Przychodzi Leming do sklepu po "Lecha"...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Blog

 

Witam
 

Pragnę dla relaksu niedzielnego przedstawić Wam fragment nowopowstającej futurystycznej książki nieznanego jeszcze autorstwa (autor zostanie dopisany w zależności od bieżącej konieczności w ramach rozdzielnika zawartego w Dyrektywie Unijnej nr 20xyz989345tyuq / 000000000123456789 / rok - który też zostanie dopisany w momencie wydania owej książki).
 

Przychodzi Leming do sklepu z zamiarem dokonania zakupu swojego ulubionego Lecha. Zimniutkiego wyjmuje - jak zwykle - z firmowej lodówki, idzie do kasy a tu niespodzianka... Lech droższy o 1 zł niż wczoraj, choć z tej samej dostawy (to sprytny Leming sprawdził po dacie ważności!)... Zdziwiony jednak płaci i idzie do domu. Siada sobie przed telewizorem LCD 120" a tu... leci reklama akurat jego ulubionego Lecha z tekstem: 
 

"Stawiamy na lepszą... unijną jakość... Lech smakuje lepiej Zimniejszy! Sprawdź i przekonaj się sam schładzając piwo w zamrażarce przez 10 minut bezpośrednio przed spożyciem!  Dla Ciebie zrobimy wszystko! Zimny Lech smakuje lepiej!"
 

(wizualizacja obrazkowa - same opalone ciała pięknych, półnagich, usmiechniętych erotycznie kobiet w towarzystwie równie pięknych i umięśnionych mężczyzn z dziećmi w tle... co by zadowolone były wszystkie konsumujące owe piwo płcie, orientacje i nacje seksualne... acha i jeszcze przez moment archiwalny najazd na Wawel a poza tym u dołu ekranu przez cały czas trwania reklamy przewijalny pasek z tekstem: 10 minutowe zmrażanie piwa bezpośrednio przed spożyciem - zgodnie z Dyrektywą Unijną numer 100000000000000109456788/abcdef1234)
 

Leming z oczywistą oczywistością schładza więc piwo według zaleceń, otwiera, wypija łyk... i doznaje smakowej ekstazy! Lech rzeczywiście jest według niego dużo lepszy niż wczoraj! No, no, no... pomyślał Leming... jakość kosztuje i dlatego piwo musi być droższe... Uhmm... pokiwał z unaniem głową... Stąd ta złotówka w sklepie... Zadowolony dopija do końca w poczuciu wdzięczności dla firmy, która dba o coraz lepszą jakość jego ulubionego piwa i tym samym jakość jego życia jako obywatela Zjednoczonej Europy, w której wszystko jest takie samo i o najwyższej z możliwej na świecie, znormalizowanej, jakości! Później łyka tabletkę stilnoxu i zasypia kamiennym snem.... 
 

Pozdrawiam
 

ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

 

 

Brak głosów

Komentarze

 Gratuluję poczucia humoru.Myślę jednak że nie będziemy mieć niedługo wiele okazji do śmiechu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76339

Naprzeciw Wawelu zawisła reklama piwa z hasłem: "Spragniony wrażeń? Zimny Lech". Kompania piwowarska nie widzi nic niestosownego w tej reklamie.  

To nie było niechcący gdy czereśniak pojechał tekstem : jaki prezydent , taki zamach. Oni tak mają .

Vote up!
0
Vote down!
0
#76340

Współpraca między kompaniami piwowarskimi a tuzami nowego - starego układu układa się doskonale. Najlepiej widać to po sposobie w jaki zabrali się za wykończanie lokalnych browarów.
Za pomocą jak zawsze skorych do współpracy Urzędów Skarbowych , działających nota bene wciąż w oparciu o nieco przypudrowaną bierutowska ustawę.

Jedna z pierwszych reklam bilbordowych piwa pod hasłem " Wpadnij na chwilę , możne na dłużej" wisiała na murach więzienia na ul . Kleczkowskiej we Wrocławiu. Ale myślałem , ze to już maksymalne chamstwo na jakie można się zdobyć. Myliłem się niestety.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#76351

Jakiś czas temu w Krakowie na przeciw kliniki onkologii długo wisiała reklama studenckiego radia "RAK". Pacjenci mogli ją dokładnie widzieć z okien.
Teraz radio zwie się "ŻAK".

Vote up!
0
Vote down!
0

Szarlej

#76362

Korzystając z tej samej reklamy, drobna parafraza:
OJ BĘDZIE SIĘ LAŁO !
Jakkolwiek kto zechce to zrozumieć :)
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76363

Polecam lipcową notkę Sowińca na S24 i dyskusję na blogu.

http://bukojer.salon24.pl/206429,zimny-lech

contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#76402

Witam

Swego czasu czytałem w tym zakresie Sowińca, dlatego też dziwię się w sumie, że dopiero teraz (czyli pod koniec całej kampanii rusza cała afera podsycana niestety przez niektórcyh posłów). Wygląda mi to na dziwną grę promocyjną samej Kompanii Piwowarskiej. Dla temat był wyjaśniony już na początku lipca: Kamapnię wstrzymali na 6 tygodni, była zaplanowan wcześniej i temat zakończyli. Kampania była adresowana do odpowiedniej grupy docelowej (na pewno odmiennej od naszej - juz sam fakt nie wycofania tej kampanii o tym świadczy i rozpoczęcie jej po wyborach jako elementu gry oszczerczej wobec śp. Lecha Kaczyńskiego). Jest to ten sam element co od razu reklama Tyskiego jako element pojednania polsko-rosyjskiego: "piwo z Polszy"... itd.

Dlatego ja tylko nawiązałem do Lecha jako elementu szerszego zlemingowywania świata i Polski oraz otumaniania Lemingów (chociażby podwyżką VAT)...

Właśnie piszę notatkę o tym... ale dziekuję za czujność!

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#76418

Pytanie czytelnika.Czy lemingi w kryminale piją Lecha? Czy może ciepłego Bronka?

Vote up!
0
Vote down!
0
#76408

wejdzie do kanonu CSR? KP niby stawia na społeczną odpowiedzialność biznesu (czyli CSR). W praktyce wygląda to właśnie tak jak na przedstawionym przez Ciebie obrazku.
Może blogerzy i takie akcje jak ta (wezwanie do niekupowania produktów "śmierdzącej" firmy) zmuszą firmy do zastanowienia się nad tą sprawą.

444Polska.bloog.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#76422

Przepraszam, głupie pytanie już wiem oni chłoną ciepłe Tuskie słowa.Zamieść pod dywan jednak to oni mogą ale tylko swoje "sprawki" Pozdrowienia dla WIERNEJ RZEKI Płyń Rzeko i omywaj ludzkie oczy i uszy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76445

P E T Y C J A  ---proszę o podpisywanie i przekazywanie dalej

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5609

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#76476

Wszystkim co pod "ręką" a najlepiej drwiną ..

ps.
10/10 pkt

pozdrawiam

............................
"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#113196