Wisi na ścianie i płacze...

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Co to jest ?
Była w PRL-u taka seria wiców – np. ma 4 łapy i ogon i fruwa w powietrzu, co to jest ? Albo - lata w powietrzu i szeleści, co to jest ? Itd., itp.
Patrząc na ostatnią wizytę genproka Seremeta w Moskwie i jego „oddajcie nam wrak, buuuuuuu ! Oddajcie nam czarne skrzynki, buuuuuuu ! My wam będziemy je wypożyczać kiedy tylko będziecie chcieli, buuuuuu ! Na każde życzenie ! Pażałsta, plisssss, buuuuuuu !”, przypomniały mi się tamte stare dykteryjki bo nadarzyła się okazja odkurzyć ich kolekcję i uzupełnić o kolejną - „Siedzi w Moskwie i płacze, co to jest ?”.

O tym byłaby kilka dni temu moja notka gdyby nie pewna awaria... Może dobrze się stało, że notka nie powstała bo ostatnie doniesienia o moskiewskich „sukcesach” genproka czyniły ją nie tylko nieaktualną ale i naiwną gdyż okazało się, że do Moskwy poleciał nie tytułowy „dupa nie taternik”, a wyrafinowany agent, który załatwił nam... „międzynarodowe śledztwo smoleńskie” !

Prawda, że dopiero co min.Sikorski (z polecenia premiera Tuska przypuszczam) po raz kolejny wykluczył udział międzynarodowej ekipy w śledztwie, odrzucając propozycję ICAO o pomocy (info z 12.03.2013) :

http://niezalezna.pl/39366-rzad-znow-nie-chce-miedzynarodowej-pomocy-ws-smolenska

ale za kilka dni (15.03.2913) czyli niemal równolegle do odmowy... premier Tusk zagroził, że zwróci się do... czynników europejskich (!!!) w kwestii źle prowadzonego przez Rosjan postępowania. Dodając do tego fakt, że w międzyczasie w Moskwie genprok Seremet „załatwił” utworzenie polsko-rosyjskiego zespołu, który zajmie się Smoleńskiem, to mamy – curwa - kyrk do sześcianu !

Oczywiście, że zespół polsko-rosyjski w żadnym wypadku nie będzie międzynarodowym bo przecież kurica nie ptica, Rassija nie zagranica, a świadectwem tego niech będą choćby ostatnie wysiłki B.Komorowskiego w kierunku umacniania bezpieczeństwa narodowego w taki sposób jakby Polska była już integralną częścią Rosji.

Wracając do genproka Seremeta – jego moskiewski „sukces” automatycznie zrzuca z niego odium fajtłapy, niekompetencji itd. Uwalnia również rząd RP i Rosję z zarzutów niekompetencji, tendencyjności nieudolnego śledztwa. Sukces Seremera rozwiązuje ręcę Rosjanom, którzy jeśli taki zespół powstanie będą mieli pełną kontrolę nad polskim śledztwem. W ręce Rosjan wpadną wszystkie materiały śledcze, pozyskane w Polsce i cała dokumentacja. ZP A.Macierewicza już nie będzie miał żadnego wglądu do dokumentacji prokuratur wojskowych Nastąpi całkowity paraliż śledztwa aż z Siewiernego zniknie się i ostatnia śrubka z tupolewa.
Gipp, gipp, urraaaaa !

...To właściwie byłoby tyle ale przy okazji "śledztwa" i wraku dotknę jeszcze kilku kwestii.

Nieprawdziwe i dziecinne (być może celowo, być może jeszcze ktoś ten kit kupi) są twierdzenia min.Sikorskiego, że wrak jest polskiej stronie do niczego niepotrzebny, że ma wartość wyłącznie pamiątkową.
Sikorski musi tak mówić, musi umniejszać znaczenie wraku bo jeśli wrak za dużo powie i obojętnie co (np. że to nie „ten” wrak), to nie umniejszy tym winy polskiego rządu, jedynie ją zwiększy.
Dlatego międzynarodowa pomoc nie jest potrzebna, wrak nie jest potrzebny i im szybciej śledztwo zostanie zamknięte, tym lepiej dla rządzących i rzeczywiście skuteczność sikorskiej polityki zagranicznej względem Rosji jest dla premiera RP i Rosjan bezcenna.
To była pierwsza sprawa.

