O upolitycznianiu politycznego pojednania czyli... złodziej woła „Łapaj złodzieja!”

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Kokos26, którego bardzo szanuję i korzystając z okazji pozdrawiam, w swojej notce pt. „Pojednanie czy zdrada” (http://niepoprawni.pl/blog/152/pojednanie-czy-zdrada) pisze m.in.:

 

Nikt z ludzi nie jest w stanie ocenić tego wydarzenia inaczej niż tylko z perspektywy ludzkiej i wiem doskonale, że nawet milcząc i nie werbalizując głośno swoich obaw, wielu z nas wizytę Cyryla I wiąże jakoś podświadomie z tym, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku nad Smoleńskiem..”...

 

Kokos26, by napisać w notce co napisał, z pewnością sprawdził sobie to i owo, porozmawiał tu i ówdzie itd.

Sprawdzałam i ja, porozmawiałam tu i ówdzie itd. - w zasadzie niby dla siebie by mi się coś potwierdziło albo i  nie ale... czemu przy okazji notki Kokosa  mam nie napisać co z tego mego sprawdzania mi wyszło ?...

 

Mam jedynie pewną uwagę do ostatniego fragmentu powyższego  stwierdzenia, a mianowicie do słów „(...)wielu z nas wizytę Cyryla I wiąże jakoś podświadomie z tym, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku nad Smoleńskiem..”. Uwagę, nie zastrzeżenie(!)  ponieważ moi respondenci (z różnych środowisk i na 15 szt. – 11 + 4 [sic !]   lemingi ) wybiegli o wiele dalej w przeszłość, do okresu daleko sprzed 10 kwietnia 2010 r. i uważają wizytę Cyryla I w Polsce jako rezultat całokształtu rządów Platformy Obywatelskiej od roku 2007 począwszy,  i zaobserwowali jej – Platformy – wybitnie prowschodnią, prosowiecką politykę w dziedzinie tzw. unijno-europejskiej integracji  Polski ! Oraz uznali za fakt prosowiecką poddańczość platformersko-obywatelskiego wilka w owczej skórze, która to poddańczość  bezczelnie jawną  stała się  10 kwietnia 2010 r. i natychmiast  po 10 kwietnia 2010 – wot,  takij PO-wskij wołk po  prostu zrzucił swą „maskirowkę” i pokazał się „urbi et orbi” w całym swym parszywym  kloacznym sprzedajno-zaprzańskim, putinowskim wrzopuwłazistowskim  jestestwie !

Taka.... V kolumna !

 

Me pytanie do mych respondentów było elementarne i brzmiało  - „Co myślisz o podpisanym 17.08.2012 r. pojednaniu między EP i Cerkwią Prawosławną Wszechrosji ?” ale ich wypowiedzi przytaczać nie będę bo w zasadzie ograniczały się do wyrazów na P,K i Ch, jedynym cenzuralnym było słowo „zdrada”, a zaznaczam, że moi respondenci – wszyscy szt.15 - są osobami z gruntu spokojnymi, kulturalnymi i taktownymi (znamy się od wielu lat),  jednak trudno hamowali swe emocje pod adresem  inicjatorów, zleceniodawców i wykonawców  „pojednania”.

 

...............

 

 

Na zdjęciu wprowadzającym Cyryl I klaszcze zadowolony. Komu klaszcze ?

Ano grzmiącym o nieupolitycznianie „pojednania”, choć klaszcze im z całkiem innego powodu. A kto grzmi ? Ano :

 

 

– grzmi abepe Michalik, nota bene sygnatałiusz „pojednania”, a może nawet jeden z jego współinspiłatorów/autołów i Bóg wie jeszcze co

 

-  grzmi małszcząc głoźnie błwi i gniewnie łyła płemieł Tusk

 

- grzmią pławdziwi pułpułaci z EP i ci fałbowani  maści wszelkiej z z rządu Tuska

 

 - grzmią płorządowe media

-  grzmi płorządowa swołocz wybołcza

 

- grzmi wszystko co się rusza i jest na usługach Kancełałii Płemieła i kancełałii Płezydęta i tylko płezydęt Bul albo - nie ma zdania, albo boi się mieć zdanie, albo... albo... (niepotrzebne skłeślić)

 

Dobła ! To ostatnie nieistotne – nieobecni nie mają głosu ! O czym zatem grzmią (a raczej grzmieli bo coś ucichło) w/w  w łozpaczliwych apelach ? Ano o nic innego, a tylko o NIEUPOLITYCZNIANIE hołdu polskiego KK (kleru kaPOlickiego), złożonego  17 sierpnia Roku Pańskiego 2012 rabu i pomazańcu putinowskiemu – Kiryłu Pierwomu, Patrjarchu Swiatoj Cerkwii  Swiatoj Wsiechrusi.... I rabu, a pomazańcu... swiaszczennowo KGB... !

