Kilka refleksji z Powstaniem Warszawskim w tle

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Jutro kolejna rocznica Powstania Warszawskiego – zrywu mieszkańców Warszawy i Polaków przeciw niemieckiemu, hitlerowskiemu okupantowi i morderczemu najeźdźcy na kraje Europy. Warszawa - pomimo tylu lat okupacji, tylu lat cierpienia i wojennego zniewolenia - znów podniosła "rękę wolności i sprawiedliwości" na niemieckich ciemiężców spod znaku marksistowskiego narodowego socjalizmu i dalej kontynuowała patriotyczną walkę o Polskę, o Ojczyznę, o jej niepodległość, suwerenność i prawo do istnienia.

Był to - zapewne niezrozumiały dla wielu dzisiaj - konieczny akt wynikający z duszy i charakteru naszego narodu, w których polskość i patriotyzm od zawsze były najważniejsze. Dzięki nim oraz chrześcijańskim wartościom Polska mogła w ogóle powstać, rozwijać się jako odrębne państwo, walczyć dla innych "za waszą i naszą wolność" i przetrwać nawet przeszło 100 lat zaborów, 123 lata utraty ojczyzny. Dzięki tym wartościom oraz pielęgnowaniu patriotycznej tradycji i niemal genetycznej dążności Polków do niepodległości połączonej z suwerennością... dziś ja i Wy, my wszyscy po prostu żyjemy, oddychamy i możemy mieszkać w Polsce, mówić po polsku a nie tylko po rosyjsku lub niemiecku.

Dzięki tym wszystkim, którzy przez wieki – też w Powstaniu Warszawskim – oddawali życie i walczyli za Polskę... jeszcze jako Naród i Rzeczpospolita istniejemy. Także dzięki nim istnieje i funkcjonuje każdy z nas... Może tak należy spojrzeć na każdą przeszłą walkę w obronie naszej Ojczyzny, która tak naprawdę była zawsze walką dla przyszłych pokoleń... dla Nas, współczesnych również... i dla naszych dzieci i wnuków też...

Dawno temu w szkole średniej moja wspaniała nauczycielka historii na jednej z pierwszych z nią lekcji zadała nam takie oto mniej więcej pytanie: "Przyjmijmy, że średnio człowiek żyje 70 lat. Jak myślicie, czy z punku widzenia historii świata, narodów i krajów te 70 lat to jest dużo czy mało?". Pytanie było dla nas, wtedy młodych ludzi, trochę zaskakujące. Przecież nawet jeden rok to był dla nas "szmat czasu" a jak mieliśmy "ogarnąć" jeszcze jakieś niewyobrażalne 70 czy też przeszłe stulecia historii świata? Kilkoro z nas jednak zrozumiało zamysł "historyczki" a ja szybko obliczyłem, że w odniesieniu do naszego jednostkowego życia owe 70 lat stanowi faktycznie jego 100% czasu trwania, ale w odniesieniu tylko do ludzkiej nowej ery dotychczasowego istnienia świata te 70 lat to raptem tylko 3,5% tych 1984 lat... a przecież świat się jeszcze wtedy nie kończył...

I może właśnie z tej, historycznej i długookresowej perspektywy oceniajmy Powstanie Warszawskie i zasadność jego wybuchu a nie tylko z punktu widzenia współczesnej lewacko-globalistyczno-marksowsko-syjonistycznej poprawności politycznej.

Spróbujmy niejako cofnąć się do roku 1944 i spojrzeć na narodowo-patriotyczny zryw Warszawiaków, zryw Polaków ich oczyma... a stanie się on dla nas oczywisty i naturalny. Jeżeli też jeszcze dodatkowo spojrzymy nawet na Powstanie Warszawskie poprzez gehennę powojennych lat (do dzisiaj) zgotowaną naszej Polsce przez cały świat... to tym bardziej winniśmy być wdzięczni nie tylko Powstańcom, ale też wszystkim żołnierzom walczącym ze zbrodniczym i ludobójczym niemieckim hitlerowskim nazizmem, marksizmem narodowym oraz wszystkim żołnierzom (wyklętym) walczącym w czasie wojny i po wojnie z marksistowskim socjalizmem klasowym - zbrodniczym i ludobójczym sowieckim komunizmem.

Warto też wspomnieć, że wedle wielu historyków to właśnie Powstanie Warszawskie zapobiegło powstaniu z Polski kolejnej 17 republiki ZSRR. A takie były zamiary Sowietów i polskich zdrajców z okolic i ramienia PKWN.

Ogólnie patrząc w taki sposób na Powstanie Warszawskie musimy się odnieść zarówno do okresu zaborów naszej Ojczyzny dokonanych przez -przede wszystkim-barbarzyńskie i okrutne kraje sąsiednie, ale też do I Wojny Światowej oraz jej skutków a przede wszystkim do prawdziwych źródeł i przyczyn powstania dwóch najokrutniejszych w dziejach świata totalitaryzmów: marksistowskiego narodowego (robotniczego) socjalizmu - nazizmu oraz marksistowskiego klasowego (robotniczego) socjalizmu - komunizmu.

