Mam straszliwe podejrzenia

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Wszystkie dokumenty dotyczące WSI, także komisji ds. służb specjalnych czy byłych agentów SB zostały przejęte około 2 godziny po informacji o katastrofie. W tamtym momencie nie było jeszcze wiadomo, czy Kurtyka przeżył czy nie.
Nastąpiło również przeszukanie warszawskiego mieszkania ś.p. Wassermana. (czego szukali tam funkcjonariusze możemy się tylko domyślać). Szykują się poważne zmiany w wojsku, służbach specjalnych i wszystkich instytucjach państwa.
Nastąpiła próba przejęcia kierownictwa IPN i zablokowanie dotychczasowych ciał kolegialnych. Mianowany przez Komorowskiego następca Władysława Stasiaka, przejmuje gabinet zmarłego nie pozwalając wdowie po zmarłym ministrze na zabranie osobistych rzeczy zmarłego.
Zostaje odwołany dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Sławomir Dębski, bez podania powodów merytorycznych. Niepokojące sygnały dochodzą z ośrodków wojskowych.

Pisał o tym Łukasz Warzecha i Redakcja Niepoprawni.pl
Wszystko to pod przykrywką pojednania i Żałoby Narodowej
Gdy dodamy do tego pasmo dezinformacji rosyjskich:
1.      Oficjalna wiadomość, że samolot był w bardzo dobrym stanie opublikowana przez oficjalne źródła przed zbadaniem szczątków maszyny oraz przed rozszyfrowaniem czarnych skrzynek.
2.      Kłamliwy zarzut niekompetencji polskiej załogi (brak znajomości rosyjskiego) i uwłaczające polskiej delegacji i polskiej załodze zarzuty lądowania z powodu nacisków Prezydenta na pilotów.
3.      Publikacja w rosyjskich mediach fałszywki udającej nagraną rozmowę załogi samolotu przed katastrofą z wieżą – otrzymana podobno ze źródeł rządowych Rosji po otwarciu czarnej skrzynki.
4.      Fałszywa rozmowa z rosyjskim kontrolerem lotów – zdemaskowana przez zawodowych lotników.
 
Na dodatek, gdy przyjrzymy się niemającym precedensu zachowaniom medialnym władz Rosyjskich i gdy dodamy 2 do 2 czyli służby rosyjskie do interesów byłej WSI (które zawsze bronił Komorowski) będącej ekspozyturą GRU w Polsce - to włosy stają dęba z przerażenia.
is fecit cui prodest – tę premię łacińską przypomniał któryś z blogerów
 
Ten popełnił zbrodnię, kto na niej skorzystał !
 
Niemożliwe?
 
Bo w głowie się nie mieści czy niewykonalne?
Przypomnijmy, zatem fragment opinii Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej :
„Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się, co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h”.
 
A także przypomnijmy fakty:
 
