Ewolucja "rozumnych" w sprawie "Starucha"

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Jeszcze parę miesięcy temu "Staruch" siedzący w areszcie był dla rządowych mediów-dilerem, bandytą, przestępcą, kibolem. Atakowano polityków, dziennikarzy broniących "Starucha" i pokazujących całkowity brak wiarygodnych dowodów przeciw niemu.

Przypomnieć należy iż "Staruch" siedzi z powodu zeznań jednej osoby. Zeznań tych nikt inny nie potwierdza, prokuratura nie ma też innych dowodów.....Stąd ciągle odwlekany proces i ciągle przedłużany areszt.

Jednak gdy sąd zdecydował się przedłużyć areszt tymczasowy dla Piotra Staruchowicza o kolejne trzy miesiące. "Rozumni" powoli zaczęli dostrzegać iż sprawa "starucha" może ośmieszyć (o ile to jeszcze możliwe) wymiar sprawiedliwości pod rządami Donalda.

Decyzja sądu oznacza, że Staruch będzie przebywał w areszcie śledczym przynajmniej do 27 kwietnia. Tym samym jego pobyt w areszcie przedłuży się już do niemal roku.

Monika Olejnik pisze w artykule "Raca i mop"

PS. Cały czas zastanawia mnie, dlaczego "Staruch" siedzi w areszcie. Jeżeli są twarde dowody, powinien stanąć przed sądem, a nie mieć wielokrotnie przedłużany areszt. Wygląda to na praktyki rodem z IV RP. 18-01-2013 gw

Na forum kibiców Cracovii, związany z gw-Rafał Romanowski pisze tak

Kwestię przetrzymywania tak długo Starucha na podstawie lipnych "dowodów" uważam za skandaliczną, to czystej krwi IV RP i metody osławionego prokuratora Ziobro, choć mam wyjątkowo negatywną ocenę Starucha jako Starucha (kibicowski sojusz przeciwko Tuskowi uważam za kompletną bzdurę) to uważam że absolutnie powinien zostać natychmiast zwolniony z aresztu, jak coś do niego mają to zawsze można go wezwać, a tak to wygląda że po prostu nic nie mają tylko się puszą 18-01-2013

Oczywiście w wypowiedziach tych bije "tuleizm"-musimy się zgodzić z "ciemnogrodem"-ale i tak szpileczkę im wbijemy. Przypomnieć wypada w tym miejscu iż przewlekłość aresztu w Polsce jest "zdobyczą" IIIRP.

W 2011 Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w rezolucji skrytykowało Polskę za ignorowanie obowiązku wykonywania orzeczeń Trybunału Praw Człowieka m.in. w zakresie przewlekłości postępowań sądowych oraz nadużywania aresztów tymczasowych.

Wypowiedź stokrotki dziennikarstwa, publikowana w gw. świadczy o jednym-"rozumni" dają do zrozumienia iż trzeba "Starucha" wypuścić. Im dłużej będzie on siedział, tym większy skandal wybuchnie po jego uniewinnieniu. W kwietniu "Staruch" wyjdzie...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

niby te dwa dziennikarzełki stają w obronie Starucha, ale muszą wykorzystać okazję i przywalić w PiS

może ktoś poda jakieś przykłady osób, które były podobnie więzione w czasach mrocznej IV RP?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#324322

Nikt nie poda, ponieważ nikogo takiego nie było...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#324456

że to jednak bardziej przypomina czasy komunistyczne? Najpierw zamyka sie niewygodnego człowieka, a potem szuka paragrafu! Jak zamykano kogoś w tzw. IV RP, to jednak najpierw stawiano zarzuty, a potem natychmiast dzisiejszy salon wzniecał kampanię w obronie "poszkodowaneg"o przez IV RP. Zwłaszcza kiedy był w grupie, dotąd uchodzącą za nietykalną. Niech Olejnik wskaże chociaż jeden proces przeciw Ziobrze, albo Kamińskim (CBA), który zakończył się wyrokiem skazującym, po 5 latach obecnej władzy. Mogą sobie pogadać (popisać) i tyle

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#324350

Otóż to..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#324458

 Każda sprawa czy to Starucha czy inna słuzy do zaatakowania PiS i od razu pokazania lemingom właściwej drogi albo rozwiania obaw o losy rządzących  .

Zaatakował PiS pisząc o Ziobrze, miał jakoby osławione metody ? Czyzby - to Panie Romanowski  jakiś przykład ze komuś przedłużano zatrzymanie bez dowodów na podstawie poszlak w tamtym czasie.

Ale jednocześnie wsparł PO : Kibicowski sojusz przeciw Tuskowi uwaza za kompletną bzdurę . No to ma Romanowski problem , bo proszę się przejść na jakikolwiek mecz i zobaczyć jaka jest oprawa tegoż. 

Ci bandyci jak ich nazywa MO Stokrotka i ten sojusz kibiców który Pan uważa za bzdurę odbije się wam czkawką o czym niedługo będzie miał Pan mozliwość się przekonać . 

Czy zna Pan Panie Romanowski drugi kraj w Europie gdzie kibice wyrażają swój sprzeciw wobec rządzących w taki sposób , bo ja nie . 

Czy widział Pan jakie transparenty z jakimi hasłami są na trybunach tych meczy . Czy zdaje Pan sobie sprawę jaka to jest masa osób które to popierają ? 

No i problem macie ze Staruchem , co tu zrobić zeby zrobić prawda . To jest nagłośniona sprawa . Jeszcze są sprawy w innych okolicach kraju za matoła prawda . A cała ta sprawa ma słuzyć temu zeby wystraszyć kibiców, nie śpiewać niepoprawnych piosenek, nie wystawiać niepoprawnych transparentów na meczach . Ma być tak ładnie , tak spokojnie , tak POprawnie .

Trochę się boicie prawda , a może już bardzo . 

 

Dobrze to ująłeś zuberegg - pozdrawiam 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#324466

To też dobrze ujęte:)
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#324580

 jeżeli masz rację i Staruch wyjdzie w kwietniu, to tak sobie myślę, że powinien bardzo mocno uważać na seryjnego samobójcę. Po prostu uważać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#324470

podstępnie - jaką wartość ma rada: "uważać na seryjnego"? Ochrona 24h?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#324476

Taka że potencjalna ofiara może wzmóc czujność:). Utrudni tym zadanie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#324583

Gdyby Starucha dopadł seryjny samobójca,to Warszawę czekały by największe protesto-zadymy w historii. Wątpię by PO tego chciała...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#324582