Trzeba stawiać oczywiste pytania dotyczące czynników wybuchu I WŚ, ale też zastanowić się dlaczego akurat tuż po jej zakończeniu niemieckie instytucje finansowe (m.in. Skarb Cesarstwa Niemieckiego) udzieliły wsparcia finansowego przybyłemu do Rosji (w nadzwyczajnych okolicznościach - dzięki właśnie Niemcom*) ze szwajcarskiej emigracji W. Leninowi, który mógł za ich pieniądze zbudować sowiecką partię komunistyczną i przeprowadzić Rewolucję Komunistyczną.

 
Może też warto poznać prawdę, kto tak naprawdę finansował zarówno komunizm oraz późniejszy nazizm i dlaczego były to według wielu kręgi związane z rodzinami m.in.: Rockefellerów, Morganów, Warburgów i Rothschildów. Może też wtedy łatwiej nam będzie zrozumieć dlaczego w Niemczech tak popularny był wówczas komunizm i dlaczego J. Stalin chciał "wyrugować Polskę z mapy świata" w 1920 roku oraz "rozlać" bezpaństwowy marksistowski socjalizm klasowy na całą Europę. Może łatwiej też będzie nam zrozumieć nienawiść sowieckiego komunizmu i niemieckiego nazizmu wobec J. Piłsudskiego i Polski oraz samych Polaków. Jeżeli jeszcze postaramy się "nałożyć na to" całą skomplikowana historię stosunków polsko-niemiecko-rosyjskich to efekt synergii w postaci wprost nieracjonalnie rozbudowanej nienawiści Niemców i Sowietów do Polski w okresie II Rzeczpospolitej i okresie II Wojny Światowej (a może i do dzisiaj) stanie się zrozumiały... i zrozumiała stanie się też decyzja Polaków, którzy chcieli "przywitać" Sowietów w wolnej i suwerennej stolicy Polski a tym samym w stolicy wolnego, niepodległego i suwerennego państwa polskiego.

Może też - dla zrozumienia ówczesnego myślenia geopolitycznego dowództwa AK – trzeba też poznać źródła kryzysu światowego lat 30-tych XX wieku i wskazać głównych jego "sprawców" i zrozumieć dlaczego były to akurat w dużej mierze międzynarodowe instytucje finansowe i ludzie z nimi związani. Powstanie NSDAP było możliwe m.in. tylko w czasie trwania takiego kryzysu i na gruncie szerzenia rzekomego niesprawiedliwego potraktowania Niemców przez Ligę Światową i Traktat Wersalski. Ciekawym zapewne byłoby też poznanie kulis powstania Ligi Światowej i znalezienie odpowiedzi dlaczego tak ufała ona zarówno nazistowskim Niemcom jako i komunistycznym Sowietom.

Oceniając przyczyny i powody wybuchu Powstania Warszawskiego zapewne warto też wgłębić się w przebieg całej II Wojny Światowej i okres poprzedzający jej wybuch a przede wszystkim poznać wszystkie okoliczności podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow i dokonania przez Niemcy i Sowiecką Rosję de facto IV Rozbioru Polski. Chyba warto postarać się zrozumieć Powstańca, który pamiętał jak w 1939 roku marksistowski sowiecki klasowy socjalizm zwany komunizmem wspólnie z marksistowskim niemieckim socjalizmem narodowym zwanym nazizmem... zaatakowali - zgodnie z podpisanym porozumieniem - wspólnie nasz kraj i rozpętali II Wojnę Światową... Może warto też wiedzieć i empatycznie zrozumieć ówczesnych Polaków-Powstańców, którzy cały czas jeszcze gdzieś w duszy słyszeli słowa, które w kilka dni po klęsce wrześniowej wypowiedział Wiaczesław Mołotow: „Polska, ten pokraczny bękart Traktatu Wersalskiego, przestała istnieć" (w rzeczywistości w opublikowanym w listopadzie 1939 r. przez Wydawnictwo Państwowego Naczelnego Komitetu Obrony przemówieniu odmawiało się międzywojennej Polsce cech ludzkich, zostaliśmy określeni tam przez Mołotowa jako "urodliwoje djetiszcze". Nazwano nas więc potworkiem, pokraką, czyli czymś, co nie zasłużyło na istnienie w międzynarodowej wspólnocie). A warto wiedzieć, że 1 sierpnia 1944 roku Wiaczesław Mołotow dalej był Ministrem Spraw Zagranicznych ZSRR i był nim aż do 1949... i później w latach 1953-1956...

Patrzmy na Powstanie Warszawskie oczami nas Polaków i oceniajmy je z narodowego, polskiego i tradycyjnie europejskiego punktu widzenia i naszych interesów a nie poprzez pryzmat narzuconych nam idei lewacko-globalistycznych, wyrosłych z obcej nam antykatolickiej i gnostyckiej filozofii Georga Wilhelma Friedricha Hegla oraz jej kontynuatorki w postaci utopijnej marksistowskiej teorii filozoficznej powstałej w umyśle Karola Marksa.