1.      W nocy z 30 czerwca na 1 lipca 2008 roku akcją zbrojną zostają przejęte z BBN przez SKW (Służbę Kontrwywiadu podległą Premierowi Tuskowi) akta z Komisji Weryfikacyjnej do spraw WSI. Zostają też zajęte twarde dyski m.in. z komputera Jana Olszewskiego
2.      Publikacja Raportu z likwidacji WSI wskazuje na powiązania wielu znanych polityków i funkcjonariuszy państwowych (w tym Bronisława Komorowskiego) z WSI którego funkcjonariusze szkoleni byli w Moskwie w siedzibie GRU.
3.      Aneks do Raportu WSI pozostaje w gestii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (pod opieką Władysława Stasiaka lub Aleksandra Szczygło) i czeka na odtajnienie oraz publikację.
4.      Sam zarzut dotarcia do części aneksu powoduje rewizję służb podległych Tuskowi u znanych dziennikarzy i urzędników oraz aresztowanie i zniszczenie dziennikarza Sumlińskiego.
5.      Wiedzę o agenturze GRU w WSI (a właściwie WSI-GRU) oraz SB wśród polityków i działaczy państwowych posiada także IPN w swoich zbiorach zastrzeżonych, do których dostępu strzeże Janusz Kurtyka – Prezes IPN.
6.      W sierpniu 2008 r. podczas ataku Rosji na Gruzję Przezydent RP Lech Kaczyński konsoliduje przywódców państw z Europy Środkowej i razem z nimi, działając w charakterze żywej tarczy wyrusza do stolicy Gruzji. Ten gest pobudza także wpływową opinię międzynarodową (Francja, USA, WB) do działania co razem zmusza Rosję do wycofania swoich wojsk do Osetii. Lech Kaczyński staje się najbardziej znienawidzonym politykiem przez Władze Federacji Rosyjskiej i postrzegany jest jako istniejące zagrożenie dla rosyjskich planów imperialnych.
7.      Jest już rok 2010. Kandydatem PO do wyborów prezydenckich zostaje Marszałek Sejmu Bronisława Komorowski. Wygrana jednak nie jest pewna wobec poparcia jakie wciąż ma Lech Kaczyński i możliwości ujawnienia brzydkiej karty zawartej w Aneksie do raportu WSI.
8.      Marzec 2010 – Sejm RP głosami PO i Lewicy przegłosowuje ustawę mającą doprowadzić do zmiany Prezesa IPN na popieranego przez PO i Lewicę – czyli partie antylustracyjne. Ustawę blokuje Prezydent RP Lech Kaczyński – zapowiada przekazanie jej do Trybunału Konstytucyjnego.
9.      Marzec 2010 – Obraduje Komisja Sejmowa ds. wyjaśnienia Afery Hazardowej, w której działa Zbigniew Wassermann – śledczy PiS. Komisja pomimo większości z PO zaczyna po woli demaskować aferzystów.
10.  W 2011 roku odbędą się wybory parlamentarne. Wygrana PO – partii, która przez 4 lata nie odniosła żadnych sukcesów, nie przeprowadziła żadnych reform oraz zasłynęła Aferą Stoczniową, Aferą Hazardową, Przeciekową, Prywatyzacji Szpitali i uzależnieniem Polski od dostawy gazu z Rosji wydaje się coraz mniej prawdopodobna. Zwłaszcza w przypadku odtajnienia Aneksu do Raportu WSI przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
11.  PO potrzebuje sukcesu i dofinansowania, lecz nie ma na to pieniędzy, gdyż Państwo zostało koszmarnie zadłużone. Na drodze do 8 mld zł. z NBP stoi jego prezes Sławomir Skrzypek.
12.  Pomimo jednej rocznicy zagłady polskich oficerów w Katyniu Premier Tusk z PO w reakcji na propozycję Premiera Federacji Rosyjskiej Putina podejmuje w marcu2010 decyzję o rozdzieleniu obchodów w Katyniu na cześć oficjalną z Putinem i Tuskiem (i jego zapleczem z PO) oraz nieoficjalną z Kombatantami i Prezydentem Kaczyńskim (oraz jego zapleczem z Kancelarii Prezydenta, BBN i gośćmi). Premier Tusk nie zabiega u władz rosyjskich o obecność Prezydenta RP na tej samej, oficjalnej uroczystości.
13.  Spotkanie Tuska i Putina jest pełne sukcesów i komentowane, jako przełom w stosunkach Polsko-Rosyjskich.
14.  10 kwietnia 2010 na tzw. uroczystości nieoficjalne w Katyniu wylatuje prezydencki Tu-154 i rozbija się w niejasnych okolicznościach pod Smoleńskiem. Gina miedzy innymi; Prezydent Lech Kaczyński z Małżonką, Władysław Stasiak, Aleksander Szczygło, Janusz Kurtyka, Sławomir Skrzypek i Zbigniew Wassermann.
15.  Godzinę po katastrofie obowiązki Prezydenta RP przejmuje Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.
 
Nie ma spiskowej teorii dziejów, jest natomiast spiskowa praktyka służb rosyjskich słynących z bezwzględności (np. próba otrucia biotoksyną Juszczenki – ówcześnie prozachodniego kandydata na Prezydenta Ukrainy), głęboko zakonspirowanej agentury (patrz archiwa Mitrochina i Bukowskiego oraz tzw. teczki moskiewskie) oraz mistrzostwa w dezinformacji i propagandzie.
 
Czyż nie jesteśmy bombardowani teraz miłością i jednością, nagłymi pięknymi gestami ze wschodu, panslawistycznym porozumieniem i zewsząd dobrym słowem na temat tego, którego przez 3 lata opluwano?
Czyżby można o Kaczyńskich nagle dobrze mówić bo w końcu, w czyjejś opinii,  stali się niegroźni?
Czy nie macie wrażenia, że odwraca się teraz naszą uwagę fundując narodowi uduchowione i makabryczne w istocie „igrzyska”?
 
