nie być- oto jest pytanie.

Kto postępuje godniej: ten, kto biernie

stoi pod gradem zajadłych strzał losu,

Czy ten, kto stawia opór morzu nieszczęść

I w walce kładzie im kres?"

 

PiS nie ma tylu członków.

PiS dryfuje w oparciu o kikanaście twarzy  - licząc na morze naiwniaków.

PiS (aparat) boi sie panicznie nowych ludzi - wierni i bierni zazdrośnie strzegą partykularnych interesów.

Bez nowych ludzi następne wybory będą ostatnimi dla formacji .

 

Polska - to nie żart na mapie Europy 

 

"Tak to świadomość czyni nas tchórzami

I naturalne rumieńce porywu

Namysł rozcieńcza w chorbliwą bladość,

A naszym ważkim i szczytnym zamiarom

Refleksja plącze szyki, zanim któryś

Zdąży przerodzić się w czyn."

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1426020

Nie pcha się na afisz. Mgliste banialuki o serwerach i takie tam bzdety świadczą tylko o niepowaznym traktowaniu swoich zwolenników, powiem więcej - robieniu z nich idiotów ( jesli to co napisałeś jest prawdą). Przecież jesli ty to wiesz to wie i cała Europa i nie jest ona w takich okolicznościach gotowa poważnie potraktować taka partie jak PiS. Bo okazuje się że bezsilnośc partyjnych marionetek jest kompensowana przez wiernych wyborców. Przy tym zupełny brak skuteczności. Jesli Mikke i jego młodzieżowcy dostana odrobine wsparcia w mediach wyborcy PiS będą szukać ostatniej szansy u niego.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1426022

Vote up!
3
Vote down!
0
#1426023

Człowieku - 

to tylko potwierdza banalne stwierdzenie o "Kartoflanej Republice"

Polski system polityczny jest poodobny do pola kry lodowej 

byle co -już partyja 

byle jak - ino zderzać się bez opamiętania 

byle kto - dzielić na kupy zbrojne (bo przecinek w programie nie tu) 

byle jak - bo polactwo nie zasługuje na szacunek

I to Polactwo - olało wybory 

Ważne !!!!

Ale, jak w czas wyborów samorządowych Prezesowi nie staje -

(Patrz wybory w Łodzi ) Oczywista oczywistoość.

Jeśli nie bierzesz samorządów to z czym zostajesz ?

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1426026

Wg http://pkw.gov.pl/g2/oryginal/2014_05/966be725a42d277a1cd313ba2af21e6f.pdf :

"4.
Na listę nr 4 zarejestrowaną przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość oddano
163 775 głosów. Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów
ważnych:
1)
JASIŃSKI Wojciech Stefan
35 193;
2)
GOSIEWSKA Małgorzata Maria
25 426;
3)
WARGOCKA Teresa Anna
5 694;
4)
KUŹMIUK Zbigniew Krzysztof
69 035;
5)
PIŁKA Marian
6 674;
6)
TCHÓRZEWSKI Karol
8 475;
7)
GÓRSKA Agnieszka Beata
3 392;
8)
CICHOLSKA Anna Ewa
2 506;
9)
PŁOCHA Grzegorz
4 512;
10)
OLĘDZKA Anna
2 868"
 
To daje sumę 336 502 !
 
"8.
Na listę nr 8 zarejestrowaną przez Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP oddano
75 369 głosów. Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
PITERA Julia Teresa
37 269;
2)
KOZŁOWSKI Jacek
19 985;
3)
RUSINOWSKA Beata Małgorzata
4 068;
4)
ŁUCZYCKI Andrzej
2 667;
5)
BERENT Przemysław
1 788;
6)
KIELEWICZ-KACZYŃSKA Magdalena
1 140;
7)
KRZEMIŃSKI Adam
2 037;
8)
MICHALSKA-WILK Marta Ewelina
2 182;
9)
KORDECKI Marek
1 720;
10)
LANC Elżbieta
2 513"
 
No qrga jemo wać ! 163 775 głosów na PiS i 75 369 na PO to jest dla PO - 32,13 proc., PiS - 31,78 proc.
 