Pamiętajmy, że gdyby nie oni wszyscy... nasi przodkowie walczący o niepodległość i suwerenność naszej Ojczyzny, to dzisiaj zapewne Polski już dawno by nie było i moglibyśmy zapomnieć o antykomunistycznych, zrywach lat 1956, 1968, 1970, 1976 czy strajkach roku 1980 i powstaniu Solidarności (pomijam fakt komunistycznych źródeł inspiracji do owych powstań antykomunistycznych)... Polski by po prostu nie było i nie miałby kto o nią walczyć....

Jakże przykrym więc staje się fakt, że dziś tak wielu z nas woli mówić, że są Europejczykiami a nie wpierw Polakami... Jakże przykre jest, że tak łatwo było pokonać w wielu polskość bez użycia "siły miecza" a jedynie przemocą siły propagandy, kłamstwa i stopniowego ogłupiania oraz prymitywnego odmóżdżania...


* W.I. Lenin powrócił z emigracji w Szwajcarii pociągiem specjalnym poprzez okupowaną przez Niemcy Europę 16 kwietnia. ""(...) trasa podróży pociągu z emigrantami rosyjskimi w słynnym tzw. "zaplombowanym wagonie" wiodła ze Szwajcarii przez Berlin, dalej statkiem do neutralnej Szwecji, pociągiem do granicy należącej wówczas do Rosji Finlandii. i wreszcie pociągiem z Finlandii (wobec zmiany rozstawu torów) dotarli do Piotrogrodu. Przepuszczenie przez terytorium państwa wojującego na zasadzie eksterytorialnego tranzytu obywateli państwa, z którym Niemcy prowadziły wojnę było wówczas i pozostaje do dziś wydarzeniem bez precedensu w prawie i stosunkach międzynarodowych"". Równie ciekawym jest powrót niezależnych socjalistów pod wodzą Lwa Trockiego, który powrócił równie jak Lenin swobodnie do Rosji z emigracji w Stanach Zjednoczonych w maju 1917,
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:10)

Komentarze

Gdyby nie Oni Polska nie byłaby teraz taka jak jest

Cześć i chwała Polskim Bohaterom szczególnie teraz gdy postawa patriotyczna jest na wagę złota a Prawdziwi Polacy muszą pilnować Naszej Polski

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1640269

Spurek w rocznicę Powstania Warszawskiego pisze o "herstorii" i "powstankach"..W 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Sylwia Spurek zamieściła osobliwy wpis na Twitterze. Oprócz wezwania, by pamiętać o ofiarach zwróciła również uwagę, że dzieje Powstania to również "herstoria", a w walkach brały udział "powstanki". Europosłanka wzywa w swoim osobliwym wpisie, by pamiętać o wszystkich ofiarach Powstania, zarówno o poległych żołnierzach, jak i zabitych cywilach. Dodaje jednak jeszcze apel, by rozróżniać historię osobno dla każdej płci, nazywając dzieje walczących mężczyzn historią, a losy walczących kobiet określając jako "herstorię". Spurek chce także, aby czcząc pamięć poległych, ponownie dokonywać ich podziału względem płci. Pisze więc o powstańcach oraz "powstankach", mając na myśli walczące 76 lat temu z Niemcami kobiety. Nie zapomina przy tym również o ofiarach cywilnych, znów pisząc o mieszkańcach stolicy i mieszkankach. "W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pamiętajmy o wszystkich ofiarach i o walczących, i o cywilach. To nie tylko historia, to też herstoria, bo w Powstaniu ginęli nie tylko powstańcy, ale i powstanki, nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale i mieszkanki #PowstanieWarszawskie – napisała na swoim profilu Spurek.

Ps....Dla tej niedożywionej idiotki nie ma już ratunku. Hehe, i tylko pomyśleć, że taka przypałka, z takim rozumkiem, łoi jeszcze grube ojro za swe mundrości :) wesołości. Oto Spurek twarz Unii! Tak będzie mówiła i wyglądała Unia, gdy zaludnią ją spurki. Skandalistka chce aby się o niej mówiło! Ale obowiązkowo psychiatra powinien przebadać! To jest czołowa urzędas UE! Taka jest piękna, kolorowa i zamordystyczna Unia Europejska! Kto ten zlepek komórek ulepił? a potem nasrał do tego arbuza?. Spurek - Wasilewska = dwa kurwiszcza bolszewickie. Ona została opętana przez ukrożyda i kryptopedalską ciotę Bodnara, tutaj tylko egzorcysta może pomóc. Herstoria i powstanki? Boże, dziewczyno, gdzie Ty masz mózg? Ostatnie co by usłyszała od "Powstanek" to: W imieniu Rzeczypospolitej zostałaś skazana na śmierć i strzał, pod tym jednym względem piękne czasy. Tego osobnika wybrali jej podobni poznaniacy! Takie rzeczy tylko w pedalskim Poznaniu kryptopedała i żyda Jaśkowiaka! Tam wybrali to coś na europosła. Wstyd, wstyd, wstyd! Irytująca idiotka niezwłocznie wezwać psychiatrę z kaftanem bezpieczeństwa. Niech nie szkodzi durniom, którzy ją wybrali. Sylwia Spurek w parlamencie EU, to olbrzymi sukces Konfederacji. Tylko dzięki temu, że Konfederacja i Kukiz'15 w Wielkopolsce odebrały partii PiS głosy ok. 9% wyborców, do parlamentu EU weszła Sylwia Spurek zdobywając ok. 8% głosów wyborców. Większym sukcesem Konfederacji mogło być jedynie zwycięstwo niemieckiego kandydata nad polskim kandydatem w wyborach prezydenckich i o mały włos do tego nie doszło. Czym gorzej w Polsce Polakom, czym większe niezadowolenie, tym większe szanse Konfederacji na zdobycie władzy. Trafiła do Brukseli zamiast do rezerwatu. Życie przerosło wyobraźnię..Jako "zwierzę ludzkie", mięsożerne, uważam, że inne zwierzęta ludzkie, nie jedzące mięsa, mogą dostać p i e r d o l c a zwyczajnego (p i e r d o l i b u s nienormalus) z tego powodu. Niejaki Adolf H. oraz Sylwia S. są czytelną egzemplifikacją tego zjawiska...POwtarzam codziennie w szpitalu psychiatrycznym na oddziale psychoz schizofrenicznych i zaburzeń psychotycznych w przebiegu fazy maniakalnej BP (bipolar disorder), mają do czynienia z pacjentami o wyrazie twarzy i ekspresji werbalnej (schizofazja) podobnym do pani szypurek. Gdzie ci mężczyźni śpiewała Danuta Rinn. Może się znajdzie odważny i ją przeleci. Dla jej psychiki będzie to-jak lekarstwo na głupotę.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Wiesław P