2 do 2 daje 4, a 4+ 15 daje…  Przepraszam, szczerze mówiąc umieram teraz ze zgrozy. Tak bardzo chciałbym mieć pewność, że się mylę :-(((((((
Tymczasem patrzmy co dalej robi PO i organy państwa od niego zależne.
Bo:
Quis custodiet ipsos custodes?
Brak głosów

Komentarze

... dobitej już teraz Stoczni Gdańskiej, Jarosław Kaczyński powiedział (obok słynnego "oni stoją tam, gdzie stało ZOMO), że "jeśli oni wygrają te wybory, to nie będzie czerwiec '92, tylko grudzień '81". Słyszałem, byłem tam.

I miał niestety rację. Już jest więcej zamordowanych, a to oczywiście wcale jeszcze nie koniec. Raczej dopiero się rozkręcają.

Dobra, świadomość trza mieć, ale też nie dać się sprowokować!

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#55226

  1. Był już gabinetowy. Czerwiec 1992
  2. Był pełzający. 2005 - 2007
  3. Morderstwo i zagarnięcie władzy całkowitej. Kwiecień 2010?

Czy aby napewno ze znakiem zapytania? Według mnie wszystko wskazuje, że tego znaku zapytania tam nie powinno być. Czy Rosjanie maczali w tym palce? Przypuszczam, że będzie to nie do udowodnienia, chyba, że coś spartolili. Czy WSI, SB, PO, Tusk, Komorowski i reszta PO? Kwestia czasu i wyjdzie na wierzch, kto to zrobił.

Dlaczego uważam, że wszyscy członkowie PO są winni. Nie zatrzymali morderców, a kto widząc, nie pomoże, jest współwinnym mordu. Dlatego obarczam tym mordem wszystkich członków PO. Niezależnie od tego, czy to Tusk, czy najbardziej leniwy, ostatni członek PO.

Krew zamordowanych spada na ich głowy. Dotychczas mieli tylko lepkie łapy, teraz mają również czerwone od krwi wymordowanych pod Smoleńskiem.

Czy mam na to dowody? Nie, nie mam! Ale dopuki PO i Tusk z resztą nie udowodnią, że nie mają z tą zbrodnią nic wspólnego, będę ich obarczał winą za tą zbrodnię popełnioną na:

Prezydent Lech Kaczyński
Małżonka prezydenta Maria Kaczyńska

Ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra
Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński
Wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek
Władysław Stasiak Szef Kancelarii Prezydenta
Aleksander Szczygło szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
Paweł Wypych z Kancelarii Prezydenta
Mariusz Handzlik z Kancelarii Prezydenta
Wiceminister Spraw Zagranicznych Andrzej Kremer
Wiceminister Obrony Narodowej Stanisław Komorowski
Wiceminister Kultury Tomasz Merta
Szef Sztabu Generalnego WP Franciszek Gągor
Sekretarz Generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik
Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska Maciej Płażyński
Dyrektor Protokołu Dyplomatycznego Mariusz Kazana

Posłowie:

Leszek Deptuła
Grzegorz Dolniak
Grażyna Gęsicka
Przemysław Gosiewski
Sebastian Karpiniuk
Izabela Jaruga-Nowacka
Zbigniew Wassermann
Aleksandra Natalli-Świat
Arkadiusz Rybicki
Jolanta Szymanek-Deresz
Wiesław Woda
Edward Wojtas

Senatorowie:

Janina Fetlińska
Stanisław Zając

Osoby towarzyszące:

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski
Prezes NBP Sławomir Skrzypek
Prezes IPN Janusz Kurtyka
Kierownik Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Janusz Krupski
Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Joanna Agatka-Indecka
Doradca prezydenta Jan Krzysztof Ardanowski
Kapelan prezydenta Roman Indrzejczyk
Barbara Mamińska z Kancelarii Prezydenta
Zofia Kruszyńska-Gust z Kancelarii Prezydenta
Izabela Tomaszewska z Kancelarii Prezydenta
Katarzyna Doraczyńska z Kancelarii Prezydenta
Dariusz Gwizdała z Kancelarii Prezydenta
Jakub Opara z Kancelarii Prezydenta
Kanclerz Orderu Wojennego Virtutti Militari, generał brygady Stanisław Nałęcz-Komornicki
Członek Kapituły Orderu Wojennego Virtutti Militari podpułkownik Zbigniew Dębski
Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Czesław Cywiński
Ksiądz Ryszard Rumianek, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski
Anna Walentynowicz
Janina Natusiewicz-Miller
Janusz Zakrzeński
Adam Kwiatkowski
Marcin Wierzchowski
Maciej Jakubik
Tadeusz Stachelski
Dariusz Jankowski

