Niepoprawni, Wyborcza, naziole...

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Z różnych stron padaliśmy ofiarą manipulacji, wygląda jednak na to, że pan redaktor Grzegorz Szymanik z "Gazety Wyborczej" - chcę wierzyć, że jedynie wprowadzony w błąd przez swojego informatora - pobił dziś rekord. Zacznijmy od początku. Od listu, opublikowanego na naszym portalu przez panią Marię Kowalską.
Pani Maria od pewnego czasu publikowała u nas kolejne wersje protestów przeciwko planowanej blokadzie Marszu Niepodległości z udziałem organizacji z Niemiec. Swoje krytyczne uwagi wobec samego listu przedstawiłem w komentarzu pod nim, nie pora teraz do tego wracać. Adresatami listu, co bardzo ważne, autorka uczyniła szereg niemieckich i europejskich polityków oraz organizacji i instytucji, w tym zajmujących się bezpieczeństwem Niemiec. W kolejnych wersjach roboczych listu lista adresatów wzbogaciła się o kolejne osoby ze świata polskiej, niemieckiej i europejskiej polityki, powstały trzy wersje językowe listu - polska, niemiecka i angielska.

W pewnym momencie, bez konsultacji z redakcją, list został podpisany w imieniu blogerów Niepoprawnych.pl i Nowego Ekranu. Tę sprawę nasza redakcja poruszać będzie oddzielnie. Zdajemy sobie zresztą sprawę, że list zawierał treści, pod którymi faktycznie mogłaby podpisać się większość naszych użytkowników, ważna jest jednak sprawa braku pewnych ustaleń. Dziś okazało się, ze list ten jest, razem ze wspomnianym podpisem, kolportowany przez Stowarzyszenie Solidarni2010. Wszystko to jednak mniejszy problem, wróćmy do tego, co pisze Grzegorz Szymanik.

"Nasz" list, adresowany do legalnie działających instytucji i polityków Unii Europejskiej w tekście Szymanika nie istnieje. Pojawia się za to inny, groźniejszy list. List, w którym rzekomo wzywamy ze wszystkich stron świata posiłki dla Marszu Niepodległości. według naszych informatorów do wielu radykalnych organizacji z Europy dotarł już z Polski apel wzywający do powstrzymania niemieckich antyfaszystów. Jego autorami są blogerzy sympatyzującego z marszem portalu Niepoprawni.pl.

Wśród adresatów są m.in: węgierska nacjonalistyczna partia Jobbik; magazyn rosyjskich neonazistów "National Resistance"; nacjonaliści z Hagi, których "polityka bazuje na 25 punktach programu NSDAP z 1920 r."; rumuńscy narodowi socjaliści (znani z akcji przeciwko Romom); rumuński NAT88 (88 znaczy Heil Hitler - bo H to ósma litera alfabetu); włoscy faszyści z Veneto Fronte Skinheads; czeski portal Revolta.info, który publikuje artykuły gloryfikujące Waffen SS; bojówki czeskich pseudokibiców Radical Boys; portal Beo - słowacka skrajna prawica (nagłówki artykułów: "Historia białej rasy", "Cyganie i Murzyni, ich zezwierzęcenie jest takie same"); kibole RightHools z Rosji.

Przypomina się kawał o rozdawaniu rowerów na Placu Czerwonym, sprawa jest jednak trochę poważniejsza. Porównajmy listę zagranicznych adresatów oryginału:

Es erhalten:
Bundesamt für Verfassungsschutz
Deutscher Bundestag
Bundeskanzler Angela Merkel
Ambasada Republiki Federalnej Niemiec
Polish American Congress
Committee on Civil Liberties, Justice and Home Affairs
Council of Europe Offices In Paris & in Brussels
Independent Media Center
Mr.Guy Verhofstadt
The President of the Group of the Alliance of Liberals and Democrats for Europe
Mr. Jan Zahradil
The Chairman of the European Conservatives and Reformists Group
Mr. Nigel Farage
the Co-President of Europe of Freedom and Democracy Group

z listą z tekstu pana Grzegorza Szymanika. Nie trzeba chyba zbyt bystrego oka, by dostrzec, ze lista z "Wyborczej" nie ma nic wspólnego z tą, która pojawiła się na naszym portalu. Również treść listu:

Szanowni Państwo

Potępiamy ostro i żądamy stanowczego, natychmiastowego i ostrego potępienia działań niemieckiej organizacji „Antifa”.

Organizacja ta zamierza zakłócić w Warszawie legalną demonstrację z okazji Narodowego święta Niepodległości dnia 11 Listopada. Zablokowanie polskiego Marszu Niepodległości zostało zapowiedziane na internetowej stronie tej organizacji.„Naziaufmarsch blockieren! am 11.11.2011 in Warschau” http://www.antifa.de/cms/content/view/1752/1/

Takie działanie uważamy za niedopuszczalne ingerowanie organizacji obcego państwa w wewnętrzne sprawy Polski. Jest to międzynarodowy skandal.

Tego dnia Polacy świętują rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 roku po okresie, gdy przez 123 lata Prusy, Rosja i Austria okupowały naszą ojczyznę, a Polski nie było na mapie Europy. W tym kontekście zakłócanie polskiego święta przez niemieckie organizacje ma szczególnie drastyczny wydźwięk.

Polacy, którzy kochają swoją ojczyznę pragną w tym dniu okazać radość z faktu, że obecnie Polska może już być krajem wolnym oraz swoje przywiązanie do Boga, do Kościoła katolickiego i do wartości chrześcijańskich, dzięki którym zachowaliśmy tożsamość narodową przez lata ucisku.

Marsz Niepodległości będzie związany z modlitwą dziękczynną za odzyskanie wolności i suwerenności.

Polacy świętujący swoje święto narodowe zostali kłamliwie nazwani przez organizację „Antifa” narodowymi socjalistami (nazistami) i faszystami.