#1640298

(  )

Rozkaz powstania tak. Lecz powstania na prawym brzegu Wisły, ograniczonego do nacierających berlingowców (Jaruzelski et consortes), GL, AL, PPR, PKWN, NKWD, dopiero w miarę sił, posiadanego uzbrojenia oraz amunicji przeciwko regularnym oddziałom sowieckim.

 

Zamiast bohaterów współczesnych, zmuszeni jesteśmy czcić tych, których wyrżnięto. Zamiast niepodległego państwa jest Bękart Okrągłego Stołu. Zamiast elity mamy pseudoelitę. Zamiast warszawiaków mamy warsiawkę. Zamiast kancelarii prezydenta mamy WSIoków. Wszystko to właśnie dlatego, że po 1 września 1939 roku przez kolejne 10 lat, narodowi odrąbano "głowę". Dzisiaj z "tułowia" wystają same "Bolki". W sejmie, senacie, rządzie, sądach, największych tygodnikach, antenach radiowych, telewizyjnych, mamy osoby, które nie powinny być nigdy promowane do gimnazjum, gdyż pustoszą język polski bardziej, niż onegdaj Tatarzy Podole.

 

Renegatów, z przesiąkniętego agenturą wielkiej trójki "londynu", którzy wydali rozkaz do powstania, w wolnej Polsce czeka pośmiertnie polska "Norymberga".

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/rocznica-zdrady

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2


„Jedyną rzeczą potrzebną Złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi” – Edmund Burke
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1640384

1920 - bolszewika goń, goń, goń !

2020 - POlszewika goń, goń, goń !
2020 - schetynowców goń, goń, goń, goń !
2020 - tuskowców goń, goń, goń, goń !
2020 - kopaczystów - faszystów goń, goń, goń, goń !
2020 - tęczowych trzaskowskich z PO goń, goń, goń, goń !
2020 - idiotyczne budki z PO - goń, goń, goń !!
2020 - tęczowych biedroniów goń, goń, goń, goń !
2020 - czarzastych komuchów goń, goń, goń !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640458

Przychodzi nadęty i zarozumiały prominent PO - niejaki Trzaskowski - do lekarza.

- Panie doktorze, jestem już całkiem wykończony, nic mi nie wychodzi, jestem załamany, depresyjny, szambo mi wylewa do Wisły a tu jeszcze wystawili mnie na prezydenta, sromotnie przegrałem a teraz każą mi rozbijać ruch Hołowni

a przecież:

- jestem piękny jak Apollo,
- wpatrzony w siebie jak Narcyz
- jestem pracowity jak pszczółka,
- silny jak niedźwiedź,
- haruję jak wół,
- do domu wracam zmęczony jak pies.

Lekarz na to odpowiada Trzaskowskiemu z PO:
- Idź pan do weterynarza, prawdopodobnie jesteś pan osłem !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640459

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1640326

Jak napisał poeta „Polska, to jest taki kraj, gdzie wolność krzyżami się mierzy”. Niektórym przeszkadza krzyż w „miejscach publicznych”, a przypominam, że symbolem początku III-ej Rzeczpospolitej, jej ideowych podstaw jest Brama Stoczni Gdańskiej imieniem Lenina i msze odprawiane przez ś.p. księdza Jankowskiego, które tym ludziom dawały odwagę, wytrwałość i siłę duchową. To dało nam wolność, demokrację i niepodległość. Wojska okupujące Polskę opuściły nasz kraj. Armia Czerwona odeszła nie tylko za Bug ale daleko za Dniepr i została pokonana przez nas nie za pomocą karabinów i armat, tylko ujmując to symbolicznie, przepędził ją ten z nienawidzony przez komunistów „klecha z kropidłem”.
O niepodległość, wolność i demokrację walczyli nie tylko Ci z pod znaku Krzyża, lecz także niewierzący (agnostycy), i Ci z pod znaku Gwiazdy Dawida a nawet i Półksiężyca, ale naszym znakiem szczególnym i symbolicznym określającym naszą tożsamość narodową i tradycję jest krzyż „Żeby Polska była Polską” i obecność kościoła w życiu narodu a więc w życiu publicznym. Jest znamienne i symboliczne, że osoby, całe środowiska i ugrupowania, które były w przeszłości przeciwko interesom a nawet suwerenności Polski, są też wrogami krzyża i kościoła (ateiści), próbują też jak robiono to za czasów PRL-u zniszczyć nasz system wartości i wprowadzać obce nam wzorce ideowe i moralno-etyczne.