Druga - Rosja wciąż potrzebuje wraku ale nie do „ewentualnych potrzeb dowodowych w postępowaniu karnym” jak to do znudzenia od lat powtarza. Rosja potrzebuje wraku bo potrzebuje by nikt nie miał do niego dostępu poza jej funkcjonariuszami. Póki wrak jest w jej rękach, Rosja ma 100% gwarancji, że nikt na wraku nie odkryje tego, czego Rosja nie chce by zostało odkryte.
Należy tu również obowiązkowo wspomnieć, że dopóki wrak jest w Rosji również 100% gwarancji ma premier D.Tusk, że Rosja nie wypowie Polsce wojny.
Hłe, hłe, hłe.... !

Co do postępowania karnego Rosji - co to za postępowanie, przeciwko komu ? Może przeciwko szympansom z wieży ? Bardziej prawdopodobne jest, że Rosja chce wytoczyć proces Polsce. A jest za co - za wandalskie złamanie pancernej brzozy i dewastację wzorowego terenu w obrębie lotniska Smoleńsk Siewiernyj, szkody powstałe w wyniku upadku rządowego samolotu Tu154M nr boczny 101, który 10 kwietnia 2010 uległ katastrofie. Za czynności śledcze również, za rękawiczki w ciałach ofiar i czarne worki...
Lista może być długa i koszty kosmiczne.

Być może premier Donald Tusk już je zna i być może już zadeklarował Rosji, że Polska je zapłaci tylko my o tym nie wiemy.
Forma płatności również może być różna – np. w postaci pensji i premii dla rosyjskich członków polsko-rosyjskiego zespołu. Min.Vincent ma dobrą gumkę to zetrze bez śladu kilka zer. Jest przy tym hojny sądząc po milionowych nagrodach i premiach dla kuzynów i przyjaciół królika, odszkodowania dla strony rosyjskiej nie zakwestionuje.

Mam również podejrzenie, że pomysł polsko-rosyjskiego zespołu nie wyszedł od Jurija Czajki, szefa prokuratury FR, a wykluł się w Warszawie i ponieważ zespół byłby wygodny dla obu zainteresowanych stron, dlatego został zaakceptowany przez Rosję.
Rezultat tej swoistej warszawsko-moskiewskiej sztamy, omerty (amierty?), ogłosiła strona rosyjska bo co jak co ale Rosji to Polacy nie podskoczą. A Tuskowi mogą i coś mi się wydaje, że ostatnio bardzo chcą.

Premier Tusk chyba jednak śpi spokojniej po owocnej wizycie genproka w Moskwie.
Spokojniej śpi również Andriej Seremet....
Pardon – Andrzej Seremet.
Tytułowy...

http://niezalezna.pl/39432-seremet-ponizyl-sie-przed-rosja-i-tak-odjedzie-z-niczym

http://wpolityce.pl/wydarzenia/49165-rozpaczliwy-apel-prokuratora-seremeta-do-rosjan-oddajcie-nam-wrak-i-skrzynki-wypozyczymy-wam-na-kazde-zadanie

http://naszdziennik.pl/swiat/26907,rosyjskie-media-o-wizycie-seremeta.html

http://niezalezna.pl/39518-bratnia-wspolpraca

http://wpolityce.pl/wydarzenia/49365-sikorski-podsumowuje-skutecznosc-swojej-polityki-wobec-rosji-wrak-tu-154m-juz-nie-jest-waznym-dowodem-a-jedynie-wazna-pamiatka

http://wpolityce.pl/wydarzenia/49380-trzy-pytania-do-antoniego-macierewicza-nie-zycze-panu-tuskowi-by-ktokolwiek-kiedykolwiek-jego-traktowal-tak-jak-on-traktuje-ofiary-smolenskie

Brak głosów

Komentarze

To już klęczą przed kacapami,i o litość proszą by Smoleńsk nie wyszedł na jaw,taki strach maja,że już dupy liżą kacapom,
k... jego mać.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#344814

Oni nie klęczą, oni się czołgają.
I niechby spróbowali nie...