Pragniemy przypomnieć, że narodowy socjalizm rozwinął się w Niemczech i w powiązaniu z niemieckim faszyzmem znany jest jako okrutny i zbrodniczy system totalitarny. Polska była podczas II wojny światowej ofiarą zbrodni niemieckich faszystów i narodowych socjalistów. Przypisywanie Polakom określenia faszyści jest haniebnym kłamstwem i fałszowaniem historii oraz godzi w dobrosąsiedzkie stosunki między Polską a Niemcami.

W skład komitetu honorowego Marszu Niepodległości wchodzi ponad 50 osób spośród elity polskiego narodu, min. liczni polscy profesorowie, biskupi, posłowie, wysocy rangą oficerowie, naukowcy, historycy, reżyserzy, aktorzy, dziennikarze, pisarze, publicyści, muzycy i sportowcy.

Zwracamy uwagę, że niemiecka organizacja „Antifa” posługuje się zakazanymi prawnie w Polsce symbolami totalitaryzmu komunistycznego, którego ofiarą był polski naród.

...trudno uznać za rozpaczliwe wzywanie na pomoc nazistów z kilku europejskich krajów. Chyba, że tak dobrze konspirują się oni w polskich, niemieckich i unijnych instytucjach.

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,10565294,Polski_marsz_miedzynarodowy.html
http://niepoprawni.pl/blog/3787/skinhaedzi-z-niemiec-nie-tylko-antifa-maja-blokowac-marsz-niepodleglosci

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#195859

Zgodnie z dowcipem z czasów przedwojennych "Nieważne co piszą byle nazwiska (nazwy portalu) nie pomylili"

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#195863

Mam wrażenie, że udział Tęczowego Ekranu S. A. w dezinformacji nie jest przypadkowy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195864

bez przesady, nie sądzę, by NE miał z tym cokolwiek wspólnego

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195866

oko Saurona z Czerskiej zwróciło swój wzrok na nasz grajdołek :)

Dla mnie wypas na maksa to to:
"Jednak według naszych informatorów do wielu radykalnych organizacji z Europy dotarł już z Polski apel wzywający do powstrzymania niemieckich antyfaszystów."
Ciekawe czy GW ma tych informatorów w tych organizacjach?

Remek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#195874

http://niepoprawni.pl/blogs/maria-kowalska
jedna z notek (z kolejną wersją listu) pani M. Kowalskiej była błędnie (ale proroczo) zatytułowana. pani MK pomyliła skinheadów z redskinami, "lewicowych" ekstremistów z "prawicowymi". przypisała też Antifie pochodzenie niemieckie. błędy zostały w komentarzach wytknięte, choć tytuł pozostał.

podpis pod listem brzmi: "niezależni blogerzy" i tutaj m.in. nasz portal. nikt z redakcji nppl nie uzgadniał treści listu.
jest to zatem całkowicie niezależna inicjatywa pani MK i niezależnych blogerów, piszących tu i ówdzie.

http://niepoprawni.pl/blog/3787/skinhaedzi-z-niemiec-nie-tylko-antifa-maja-blokowac-marsz-niepodleglosci
Data oryginalna 2011-10-25 10:53:58 +0200

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195877

jak pomyliliśmy służby sowieckie, które okradły ofiary katastrofy smoleńskiej.
Przedtem Graś przepraszał po rosyjsku...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195887

Nic nowego pod słońcem. Dla GW, wszystko jest proste : obrona przed antypolonizmem to antysemityzm, a manifestowanie dumy z polskości to faszyzm.

Ciekawa jestem tylko, czy redakcja NP zabrałaby głos w sprawie Marszu, gdyby nie atak GW-nianej ?

 Teraz wyraźnie widać, że unikanie tematu nie pomogło uniknąć problemów. Przyznaję, że także nie byłam entuzjastką listu protestacyjnego, ale pomyślałam, że pokaże on naszą wolę uniknięcia zadymy z lewakami. Jak widać, zanim dotarł do adresatów, natchnął  pismaka GW do przewrotnej manipulacji .

Trzeba w tej sprawie zachować się jak na Polaków przystało czyli honorowo. Należy ten Marsz poprzeć i zachęcić do masowego w nim udziału wszystkich Polaków. Nie ma co obawiać się, że poparcie inicjatywy ONR i Młodzieży Wszechpolskiej spowoduje nazwanie nas faszystami, bo jak widać dla GW -salonu już nimi jesteśmy !

Nie łudźmy się, że Antifa i inni chcą blokować Marsz Niepodległości w proteście przeciw narodowemu radykalizmowi. Gdyby tylko o to chodziło, zorganizowaliby swój marsz z biało-czerwonymi flagami i transparentami swoich organizacji. Oni jednak tak nie zrobią, im po prostu przeszkadza dumna Polska !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195886

Sam pisałem podobne do rozsyłania na cały świat. Pisałem też o potrzebie pisania własnych listów, aby akcje informowania świata o tym co się dzieje w Polsce były bardziej skuteczne, ale zachęcałem ABY KAŻDY PODPISYWAŁ TE LISTY INDYWIDUALNIE!!!

Jeden z listów na niepoprawnych opublikowała za moją zgodą Contessa. Ja zamieszczałem listy na NE i przynosiły one skutek o czym można poczytać na moim blogu na NE, z którego jeszcze- po odejściu nic nie skasowałem.