Kancelaria Prezydenta:

Marzena Pawlak
Lekarz prezydenta Wojciech Lubiński
Tłumacz języka rosyjskiego Aleksander Fedorowicz

Ordynariusz polowy Wojska Polskiego, ksiądz generał Tadeusz Płoski
Prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego, arcybiskup Miron Chodakowski
Ewangelickie duszpasterstwo polowe - ksiądz pułkownik Adam Pilch
Ordynariat Polowy Wojska Polskiego - ksiądz podpułkownik Jan Osiński
Sekretarz generalny Związku Sybiraków Edward Duchnowski
Ksiądz prałat Józef Gostomski
Prezes stowarzyszenia Parafiada ksiądz Józef Joniec
Kapelan warszawskiej Rodziny Katyńskiej ksiądz Zdzisław Król
Kapelan Federacji Rodzin Katyńskich ksiądz Andrzej Kwaśnik

Kombatanci:

Tadeusz Lutoborski, Prezes Polskiej Fundacji Katyńskiej Zenona Mamontowicz-Łojek
Prezes Komitetu Katyńskiego Stefan Melak
Wiceprzewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Stanisław Mikke
Bronisława Orawiec-Rössler
Katarzyna Piskorska
Prezes Federacji Rodzin Katyńskich Andrzej Sariusz-Skąpski
Wojciech Seweryn
Leszek Solski Fundacja Golgota Wschodu
Teresa Walewska-Przyjałkowska
Gabriela Zych
Ewa Bąkowska, wnuczka gen. bryg. Mieczysława Smorawińskiego
Anna Borowska
Bartosz Borowski
Dariusz Malinowski

Przedstawiciele sił zbrojnych RP:

Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych generał Bronisław Kwiatkowski
Dowódca Sił Powietrznych RP generał broni Andrzej Błasik
Dowódca Wojsk Lądowych RP generał dywizji Tadeusz Buk
Dowódca Wojsk Specjalnych generał dywizji Włodzimierz Potasiński
Dowódca Marynarki Wojennej generał Andrzej Karweta
Dowódca Garnizonu Warszawa generał brygady Kazimierz Gilarski

Funkcjonariusze BOR:

Jarosław Lorczak
Paweł Janeczek
Dariusz Michałowski
Piotr Nosek
Jacek Surówka
Paweł Krajewski
Artur Francuz
Marek Uleryk

Łącznie 98 osób plus członkowie załogi.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#55231

Ja mam też te same podejrzenia. Prawie pewność.

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#55235

Bardzo jest ciekawa odpowiedź Bajbarsa na salonie (w tym samym wątku):

ŁŁ
Nie wierze, ale pogdybajmy. A jeśli stawką nie jest opanowanie Polski, tylko zdobycie całej władzy w Rosji? Polska to tylko taki bonus.
Miedwiediew do niedawna uważany za kukłę, od czterech miesięcy wykazuje się coraz większą samodzielnością. Wywalenie bez konsultacji z Putinem 18 generałów milicji, całego zarządu więziennictwa i połowy szefostwa prokuratury - to było wypowiedzenie wojny. Po antyputinowskich demonstracjach w przeszło 100 miastach Rosji, początkowo nikt nie zwrócił uwagi, że były to miasta garnizonowe. Teraz się juz mówi, że siłą wspierającą Miedwiediewa jest armia, która nie tylko dąży do pozbycia się kurateli kagebistów, ale tez do przejęcia całości schedy po nich.
A jeśli GRU zdecydowało się wykorzystać do eliminacji Putina swoich polskich przyjaciół? Stosunki z Polską leżą w całości w jego gestii i on ponosi za nie odpowiedzialność.
Nie mogłem się zgodzić, że istnieje zysk który równoważyłby ryzyko, zwiazane z zabiciem głowy obcego państwa na własnym terytorium i poniesienia tego kosztów.
Jeśli jednak chodzi o władzę nad Rosją - rzecz staje się opłacalna.
Może właśnie o to chodzi, by wybuchł tak niewyobrażalny skandal, że zmiecie Putina i jego kagebistów?

