"Ochotnik w NATO",czyli... wspominki PISka cz.2

Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

Ciąg dalszy... jednak nastąpił (zaczerpnąłem zwrot z Marcina Wolskiego, którego mądre poczucie humoru czerpane z radiowej Trójki wyrobiło we mnie wolne od jakiegokolwiek fanatyzmu postrzeganie świata - WielkieDzięki Panie Marcinie - za to!). Ale ... do tematu.

     Nadszedł 1983 i ... koniec edukacji i stanąłem na progu dorosłego życia. Podjąłem pracę u tzw."prywaciarza", którego zawsze i do dziś zawsze dobrze wspominam,bo... był przyzwoitym człowiekiem i za uczciwą z mojej strony pracę On rewanżował się uczciwym podejściem i uczciwą płacą. A,jak uczciwe ono było podam cyfry,bo one nałepiej potrafią to uzmysłowić i tak: 100zł/godz.(lewo), 50zł/godz.(legal) i do tego ludzkie i elastyczne podejście do czasu pracy. Nie byłem u niego jednak długo,bo zdurniałem i uległem namową na tzw. "pańswową" pracę. I żeby nikt mi nigdy żadnych głupot na temat pracy nie wciskał wybrałem hutę i jej HPRy (Czy ktoś wie,co to takiego? Czy ktoś wie,jak to jest wewnątrz pieca hutniczego?), i to za 17zł/godz.! Miałem obietnicę na więcej,ale... po powrocie z wojska,które na mnie czekało. Przekonany o nieuniknionym powołaniu do wypełnienia "zaszczytnego" obowiązku wobec państwa i narodu -wstyd się przyznać,ale nie pomyślałem wtedy,że można poprostu odmówić i nie pójść! Tak jak to zrobił pewien chłopak o którym usłyszałem po latach (Nie jestem pewien,ale chyba był bodajże z Radomia?),a za taką postawę pamięć i szacunek do dziś! Nie chciałem korzystać z korupcyjnej opcji "wykupu" (a taką była),bo nie chciałem rodziny naciągać na kłopot i koszta, a zarazem nie stać się "lepszym" od tych, którzy takiej szansy nie mieli. W młodym wieku jest się niecierpliwym, nie lubi się czekać, więc... aby przyspieszyć bieg zdarzeń i mieć ten "zaszczytny obowiązek" z głowy zgłosiłem się sam-tzn. "ochotnik"! ...??? 

28.04.1984 trafiłem w szeregi LWP,aby wesprzeć Układ Warszawski swym duchem i ciałem przed czającym się niedaleko naszych granic imperialistycznym wrogiem,czyli... NATO! Które jest dziś kolejną podstawą naszego polskiego bezpieczeństwa?! I tu pytanie do NATO: Co się stało z Twoimi generałami, a moim dowódcami wszystkich rodzajów wojsk,którzy zapewniali mi poczucie bezpieczeństwa?! Co się stało z prezydentem, którego sobie wybrałem, a był On głową kraju co jest Twoją częścią NATO??? Nie wyobrażam sobie,aby kierowca nie zwrócił uwagi, że brakuje mu jednego koła i jechał dalej?! Tak wiem,że jest już założona tzw.zapasówka, ale pytanie pozostaje: Co do ch...y stało się z tym kołem??? Co Ty NATO powiesz mi na to ??? Jak mam spokojnie spać, rano wstawać i spokojnie patrzeć w przyszłość swoją, moich dzieci, mojej rodziny i mojego Państwa??? No powiedz do ch....y JAK ???!!!

     Jeśli Ty NATO liczysz na to, że ja będę wychowywał czwórkę swoich małych póki co dzieci (w tym dwóch chłopaków) w ślepej wiarze w Twoje piękne, lecz puste idee i hasła, to ... jesteś w grubym błędzie! Podobnie jak kiedyś mnie mój ojciec przestrzegał przed "socjalistyczną propagandą sukcesu" tak i ja będę przestrzegał je przed Tobą oraz przed krajowymi "salonowymi fircykami", którzy mimo tego, co się stało tańczą,jak im inni grają - naprzemian rosyjskiego kozaka z niemieckim walcem. (ostatnio pojawiła się dziwna i nie wiadomo skąd taka o to myśl, że naszemu "Pierwszemu Tancerzowi" przy kankanie poplączą się nóżki ! i nie żebym mu tego życzył, bo póki co jest premierem mojego kraju, lecz pojawiła się i ... już!) 

Muszę przerwać. Co będzie dalej? "Krzywonos przy urnie".

Jestem na Niepoprawni.pl . . NowyEkran.pl . . Salon24.pl . .  Fronda.pl 

 HOME - www.baltow.com . . . . . . www.baltow.cba.pl*

(*bywają częste i z nieznanych przyczyn problemy z przekierowaniem z baltow.com i dlatego podaję dwa adresy) 

 

Brak głosów

Komentarze

Gdzie tam przy urnie, co najmniej na First Lady.

Pozdrawiam

P.S. Oprócz odwiecznych wrogów, przybył nam jeden pseudo sojusznik Obamska Ameryka.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#168503

rzecz będzie o moich pierwszych wyborach i o tym jak zatrzymałem kolejkę przy urnie.bądź cierpliwy.
pozdr.
baltowcom
http://www.baltow.com

Vote up!
0
Vote down!
0
#168608

Opłakiwani przez kolegę generaowie NATO, byli przezcież w czasach wojskowej służby kolegi, jego dowódcami plutonu lub kompanii. Z WYRAŻANEGO OBECNIE negatywnego stosunku kolegi do LWP wnioskuję, że pownien kolega być rad, iż w Smoleńsku zginęli ówcześni (w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia) wychowawcy żołnierzy w duchu marksizmu - leninizmu, którzy po 1990 roku zaczęli się dość szybko przefarbowywać, podobnie zresztą jak i postkomuniści.

Vote up!
0
Vote down!
0
#168526

nie każda kobieta to Joanna dArc,a każdy facet to Zawisza,lub kamikadze.będąc w wojsku poznałem wielu rozsądnych ludzi,którzy uwierzyli w system i tam poszli,a później targały nimi wyrzuty.skrajny przypadek chorążego który strzelił sobie w głowę na służbie w święta BożegoNarodzenia.nie wszyscy byli łobuzami.kolego.
http://www.baltow.com

Vote up!
0
Vote down!
0
#168609