 

Dlaczego o nieupolitycznianie „pojednania” nie grzmią zwykli Polacy ? ...Bo okazuje się, że statystyczny Polak  nie z politycznego, a z czysto ludzkiego punktu widzenia ów hołd michalikowy upatruje  jedynie jako akt polityczny, którego już bardziej upolitycznić się nie da ! Upatruje go jako wykonawstwo  zlecenia partyjnego.

 

No i na cholerę zdał się ten cały gigantyczny szum szumowin o nieupolitycznianie,  cała purpurowa sraczka rządowo-medialna poszła w kanał bo najgłośniej „Łapaj złodzieja!” wrzeszczeli jak zwykle  rasowi złodzieje ! Na dodatek spod szyldu „przestępczość legalna”... Już legalna bo pobłogosławiona przez samego premiera . A jak premier wyjmuje kropidło to....

 

Ale o tym w innej notce.
;);)

 

.............

 

Dziś już dziwnie cicho  o przesłaniu, o „pojednaniu” ale jego tekst do narodów Polski i Rosji ma zostać  odczytany we wszystkich kościołach w Polsce 9 września 2012 r... To ależ oczywiście nie będzie żadnym upolitycznianiem !

 

Milczy jednak Cyryl I, Putin oczywiście też, milczą rządowe szczekaczki RP i FR o tym KIEDY  tekst „pojednania” zostanie odczytany w.... cerkwiach Rosji.

 

Pewnie nigdy bo po co ?.... Polsza Tuska i Komorowskiego przecież zdała egzamin...

Brak głosów

Komentarze

Jeżeli Wielki Łowczy Dubeltowy Bronisław jednał się przy samogonie po polowaniu na głuszce z oficerem KGB, to czemu by nasi purpuraci nie mieli się jednać i wymieniać doświadczenia w zarządzaniu duszyczkami z kolegami po fachu w duchu agenturalnego ekumenizmy, przy winku mszalnym zapewne.

Serdecznie Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286067

Witaj !
Tuszę, że warto przypomnieć iż dzielny Bronisław miał ze sobą pojętnego czeladnika z biłgorajskich ostępów, który nie wylewawszy za kołnierz instrukcji sowieckich towarzyszy, dziś dzielnie pod publiczkę "stawia się" putinowskiemu kumplowi z sopockiego molo "robiąc mu koło pióra", hehehehe !
Tej mimikrii też nauczyli biłgorajczyka towarzysze z głuszy głuszców (czego nie robi bimber). I dziś... chyba tylko drogi Bronisław jako wstrzemięźliwy, wciąż jakby siedzi z ręką w nocniku, choć - być może - o tym nie wie.

Niechcący o "Samotność prezydenta" pisałam dość dawno temu i z innego powodu, ale temat wciąż aktualny.
Pozdrawiam serdecznie.

contessa

PS. Wyszło mi trochę zawile ale... po pałkarskich ekscesach to i nosorożec może dostać zawrotu głowy. ;);)

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286085

Dla wielu każda okazja jest teraz dobra aby wylać z siebie swój witriol antykatolicki. Autor komentarza i autorka wpisu nie są tu żadnym wyjątkiem. Czy edukować takich jest za późno? Zdania mogą tu być podzielone, więc na wszelki wypadek powiem tylko - i każdy niekomunistyczny historyk to potwierdzi (proszę zacytować opinię przeciwną) - że Naród Polski przez całe minione wieki przeróżnych na niego napaści ostał się jak dotąd, bo był zawsze katolicki.

Krytyka chrześcijaństwa i Kościoła w Polsce jest natomiast wodą na młyn Michników, Lisów i Palikotów, a także takiej pani Olejnik. Nie mówiąc już o różnych tęczowych koalicjach i euroliberałach.