http://antydziad.salon24.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#55236

1. Nigdy nie dowiecie się prawdy, nawet w przybliżeniu. Prawdy o Katyniu dowiedzieliście się tylko dzięki temu, że do Rosji weszli Niemcy i że akurat w tym krótkim czasie byli z Rosjanami w konflikcie. Teraz te sprzyjające okoliczności nie występują. Wszystkie detale są w rękach Putina i podległych mu służb. W Rosji nie istnieje łacińskie pojęcie prawdy obiektywnej, prawdziwe i fałszywe detale będą ujawniane różnymi kanałami (oficjalnym, przeciekami, poufnymi notami do polityków) w zależności od bieżących interesów rosyjskich. Zwłaszcza w sprawie takiej wagi. Dlatego poproszę o odpuszczenie sobie spekulacji w oparciu o niezweryfikowane źródła. Twierdzenie o zamachu jest nadużyciem ale nadużyciem jeszcze większym jest twierdzenie, że zamachu nie było.
http://knappestoper.salon24.pl/169613,okiem-obcego
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#55238

,,... zatem wymarzona sytuacja, a skoro tak to Rosjanie będą cisnąć ... na ich miejscu robiłbym to samo ...''

no i .....
mamy katastrofe na nieowybrazalna skale, ale bez kropki na ,,i'' ....
w prezydenckim samolocie nie byl Jaroslawa Kaczynskiego, Antoniego Maciarewicza, Zbigniewa Ziobry ... i kilku innych kluczowych politykow aby temat skutecznie ,,zamknac'' przy zalozeniu ze mial miejsce zamach stanu

jednoczesnie nie mozna wykluczyc, ze byla to po prostu katastrofa ze wszystkimi konsekwencjami, gdzie teorie spiskowe beda sie pojawiac jak grzyby po deszczu .... katastrofa, ktora na polskiej scenie politycznej tworzy ogromna liczbe niewiadomych i moze ja diametrlanie zmienic w wyniku wyborow prezydenckich a nastepnie parlamentarnych;

niewatpliwie faktem jest, ze w chwili obecnej stracilismy ludzi, ktorzy twardo opowiadali sie za utrzymaniem przez Polske niepodleglosci i suwerennosci oraz oczyszczenia naszego zycia politycznego i spolecznego od wplywow agentury komunistycznej i zagranicznej oraz posiadali wiedze, ktora mogla sie do tego przyczynic

it's not finis Poloniae ... byc moze to glos Opatrznosci do Polakow:
OCKNIJCIE SIE, OBUDZCIE SIE POLACY ... OJCZYZNA W POTRZEBIE

POPRZEDNIO (24 luty 2010):

w Polsce NIE MA polskiego centrum decyzyjnego;
przestało ono istnieć wraz ze śmiercią Jana III Sobieskiego;

potem, biorąc pod uwagę czas historyczny długofalowy, polskie centrum decyzyjne pojawiało się dosłownie na krótkie chwile:
czas wokól konstytucji 3 maja,
w okresie Księstwa Warszawskego czy Królestwa Polskiego;
najdłuższy okres funkcjonowania Warszawy jako polskiego centrum decyzyjnego przypada na okres 1926 – 1939; jego odbudowę skutecznie unicestwili Rosjanie mordując w Katyniu, Bołogoje i Dergacze polskie elity ...
… i przez moment mieliśmy rządy Olszewskiego i Kaczyńskiego, którym oczywiście ,,niezależne media w postaci Olejinik, Lisa … et consortes dprawiały ,,mordę’’ …

i to wszystko … Europa , po upadku I RP, nie wybaczała nam nigdy potem jakiejkolwiek próby wyrażania własnych poglądów czy podejmowania suwerennych decyzji …

obecnie mamy w Warszawie polityków niemieckich, rosyjskich, żydowskich, amerykańskich ba nawet ukraińskich …. oczywiście obywateli państwa polskego ….. i odpowiednio podległych … na wymienionych wyżej kierunkach ….