https://assets.polskaniepodlegla.pl/images/ZH_10_2019_okladka.jpg

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640460

Nie będę wdawał się w żadne dyskusje bo nie mi oceniać. Przytoczę jedynie słowa samych powstańców:

Zofia Bernhardt "Świteź" w wywiadzie z Adrianem Klarenbahem podkreśliła, że młodzi ludzie, którzy zostali zaangażowani do działalności w Powstaniu Warszawskim, palili się do walki. Po otrzymaniu przydziału dostała informację o tym, by zabrać ze sobą zapas jedzenia na trzy dni. Z tego powodu sądziła wraz z innymi, że powstańcy zaatakują niemieckie jednostki poza obszarem miasta.

– Sądziliśmy, że Niemcy będą wycofywać się z Warszawy przed Armią Czerwoną i będzie to dla nas okazja do tego, by powstrzymać ich przed wywożeniem cennych rzeczy. Rzeczywistość okazała się niestety zupełnie inna – dodała.

Walczący powstańcy byli przekonani, że zostanie przysłane im wsparcie. Zofia Bernhardt podkreśliła, że młodzi Warszawiacy nie byli w stanie sobie wyobrazić, że nie otrzymają pomocy. – Wierzyliśmy, że ta sprawa została załatwiona „na górze”. Swoje oczy kierowaliśmy na Zachód, gdzie stacjonowały armie gen. Maczka i gen. Andersa które z kolei pomagały zachodowi. 

Wkółko i wkółko powtarza o przekonaniu że pomoc z zachodu jest załatwiona i przyjdzie i że nie oczekiwano pomocy od Rosjan bo wiadomo było że byli wrogami.

Inny powstaniec którego nazwiska nie pamiętam (kiedy odnajdę to uzupełnię) mówił w podobny tonie: 

-Zebraliśmy się w umówionych kwaterach i czekali na rozkaz rozpoczęcia powstania. Praktycznie nikt z nas nie miał broni. Byliśmy pewni że będzie nam wydana w momencie rozpoczęcia kiedy zjawimy się w punktach zbornych. Jakie zbyło nasze zdziwienie kiedy broń otrzymał może co czwarty, piąty z nas. Wtedy już zacząłem myśleć że coś jest nie tak.

Zawiedli nas dorośli. My byliśmy młodzi i napaleni. To obowiązkiem dowództwa było takie zaplanowanie i zaopatrzenie byśmy mieli jakąś szansę. 

W tym momecie wszedł mu słowo redaktor Trzmiel - Ale walczyliście, biliście Niemców!

- Jak? Czym? - odpowiedział powstaniec - Pieściami? Kiedy udało sie zdobyć na Niemcach jakąś broń to coś się próbowało, ale to było bardziej desperackie... i tu znów mu przerwał redaktor Trzmiel i zmienił temat.

A dzisiaj Polskie Radio wyemitowało wiadomość która nawet mnie zaskoczyła. Otóż sporo przed godziną W doniesiono dowództwu że niemiecka obrona nie została rozbita na przedmieściach Warszawy. Rosjanie narazie na pewno nie wkroczą a Niemcy się umacniają. Na to, nie pamietam już czy Monter czy Bor wymamrotał: za późno, za późno, rozkazy wydane...

Czyli co? Wiedział i nawet nie podjął próby powstrzymania samobójstwa? 

Słysząc to wszystko ciężko się nie zgodzić z tym co powiedzieli powstańcy: młodzi zdali egzamin z patriotyzmu. Nie zdali go dorośli z dojrzałości i profesjonalizmu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1640331

W miarę upływu lat wiemy coraz więcej. Zgadzamy się, że młodzi Powstańcy zdali egzamin z patriotyzmu i chwała im, "Chwała Bohaterom". 

Natomiast historycy różnie oceniają dowództwo, czyli "dorosłych". Prawdą jest to, co mówi W. Kieżun, że wtedy wszyscy tego powstania pragnęli (wszyscy młodzi) i trudno było ich dalej powstrzymywać. Natomiast czy było ono potrzebne w rozgrywce o powojenny kształt Polski? Dziś możemy mieć wątpliwości, ale wtedy? 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1640333

Właśnie od tego są "dorośli". Ich wiek powinien pozwalać im chłodno oceniać sytuację a doświadczenie i wykształcenie - podejmować najlepsze z możliwych w danych warunkach decyzje. Jedną z takich decyzji jest zaniechanie działań i wymuszenie takiego zaniechania na podwładnych.

