Treści z tagiem: Wikipedia

Obrazek użytkownika wawel24
Kraj

MOTTO

Prof. A.Dudek: "Prawem prezydenta jest inicjatywa ustawodawcza oraz weto. I tyle. Fakty są takie, że 95 proc. tego, co mówią kandydaci, w żaden sposób nie mieści się w ich kompetencjach. Tymczasem od obu kandydatów słyszymy wciąż, że "wszystko załatwią, wszystko zrobią..." **).

Żyjemy i wielu z nas będzie...

2.45
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:9)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Przedstawiam dowody na trucie nas z samolotów m.in szkodliwym aluminium.

„W wyniku erupcji atmosfera Ziemi wypełniła się drobinkami pyłu, zwanymi aerozolami. Początkowo ochłodziły one planetę, później jednak nastąpiło ocieplenie klimatu na skutek pojawienia się dużych ilości dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych. Długotrwały...

3.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:8)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Nie mam za wiele zaufania do internetu, ciotka Wiki nie jest z mojej rodziny, więc jeżeli potrzebuję jakiejś istotnej informacji z interesujących mnie dziedzin, zaglądam do swojej biblioteczki lub udaję się do księgarni.

Jakiś czas temu komentowałem ironicznie, w reakcji na problem widelca, zapędy do małpowania Francuzów, a dzisiaj...

4.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:11)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Niestety nie oglądałem kolejnego świetnego meczu rozstawionej z nr 13 naszej Agnieszki Radwańskiej na kortach Wimbledonu.
Jej ćwierćfinałowa rywalka Amerykanka Madison Keys ( rozstawiona z nr 21) to typowa bum! bum!czyli taka tenisowa strzelnica; dwa, trzy uderzenia i po akcji.
Co prawda panna Agnieszka nie przegrała jeszcze ani...

4.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:13)
Obrazek użytkownika elig
Idee

  W portalu Onet pl. ukazał się artykuł omawiający postępowanie kardynała Jorge Mario Bergoglio w czasie rządów krwawej junty Videli w latach 1976-83 /TUTAJ/. W jednym z komentarzy do tego tekstu czytamy:

  "~pozdr: Nagle z Wikipedii zaginął fragmencik : "Podczas trwania w Argentynie junty wojskowej generała Videli Redondo i podczas...

4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (1 głos)
Obrazek użytkownika Recenzent JM
Kraj

Z lewej na prawo co rusz przelatują pociski typu usta-twarz, o niebywałej sile rażenia. Rakiety typu „homofob” mają uderzyć i zmieszać z błotem każdego, kto odważy się wystąpić głośno przeciwko gejowskiej propagandzie.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

Czy Wikipedia kłamie? Owszem. W haśle „Monika Olejnik”podaje nieprawdziwe informacje. Po pierwsze – nieprawdziwe nazwisko. Po drugie – nieprawdziwą datę urodzenia. Po trzecie – usuwa prawdziwą informację o ojcu.

 Wikipedia w haśle „Monika Olejnik” podaje 3 nieprawdziwe informacje : 1) ...

1
Twoja ocena: Brak Średnio: 1 (1 głos)
Obrazek użytkownika Piotr Jakucki
Kraj

Janusz Szewczak jest uznanym ekonomistą. Wymieńmy tylko niektóre fakty z życiorysu: od 1993 do 1995 był doradcą przewodniczącego Sejmowej Komisji Przekształceń Własnościowych, w latach 1997 do 2001 – współpracownikiem Rządowego Centrum Studiów Strategicznych, w okresie 1999–2002 doradcą prezesa zarządu „Ursusa”. W latach 2001–2002 pełnił...
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika LunarBird
Blog

Polska Wikipedia ruszyła z kampanią cenzorowania niepoprawnych politycznie treści, których do tej pory wszechmocni admini nie zdołali usunąć. To znaczy ok, nazywa się to ładnie:

 

Witamy w kolejnym tygodniu prac nad poprawą Wikipedii.

To już kolejny tydzień, w którym przygotowujemy się na 10 urodziny polskojęzycznej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Właśnie byłem w Nancy, i zanim ruszyliśmy w miasto zajrzałem do Googla, by dowiedzieć się, w którym kościele pochowany jest dobroczyńca Lotaryngii i pechowy król Polski, Stanisław Leszczyński.

  Google wypluł stonę niemieckiej Wiki, a w niej przeczytałem, że król Stanisław urodził się w Lembergu, w Galicji. Nieźle,...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Polon210
Idee

W wątku bloggera Traube poruszyłem tytułowy problem

http://www.niepoprawni.pl/blog/76/spryciarzepl#comment-122167
 

autorowi się ten poboczny temat nie spodobał i zaproponował, bym założył jako własny wątek - no to prosze wypowiedzcie się - jaka tak na prawdę jest Wikipedia?

poniżej fragment z w.w. wymiany pogladów-...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Bronisław Komorowski, Marszałek Sejmu i kandydat PO na Prezydenta RP, a przede wszystkim dziś pełniący obowiązki Prezydenta Rzeczpospolitej, człowiek mający stać na straży przestrzegania Konstytucji RP, ma kłopoty z rozdzieleniem informacji medialnej od stanu prawnego.

  Pierwszą wpadkę zaliczył już 10 kwietnia 2010 r. gdy tylko w oparciu o...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Ta notka jest o tym, że wyrządzono krzywdę Maryli, innym blogerom Salonu24, a także jego czytelnikom i o tym, że warto zmienić Regulamin Platformy Hostingowej Salon24.pl. Obecny jest wysoce niezadowalający.

Lubię i cenię Marylę. Uważam ją za ważną blogerkę Salonu24. Nie sądzę, aby miały miejsce z jej strony jakieś nadużycia wobec Pani...

1
Twoja ocena: Brak Średnio: 1 (1 głos)
Obrazek użytkownika wiki3
Historia

Jak co roku toczy się w tym czasie dyskusja na temat Powstania Warszawskiego, nie może w niej zabraknąć rozmowy na temat udziału w dławieniu powstania RONA (Russkaja Oswoboditielnaja Narodnaja Armia). Nie wszystkim jest wiadome, że taka jednostka składająca się z młodych Rosjan brała niechlubny udział w tych walkach, ba gdyby to tylko w walkach...

0
Brak głosów