…. i ten mały problem musimy przezwyciężyć jeżeli rzeczywiście chcemy się wybić na niepodległość
... Polska jest najsłabszym ogniwem obozu zachodnich państw w Europie ... nie istnieje polski ośrodek decyzyjny ... a jednocześnie jest kluczowym, obok Niemiec, państwem Europy Środkowej ....
polityczne podporządkowanie Polski byłoby dla Rosji bardzo korzystne strategicznie i gospodarczo ...

strategicznie, ponieważ automatycznie położenie geopolityczne Słowacji, Czech, Węgier czy Rumunii na południu i Finlandii czy Szwecji na północy ulega pogorszeniu ... nie wspominając Ukrainy;
gospodarczo, choćby ze wględu na polskie złoża gazu łupkowego, których wydobycie w perspektywie kilkunastu lat może uniezależnić energetycznie Polskę od Rosji i złamać monopol Gazpromu w Europie;

w USA mamy jeszcze przez trzy lata Obamę, który nawet nie ma legalnych papierów aby byc prezydentem ...
nie wspominając o braku profesjonalizamu w prowadzeniu polityki zagranicznej
no i mamy w Europie strategiczne partnerswo Rosji i Niemiec za które przyjdzie nam wszystkim prawdopodobnie drogo zapłacić w przyszłości;
(już raz takie partnerstwo miało miejsce w czasach najnowszch tj. od 23 sierpnia 1939 do 22 czerwca 1941);

zatem wymarzona sytuacja, a skoro tak to Rosjanie będą cisnąć ... na ich miejscu robiłbym to samo;
oni mają dwie opcje:
1) reformy wewnętrzne i odpuszcznie polityki neoimperialnej czyli próba stanięcia na włanych nogach
albo
2)polityka neoimperialna - ekspansja i pozyskanie środków na funkcjonowanie państwa z zewnątrz: krajów uzależnionych politycznie i gospodarczo oraz ze sfinlandyzowanej kontynentalnej Unii Europejskiej; chyba
tylko Wielka Brytania jest zdolna nie ulec rosyjskim planom
o ile nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, ta polityka może odnieść sukces ... sama goźba odpowiednio rozpropagowana przejęcia przez Niemców w różnej formie obszarów Ziem Odzyskanych może popchnąć Polaków w ramiona Rosji ze wszystkimi tego geopolitycznmi konsekwencjami ...

rob london

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Well …rozwój wydarzeń w Polsce nabiera tempa.
Opublikowanie raportu MAK-u gen. Anodiny czytaj rządu rosyjskiego i słaba reakcja rządu polskiego przy jednoczesnej aktywnej działalności komisji śledczej posła Maciarewicza czy publikow

#55307

 się w kraju zniewolonym i zgwałconym i nie chcę w takim samym umierać.Chyba że w walce.

Vote up!
0
Vote down!
0
#55246

Witam
Łazarzu... ja od razu miałem wątpliwości... tak jak członkowie Rodzin Katyńskiech i komentatorzy zagraniczni (w tym rosyjscy)!
@Ma... nie wiedziałem... rzeczywiście... daje to do myslenia....

Pozdrawiam
krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#55253

juz myślałem, że z Wilkiem będziemy jedynymi,
którzy rozpoznają prawdę.

A ta od samego początku była bardzo czytelna.
Niemozliwa do zaakceptowania, ale czytelna.
A obecnie w tym morzu wiadomosci, zdjęć miejsca upadku samolotu oddalonego w nielogiczny,
albo właśnie logiczny od pasa lądowania
i te wszystkie inne odnośnie samej tragedii.
A teraz doszły do tego działania służ i czystka u nas w kraju.
Jeżeli jeszcze teraz ktoś ma wątpliwości,
to moje wyrazy współczucia...

Już pisałem o tym przed kilkoma dniami,
ale powtórzę,
kto chce coś rzeczywiście uczynić,
to proszę jak najszybciej stworzyć dwójki i trójki
i wymienić się prywatnie...
Za jakiś czas mogą być problemy komunikacyjne...na Niepoprawnych.
Mogą nie muszą, decyzja należ do "drugiej strony"

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#55260

Skończył się czas niezdecydowania. Czas zewrzeć szyki i walczyć. Tuż po zakończeniu żałoby.

