Unikasz wojska nie głosujesz

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

W związku z toczącą się tuż przy naszej granicy wojną władze naszego państwa, co zrozumiałe muszą przygotować się na ewentualność przekroczenia naszej granicy przez wojenne zmagania. Oczywiście szanse na wojnę na terenie naszego państwa są znikome, natomiast zgodnie z hasłem "chcesz pokoju, szykuj się do wojny" musimy być na nią przygotowani. W związku z tym dokonano zmian w prawie..

Ustawa o obronie Ojczyzny i rozporządzenie o ćwiczeniach wojskowych daje możliwość powołania osób, które nigdy nie były żołnierzami. (...) Takie osoby będą szkolone w wymiarze 33 dni, następnie szkolenie kończy się przysięgą wojskową, więc te osoby zostaną docelowo żołnierzami rezerwy, o konkretnych specjalnościach wojskowych - usłyszeliśmy w sieradzkim Wojskowym Centrum Rekrutacji na pytanie o szczegóły. Z ćwiczeń będą zwolnione osoby, mające kłopoty ze zdrowiem, jak i np. wychowujący niepełnosprawne dziecko. Łącznie wezwania mogą objąć do 250 tys. Polaków w wieku do 55 lat. Salon24

W ostatnich dniach wysłano pierwsze powołania na miesięczne szkolenie wojskowe. Wydawać by się mogło, że to coś oczywistego w naszej sytuacji, taka okazja do męskiej przygody. Pojawiły sie jednak przerażone głosy, głównie z lewej strony, że to straszne, że geje i trans powinni być zwolnieni z tego obowiązku wobec ojczyzny.

Jako osoba która może w każdej chwili otrzymać wezwanie na to szkolenie mam w tej sprawie dwa propozycje.

Pierwszy; jeśli ktoś nie chce walczyć  za swój kraj, nie chce stać w jego obronie musi być pozbawiony praw wyborczych. Taka osoba nie może mieć wpływu na państwo. Ceni swoją wygodę wyżej niż bezpieczeństwo państwa, nie daj więc gwarancji, że i w czasie pokoju nie będzie swymi działaniami szkodzić bezpieczeństwu państwa. Nie mogą oni korzystać z dobrodziejstw państwa w dobie pokoju np. zapewnienia bezpieczeństwa skoro nie chcą odpowiedzieć tym samym.

Drugi; żądam od polityków wykreślania takich osób ze spisu wyborców. Sami chcą pozbawić się przywileju obrony państwa, to w zamian za ten przywilej oddają swoje prawo wyborcze. Nie życzę sobie by mieli takie prawa jak ja.    

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

Odsłużyłem 1rok (po studiach). Teraz mam więcej niż 55, ale gdyby trzeba było nie wymigiwałbym się. Niestety wielu chce mieć prawa bez własnych zobowiązań.

Vote up!
7
Vote down!
0

Roman Pniewski

#1648844

Witam. Właśnie o to chodzi. To tylko miesiąc ćwiczeń...

Vote up!
5
Vote down!
0

zuberegg

#1648845

trzon, podstawę; podoficerów; szeregowców, kaprali, nie przedłużając z nimi umów-kontraktów, a rozbudowali do absurdu stanowiska najwyższe, suto opłacane kierownicze, w tym szczególnie generalskie. I powstała potężna luka. Teraz trzeba nie tylko tę "dziurę" zasypać.
Co zaś do pozbawienia uprawnień, praw obywatelskich, w tym wyborczych tych, którzy odmawiają służby wojskowej, to sprawa nie taka prosta.
Wystarczy popatrzeć na sądy, które w oczywistych sprawach ( niszczenie zasieków na granicy, obrażanie SG, żołnierzy, plucie na mundur, ataki na policjantów na służbie), aby dostrzec, że pierwej nasze państwo musi się uporać z antypolską kastą, wrogimi obcymi mediami oraz politykami wysługującymi się Rosji,

pzdr

Vote up!
6
Vote down!
0

antysalon

#1648855

aby dostrzec, że pierwej nasze państwo musi się uporać z antypolską kastą, wrogimi obcymi mediami oraz politykami wysługującymi się Rosji,

Myślę, że najbliższe lata będą pod znakiem rośnięcia wpływów i znaczenia armii. Rusko, berlińskie wpływy będą z tego powodu maleć...