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195893

OK,ale jeśli listy mają być podpisywane jako "Niepoprawni" to warto je skonsultować z redakcją. List pani Marii jest OK, ale wyobraźmy sobie co by się działo, gdyby znalazł się jakiś prowokator, który w imieniu portalu zacząłby rozsyłać jakieś naziolskie bzdury.
A jak widać - "GW" tylko czyha na takie "prezenty". Do tego stopnia, że posuwa się do ewidentnej manipulacji, żeby nas wmontować w towarzystwo różnych brunatnych.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#195900

Owszem, trzeba uzgadniać podpisy z Redakcją, ale nie przesadzaj z takimi określeniami, bo i tak pismaki z Czerskiej nazwą Cię naziolem, gdy weźmiesz do ręki biało- czerwoną flagę. GW nas oczerniła, to protestujmy głośno, ale nie dowalajmy jako portal narodowym radykałom. Oni nic do nas nie mają, a GW tylko nas zlekceważy, jak zobaczy, że panicznie boimy się przylepienia łatki "faszystów".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195936

zaczynam mieć wątpliwości, czy w ogóle przeczytałaś tekst, który komentujesz... Określenia "naziole" używam wobec osób, które same nie mają nic przeciwko identyfikowaniu ich z narodowym socjalizmem, a które działają w niektórych z wymienionych organizacji, a nie wobec uczestników czy organizatorów marszu,l czy nawet narodowych radykałów. Na nich się świat nie kończy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195941

Zaczynam mieć wątpliwości.....czyżby G.G. =  Budyń78 ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196050

Nie, Budyń78 nie równa się GG.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#196078

znowu milena... ręce opadają

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196081

Wyraziłam tylko zdziwienie, że ktoś za Pana odpowiada i jeszcze jakim tonem. Mnie ciekawiła pańska opinia w temacie, a nie kogoś w ogóle ( nie ujmując w niczym Budyniowi87). Dziwi mnie, że muszę takie sprawy objaśniać. Moje pytanie nie było skierowane w próżnię, tylko konkretnie do Pana. Oczywiście, nie ma na NP, obowiązku odpowiadać na każde pytanie...

Nie, nie podejrzewam, że jesteście jednością. Od  "wykrywania" spisków są tu inni specjaliści.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196092

Pisząc o naziolskich bzdurach miałem na myśli treści głoszone przez organizacje odwołujące się do narodowego socjalizmu - np. te, które wedle "Wyborczej" mieliśmy rzekomo "zapraszać".

Z narodowym socjalizmem nigdy nie było i nie będzie mi po drodze.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#196141

Po okresie podlizywania (przed wyborami było "na ostro") - znów prowokacja?
Nic dziwnego, że pogrywa nie Niepoprawnymi na zewnątrz, skoro tolerujemy, wielkodusznie, wnoszenie nam tu brudu, wypisywanie świństw na ścianach i działalność agitatorów skompromitowanych "środowisk".
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#196082

Gdybyś pracował w kontrwywiadzie nie zarobiłbyś nawet na sól, za to w sztuce dezinformacji przejawiasz pewną wprawę. Widać, że hasbara została dobrze przyswojona.

Na szczęście coraz więcej tu takich, którzy się na tym poznali.

I to mnie bardzo cieszy.

Szalom !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196090

jak donoszą informatorzy, do całego światowego brunatnego buractwa dotarły anonse GW o blokowaniu Marszu Niepodległości w dniu naszego narodowego święta przez buractwo czerwone.
jak wiadomo czerwoni nie lubią brunatnych i nawzajem, chyba, że mają wspólnego wroga.
wieści o tym, że niepoprawnych czyta cały świat są nieprawdziwe.

http://blog.rp.pl/janke/tag/antifa/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195892

Nie bądźmy naiwni. Żaden funk z GW nie zrobi nic bez akceptacji góry i również nie zrobi żadnej "pomyłki" jeśli nie ma na to zapotrzebowania.
Chyba, że ten list gdzieś tam był, strona została przejęta, treść zmieniona i takie coś dopiero poszło do GW. Ale to jest problem, bo taka strona jak Niepoprawni to jest umiejscowiona w USA - a tam takie zabawy to są ciężkim przestępstwem.
Zwykłe żerowanie na ludzkiej niewiedzy i wierze w to, że jak napiszą w GW to "świnto prawda".
Z drugiej strony powinniśmy jako portal zaobserwować znaczną zmianę ilości wejść - wszak całkiem sporo ludzi o poglądach zbliżonych do tego co tu jest reprezentowane nie ma o nas żadnego pojęcia.

Pani Kowalska powinna się poważnie wytłumaczyć z nadużycia jakiego się dopuściła, a koleżkowie z NE też powinni wydukać jakieś "sorry".

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#195897

http://www.ruchwolnosci.org/index.php/2011/10/w-wyborczej-opublikowano-informacje-wykradz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195901

[quote=Andrzej.A]... Pani Kowalska powinna się poważnie wytłumaczyć z nadużycia jakiego się dopuściła,.... Ceterum censeo Moskwa delendam esse Andrzej.A[/quote]

Nie przesadziłeś czasem z tą propozycją samokrytyki w stalinowskim stylu?

A za co do cholery, Pani Maria ma przepraszać ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195903

czyli rozumiem, że mogę napisać dowolny list otwarty i podpisać "milena" jeśli tylko będę miał na to ochotę? Uwagi na temat wcześniejszego nieporuszania tematu są kłamstwem, zważywszy na to chociażby, jak długo list był promowany przez redakcję

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195904

 Nie traktujmy się jak dzieci !

To albo aprobujecie jako redakcja NP działania pani Marii Kowalskiej, która przecież pisała chyba o tym dwukrotnie, albo nie.

Jeśli aprobowaliście( bo piszesz, że "poruszaliście" temat Marszu Niepodległości poprzez promowanie listu p. Marii) to o co tu chodzi ?

Mogliście chyba zdecydowanie nie wyrazić zgody na firmowanie listu i uzasadnić dlaczego, gdy była pora. Sam piszesz, że wypowiadałeś się w temacie - widocznie nie dość jasno postawiłeś sprawę.