Komentarz osoby na temat „winka” jest jeszcze z innej kategorii. Rani. Jest ciosem wymierzonym w każdego wierzącego z osobna. „Komentarz” ten jest bluźnierstwem. Są granice jadu, których nie wolno przekroczyć. Z jadem tym najlepiej zapukać do drzwi Lisa, czy też do Gazety na Czerską.

Przywitają z otwartymi rękoma ...

Vote up!
0
Vote down!
0
#286109

Nie wiesz, a może dobrze wiesz o czym piszesz człeku.
Nie atakuję wspólnoty i wiary, jedynie wskazują, iż w lażdej owczarni są skryte wilki.
Marzy wam się reedukacja ?
Ten komentarz, to czyste brednie i pomówienia, bogiem jesteś, iż wiesz co nam w duszy gra.
Ja o instytucji, a wy zdartą płytą...

bez należnych wyrazów dla "fałszywego" obrońcy wiary, chyba, że agentury bronicie.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286125

Polecałbym zaznajomić się z pańskim własnym tekstem, o którym pisałem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#286153

Znacznie cenniejszy jest rozbiór waszego komentarza.
Tyle, że płotkami się nie zajmuję.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286205

Byli już tacy, co nazywali swoich bliźnich karaluchami.

W każdym razie, zarówno karaluchy jak i „płotki” łatwiej byłoby - w następnej fazie - likwidować.

Vote up!
0
Vote down!
0
#286306

Po pierwsze - nigdzie w powyższym wpisie ani w żadnych innych swoich poprzednich nie krytykuję chrześcijaństwa ! I w następnych również nie mam zamiaru tego robić. Zatem zarzut Elesjot jest za przeproszeniem - z palca wyssany bo pod wspólny mianownik podciąga chrześcijaństwo i jego funkcjonariuszy, a to dwie całkiem różne kategorie !

Po drugie - nie jestem antykatolikiem choć to w sumie jest najmniej istotne.

Po trzecie - nie czuję się gorsza od Michników, Lisów i Palikotów, bo nawet jestem o niebo lepsza od nich! Bo... mi nikt nie dyktuje co jest politycznie poprawne, a co nie i nie muszę się liczyć

Naród polski ponieważ był katolicki - dlatego przetrwał przez wieki. I tu się zgadzam z Elesjot.

Natomiast:

- mam w dupie co jest wodą na młyn Michników, Lisów i Palikotów and co. bo mam prawo do własnego zdanie takie samo jak oni !

- mam w dupie co chciałby przeczytać np. taki Elesjot bo... to jest mój blog i będę pisać na nim to co myślę !

Szanuję zdanie każdego ! Zatem proszę uszanować moje i powstrzymać się od pokazywania mi gdzie jest moje miejsce bo ja je bardzo dobrze znam, wypracowałam je sobie i nie mam zamiaru go zmieniać !
contessa

PS. Również proszę Elesjot o powstrzymanie się od komentarzy odnośnie moich komentatorów.
Tak na marginesie - próbowałam wina mszalnego w wielu miejscach świata 40 lat temu aż do obecnie (dramskie było i jest mmmmmm...niam, mniam !). I generalnie jest ono mszalne i "mszalne"... I o tym Elesjot doskonale wie. A jak nie wie to niech pomyśli albo zasięgnie języka u obytych. To oczywiście żadna aluzja do tego czy Cyryl I i polski sygnatariusz "pojednania" byli "pod wpływem"... Jakimkolwiek, kogokolwiek i czegokolwiek, hehehehe !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286131

Myślę, że jest pani w błędzie gdy pisze, że jej wszystko wolno na publicznie dostępnym portalu. Chciałbym też zwrócić uwagę, że publiczny blog nie jest publicznym rynsztokiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#286154

Proszę o wskazanie gdzie na mym blogu zostały naruszone zasady ? Pierwsza interweniowałaby Administracja NP.PL jednak takiej interwencji nie było.
Polecam powrót do GW !

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286158

bo nie miałbym przyjemności spotkania tam, nie mówiąc już o „zrekonstruowanym dysydencie”, także i pani.

Vote up!
0
Vote down!
0
#286307

No dosłownie serce rośnie jak elegancko spałowali patriarchę Cyryla I i sprzedajny kler !
Też bym strzeliła pałą gdybym mogła...

Pozdrawiam niestrudzonych !
contessa

PS. A nie zapomnijcie użyć pałek gdy napiszę, że niebo jest niebieskie i słonia nie da się zasłonić. Liczę na Waszą czujność !