Wydaje mi się, że Smoleńsk jest również powodem dziwnej "polityki historycznej" drogiego Bronisława.
Wkrótce o tym napiszę.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#344844

Katastrofa zostanie wyjaśniona w sensie tecznicznym, bo nauka poszła za daleko, żeby dało się to ukryć. Do wyjaśnienia pozostanie natomiast,kto był inspiratorem, a kto wykonawcą. Zamordyzm nigdy nie trwa wiecznie, nawet w Rosji i kiedyś nowa zmiana będzie szukać haków na obecną władzę, więc jak się zacznie sypać, to pójdzie jak po sznurku. Mnie jest tylko szkoda tego czasu, kiedy banda bandytów czerpie profity z tego przestępstwa.

Vote up!
0
Vote down!
0

Anka1

 

#344817

Myślę, że ZP ma pewne "fanty".
Myślę również, że sporym krokiem do przodu będzie zakwestionowanie statusu prawnego komisji Millera, ten cały załącznik 13 itd. Potem to już się posypie.
Równolegle do tego oczywiście prace naukowe śledztwa.

Coś cicho o próbkach z Moskwy, czyżby kombinowali jak do czerwca odłożyć wyniki ?

Nie byłabym tak pewna czy czas pracuje na korzyść zaprzańców.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#344840

Coś cicho o próbkach z Moskwy, czyżby kombinowali jak do czerwca odłożyć wyniki ?

O jakich próbkach mówisz, Contesso?
Jeśli chodzi o próbki pobrane z Tupolewa, na obecność środków wybuchowych, to prokuratura już oświadczyła, iż na ich przebadanie potrzebuje co najmniej pół roku (sic!).

Jeśli natomiast chodzi o badania toksykologiczne próbek biologicznych pobranych od ofiar katastrofy, to moze być poważny problem z przeprowadzeniem takich badań, bowiem te próbki znajdują się w tak w fatalnym stanie, że nie wiadomo, czy biegli z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Sehna będą w stanie na ich podstawie przeprowadzić zlecone przez prokuraturę badania toksykologiczne."Z powodu bałaganiarstwa Rosjan w ogóle nie wiadomo, czy odpowiednie próbki rzeczywiście pochodzą od osób, do których w Moskwie zostały przypisane" - napisał "Fakt".

- Mogę powiedzieć, że próbki przekazane przez Rosjan znajdują się w bardzo złym stanie i według wielu ekspertów przeprowadzenie zleconych przez prokuraturę badań może okazać się niemożliwe - powiedział mecenas Rafał Rogalski, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Inna sprawa, że trudno mi zrozumieć powód, dla którego takie badania w ogóle miałyby być przeprowadzone. Po co???
Biegli mieli przeprowadzić badania toksykologiczne na obecność alkoholu, środków odurzających oraz hemoglobiny tlenkowęglowej w ciałach 21 ofiar - w tym członków załogi Tu-154M oraz funkcjonariuszy BOR.

Vote up!
0
Vote down!
0
#344956

To było oczywiście pytanie retoryczne i z rodzaju podśmiechujków bo trudno traktować poważnie tych, którym to co najlepiej wychodzi, to są tylko włosy...

Dobrze jednak, że przypomniałaś szczegóły.