Mam wrażenie, że chcecie zrzucić na p. Marię odpowiedzialność za to, że GW prowadzi brudną grę i zaatakowała Portal z grubej rury. Przecież sam pisałeś, że wymowa listu i jego treść, były takie, że większość NP podpisałaby się pod nim.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195908

Jest różnica między wspieraniem autorki listu poprzez promocję tekstu, a firmowaniem czegoś przez redakcję jako całość. Gdyby było inaczej, treści każdego użytkownika podpisane byłyby "redakcja".
Nikt niczego nie zrzuca na panią Marię, jeśli chodzi o sprawę tekstu w GW.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195912

Słusznie, nie ma co się teraz  kłócić. Co się stało, to się stało, ale nie pozwólmy aby jakiś pismak oczerniał NP i zaprotestujmy !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195916

Daj spokój - pani Maria nie musi się z niczego tłumaczyć. Chodzi o to, by na przyszłość uniknąć nieporozumień co firmowane jest jako "redakcja", a co nie.

To "GW" powinna się wytłumaczyć ze swego kłamstwa, jakoby list był kierowany do jakichś zagranicznych "radykałów".

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#195917

Sorry Grzybie, ale się z Tobą nie zgodzę. Ja rozumiem, że Pani Kowalska miała szczytne i szczere intencje, że promocję swojego tekstu odebrała jako aprobatę przez aklamację, ale tu wbrew pozorom istnieje KOLEGIUM REDAKCYJNE, które za ten pasztet odpowiada. Jeśli puścimy to bez konsekwencji (w tym wypadku dyskusji), to następnym razem możemy mieć kłopoty.

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#195923

Ja również jestem zdania, iż niezależnie od sedna sprawy, należy uściślić kwestię autoryzacji tekstów przez redakcję.
Czym innym jest środowisko Blogerów, a czym innym Zespół Redakcyjny.
W obecnym stanie, ryzykujemy "wkręcanie" w tematy, w sposób, zupełnie przez Redakcję niezamierzony.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195931

Maria Kowalska podpisała swój apel jako "Niezależni blogerzy portalu Niepoprawni.pl i Nowy Ekran.pl" - o redakcji nie ma mowy. GW też nie pisze o redakcji, tylko o blogerach sympatyzujących z portalem. Ale to jest sprawa drugorzędna: GW powołuje się na coś co nie ma nic wspólnego z Niepoprawnymi i zakładam, że doskonale o tym wie, więc świadomie, w swoim stylu manipuluje i wprowadza ludzi w błąd.

Żądanie sprostowania zostało już wysłane...

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195939

Wysłanie żądania sprostowania, to najlepsze w tym momencie rozwiązanie.
Chciałbym tylko postawić jasno sprawę MOJEGO poparcia dla
Pani Marii Kowalskiej.
Jej inicjatywę, uważam za trafną i skuteczną.
Wskazuje również, gdzie tkwi słaby punkt czopków z czerskiej.
Boją się, że niezależne formacje, pozbawią ich monopolu na
przekaz z Polski.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195946

podpis nie ma znaczenia, bo w liście nie było adresów organizacji wymienionych przez GW, czyli nie wzywał "nazioli" do Wa-wy. wielu niezależnych blogerów nppl i NE list pani MK popiera.

imo wysyłanie listu do "nazioli" wymyślił mały cyngiel.
list przeczytać mógł każdy, tak jak obszerne materiały w wiodących mediach o blokowaniu MN przez lewackie bojówki.
pytanie: kto bardziej zachęcił dwie strony tego samego medalu do zadymy w dniu polskiego święta narodowego? nppl czy GW?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195992

Pani Kowalska nie wykonała jednej prostej akcji. Nie zapytała kolegium redakcyjnego (tak jest coś takiego na tym portalu) czy może puścić dalej ten tekst z adnotacją, że jest stanowiskiem kolegium redakcyjnego Niepoprawnych. Podkreślmy to, STANOWISKIEM KOLEGIUM REDAKCYJNEGO, a nie wszystkich blogerów zrzeszonych na tym portalu.
Fakt promowania Jej tekstu to jedno, a występowanie w imieniu całego portalu to drugie i nie ma pomiędzy tymi elementami punktów wspólnych (to są zbiory rozłączne).

Dotarło, czy mam narysować?

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#195919

Andrzej A.,jesteś może z redakcji ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195927

A jak to się ma do meritum?
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195933

Tak, należę do kolegium redakcyjnego, chociaż mało się udzielam.

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#195960

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale dziś szczególny dzień.

Zapytałam, ze zdrowej ciekawości, bo lepiej pytać niż błądzić. Po prostu, zdziwiłam się, że macie w redakcji tak różne stanowiska w tej sprawie. Budyń78 napisał iż Pani Maria, nie musi nic wyjaśniać a Ty byłeś przeciwnego zdania. Pani Maria nie pisała listu potajemnie, on się "rodził" na naszych oczach i każdy z Was mógł wtedy zareagować. To wszystko oczywiście teraz już nieważne, ale te pretensje do blogerki robiącej coś ważnego, mogą zniechęcić innych do podejmowania w przyszłości wszelkich inicjatyw.

I jeszcze jedno chciałam podkreślić, że gdyby nie akcja GW, nikt nie czepiałby się pani Marii, a to przecież nie Jej wina, że tamtejsi dziennikarze stosują gebelsowskie metody. Czy ktoś pomyślał, jak teraz czuje się pani Maria ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196047

nie ma żadnych pretensji do pani MK. wystarczy czy mam to powtarzać pod każdym Twoim komentarzem na ten temat?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196051

Mój komentarz był adresowany do Andrzeja A. Najlepiej nie odpowiadać na treści skierowane do kogo innego. Nie będzie wtedy nieporozumień.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196071

przyjrzyjmy się treści komentarza i oceńmy, czy był on kierowany tylko do Andrzeja.A (podreślenia moje):
[quote]Zapytałam, ze zdrowej ciekawości, bo lepiej pytać niż błądzić. Po prostu, zdziwiłam się, że macie w redakcji tak różne stanowiska w tej sprawie. Budyń78 napisał iż Pani Maria, nie musi nic wyjaśniać a Ty byłeś przeciwnego zdania. Pani Maria nie pisała listu potajemnie, on się "rodził" na naszych oczach i każdy z Was mógł wtedy zareagować. To wszystko oczywiście teraz już nieważne, ale te pretensje do blogerki robiącej coś ważnego, mogą zniechęcić innych do podejmowania w przyszłości wszelkich inicjatyw.