Tak, coraz więcej dowiadujemy się o kulisach i o jakości samego dowództwa i rządu na uchodźctwie. Znów polityka jak i nieumiejętność jej uprawiania kładą sie cieniem.

Mógłbym na to wszystko popatrzeć ze spokojem, powiedzieć sobie - to już historia, Chwała Bohaterom. Ale nie potrafię. Wiem że historia się powtarza. Zastanawiam się - czy dzisiaj jesteśmy przygotowani? Co robią nasi przywódcy byśmy mieli wiekszą szansę przetrwać jako kraj, niż ją mieli powstańcy? Czy znów nie oszukują sami siebie i nas? Czy nie liczą na pomoc która nigdy nie przyjdzie? A jeśli przyjdzie to za późno? Czy mają opracowaną dobrą strategię? Dlaczego bierzemy na siebie samobójczy i niewykonalny plan jakim jest obrona przesmyka suwalskiego i państw bałtyckich? Czy dlatego by się przypodobać aliantom? W efekcie wykrwawić się na przesmyku i pozostawić Warszawę i Polskę centralną otwartą na agresję?

Litwa i państwa bałtyckie wywalczyły sobie niepodległość od Rzeczpospolitej a to ze sobą niesie również mniej przyjemne konsekwencje takie jak... brońcie się sami?

Dlaczego godzimy się by nasz udział w obronie państw bałtyckich był nieproporcjonalnie większy niż Niemiec, Francji, Hiszpanii, USA? Na dobrą sprawę to Hiszpania i Francja mogły by wysłać w tym celu połowę swojego wojska bo z innych kierunków nic im nie grozi. Dlaczego my przeznaczamy w tym celu dużo, dużo więcej niż tej samej wielkości Hiszpania?

Jeśli nas do tego się zobowiazuje i robimy za mieso armatnie w tej części Europy to dlaczego nie stawiamy warunku że zrobimy to tylko i wyłącznie jeśli zostaniemy wyposażenie ZA DARMO za dobry sprzęt w wystarczającej ilości? USA posiada tysiące zakonserwowanych na pustyni samolotów A10 specyficznie zaprojektowanych do walki z rosyjskimi czołgami na europejskim teatrze wojennym. Tysiące czołgów M1A1 na tejże pustyni. Dziesiątki tysięcy wozów opancerzonych, dział, i wszelkiego innego sprzętu. Wszystko to czeka na pustyniach na "wszelki wypadek". Dlaczego nie walczymy o kilkaset z tych samolotów, kilkaset albo więcej z tych czołgów, kilka tysięcy wozów bojowych itd? Wszystko to za darmo. Można traktować jako depozyt na terenie Polski dla wojsk amerykańskich na wypadek wojny. Depozyt z prawem do korzystania z niego. Byłby to żaden koszt dla USA. Byłby to nawet dla nich zysk. Mieli by świetnie wyposażoną armię na wschodniej flance, której sami nie musieli by utrzymywać. Mogli by skierować więcej swoich żołnierzy na Pacyfik. Wszyscy wygrywają. My mamy armię której Rosja nie tknie. Kraje bałtyckie bezpieczeństwo. Ameryka spokojną głowę w Europie wschodniej.

O takich rzeczach myślę kiedy myślę o Powstaniu Warszawskim. Ja nie chcę musieć znowu płakać że nie mam czym walczyć. Albo walczyć "za waszą wolność" kiedy inni jedynie dopingują. Albo... modlić się że ktoś, może, kiedyś mi pomoże i że ja tego dożyję...

Dla mnie nie wyposażenie nas w sprzęt niezbędny do wykonania zadania każe mi sie zastanawiać ile warte są te wszystkie gwarancje. Czy tyle co te przed powstaniem? Więc...?

Myślę że czas powiedzieć Sprawdzam. A jeśli spotka się z odmową to do obrony Baltów wystawić kontyngent równy hiszpańskiemu.    Tylko czy dzisiejsi "dorośli"  do tego... dorośli?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1640340

Gratuluję wypisywania bredni ruskiej propagandy.

W końcu się jawnie odsłoniliście, towarzyszu.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1640383

Dlaczego pan takie rzeczy pisze? Proszę o jeden, dosłownie jeden cytat z mojego wpisu który mógłby być ruską propagandą?

Tylko proszę nie cytować powstańców których ja zacytowałem, bo to są ich słowa i ich opinia, nie moje. Mnie jedynie skłoniły one do innego spojrzenia na wydarzenia.

Mogę na pańskie życzenie podać dzień i godzinę każdej z tych audycji radiowych które były emitowane na najbardziej prorządowym kanale PR24, którego zresztą jestem słuchaczem od samego początku gdy jeszcze był wyłącznie w internecie. Czekam na te prorosyjskie cytaty z mojej wypowiedzi.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1640443

"Dzięki tym wszystkim, którzy przez wieki – też w Powstaniu Warszawskim – oddawali życie i walczyli za Polskę... jeszcze jako Naród i Rzeczpospolita istniejemy."