Tak na marginesie - po badaniach na ilość i jakość spożycia alkoholu przez ofiary, po lustracji załogi do trzeciego pokolenia, jakich danych potrzeba jeszcze "specjalistom" od tzw. śledztwa by wreszcie zrozumieli jedną rzecz, a mianowicie tą, że zginęła urzędująca głowa państwa, generałowie WP i NATO i że nie uda im się tego zamieść pod dywan durnowatymi zagraniami, wtłaczającymi sprawę Smoleńska na głuchy tor.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#344962

To było oczywiście pytanie retoryczne i z rodzaju podśmiechujków

Mam tego świadomość. Za pół roku przecież z pewnością okaże się coś innego, bo wszak przeszkodom w tym prokuratorskim śledztwie nie ma końca :((
Przypomniałam jedynie z kronikarskiego obowiązku ;), bo może ktoś nie śledzi aż tak uważnie wszystkich matactw prokuratury.

jakich danych potrzeba jeszcze "specjalistom" od tzw. śledztwa by wreszcie zrozumieli jedną rzecz, a mianowicie tą, że zginęła urzędująca głowa państwa, generałowie WP i NATO i że nie uda im się tego zamieść pod dywan durnowatymi zagraniami

Problem w tym, że oni chyba wciaż jeszcze liczą na to, że się uda. Zresztą tyle już namataczyli w tym sledztwie, że teraz już nie bardzo mają drogę odwrotu i dlatego brną dalej w kłamstwa.

Swoją drogą, te badania na obecność alkoholu to jakaś kompletna bzdura. Przy wypadkach można badać kierowcę czy nie był pijany, w tym przypadku - pilotów, ale BOR-owców czy pasażerów??? Przecież to nie oni pilotują samolot.
Z drugiej strony, na liniach międzynarodowych przyjęte jest częstowanie przez stewardessy drinkami. Część pasażerów korzysta, bo łagodzi to im stres związany z przelotem. Gdyby nawet przy okazji tego szczególnego lotu pasażerowie otrzymali po drinku, to na co niby ma to być dowód?

A odnośnie Twojej notki, to zwróciłaś uwagę na niezwykle istotną rzecz:

Wracając do genproka Seremeta – jego moskiewski „sukces” automatycznie zrzuca z niego odium fajtłapy, niekompetencji itd. Uwalnia również rząd RP i Rosję z zarzutów niekompetencji, tendencyjności nieudolnego śledztwa. Sukces Seremera rozwiązuje ręcę Rosjanom, którzy jeśli taki zespół powstanie będą mieli pełną kontrolę nad polskim śledztwem. W ręce Rosjan wpadną wszystkie materiały śledcze, pozyskane w Polsce i cała dokumentacja. ZP A.Macierewicza już nie będzie miał żadnego wglądu do dokumentacji prokuratur wojskowych Nastąpi całkowity paraliż śledztwa aż z Siewiernego zniknie się i ostatnia śrubka z tupolewa.

Wieje grozą... :((

Vote up!
0
Vote down!
0
#344965

"(...) te badania na obecność alkoholu to jakaś kompletna bzdura."

To jest po prostu idiotyzm !
Być może chodzi o to, że nie ma jak obalić tez ZP więc kompletnie pijany pasażer, w amoku próbujący otworzyć drzwi kabiny pasażerskiej albo długopisem wiercący dziurę w ścianie by rozhermetyzować kabinę, byłby im jak najbardziej na rękę.

Co do pasażu, który cytujesz i komentujesz "Wieje grozą... :((" - dla zaprzańców gdy wyczerpią im się idiotyzmy, paraliż śledztwa też jest dobrym wyjściem.

Ja mam takie pytanie dla Komorowskiego : czy latając służbowo jako prezydent, jako dobro narodowe - hehehe - czuje się bezpieczny ? Pytam bo jakoś cała jego energia w kierunku poprawy bezpieczeństwa narodowego skupia się na... moszczeniu ruskim wygodnego gniazdka w Polsce !
Taki altruista - nie chce by Bronkowi było dobrze, on chce by dobrze było Lońce i Iwanowi. No !

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#344980

Oby Pani nadzieje się spełniły. Tak. od strony technicznej prawdopodobnie prawie wszystko będzie można wyjaśnić. Pozostaje ta kwestia odpowiedzialności konkretnych osób..