I jeszcze jedno chciałam podkreślić, że gdyby nie akcja GW, nikt nie czepiałby się pani Marii, a to przecież nie Jej wina, że tamtejsi dziennikarze stosują gebelsowskie metody. Czy ktoś pomyślał, jak teraz czuje się pani Maria ?[/quote]

szukasz dziury?
tak, nie tylko Ty pomyślałaś.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196077

i co z tym zrobimy? przeżujemy?

"Wśród adresatów są m.in: węgierska nacjonalistyczna partia Jobbik; magazyn rosyjskich neonazistów "National Resistance"; nacjonaliści z Hagi, których "polityka bazuje na 25 punktach programu NSDAP z 1920 r."; rumuńscy narodowi socjaliści (znani z akcji przeciwko Romom); rumuński NAT88 (88 znaczy Heil Hitler - bo H to ósma litera alfabetu); włoscy faszyści z Veneto Fronte Skinheads; czeski portal Revolta.info, który publikuje artykuły gloryfikujące Waffen SS; bojówki czeskich pseudokibiców Radical Boys; portal Beo - słowacka skrajna prawica (nagłówki artykułów: "Historia białej rasy", "Cyganie i Murzyni, ich zezwierzęcenie jest takie same"); kibole RightHools z Rosji.

Nie wiadomo jeszcze, kto z zagranicy odpowie na apel, za to na pewno stawią się kibice krajowi, którzy przygotowują wyjazdy autokarami."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195898

Mam nadzieję, że nie będziemy się jako portal tłumaczyć, że nie jesteśmy wielbłądami/faszystami.

Należy jednak (moim zdaniem) zdecydowanie potępić oszczerstwa GW, które z rzetelnym dziennikarstwem niewiele mają wspólnego, za to jako żywo przypominają metody niejakiego Goebbelsa. Wszyscy pamiętają słynną maksymę : kłamcie ile wlezie, zawsze coś przyschnie(czy coś w tym stylu).

W sprawie wachlarza metod GW, link do informacji o ataku hakerskim na strony Marszu niepodległości podałam powyżej, w komentarzu do Andrzeja A.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195906

nie przekręcali nazwy. A totalna krytyka, oparta o informację niemająca wiele wspólnego z rzeczywistością, podana przez źródło budzące b. nikłe zaufanie wśród ludzi, którzy nie myślą wyłącznie papką medialną (nawet niektóre lemingi nie przepadają gw, choć przyznaję: nie jest to częste), nie uwłacza niepoprawnym (czy nie było u Boziewicza jakoś tak, że obraza od osoby niemającej zdolności honorowej, nie jest obrazą - no może zmyślam). Należy więc podziękować gw za reklamę.:)

Nota bene z tego co czytam Jobbik mi się b. podoba, może ich przeceniam, no ale się podoba; innych nie znam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195910

To zupełnie inna sprawa, czy nam się osobiście podoba program niektórych z wymienianych ugrupowań czy nie. Jednak, nie zapraszaliśmy ich na Marsz Niepodległości, a GW twierdzi, ze tak. Nie można tego tak zostawić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195924

dobrze byłoby wskazać kłamstwo i je upublicznić

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195926

takie tłumaczenie nic nie da. tu trzeba się bronić.

doskonale wiesz, że w III RP propagowanie ideologii totalitarnych jest ścigane z urzędu. ustawienie nas na takiej pozycji da możliwość interwencji odp. służbom.

ciekawe dlaczego w art. nie pojawił się NE?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195985

Czasem jest ścigane, a czasem nie; nie jest chyba obojętne, kto propaguje, a kto ściga (albo powinien), bo "antyfaszyzm", na przykład, jest ideologią (jak totalitarną, można zobaczyć, gdy się spojrzy na właściwą stronę), podobnie jak ateizm, feminizm czy biedronizm, ścigające się, lecz nie ścigane.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Andrzej Tatkowski

#196032

słuszne 3 grosze, ale jest jak jest.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196052

[quote=Kuki] ciekawe dlaczego w art. nie pojawił się NE?[/quote]

No ... to może potwierdzać opinie o NE, które wielokrotnie czytałam na NP.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196045

tak sądzisz?
mnie się wydaje, że cyngiel pominął NE, bo jego właściciel tylko czeka na taką gratkę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196049

Policzyć się , poskładać kasę, wynająć prawnika (najlepiej za procent z wygranej kwoty) i jak najszybciej podać do sądu z możliwie jak największymi roszczeniami.

germario

"Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,
Bez światło-cienia...
Tęskno mi, Panie..."
CKNorwid

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#195914

[quote=germario]Policzyć się , poskładać kasę, wynająć prawnika (najlepiej za procent z wygranej kwoty) i jak najszybciej podać do sądu z możliwie jak największymi roszczeniami. germario "Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia, Do tych, co mają tak za tak - nie za nie, Bez światło-cienia... Tęskno mi, Panie..." CKNorwid[/quote]

Można na mnie liczyć w tej sprawie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195920

To nie Hameryka, takiej możliwości nie ma, tu jest naprawdę kraj prawników. Tu rządzi CIA (cash in advance:)

No, ale nie chcę zniechęcać, pomysł chyba dobry.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195925

Wybronią się, powiedzą że to "informatorzy" tak im powiedzieli.
I szukajcie tych informatorów, oni nie powiedzą kto to był bo tajemnica dziennikarska.