Vote up!
0
Vote down!
0
#55257

Dlatego mam trudności w odpowiadaniu. Przepraszam.
Jeżeli jednak zblizyłem sie do prawdy to zanim wybierzemy nowego Prezydenta nastąpi inwazja w Gruzji lub inny (nagły?!) zaskakujący akt.
Jeżeli Bajbas ma rację to może chociaż dowiemy sie prawdy.
Pytania sie mnożą:
1. Co z mgłą której nie widzieli świadkowie?
2. Gdzie były ciała? - na żadnym materiale ich nie ma.
3. Dlaczego Rosja podała od razu info o odnalezieniu i przewiezieniu wszystkich ciał a teraz ich brakuje?
4. Co z tymi 3 osobami które podobno sie uratowały i zostały przewiezione do szpitala - taka informacje podał w sobote Rzecznik MSZ.
5. Dlaczego wszystkie rzeczy osobiste zabezpieczyło FSB bez udziału Polaków?
To ostatnie ważne bo jeśli ktoś samolotu chciał zyjacym przekazać info o okolicznosciach katastrofy to musiał ta wiadomosc mieć przy sobie.

Czy nie warto zwrócić na ta analizę i te pytania uwagi posłów PiS? 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#55259

Mówi się o kilku samolotach które wcześniej bez problemów wylądowały na tym lotnisku ale kilka razy usłyszałem że przed "naszym" TUtkiem wylądował specjalistyczny samolot TU 22 do zakłócania elektronicznego który bez problemów mógł przerwać łączność z wieżą oraz zmienić parametry wyświetlane na kokpicie pilotów. Nasi przyjaciele nazywają go samolotem transportowym ale czy mówią prawdę? Czy ktoś to zbada?

Vote up!
0
Vote down!
0
#55261

Pozwoliłem sobie linkować.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#55264

Kto tylko uważa.
Kij wie co nam się szykuje.
Tak jak kiedyś pisałem rządy obieraka Banana to szansa dla Ruskich do przetasowania geopolityki. Być może sie zaczęło. 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#55293

..Takie bzdety to sobie u ojca dyrektora możesz pleść a nie tu. Udaj się czym prędzej na leczenie psychiatryczne ,póki nie jest za pózno./bez pozdrowień/ błaznów nie pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#55312

 Żeby u ojca dyrektora cokolwiek mówić to po pierwsze trzeba trochę wiedzieć,po drugie być człekiem inteligentnym i grzecznym.Takich przymiotów nie posiadasz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#55315

Wywalcie stąd tego platformianego chuja - to chyba już nie jest tutaj akceptowalne, co?

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#55375

Oszczędzaj nerwy ,,,
Nie jednego kreta tu jeszcze podeślą ..

Tak między nami do takiej swołoczy tylko w "ichnim" dialekcie przemówisz ..

" Paszoł won "czerska" swołoczy w mordę szarpana końskim kindebałem " ...

Bo oni to tylko albo hetta albo prrr

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#55379

1.Właśnie się do wiedziałem od osoby z PiS (w rozmowie prywatnej), że Jarosław Kaczyński miał wziąć udział w sobotniej delegacji do Katynia wraz ze swoim bratem - był na pierwszej liście. W ostatniej chwili (dzień, dwa wcześniej) ze wzgledu na chorą mamę odstąpił miejsce Zbigniewowi Wassermannowi.

Myliłem się więc w swojej analizie, Wassermann nie był celem.

2. przeklejam komentarz Marie z S24:

Łazarzu - jeśli zwariowałam, to od jutra poddam się dobrowolnemu leczeniu
Wklejam wpis "Łowcy szpiegów" i mój komentarz.

Łowca szpiegów
2010-04-14 21:29

System naprowadzający (lampy sygnalizacyjne) umieszczony wzdłuż pasa startowego kilka godzin po katastrofie został wymieniony przez funkcjonariuszy rosyjskich służb. Pod podanym linkiem widnieją zdjęcia z lotniska w Smoleńsku wykonane przez białoruskiego dziennikarza niedługo po katastrofie. Kilka polskich gazet ukrywa powyższy fakt, kolegia redakcyjne niedopuściły do publikacji sensacyjnych zdjęć. NIKT nawet nie chce zweryfikować ich wiarygodności. Czyżby teza o zamachu na prezydenta RP to myślozbrodnia? Niczego nie należy przesądzać, ale nie sprawdzenie takiej informacji to …

http://silverrebel.livejournal.com/586215.html#cutid1

Witam
Bodajże przedwczoraj polski dziennikarz mówił, że tuż po tragedii obszedł całe lotnisko.
W szok wprawił go stan techniczny lotniska, które przypominało zdewastowany kołchoz.
Mówił też, że za system naprowadzający robiły wykorowane pieńki drzew na których były umieszczone zwykłe żarówki.