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

zuberegg

#1648864

A marsz w kamasze na miesiąc i wp.... na poligonie od rana do nocy. Może wtedy sobie przypomną, że dupa jest wyłącznie do srania i spadną z obłoków genderu...

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1648858

po Biedronia? Fajnie by było usłyszeć.... ;)

Vote up!
4
Vote down!
0
#1648859

Myślę, że oni sie boją spotkania z normalnymi ludźmi. Tam nie będzie się komu poskarżyć, nie ma miejsca na wygłupy 

Vote up!
4
Vote down!
0

zuberegg

#1648863

Cześć

Stopień oficerski zdobyłem dzięki studiom na elektronice, na polibudzie. I to mimo kategorii D (oczy). Koledzy z kat. A mieli latem obozy wojskowe i dużo więcej strzelania (lata 70-te)

Dzisiaj mimo przekroczenia siedemdziesiątki i tej kategorii D, oddaję się do dyspozycji w przypadku zagrożenia. W przeszłości przeszedłem tyle kursów (w tym dla norweskich sił specjalnych) mam tyle dyplomów (nawet metody ratowania się z tonącego lub rozbitego helikoptera), że jeszcze mogę się przydać.

Czy gejostwo, lub inne LGBTQ+ jest powodem dla odmawiania służby ojczyźnie? Bzdura. Armia USA nawet w sposób biurokratyczny usankcjonowała służbę gejów i lesbijek w armii.

A jak by ktoś nie wiedział, to niech sobie sprawdzi, że homoseksualizm najbardziej się szerzy w zwartych, zamkniętych zgrupowaniach jednopłciowych. Także we więzieniach i w wojsku.

Walczy się głową, rękami i nogami, a nie ten tamtym.

Pozdrawiam

 

Vote up!
6
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1648865

Pełna zgoda

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

zuberegg

#1648867

Polska Pomaga Ukrainie, a Ukraina wysyła do Polski bandytów. Wspaniale zachowała się 90 letnia Babcia. Pewnie nigdy w życiu żadnego szkolenia wojskowego nie miała, no ale Ma Babcia Wspaniałego Polskiego Ducha, Który podpowiedział Babuni co czynić należy, gdy uzbrojeni rusko ukraińscy bandyci atakują. 

Cześć i Chwała Tobie Wspaniała Polska Babuleńko

:

https://www.magnapolonia.org/25-latka-ukrainka-rosjanka-napadla-na-pko-bank-polski-w-przemyslu/

 

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1648866

Mieszkała w Moskwie. 

Warto o tym wspomniec

Vote up!
3
Vote down!
0
#1648868

I tam chciała wrócić..

Dziwna ta Ukrainka....

Vote up!
3
Vote down!
0

zuberegg

#1648872

psychiatrycznych tej ukraino-rosjanki:

"25-letnia kobieta ma podwójne obywatelstwo – ukraińskie i rosyjskie. Posiada także polski PESEL. Mieszkała w Moskwie. Kobieta miała przy sobie leki świadczące o tym, że leczy się psychiatrycznie. Noc spędziła w policyjnym areszcie. W środę po godz. 14 kobieta została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu, gdzie usłyszała zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Przyznała się do winy."

Vote up!
1
Vote down!
0
#1648873

Zrusyfikowana idiotka

Vote up!
2
Vote down!
0
#1648874

dwa minusy to za jakie grzechy dostałem ? ruskoukraińskie ścierwo nie zasłużyło na uderzenie pałą, czyli Babciną laską???

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1648878