Przesrane

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Bronisław Komorowski, Marszałek Sejmu i kandydat PO na Prezydenta RP, a przede wszystkim dziś pełniący obowiązki Prezydenta Rzeczpospolitej, człowiek mający stać na straży przestrzegania Konstytucji RP, ma kłopoty z rozdzieleniem informacji medialnej od stanu prawnego.

 
Pierwszą wpadkę zaliczył już 10 kwietnia 2010 r. gdy tylko w oparciu o niepotwierdzone i niepełne informacje z TVN, uznał za pewnik śmierć Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, i nie dbając o formalne potwierdzenie, ani nie zachowując trybu Konstytucyjnego, już 1,5 godziny po katastrofie ogłosił się p.o. Prezydenta.
 
Drugą, nie mniej poważną wpadkę zaliczył wczoraj, gdy ogłosił powołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, nie na podstawie Konstytucji, ale uproszczonej informacji z internetowej Wikipedii.
 
To ci Marszałek, to ci Kandydat, To ci p.o. Prezydenta.
 
Strach myśleć poważnie o najwyższym urzędniku państwowym, który podejmuje kluczowe decyzje na podstawie wiadomościach z TV czy Internetu, zwłaszcza, że jak pokazała jego ostatnia wpadka z uruchomieniem strony internetowej, do korzystania z tego medium nie ma zwyczajnie drygu.
 
Jak widać, polityka skoncentrowana na wizerunku, słupkach, doniesieniach i notkach prasowych spowodowała niesłychane spustoszenie w umyśle Bronisława Komorowskiego, tak, że wyłączył zdrowy rozsądek, oraz ugruntowane zasady praktyki urzędniczej i zaczął pozyskane z mediów informacje traktować podobnie poważnie, jak Kevin Costner traktował „wewnętrzny głos” w pewnym, zapomnianym dowcipie.
 
A było to tak:
 
Kevin Costner spokojnie tańczył z wilkami, gdy nagle, został napadnięty przez indian i wywieziony do ich obozu. Leżąc związany w ciemnościach, daleko od ogniska pomyślał:
-        Ale mam przesrane.
-        Nic podobnego – odezwał się jego „wewnętrzny głos”
-        Mam przesrane jak cholera, nie znam tych Indian, a wymalowani byli w barwy wojenne.
-        Taak? To przesuń się lekko w lewo a znajdziesz w trawie ułamany grot strzały – podpowiedział „wewnętrzny głos”.
-        Przesunąłem się i faktycznie jest – odpowiedział Kevin Costner – co mam dalej robić?
-        Przetnij więzy!!!
-        Przecięte!
-        Wczołgaj się do najbliższego namiotu!
-        Zrobione!
-        Zabij wodza! – rozkazał „wewnętrzny głos”
-        Zabity!
-        Zgwałć jego córkę a potem podpal namiot!
-        Zrobione! – odezwał się Kevin po dłuższej chwili – I co teraz?!
-        Teraz to dopiero masz przesrane – powiedział „wewnętrzny głos”.
 
Podsumowując:
PO ma przesrane, że na kandydata wystawił taką mameję.
Komorowski, który pewnie nie wygra wyborów, będzie miał potem przesrane jeszcze bardziej.
Ale jak Komorowski jednak wybory wygra – to dopiero Polska będzie miała przesrane!
Brak głosów

Komentarze

Póki co, Komorowski notuje wtopę za wtopą, a Kaczyński - siła spokoju. I tak ma być! Nakłada się na to dezorientacja gazetowyborczego elektoratu, który po oświadczeniu Michnika, że podpisał się pod listą Kaczyńskiego poczuł się zagubiony, niczym dzieci w lesie. Michnik wprawdzie sprostował i oznajmił, że głosować będzie właściwie - t.j. na Komorowskiego, ale dysonans wśród "inteligentów" od Wiodącego Tytułu chyba pozostał...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#59292

i tej 2-giej wersji boję się najbardziej ! jak taki bronek zacznie rządzić Polską w zespół z platformersami to chowaj się kto może albo lepiej emigruj od razu do Irlandii albo dalej!