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286069

Athina

9 września na tackę kopiejki......................

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#286075

.....a najlepiej nic.
Idealną odpowiedzią katolików na ten akt zaprzaństwa byłoby zbojkotowanie mszy w dniu 09.09. Może puste kościoły dały by do myślenia tej purpurowo/czerwonej, niezlustrowanej hołocie.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#286087

21 września AD 2010 pisałam:

Słuchajcie nowej dziada opowieści
To, o czem powiem w głowe się nie mieści -
co wymyśliła by se poużywać
egzekutywa....

Postanowił se raz chyży rój rączy
ażeby Polskę do Rosji przyłączyć –
w imię słowiańskiej miłości bratniej
wpuścił ją w matnię....

By swoje chuci spełnić grandomańskie
i rządzić między Kłodzkiem i Murmańskiem,
od Brzegu (z Putina łaski nadanej)
do Magadana...

Obiecywało słońce Peru cuda,
lecz miast Irlandii - kraj czarnego luda
i ruską gubernię nam z Polski zrobiło,
naród zdradziło....

Jak kiedyś Judasz za kilka srebrników
Chrystusa wydał na pastwę setników,
tak ryży Polskę wolną nam pogubił
za gazu kubik...

O transformacji już ćwierkają wróble,
zamiast złociszów będziem mieli ruble,
grosika wyprą nowe donki tuskie –
kopiejki ruskie...

Ruski „dobrobyt” chyży rój szykuje –
chleb po 2 złote... 4 już kosztuje,
a w zimę będziem jak za króla Ćwieczka
grzać dziecka przy świeczkach...

Pomnij Polaku owy miesiąc ruski,
który ci fundnął ryży z Komoruskim.
Każdego kto się z ruskim w zdradzie brata
poślij do kata...

Nie słuchaj jęków gdy go kat zabierze,
że on to wszystko robił w dobrej wierze -
bo Polski wielkiej chciał troskliwy włodarz
od morza do morza....

W bajki ryżego wierzy jeno głupek
co zamiast głowy ma na karku dupę
z ślipia wpartymi w wyborczą i szkiełko –
Kremla imadełko....

http://niepoprawni.pl/blog/1792/kolejna-piesn-dziada-kalwaryjskiego

..................

6 października AD 2010 pisałam:

Dziś Wam zaśpiewam o toksycznym Donku,
co to Putina głaszcze po ogonku
gibiąc się brzyćko, wbrew męskiej naturze
na ruskiej rurze...

Lat trzy wstecz Donek tak sobie ubzdural,
że będzie w wielkiej polityce szurał
i wybrali go na Polski premiera.
Niech to cholera....

Przysięgał naród mieć we swojej pieczy
i dbać o dobro Pospolitej Rzeczy,
nie miała orłu z głowy spaść korona
bo pierwej skona...

Lecz z władzą Doniu poobrastał w piórka,
teki ministrów dał kumplom z podwórka.
Teraz pospołu piłkę zgodnie kopią
i Polskę topią...

Donek jest Polak choć trochę inaczej,
wziął, zamknął Polskę w rusko-szwabskim sraczu,
przy drzwiach car Putin opłatę pobiera,
z tyłu Angela...

Don dobrze wie, że nie jest taki bomba,
z niego polityk jak z koziej de trąba,
woli - miast ręce jakąś pracą splamić -
naród cyganić...

Dlatego z Rusem, z Niemcami się jedna
i tu dochodzim do cnej sprawy sedna –
chciałby w komforcie przy polskim korycie
wieść słodkie życie...

Gdyby w Smoleńsku nie popełnił draństwa,
Don mógłby dłużej dzierżyć stery państwa.
Za to, że Włodka miętolił w uścisku
weźmie po pysku....

Takiej podłości Polak nie daruje!
Słusznie się ludu spora część buntuje,
patrząc na Donka nową Targowicę
swędzą prawice....

Wielki się smutek na me serce kładze,
dlatego kończę straszną pieśń o zdradzie.
Do Boga modły znowu wzniosę czyste
za Naród, Ojczyznę...

http://niepoprawni.pl/blog/1792/smutna-piesn-dziada-kalwaryjskiego

...............
Ja pisuję i trochę dla jaj i z wielu innych powodów ale z powietrza tematów sobie nie wymyślam. Słów na wiatr też nie zwykłam puszczać bo szkoda mego czasu....
To wszystko co wyżej - pisane niby dla jaj i z wielu innych powodów- ... zaczyna się sprawdzać w praktyce.