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>Bechis</p>

#344878

Bodaj na lutowej debacie smoleńskiej jeden z prelegentów (nazwiska nie podam bo cytuję z pamięci i nie chciałabym przekręcić) wtrącił taką dygresję - nauka poszła tak daleko, że jest w stanie udowodnić na co zmarł ileś tam lat przed naszą erą jakiś faraon, zatem nauka wcześniej czy później udowodni również co było przyczyną tragedii smoleńskiej.
Tak sobie myślę, że wielu "profesorów" broniących raportów MAK i komisji Millera powinno już zacząć zjadać swoje dyplomy, a niejaki Lasek to nawet publicznie powinien to zrobić bo jest megawstydem dla polskiej nauki.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#344942

ooone:

A co to jest: wisi u sufitu i straszy?

Zarowka marki Osram.

Ten byl moj ulubiony. Widac - nie mam zbyt wygorowanych gustow.

Poza tym lubie "genproka".

Vote up!
0
Vote down!
0

ooone

#344866

"Genprok", "prokwoje"...
Jak inaczej ich nazywać ?
Ja nie potrafię !

Pozdrawiam.
contessa

PS. Mój ulubiony - czarne, ma trzy nogi i wisi na ścianie, co to jest ?
Znasz ??

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#344952

I to wszystko, o czym Pani pisze jakoś tak dziwnie współgra z milczącą zgodą na praktycznie całkowita rezygnacją Amerykanów z tarczy antyrakietowej. A ogłupiały w swojej masie naród / nazwany przez RAZ-a 'polactwem' / ciągle wierzy, że jesteśmy 'ważnym podmiotem, ba, graczem na arenie międzynarodowej'. 'Płyniemy w głównym nurcie"!! Czyżby nie wszyscy to widzieli?? Przyszło mi do głowy takie - niezbyt może eleganckie porównanie. Gdyby zeschnięty krowi placek wrzucić do rzeki, to też popłynąłby 'z głównym nurtem'. I jeszcze pewno odczuwałby z tego powodu rozpierającą piersi dumę...

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>Bechis</p>

#344877

Gdyby Polska w osobie rządzących z tarcz tak lekko nie zrezygnowała, temat nadal by istniał.

Co do "ważnego podmiotu"... Cóż, "polactwu" podmiot kojarzy się z czymś stojącym niżej w hierarchii ("pod-"), natomiast przedmiotem być to szczyt szczytów. Wolą być przed zamiast pod czymś.
Myślę, że to jest ta "logika"...

Pozdrawiam.
contessa

PS. Proponuję formę "ty". :):)
Co Bechis na to ?
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#344945

Seremet sugerował w "swoim" rozwiązaniu, że po przewiezieniu do Polski kilku ton części z rozgrabionego wraku, strona polska zobowiązuje się do każdorazowego udostępnienia śledczym rosyjskim dostępu do owego wraku. Oczywiście na koszt Polski. Tam i z powrotem. Pierwszy raz już po tygodniu od pierwszego sprowadzenia. Wtedy by się zaczął curwa kyrk.

Vote up!
0
Vote down!
0
#344885

To jest właśnie to czołganie się przed kacapami, o którym pisałam Markowi Sawickiemu.

I Tusk, i Komorowski mają mentalność pachołków. Tą samą mentalność mają (lub im narzucono obiecując, że tylko w ten sposób będą żyli długo, szczęśliwie, dostatnio i w ogóle godnie - hehehe - jak ja lubię to dyżurne słowo prezydęta) ich pomocnicy. Przypuszczam, że Seremet to już w ogóle zapomniał od czego ma nogi bo on czołga się od prawie 3 lat przed każdym, nawet przed własnym odbiciem w lustrze.

A tak w ogóle to wrak... jest ich dyżurnym tematem zastępczym do odwracania uwagi, do chowania się zań. Tylko, że... za co się będą chować jak "zniknie się" spod plandeki i ostatni jego strzęp ?

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#344947

Jan Bogatko

...kurica nie ptica...Jak zwykle świetny tekst, mme! (na "10"!)

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#344904

Pamiętam święte oburzenie Tuska&ferajny gdy Jarosław Kaczyński pierwszy raz użył określenia "kondominium"....
"Półtoranogą" już w nim jesteśmy.

...kurica nie ptica...