Vote up!
0
Vote down!
0
#59295

Czy to ten tekst zablokowali Ci pryszczaci od Igora?!
Jak tam Wasza Łazaneczka?
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#59299

T - REX Bardzo ciekawe wystapienie Bronka herbu Gwiazda Czerwona Utajona ( herb tatarski Miesiac Utajony , a ten herb to radziecki ? ) dzis na spotkaniu z Weteranami . Zawartosc propagandowo - patriotyczna wedlug najlepszych wzorcow klasycznej komuny . Sluchalo sie z nostalgicznym rozczuleniem - Gomulka w przemowieniu dozynkowym , wypisz wymaluj . Jakaz wspaniala dykcja i patos , rewelacyjna intonacja . Tylko sie czekalo by zaczal pietnowac wrogow ludu pracujacego i rewolucji . Tresc az tryskala nachalna checia by pokazac sie prawdziwym Polakiem dumnym z naszych dziejow . Tzw patriotyzm nomenklutarowy , czysto kognitywno-propagandowy . Zapomnial opowiedziec oczywiscie , ze juz kilkakrotnie zdazyl zlamac konstytucje , ze zaklada nowy WRON , i podobno niedawno odgrazal sie , ze mianuje nowego szefa NBP ,o swym koronnym sabotazu z IPN nie mowil. Popa Bronislowieja zaczynamy coraz lepiej poznawac . I prosze mu nie przeszkadzac , bo a nuz przerwie autodestrukcje . pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0

T - REX

#59312

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#59324

capitanemo
To jest wspaniale. Komorowski ma przesrane. Bo nie ma takich
Łażący_Łazar - ow. Dlatego tak mi sie wydaje. Za kilka lat o tej nedzy nikt nie bedzie pamietal. Jak tez o ich oficjalnym szefie. Nie wspomne o kanaliach za tylnego siedzenia. Pozdrowka

Vote up!
0
Vote down!
0

capitanemo

#59384

Nie łudźmy się, oni nie są bezradni ani zdezorientowani. Po prostu czekają co zrobi Pan Jarosław, to strategia walki dostosowana do nowych okoliczności. A że potrafią uderzyć poniżej pasa, wszyscy wiemy. Co gorsza, "ciemny lud" fauli nie widzi, chyba że wielu rzeczywiście zasłona spadła z oczu po 10.05... I jeszcze jedno - to już jest ich walka o być albo nie być, aktywność tych ludzi z Tuskiem i Komorowskim na czele, podpada przecież pod zarzuty karne. Czy mogą sobie pozwolić na przegraną, kiedy pełnia władzy jest tak blisko? A wiemy (?) jakie mają możliwości...

Vote up!
0
Vote down!
0
#59404

Marszalek powinien zaintonowc piesn z czasow harcerstwa;WSZYSTKO CO NASZE POLSCE ODDAMY.{Koniecznie z  wlasnym oddanym chorem i wlasna oddana orkiestra.Sklad wiadomy.Gdzie sa ci fachowcy od piaru.Samo wyobrazenie sobie tego juz caly narut by uskrzydlilo.Och  te rozkoszne przekomarzanie podczas pytan studentow.Narut jest wprost szczesliwy.Pozdrowienia.Musze jeszcze dodac jak piekne  by bylo gdybysmy mogli na  takim rodzinnym zdjeciu cala ekipe naszych oswieconych  od A do Z.Czyli od Michnika do ...i tu dluga lista nazwisk.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

staryk

#59410

Podsumowując:
PO ma przesrane, że na kandydata wystawił taką mameję.
Komorowski, który pewnie nie wygra wyborów, będzie miał potem przesrane jeszcze bardziej.
Ale jak Komorowski jednak wybory wygra – to dopiero Polska będzie miała przesrane!

Pozdrawiam!

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#59423

Z roboty:
-Jaka jest różnica między inteligentem a wykształciuchem?
-Inteligent ma wszystko w małym palcu a wykształciuch w Wikipedi

Vote up!
0
Vote down!
0
#59433

Witam uczestników Portalu, dawno mnie tu nie było w roli piszącego. Ta straszna Katastrofa z 10-ego kwietnia nadała www.niepoprawni.pl nowego wymiaru. W tym zalewie propagandy i nieprawdy stanowicie ogromną wartość. Serdeczne podziękowania!

Nie mieszkam niestety w Kraju od wielu już lat, ale Polska jest mi najdroższą wartością i nic tego nie zmieni. Jeśli wkradną się jakieś błedy stylistyczne - proszę o wyrozumiałość...

Wszyscy to widzimy jak PO i B. Komorowski bardzo dziwnie się spieszą z ważnymi dla Kraju decyzjami. Te zapobiegliwe manewry przypominają działania pająka który, złapawszy muchę oplątuje ją kokonem z pajęczyny i robi ją niezdolną do jakiegokolwiek ruchu... Ponieważ wybory są już wkrótce, istnieje obawa że mogą to być objawy świadzcące o przemyślnych planach i przygotowaniach do fałszerstwa wyborczego.

Wybory, wyborami ale potem trzeba te głosy PO-liczyć... I tu może wydarzyć się naprawdę dużo. Pole dla malwersacji jest ogromne, zwłaszcza przy stale polepszajacych się uwarunkowaniach i zwiększaniu obecności tzw. "samych swoich" w samorządach lokalnych...

Kto tego dopilnuje? Kto to skontroluje? Jestem pełen obaw...

Vote up!
0
Vote down!
0

staremiasto

#59858