Remek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#195932

1.Mają cały sztab prawników, ale swoich racji trzeba bronić bo inaczej będą traktować nas jak zbieraninę klepaczy klawiatury bez możliwości samoorganizacji. Jak raz im się popuści to będą traktować portal jak przysłowiowego chłopca do bicia.
2. Wiem, że to nie Ameryka, ale nikt nie zabroni redakcji podpisać takiej umowy (problem może być po stronie prawnika, chociaż moim zdaniem wygranie procesu blogerzy vs GW jest bezcenne)
3. Oczywiście sam też dokładam np. 500 PLN.

germario

"Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,
Bez światło-cienia...
Tęskno mi, Panie..."
CKNorwid

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#195937

Zobaczymy czy odpowiedzą na żądanie zamieszczenia sprostowania. Jeśli nie będziemy się zastanawiać co dalej z tym fantem zrobić :)

Twoja deklaracja napawa mnie optymizmem!

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195942

Jest wszystko czarno na białym.

LIST

Wersja polska:

Szanowni Państwo

Potępiamy ostro i żądamy stanowczego, natychmiastowego i ostrego potępienia działań niemieckiej organizacji „Antifa”.

Organizacja ta zamierza zakłócić w Warszawie legalną demonstrację z okazji Narodowego święta Niepodległości dnia 11 Listopada. Zablokowanie polskiego Marszu Niepodległości zostało zapowiedziane na internetowej stronie tej organizacji.Naziaufmarsch blockieren! am 11.11.2011 in Warschau” http://www.antifa.de/cms/content/view/1752/1/

Takie działanie uważamy za niedopuszczalne ingerowanie organizacji obcego państwa w wewnętrzne sprawy Polski. Jest to międzynarodowy skandal.

Tego dnia Polacy świętują rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 roku po okresie, gdy przez 123 lata Prusy, Rosja i Austria okupowały naszą ojczyznę, a Polski nie było na mapie Europy. W tym kontekście zakłócanie polskiego święta przez niemieckie organizacje ma szczególnie drastyczny wydźwięk.

Polacy, którzy kochają swoją ojczyznę pragną w tym dniu okazać radość z faktu, że obecnie Polska może już być krajem wolnym oraz swoje przywiązanie do Boga, do Kościoła katolickiego i do wartości chrześcijańskich, dzięki którym zachowaliśmy tożsamość narodową przez lata ucisku.

Marsz Niepodległości będzie związany z modlitwą dziękczynną za odzyskanie wolności i suwerenności.

Polacy świętujący swoje święto narodowe zostali kłamliwie nazwani przez organizację „Antifa” narodowymi socjalistami (nazistami) i faszystami.

Pragniemy przypomnieć, że narodowy socjalizm rozwinął się w Niemczech i w powiązaniu z niemieckim faszyzmem znany jest jako okrutny i zbrodniczy system totalitarny. Polska była podczas II wojny światowej ofiarą zbrodni niemieckich faszystów i narodowych socjalistów. Przypisywanie Polakom określenia faszyści jest haniebnym kłamstwem i fałszowaniem historii oraz godzi w dobrosąsiedzkie stosunki między Polską a Niemcami.

W skład komitetu honorowego Marszu Niepodległości wchodzi ponad 50 osób spośród elity polskiego narodu, min. liczni polscy profesorowie, biskupi, posłowie, wysocy rangą oficerowie, naukowcy, historycy, reżyserzy, aktorzy, dziennikarze, pisarze, publicyści, muzycy i sportowcy.

Zwracamy uwagę, że niemiecka organizacja „Antifa” posługuje się zakazanymi prawnie w Polsce symbolami totalitaryzmu komunistycznego, którego ofiarą był polski naród.

Informacja dla Niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji:

Niniejszym informujemy, że w dniu 26 października 2011 o godz. 19.30 przy ul.Kinzigstr. 9 | 0247 Berlin odbędzie się spotkanie informacyjne lewicowych ekstremistów planujących blokadę legalnego Marszu Niepodległości w Warszawie 11.11.2011.

http://www.red-skins.de/siempre-antifascista/

http://www.antifa.de/cms/content/view/1752/1/

http://kinzig9.de/

Oczekujemy stosownych działań kompetentnych władz.

 

Z poważaniem

Niezależni blogerzy portalu Niepoprawni.pl i Nowy Ekran.pl

Otrzymują: spis adresatów pod wersją niemiecką

 

SPIS ADRESATÓW
Wysłać do

Bundesamt für Verfassungsschutz
http://www.verfassungsschutz.de/

Policja w Berlinie

http://www.berlin.de/polizei/presse-fahndung/index.html

Fax: (030) 4664-82290419

http://www.berlin.de/polizei/service/zentralebeschwerde.html

Bürgermeister - Senatskanzlei
Klaus Wowereit
Telefax (030) 9026-2013

Zentrale Beschwerdestelle
Fax: (030) 4664 - 900198

Deutscher Bundestag
Platz der Republik 1
11011 Berlin
Telefon: +49 (0)30 227 0
E-Mail:mail@bundestag.de
post.pet@bundestag.de

http://www.bundestag.de/adressbuch/search.do

Bundeskanzler Angela Merkel

angela.merkel@bundestag.de

Ambasada Republiki Federalnej Niemiec

warszawa@wars.diplo.de

Polish American Congress

pacchgo@polamcon.org
info@pacil.org
http://www.polonia.org/

Committee on Civil Liberties, Justice and Home Affairs

LIBE-secretariat@europarl.europa.eu

Council of Europe Offices In Paris

bureau.paris@coe.int

In Brussels (Liaison office with the EU)

bureau.bruxelles@coe.int

Independent Media Center

www-features@lists.indymediaSTOPSPAM.org

newseditor@independent.co.uk
foreigndesk@independent.co.uk

guy.verhofstadt@europarl.europa.eu

jan.zahradil@europarl.europa.eu

nigel.farage@europarl.europa.eu

http://niepoprawni.pl/blog/3787/skinhaedzi-z-niemiec-nie-tylko-antifa-maja-blokowac-marsz-niepodleglosci

Czy w powyższej liście adresowej widzisz jakiś z tych adresów:

"węgierska nacjonalistyczna partia Jobbik; magazyn rosyjskich neonazistów "National Resistance"; nacjonaliści z Hagi, których "polityka bazuje na 25 punktach programu NSDAP z 1920 r."; rumuńscy narodowi socjaliści (znani z akcji przeciwko Romom); rumuński NAT88 (88 znaczy Heil Hitler - bo H to ósma litera alfabetu); włoscy faszyści z Veneto Fronte Skinheads; czeski portal Revolta.info, który publikuje artykuły gloryfikujące Waffen SS; bojówki czeskich pseudokibiców Radical Boys; portal Beo - słowacka skrajna prawica (nagłówki artykułów: "Historia białej rasy", "Cyganie i Murzyni, ich zezwierzęcenie jest takie same"); kibole RightHools z Rosji."
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,10565294,Polski_marsz_miedzynarodowy.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195955

Witam.
Uważam,ze korzystając ze światowego zasięgu NPPL, ewentualny pozew wobec GW, powinien być złożony w USA.
Tam, nie będzie "rozgrzanych" sędziów, a rozpowszechnianie kłamstw w mediach, traktowane jest odpowiednio ostro.
Nie sądzę, aby amerykańska jurysdykcja, zezwalała na wprowadzanie swoich obywateli(netowa wersja GW) w błąd, poprzez publikowanie kłamstw.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195958

a rozpowszechnianie kłamstw w mediach,"

A szczególnie te sądy są ostre wobec żydowskich mediów czy innych ośrodków tej proweniencji, a dodatkowo przychylne tym, które te media określają jako faszystów:))))))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196011

Bezsensownie spłycasz.
Tak jak nie ma komunistycznego narodu polskiego, tak i rozumowanie,że każdy żyd jest sowietem, jest z gruntu bzdurą.
Gdyby to, co piszesz, było prawdą, to już dawno Ameryka
robiłaby "ruki pa szwam".
Nie ma znaku równości, pomiędzy żydem, a sowietem.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196016

Napisałem tylko komentarz co do ostrości i sprawiedliwości sądów amerykańskich :))

(w którym jeśli będzie sędzia Jablonsky, to można chyba na 95% założyć, że z polskością ma tyle wspólnego, co "Polka" Monika Lewinsky. Zresztą nieważne, sędzia może być Murzynem z Karaibów (no taki ma ciut więcej autonomii niż biały), ale wie w jakim świecie żyje, ma dzieci do wykształcenia itd)

 

Nie napisałem wszak, że nie ma na świecie różnych interesów, zwłaszcza w układzie taktycznym, czyli zmiennym, różnych grup interesów, zmieniających się sojuszów, ze istnieje od wieków jeden, hierarchicznie zarządzany interes, któremu wszyscy bezwarunkowo się podporządkowują. Dynamika dziejów na to nie pozwala. Pozdrowienia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196019

Jednak, ze względu na czytelników o mniej wyrobionych poglądach, mamy obowiązek używać precyzyjnych określeń.
Nie jest przecież naszym celem, pogłębianie i tak już ogromnego, zamieszania w sferze pojęć i znaczeń słów.
W moim pojęciu, sowiet, to taki żyd, który odciął się od wiary, zasad , tradycji, a stał się wyznawcą mamony i ideologii komunistycznej, jako drogi do osiągnięcia władzy.
Jako taki, stał się również bezpaństwowy- jak sami to określili- internacjonalny.
Z obserwacji ich działań i planów, znacznie bliżej im do szatana, niż do Boga.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196022

spojrzy na GW jak na sowieciarzy. Nie, amerykański sędzia spojrzy na AM, jako na Żyda tym bardziej godnego poparcia, że działa na wysuniętym posterunku walcząc o ucywilizowanie narodu antysemitów. Amerykański sędzia - jeśli mu coś popdpowiedzą, a podpowiedzą - będzie widział w Micniku bohatera walki o demokratyczną Polskę, który jest obrzucany błotem przez niewdzięczną tłuszczę, za to, że jest Żydem.

A nawet gdyby ktoś był hipersowieciarzem jak przysłowiowa Wolińska zwana Danielak, sędzia amerykański byłby niezwykle wyczulony, własnie ze względu na jej pochodzenie etniczne, czy przypadkiem "nie krzywdzi" jej swą decyzją.

Pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196026

To właśnie uogólnianie, prowadzi do tak kuriozalnej sytuacji.
Niedoprecyzowanie pojęć, stawia szechtera w tak wygodnej pozycji.
Ale tak długo jak CIA nie pracuje dla FSB, musimy robić tak wiele jak się da, aby odkłamać rolę szechtera-sowieta.
Dlatego właśnie, tak szkodliwe jest pisanie o żydach z Czerskiej.
To są najpierw sowieci, a dopiero daleko później żydzi.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196030

to GW musi nam udowodnić, ze na naszym portalu były akcje opisane w tym GóWnianym szmatławcu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196002

C

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195957

o panu redaktorze Grzegorzu Szymaniku oraz o Łukaszu Kordzie "z Porozumienia 11 Listopada" i widzę że chyba preferują anonimowość. A może Łukasz Korda to taka nie istniejąca "martwa dusza"?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195973

Trzeba było napisać do Pani Marii, że zanim tekst zostanie wypromowany powinna ona usunąć z niego podpis o blogerach np.pl i ne jako ogółu.

Promowaliście tekst z takim podpisem i nie było problemu.

Problem pojawił się jak szmatławiec zwany GW oczernił nasz (mówię o wspólnocie blogerskiej) portal.

TAK NAPRAWDĘ TO GW DZIŚ MOŻE NAPISAĆ KOLEJNY PASZKWIL O DZIAŁANIACH NIEPOPRAWNYCH I JUTRO TEŻ I TAK W KÓŁKO. To że napisano w liście o nas jako o ogóle nie ma żadnego znaczenie, bo skoro GW skłamała o naszych działaniach i treści listów to równie dobrze może napisać o naszych listach, które zaproponujemy do indywidualnego podpisu, jako te podpisane przez niepoprawni.pl.