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#344950

gość z drogi

i pozdrawiając Cię dziesiątką,marze i czekam ,że przyjdzie Dzień Prawdy....że tuski,grasie arabskie i klichy...przestaną z nas drwić...

a wszyscy ci,co dzisiaj drwią z naszej Tragedii Narodowej,zamkną swe obłudne jadaczki...i zamilkną i przestaną łazić po wszystkich forach siejąc zarazę i kłamstwa....

pozdr z 10 smoleńską 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#344968

Amen !

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#344975

gość z drogi

może doczekamy :) 

na razie mają problem z Cyprem i Putinem...więc tuskiem jakoś się nie przejmują...

a prokurator Nadrzędny...martwi się bardziej o los wypuszczanych z wiezień,niż kłamstwami smoleńskimi..../ciekawe kogo jeszcze wypuszczą...?/

A my ?,My pamiętamy i pytamy i wierzymy w prawdziwą naukę a nie ekspertyzy,typu rozpoznanie parówki,czy czarna pasty do obuwia...Dopóki  Graś .Hajdarowicz i jeszcze ktoś tam,czuwają nad meRdialną wiedzą,lemingi będą wierzyć  w "cuda" fizyki

Póki  mamy zależnych sędziów i zależne sądy..vide Gdańskie...nie ma co liczyć,że sami zrobią porządek .

Lustracja w sądach i lustracja majątkowa...tzw ciemnych byznesów...i "byznesmenów" zwanych POlitykami...!!! TO jest najważniejsze....

Lustracja w urzędach skarbowych ,w Ministerstwie Finansów...to tak na początek dochodzenia prawdy TEJ najważniejszej...

                   CZYLI śmierci Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej

a dlaczego lustracja majątkowa...?

proste,by nie mogli zasypywać pieniędzmi tego DRAMATU przekupywać , straszyć ludzi i zamydlać Prawd Oczywistych....szpiony,śpiochy  won do siebie...ich juz dawno powinno nie być w Polsce...a więc LUSTRACJA i ta majątkowa też...bo nie Babcia z pietruszką winna by zwierzyną łowną dla urzędników skarbowych,lecz ci co zapominają wpisywać do oświadczę majątkowych milionowe zyski,lub milionowe pożyczki...

ciekawe ,gdzie wtedy byli funkcjonariusze skarbowi i finasowi...

pozdr 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#344982

Piszesz:
"(...) na razie mają problem z Cyprem i Putinem...więc tuskiem jakoś się nie przejmują..."

Problem zwany Tusk nadal istnieje, ale kto to jest Tusk - to tylko rab i pies, który za kość zrobi wszystko co chcą. Jego są pewni, natomiast Cypru nie.

Lustracja również majątkowa - obowiązkowo.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#344983

gość z drogi

kiej rangi Rosjanina" na temat oddania wraku....szkoda,ze tego nie słuchałaś...

Rosjanie wręcz śmieja się nam w nos a takie sztuczki,oczywiście uchodzą im 

na sucho,no jak Putinowi i MAKowi podskoczą ?w życiu,wszak wybrały ich ruskie serwery  to i odwołać też mogą...

PS Putina i Cypru.. wczoraj oglądałam go i słuchałam na rosyjskim kanale...:(

bez komentarza :)

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#344992

Piszesz:
"Rosjanie wręcz śmieja się nam w nos (...)"

Nie tylko Rosjanie, wtóruje im tuska ferajna raz - bo nie wtórować ruskim nie wypada, dwa - robią dobrą minę do złej gry, inna mina nie wypada.
Generalnie i w obu przypadkach jest to histeryczny śmiech.