?????
Wg czego to jest liczone ? Wg długości świńskich jelit względem Równika czy co ?

 

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1426028

wszystko ok.

to tylko okreg 5.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1426029

A tak prawdę mówiąc Contesso " who cares" - jak mawiaja starozytni Rzymianie. Nie dramatyzuj. Dolary przeciw orzechom, że protestów wyborczych z PiS-u ni e będzie. Wszyscy sa zadowoleni z przydziału mandatów a jako realiści wiedza że nic tego nie zmieni. PiS przed kolejnymi wyborami nie zaryzykuje opinii sądowego pieniacza.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1426030

A protesty będą, a nawet już są - choć by te prześmiewcze. Nie tylko moje choć nie traktuję ich jako protest, a po prostu szydzę z wazeliny i będę szydzić.

PKW otwarcie dołączyła do grupy, w której jest m.in.NPW i inne dupki. M.in. z prokuratur cywilnych, broniących baumanów, bałwanów, wszystko jedno !

III-ciej RP właśnie spadła ostatnia przyłbica i ukazała się doopa ! W całej okazałości.

Dramatyzować nie mam powodu, przeciwnie - akurat mam satysfakcję z tego, że też dawałam w mordę i po to by ta przyłbica wreszcie spadła. I wreszcie spadła. Jeśli do tej pory waliłam czasem ciut na oślep to teraz będę walić prosto w szczękę. Słowem oczywiście choć zdarzyło mi się lemingowi w ryja wlepić 2 razy i skutek jest taki, że więcej na PO i palikocie przydatki nie zagłosował. Dziś jeden z nich pomaga na Łączce i to chyba zostanie moim największym sukcesem w życiu?....

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1426035

jak by tak demokratyczne glosowanie mialo cos zmienic to by zabronione demokracji.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1426036

Pisałam go spontanicznie, po pobieżnym rzucie oka na PDF PKW. Po uważniejszym przestudiowaniu go próbowałam sprostować komentarz ale "cuś" mnie wywaliło z systemu.

Mniejsza z tym... I tak pisałam w edycji, że  w normalnych warunkach organ kontrolujący wybory publikuje wynik wyborów w formie czytelnej  nawet dla analfabety. Tak PKW do tej pory procedowała. Dziś  kwintesencja  dobowych "obliczeń" jaworowych dziadków wylądowała na biurku Tuska, żeby się nie denerwował i sobie poklaskałniech z radości całą noc, a kto chce niech meandruje w sprawozdaniu PKW.  Albo go oleje. Najlepiej jeśli go oleje. Bo 0.35 to nie 0.99 i trudniej 0.35 ukryć ale  jak się poda gawiedzi o godz.21 zawiłe sprawozdanie to 60% (lemingi) je oleje bo jest maj, niedziela, zwierzaczki "nagrillowały się"  zimnym lechem w słoneczku i kudy im do nudów algebry. Gdyby to była Al Kaida no to jeszcze na 10 minut by się ewentualnie zmobilizowały pooglądać Tusk Vision Network... No ale one nie widzą i nigdy nie zauważą, że PKW to taka rodzima soft al-kaida, której... gdyby tak zajrzeć głębiej pod sarafan jaworowych dziadków to i π z dziesięciokrotnymi wielokrotnościami by się odkryło, hehehe ! Mam nadzieję, że specjaliści od cyferek znajdą w sprawozdaniu i werdykcie PKW błędy. A jeśli błędów nie ma to dobowa "opieszałość" jaworowych dziadków i tak mówi więcej niż oni sami sobie myślą, że wyprowadzenie PO  z -0.99 na +0.35 to Mt Everest.

 

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1426032

matol obiecal.

Nastepne wybory sfalszowane i to jest widoczne golym okiem i co im zrobicie?

No mozna panie majster Tuskowi naskoczy na rure tylko.

Rezymowy uklad nie da sie wykolejic jakimis wyborami zawsze je wygra w mysl zasady ze raz zdobytej wlaedzy

sie nie odda,wiare w demokratyczne metody wyborcze  w Polsce to chyba nawet lemingi uwazaja za anchronizm.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1426038