 

Raczej: istniejemy POMIMO szaleństw insurekcyjnych, których ukoronowaniem była bezsensowna awantura warszawska. Jeszcze parę takich rzezi i po Polakach pozostaną jedynie kabotyńskie wspomnienia.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1640338

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo a jesteśmy zgubieni"

- Pyrrus

 

PS. Czech, Słowacji, Węgier, Bułgarii nikt nie zmienił w republikę. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1640341

Rzucali nawet butelkami - w ludzi oddających hołd Powstańcom. "Skoro ulicą idą osoby, których celem jest oddanie hołdu bohaterom sprzed 76. lat, a wśród nich idą również dzieci, to trudno nazwać takie zachowanie normalnym" stwierdził nadkomisarz Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji, komentując jeden z incydentów, do których doszło wczoraj w Warszawie. A było ich podczas zabezpieczania IX Marszu Powstania Warszawskiego znacznie więcej, policja musiał kilkukrotnie interweniować. IX Marsz Powstania Warszawskiego zorganizowany przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz Roty Marszu Niepodległości pod hasłem "Niemieckie zbrodnie nierozliczone" wyruszył po godz. 17 z ronda Romana Dmowskiego. Zakończył się na placu Krasińskich. Na wysokości ulicy Foksal kilka osób wywiesiło na balkonie banery z hasłami „Powstań przeciwko faszyzmowi” oraz „Feminizm nie faszyzm”. Lewicowi aktywiści wykrzykiwali też hasła: "Precz z faszyzmem", czy "Warszawa wolna od faszyzmu". Jedna z osób machała flagą z logiem partii Razem. Z balkonu zrzucane były w stronę uczestników przemarszu plastikowe butelki. Naprzeciwko tej grupy osób, po przeciwnej stronie ulicy rozwieszono tęczową flagę, a na balustradzie okna siedział ubrany na czerwono mężczyzna. Skrajna lewica i działaczki LGBT prowokowały uczestników marszu Powstania Warszawskiego w Warszawie

https://youtu.be/OxgsbG7xH8Y

Policja interweniowała natychmiast po tym, gdy na ulicy Nowy Świat w kierunku osób biorących udział w przemarszu rzucane były przedmioty. Nadkom. Marczak poinformował, że policjanci weszli wtedy do kilku mieszkań i wylegitymowali przebywające w nich osoby. "Przede wszystkim mówimy tu o czynnościach związanych z legitymowaniem poszczególnych osób. Są zapowiedzi części uczestników marszu, że w najbliższych dniach będą składane zawiadomienia związane z zachowaniem poszczególnych osób. Dotyczy to m.in. rzucania butelkami i innymi przedmiotami. Na tę chwilę nasze czynności zakończyły się na legitymowaniu" powiedział PAP rzecznik stołecznej policji. Pytany o interwencję wobec mężczyzny siedzącego w balustradzie, nadkom. Marczak powiedział, że jednym z powodów interwencji było to, że mógł on stwarzać zagrożenie dla siebie i innych, ale - jak dodał - "całość materiału jest szczegółowo analizowana". "Analizowane będzie zachowanie mężczyzny, istotne będą także zawiadomienia, które będą do nas kierowane w najbliższym czasie. Istotne będą również zeznania świadków: to jakich słów używał i jakie gesty wykonywał w kierunku poszczególnych osób" podkreślił nadkom. Marczak. Obłęd - ObywateleRP przed godz 17:00 zablokowali Pomnik Powstania Warszawskiego

https://youtu.be/gSZQ3GMDtIw
Jak dodał, "skoro ulicą idą osoby, których celem jest oddanie hołdu bohaterom sprzed 76. lat, a wśród nich idą również dzieci, to trudno nazwać takie zachowanie normalnym". Według niego, "wiele osób może się zastanawiać nad tym, czym było podyktowane takie zachowanie". "A naszym zadaniem jest działać. I zachowanie policjantów był jak najbardziej prawidłowe" zaznaczył. Do krótkiego incydentu doszło także przed Bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, gdy mężczyzna z tęczową flagą wszedł na schody w pobliżu pomnika Jezusa. Mężczyzna ten został wylegitymowany przez policjantów, a figura Jezusa Chrystusa została otoczona przez wolontariuszy ze Straży Marszu Niepodległości. "Dla nas najważniejsze było, żeby nie doszło do konfrontacji. W tym przypadku uniemożliwiliśmy to, żeby doszło do czegoś więcej, jak tylko do słownej utarczki" poinformował. Uczestnicy marszu zatrzymali się przed wejściem na plac Krasińskich. Czekali na zakończenie interwencji policji wobec grupy kilku osób z białymi różami, które usiadły pod pomnikiem Powstania Warszawskiego. Osoby te zostały usunięte przez policjantów, otoczone kordonem i wylegitymowane. Nadkom. Marczak wyjaśnił, że po analizie tych incydentów i zawiadomień, policjanci przekażą ewentualne sprawy do sądu, a w przypadku przestępstw do dalszej analizy do prokuratury.

https://niezalezna.pl/343986-bojowkarze-skrajnej-lewicy-w-akcji-rzucali-nawet-butelkami-w-ludzi-oddajacych-hold-powstancom