Smoleńsk może być wyjaśniony i bez wraku ! Argument - mając dostęp do wraku komisja Millera jedynie napisała nic niewyjaśniający raport i jego obrońcy przez prawie trzy lata skutecznie raportu obronić nie są w stanie. Nie są w stanie skutecznie obalić również wniosków tych, którzy dostępu do wraku nie mają.
Tu chodzi o coś innego - deską ratunku dla kłamców jest nowy zespół, polsko-rosyjski, który odetnie swym przeciwnikom z ZP dostęp do wyników z ekshumacji i sekcji zwłok, do wyników badań próbek "trotylówek" itd.
Mec.Hambura, Pszczółkowski, mecenas Szojnert-Binienda... ich trzeba uziemnić bo są w tej chwili najniebezpieczniejsi. Podważenie prawnej podstawy komisji Millera - Ty wiesz co to jest za bomba atomowa ??
Z tego taki "piiiiizd" może wyjść o jakim im się nie śniło. I już się nie pozbierają.

Dlatego jest ten obleśny sarkastyczny chichot.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#345079

Tak trzymaj!
Bij ich jak umiesz najmocniej - pisząc, i patrz czy równo puchną.

Pozdrawiam(10)
Polak2013

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#345061

Sienkiewicza zaraz w głowie brzmieć zaczyna.
A szła ona tak:

"Sieczże Szwedów, siecz,
Wyostrzywszy miecz.
Bijże Szwedów, bij,
Wziąwszy tęgi kij.

Walże Szwedów, wal,
Wbijaj ich na pal.
Męczże Szwedów, męcz
I jak możesz dręcz.

Łupże Szwedów, łup
I ze skóry złup.
Tnijże Szwedów, tnij,
To ich będzie mniej.

Topże Szwedów, top,
Jeśliś dobry chłop.".

Proponuję jej parafrazę:

Siecz zaprzańców, siecz
Wyostrzywszy miecz.
Bij prokwojów, bij,
Niech poczują kij.

Walże kłamców, wal
Niech śni im się pal.
Męcz „ekspertów”, męcz
I satyrą dręcz.

Łup złodziei, łup
Przez tygodni 7 dób.
tnij kacapów, tnij
Będą szurać mniej.

Topże zdrajców, top
Jeśliś polski chłop !

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#345087

ooone:

Nie, nie pamietam co wisi na scianie i ma trzy nogi...

Vote up!
0
Vote down!
0

ooone

#345180

gość z drogi

piszesz:"Tu chodzi o coś innego - deską ratunku dla kłamców jest nowy zespół, polsko-rosyjski, który odetnie swym przeciwnikom z ZP dostęp do wyników z ekshumacji i sekcji zwłok, do wyników badań próbek "trotylówek" itd."

i to jest właśnie TO !

Oddanie śledztwa w ręce Rosjan ,to grzech  nie do wybaczenia....a teraz mamy tego konsekwencje...

pozdrowienia

wróciłam raz jeszcze do tematu ,po przejrzeniu Naszego Dziennika i Niezaleznejpl

Pytanie dlaczego tak się TO wszystko" POmyślnie im układa"?i odpowiedż...

,dla czego nie możemy sobie dać rady z  Krajem RAD w Naszej Polsce...?

znalezione na Niezaleznapl:

"Stanisław Hoc, ekspert Platformy Obywatelskiej w Komisji ds. Służb Specjalnych jest jedną z osób wymienionych w dokumencie ABW „Współpraca SB MSW PRL z KGB ZSRR w latach 1970-1990 – próba bilansu”. Hoc jest absolwentem czteroletnich studiów habilitacyjnych w Wyższej Szkole KGB w Moskwie. W opracowaniu Agencja przyznaje, że byli funkcjonariusze SB, współpracujący z KGB, są zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa. 

 
O najnowszym opracowaniu ABW pisze „Nasz Dziennik”, który ujawnił, że publikacją zajmie się na jednym z posiedzeń sejmowa speckomisja, której zadaniem jest nadzorowanie służb specjalnych."
a ćwierkający 
minister truje o jakiś tam jego "przemyśleniach" i tuska wychwala POnad WSIo,
pan Tusk jesli pamięc mnie nie myli...to  chyba nadal piastujący stanowisko KOORDYNATORA"?
 i tylko ten cieć GRAS,jakiś dzisiaj TAKI  jak doberman pilnujący Tuska...:)
smutne pozdrowienia...z kabaretu dla idiotów....
Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#345216