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286104

I to jest bardzo ciekawe pytanie. Szatan z Rosji wymógł na polskich miękkojajacznych biskupach odczytanie wspólnie podpisanego przesłania w polskich kościołach dnia 09.09 a kiedy to przesłanie zostanie odczytane w cerkwiach ?
Mam cichą nadzieję, że znajdą się księża, którzy chcąc uniknąć profanacji kościoła odmówią odczytania tego badziewia wiernym.
Mam też nadzieję, że wierni zbojkotują niedzielne msze w dniu 09.09, o ile jakiś księżulo odważy się ten polityczny szmelc publicznie odczytać.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#286083

A odczytają i jeszcze jak ! Oczywiście nasi i 9 września...

Tak na marginesie - obdzwoniłam (z ciekawości i dla jaj, czekam na rachunek, hehehehe ale co mi tam - jak szaleć to szaleć) rosyjskich znajomych w Rosji, nielicznych co prawda ale są, i a jakże porządnych prawosławnych. I o żadnym czytaniu w swej cerkwi żadnego pojednania nie słyszeli. Oczywiście temat znają z mediów, głównie polskich bo polską prasę śledzą w internecie.
Jeszcze bardziej na marginesie - na mszę pójdę 8 albo 10 września. Niedzielę 9-tego sobie daruję.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286090

Pewnie nigdy. Cyryl podpisał jednoosobowo ten papier i dopiero w styczniu ma przedstawić do dyskusji w Cerkwi swojej wierchuszce. I to od nich zależy czy zaakceptują to pojednanie, czy nie.
A z naszej strony? Jeżeli to nie miał być dokument państwowy to powinien być podpisywany nie w świeckim miejscu lecz w kościele jak zauważył ks.Isakowicz-Zaleski. Zresztą jak on twierdzi, narody nie muszą się jednać bo przeciętny Rosjanin nie ma nic do przeciętnego Polaka i vice versa.
A skoro muszą się jednać politycy to niech się spotkają przy stakanie czaju i pełnych butelkach i niech się jednają.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#286105

Athina

nie będę bojkotować Mszy św,bo obraziłabym , Naszego Pana, zreszta moim uszom będzie to oszczędzone (będę za granicą ), a w kopiejki się zaopatrze i moja mama wrzuci je na tackę, a ten smutny wiersz o zaprzańcach i zdrajcach mam juz w archiwum - dzięki

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#286111

Też nie mam zamiaru bojkotować, dlatego wybiorę się na mszę 8 albo 10-go września.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286132

gość z drogi

z ruskich bud...a na dodatek chóralne 100 lat z borsukiem i sld w tle....

super spotkanie ....aż wstyd pisać i mówić.....

10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286162

Czy np. 20 lat temu przypuszczałaś jakich żenujących aktów "państwowych" będziemy świadkami ?
To się normalnie w głowie nie mieści.

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286216

gość z drogi

a na brak wyobrażni raczej nie narzekam......tego jednak,nie wymyślił by nawet

super reżyser,chyba,ze wajda,ale un ,to un....

serdecznie pozdrawiam :)

ps  ciekawe co by powiedzieli Ci ,ktorzy własnym życiem przypieczętowali naszą "nową " wolność...gdyby dożyli tego dnia ?

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286255

Każdy zrobi po swojemu i wyrazi swoją dezaprobatę na swój sposób.
Ja ominę mury kościoła dnia 09.09 razem z jego "pojednaniem" z daleka. Myślę, że Pan miłosierny jest i nie obrazi się, jeżeli ten dzień święty święcić będę na łonie natury, obcując z Nim i podziwiając piękno które Stwórca stworzył.

P.S. Wydaje mi się, że polscy katolicy nie są jeszcze tak daleko żeby potrafić odróżnić Boga od purpuratów.
Widocznie muszą jeszcze sporo wycierpieć od fałszywych proroków żeby nauczyć się ich bojkotować.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#286185

Proszę wybaczyć, piszę to nie dlatego bym miał powody wątpić w Pani intencje, ale by rzecz stała się czystsza i bardziej zrozumiała.

Poniżej ciekawa wypowiedź jednego z głównych krytyków "pojednania" (http://bezdekretu.blogspot.com/2012/08/patron-po... komentarz z godz 21:56).