GW CHCE NAS ZNIECHĘCIĆ DO NASZYCH AKCJI!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195999

imo nie było problemu akurat z tym podpisem i nadal go nie ma.

problemy mogą pojawić się wtedy, gdy każdą treść będzie można tak podpisać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196007

można. GW może napisać list, którzy rzekomo pojawił się na niepoprawni.pl. i co z tego?

Trzeba więc GW założyć sprawę i ją wygrać!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196009

napisałeś, że mamy problem, bo MK podpisała propozycję listu tak, jak podpisała. nie ma takiego problemu.

a poza tym, to o co Ci chodzi?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196046

ja tylko pisałem, że moje listy było do podpisu indywidualnego. Moim zdaniem ni takiego się nie stało, że M.K. użyła takiego podpisu, bo nikt NIE PROTESTOWAŁ!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196076

http://niepoprawni.pl/blog/3/niepoprawni-wyborcza-naziole#comment-227752

pod tym linkiem napisałeś, że redakcja ma problem z podpisem.
otóż nie ma. przyjmij to wreszcie do wiadomości.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196080

"W pewnym momencie, bez konsultacji z redakcją, list został podpisany w imieniu blogerów Niepoprawnych.pl i Nowego Ekranu. Tę sprawę nasza redakcja poruszać będzie oddzielnie. Zdajemy sobie zresztą sprawę, że list zawierał treści, pod którymi faktycznie mogłaby podpisać się większość naszych użytkowników, ważna jest jednak sprawa braku pewnych ustaleń. Dziś okazało się, ze list ten jest, razem ze wspomnianym podpisem, kolportowany przez Stowarzyszenie Solidarni2010. Wszystko to jednak mniejszy problem, wróćmy do tego, co pisze Grzegorz Szymanik."

Doczytaj a potem mi zarzucaj to czy owo, chodzi o "niepoprawni, wyborcza, naziole..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196108

gdzie są pretensje redakcji do MK? tak było, jak napisał Budyń. nikt z redakcją nie uzgadniał treści - to fakt, a nie pretensje.

na przyszłość byłoby lepiej, jakby każdy podpisywał się za siebie. to chyba nawet jakaś norma.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196159

Może Wyborczej potrzebny pokazowy proces karny o zniesławienie i podżeganie do nienawiści?

Jeśli my wiemy (a jest nas wielu świadków i z NP, i z NE, i pewnie z innych miejsc, gdzie ten list-apel dotarł), że listu o takiej treści jak widzi to GW na NP nie było, to oni powinni być usmażeni, chyba że rozgrzany sąd nie zauważy takich okoliczności, co oczywiście jest zawsze możliwe, ale wtedy może udałoby się usmażyć rozgrzany sąd również.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196066

... nas podpisał?
To wcale nie takie głupie pytanie, jak wygląda na pierwszy rzut oka.
Ktoś zadziałał naiwnie i w dobrej wierze, albo też całkiem świadomie najpierw wykorzystał Niepoprawnych jako słup ogłoszeniowy, a potem wystawił na ataki dodając adresatów, czyli dokonał i manipulacji, i prowokacji. Ostatecznie ktoś mógł w drugiej fazie skorzystać z niewinnej naiwności autorów listu.
Nie chce mi się spekulować czy zrobili to "czerwoni" czy "brunatni", bo i jedni i drudzy mają w tym swoje (liczne, więc nie będę wyszczególniał) interesy. No i to figurowanie obok NE także mi się nie podoba, a także zastanawia.
Dodajmy do tego uaktywnienie się ....marnie zakamuflowanych kretów"...:):):)
Jasne, że najważniejsza jest "sprawa", ale podpisy też się liczą. Ja nie chcę figurować na żadnej liście razem z bandziorami i agentami!
List nie był akcją Niepoprawnych, więc, niezależnie od tego, ilu z nas by go podpisało lub nie, nie wolno za wszystkich decydować. Szczególnie bez pytania.
P.S.
Wielokrotnie potępiałem straszenie Niepoprawnych przez Niepoprawnych Z Innej WSI pozwami. Teraz jednak uważam, że Redakcja jest uprawniona do działania, bo chodzi o konkretne działania w realu.

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#196085

z dupkami z Antify?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196110

A może Donek powita ich kwiatami i cmoknie w mankiet, jako wyzwolicieli???? :):):)Niech za to szwabscy bandyci urządzą demolkę z podpaleniami.
Teraz to rząd ma problem. Naprawdę, tylko trzeba to umieć zauważyć i.... wykorzystać.
Poza tym róbmy swoje. To demonstracja patriotyczna, więc demonstrujmy, zamiast produkować "słuszne" papierki" (które potem, a może już przedtem, "tajemnicze siły" użyją do manipulacji).
Wybacz, jeśli brałeś udział w akcji pisania petycji, kierowany najczystszym poczuciem obowiązku i patriotyzmu, ale zauważ, że takie działania w realu, to już polityka. Ta zaś rządzi się swoimi prawami! Taki akcje dają upust pasji organizacyjnej i dobrym chęciom, przynoszą jednak także zagrożenia.
Masowe demonstracje, czyli możliwość "wyprowadzenia ludzi na ulice" i kierowania nimi, lub zorganizowania kontrdemonstracji i urządzenia prowokacji to niezwykle łakomy kąsek dla każdego, kto chce zdobyć rząd dusz, a także władzę i stołki. Żaden polityk, żedna partia nie przejdzie obok takiej okazji obojętnie. Trzeba z tym bardzo ostrożnie.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#196150

, że trzeba protestować na dwa sposoby. I papierkami i działaniem w realu. Ja przed wyborami działałem trochę w terenie na różne sposoby a trochę w Internecie.

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#196320