Pospekulujmy więc.
Stawiam szaloną hipotezę, która po przeczytaniu Twojej notku i obejrzeniu zdjęć narodziła się w mojej głowie.

Jeżeli ktoś planował zamach, mógł celowo zbudować ten prowizoryczny system naprowadzania, który de facto nie naprowadzał na płytę lotniska, tylko na pobliski las.
Gdy już było po "wszystkim", wystarczyło tylko usunąć prowizoryczne oświetlenie, a prawdziwe lampy sygnalizacyjne umieścić na właściwym miejscu...

Może właśnie z tego powodu zabroniono zbliżać się do miejsca tragedii i fotografowania?

Wiemy też, że tym, którym udało się coś sfilmować - rekwirowano cały materiał.

Zwariowałam...?

******

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#55318

W kilka godzin po tragedii niemiecka telewizja N-TV
podając info o wypadku i naturalnie kłamliwymi informacjami przekazanymi od ruskich odnośnie pilota który zawinił,
przemyciła jednak fakt i myślę że wielkiej wagi,
a mianowicie że rosyjskie służby bezpieczeństwa nie dopuściły polskich dziennikarzy na miejsce tragedii
i odebrały im materialy korespondencyjne.
Nie podały jednak bliżej o których konkretnie dziennikarzy się rozchodzi.
Przypuszczałem więc, że mowa tu o jakiś "niszowych" formacjach, jakiś "wolnych strzelcach..."

Informacja ta, fakt ten przekazano jednak tylko jeden raz
i to w pierwszym wydaniu informacyjnym.
W późniejszych info. zniknął on z pola widzenia,
chociaż rozgadywano się na temat tej tragedi praktycznie co godzinę i bardzo rozwięźle...

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#55323

z jedną małą uwagą - niekoniecznie zamach przeprowadzili Rosjanie .
Dlaczego tak myślę
- no cóż to po pierwsze wniosek z obserwacji ich postepowania. Dezinformacja jest faktem ale tez jejj chaotycznośc i dementowanie w miarę postepu sledztwa tzn. chyba był to szukanie możliwego do prezentacji wariantu awaryjnego na wypadek ujawnienia się jakiś faktów zwiazanych z pracą lotniska w Smoleńsku.
Zarówno przekazanie czarnych skrzynek jak i zdementowanie różnych fałszywych doniesien nastapiło po sprawdzeniu przez podwładnych Putina sytuacji w Smolensku. Niewykluczałbym że strona rosyjska byłaby skłonna do uznania że lotnisko powinno być zamknięte a nawet wskazania jakiegoś kozła ofiarnego w rodzaju rosyjskiego kontrolera lotów . Tak jak to dzisiaj wyglada to wygląda raczej na to że coś było jednak nie tak z samolotem. Do którego Rosjanie dostępu nie mieli . Stąd i demento fałszywych początkowych informacji. Wyglada to jak działanie kogoś kto chce uniknąc odpowiedzialności ale tez i nie wie co się stało. Chyba gdyby Moskwa wszystko zaplanowala wersja dla reszty świata byłaby gotowa od razu.

po drugie dość zastanawiajaca jest reakcja polskich czynnikow oficjalnych i sposób prowadzenia polskiego sledztwa. Ani jakiegoś jasnego przyjecia personalnej odpowiedzialności za śledztwo ani deklaracji woli wyjasnienia wszystkich szczegółów. Takie zakopmy zapomnijmy.

po trzecie z punktu widzenia kalkulacji politycznej to raczej niektorym ludziom w Polsce anizeli Rosji potrzebne było takie ostateczne rozwiazanie.przypomina to trochę dyskusje o stanie wojennym.Który tez był konieczny bardziej polskim niz radzieckim komunistom. Utrzymanie wpływów za pomocą agentury i siania zamętu czy destabilizacji jest po prostu tańsze niż utrzymywanie wasalnego panstewka. Zwłaszcza że po upadku komunizmu znikneły podstawy ideologiczne . Po co grać znaczonymi kartami typu Komorowski czy Kwasniewski skoro i tak zawsze znajdzie sie stado pozytecznych idiotów lub ktos kogo mozna tanio skorumpowac z czystym w opini publicznej kontem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#55665