"... Zasadzka tkwi w rzekomym przeciwstawieniu "autorytetu Kościoła" naszym dążeniom do prawdy i pragnieniu wolności.
Ta ohydna pułapka zastawiona przez medialnych terrorystów już funkcjonuje i wpadnie w nią każdy, kto nie wykaże dość odwagi, by nazwać rzeczy po imieniu.
Kościół nigdy nie był i nie będzie przeciwny prawdzie. Tworzą go jednak grzesznicy - nawet w purpurze - i zapominanie o tym jest wyrazem największej pychy."

To głęboka i ważna myśl!
Warto, zapoznając się z innymi opiniami, mieć na uwadze całą złożoność sytuacji.

Nazywajmy więc rzeczy po imieniu. Ale bądźmy szczególnie uważni!
Komentarze z ostentacyjnie i jawnie formułowaną agresją i wrogością wobec Kościoła, faktycznie przypominają czasem te z innych portali.
I inne dobro niż nasze jest tam realizowane!

Vote up!
0
Vote down!
0
#286189

Jakoś nie zauważyłem u autorki jak również większości komentatorów przejawów agresji i wrogości wobec Kościoła (Wspólnoty Kościoła).
Widzę natomiast pewną niechęć (zdrową zresztą i słuszną) do niektórych przedstawicieli tego Kościoła, do tych niezlustrowanych purpuratów-zaprzańców, którzy sprzedają ten Kościół wraz z inwentarzem (owieczkami) Szatanowi z Rosji.
Wystarczyło, że Szatan z Rosji postawił kościelnym zaprzańcom ultimatum : o Smoleńsku dobrze albo wcale albo ujawnimy część mikrofilmów generała Buły, dotycząca TW, gejów i pederastów w Polskim Kościele Katolickim.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#286196

Polecam dzisiejszy art. prof.Krasnodębskiego o różnicach (i podobieństwach) między listem biskupów polskich do niemieckich z 1965 r. i "pojednaniem" z 17 sierpnia 2012.

Wyjaśnia całą moją niechęć i krytykę obecnego "aktu".

http://niezalezna.pl/32341-pod-dyktando-polityki

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286213

gość z drogi

Pana Profesora.....to prawdziwy Autorytet....

uśmiechnięta dziesiątka

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286269

gość z drogi

 i TO jest TO....

"pojednanie może kiedyś....,ale bez Putina i Donalda Tuska ...."

pan Profesor idealnie to określił....

10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286392

Dokładnie ! ""pojednanie może kiedyś....,ale bez Putina i Donalda Tuska ....""

"Takich" "pojednawców" Polska nie potrzebuje. Zwłaszcza wysługujących się kimś.
Mam żal do EP, że poszedł na łatwiznę i stał się sługusem wątpliwych i tymczasowych subiektów zamiast być ostoją dla Narodu.

... Tak trudno iść się wyspowiadać ze świadomością, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286575

gość z drogi

jestem wierzącą osobą i raczej omijam tematy związane z krytyką kapłanów,mój stryj nieżyjący, był Ksiedzem

od dziecka uczyłam się szacunku dla Nich...ale TO POjednanie cuchnie mi Putinem na kilometr...zwłaszcza,ze wciąż mam przed oczami nazwisko Cyryla I

   dlatego za najlepszą odpowiedz w temacie Uważam,słowa Profesora,którego 

bardzo cenie i szanuję 

serdecznie pozdrawiam nocną porą :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286611

Ja też jestem wierzącą osobą i - jak zauważyłaś - raczej omijam tematy związane z krytyką kapłanów.
Jednak w temacie "pojednania" nie tylko temperament mnie poniósł bo szlag mnie trafił.

Profesor powiedział za mnie ale i tak nie rozgrzesza to purpuratów. Po prostu... dali dupy i tyle !

Pozdrawiam.

PS. Z nowej sygnaturki nie mam zamiaru się tłumaczyć. ;);)
_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286616

gość z drogi

jak słonce Peru i jasnie panujący bul,bul....:)

i jak sama widzisz,wielu z NAS podobnie myśli....tusk kiedyś POwiedział nomen ,omen...nie będę klękał przed...ale przed carem putinem,to juz INSZA Inszość....

spokojnie....sama widzisz,że Normalni Ludzie czują się żle z tym TEMATEM i mamy

prawo do NIEUFNOŚCI...nocne pozdrowienia :)

10

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286617