Ps...Uważam, że bezkarność tych zboczeńców sprawia, że stają się oni coraz bardziej agresywni i ohydni w swoich poczynaniach. Obrażają Polaków, wyśmiewają wiarę i patriotyzm. Długo jeszcze Polacy w imię poprawności politycznej i źle pojmowanej tolerancji będą znosić te upokorzenia. rząd PiS niby prawicowy ale nie podejmuje żadnych działań w obronie zwykłych ludzi i swoich wyborców. A wręcz przeciwnie. Morawiecki pokazał nie wypowiadając konwencji stambulskiej, że broni ideologii LGBT. W ramach POprawności POlitycznej obecna władza POcałuje ich w dupę. I tyle z tego będzie. Aż się boję myśleć, co bojówki ubeckoesbeckiego miotu i żyda Trzaskowskiego (jest podstawa, żeby tak napisać, bo Trzaskowski dał na szkolenia grube pieniądze), wyszkolone w Biennale Warszawa, szykują na 11 listopada. Gdyby dziś nadszedł czas kolejnego Powstania Warszawskiego to spora część ze zdradzieckiej opozycji razem z LGBT walczyłaby u boku wroga. Każdego wroga byle by powiedział, że jest wrogiem silnej Polski. Cackajcie się z tym lewactwem więcej. Zaczną rzucać granatami.

Ps.II..Dlaczego te działaczki LGBT są takie brzydkie, grube i agresywne? Czy to jakaś naturalna selekcja, która eliminuje ich geny, by się nie rozmnażały czy może nie miały wyjścia i musiały zostać LGBT, bo nie były w stanie z ich wyglądem i charakterem znaleźć partnera mężczyzny? Podobno gdy feministka znajdzie zainteresowanego sobą przestaje być feministką. Osobiście nie spotkałem się z czymś takim, ale nie mam znajomych w kręgu feministek.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640346

Też jestem coraz bardziej zły, że działania państwa wobec tych kretynów są tak łagodne. Nie mozmy im pobłażać, bo wejdą nam "na glowę" a ich zachowania będą coraz agresywniejsze. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1640351

Po prowokacjach i zadymach na Marszu Powstania Warszawskiego. 11 osób zostało zatrzymanych. Są pierwsze zawiadomienia, które dotyczą zakłócenia porządku podczas Marszu Powstania Warszawskiego - poinformował dziś rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że w sumie funkcjonariusze wylegitymowali ponad 45 osób i zatrzymali 11.

https://niezalezna.pl/344044-po-prowokacjach-i-zadymach-na-marszu-powstania-warszawskiego-11-osob-zostalo-zatrzymanych

Ps..Zawsze głosuję na PiS odkąd powstał. Ale jeżeli przywódcy PIS-u i Rządu nie wezmą się za tych coś (bydlaków, zboków i innej padliny) co obrażają naszych Bohaterów i nasze uczucia religijne jak i osoby nie wierzące ale czują się polakami. To ostatni raz głosowałem na Zjednoczoną Prawicę. Ta sama warszawska milicjo policja która z taką delikatnością podchodzi do rozwydrzonych warchlaków, jeszcze kilka lat temu pałowała ludzi z Marszu Niepodległości. To już teraz trzeba ich prosić aby zabrali dupy z pod pomnika. Oni wiedzą, że nic im nie zrobicie, więc robią co chcą. Spuścić tęczowym zadymiarzom manto, jak to się robi w Paryżu, gdzie policja się nie patyczkuje. Prawdziwa Policja by spakowała aż by się zesrali, nie pytała by o nazwiska. Jak długo jeszcze PiS będzie takie zachowania bagatelizował ?! Może wreszcie rząd poleci Policji jakieś działania zatrzymujące te nieustające prowokacje lewactwa spod szyldu LGBT. W innym wypadku ta znikoma mniejszość zniszczy naszą narodową patriotyczną większość. Możemy też MY sami Polacy wziąć sprawy w swoje ręce, zebrać się z całej Polski jak na MN 11 listopada pojechać do Warszawy i spacyfikować tę lewacką bandę Sorosa spod znaku sierpa i młota. Prowokacje wielopiętrowe,a narodowcy antypolscy są warci żydokomuchów. Przecież Narodowcy mają identyczny stosunek do Powstania co żydokomuniści. Według nich Powstańcy byli głupi,bo słuchali Rządu Polskiego i Dowództwa Wojska Polskiego i AK. I żydokomuniści i Konfederacja uważają polskie państwo za zbrodnicze, bo wywołało Powstanie Warszawskie. Szczególnie hipokryzja Konfederacji Narodowców,i kierownictwa Marszu Niepodległości jest totalna i wręcz ohydna, bo udają, że są dziedzicami Przywódców Powstania, na których skądinąd plują ich pomawiają. Plugawce z Konfederacji to najbardziej zakłamana partia w Polsce.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640366

Obsceniczne gesty podczas obchodów Powstania. Kropiwnicki oburzony, że… TVP o tym mówi. W trakcie wczorajszych obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego dochodziło do prowokacji. Mężczyzna stanął na barierce i wykonywał obsceniczne gesty. To haniebna sprawa, kolejna prowokacja środowisk LGBT – powiedział wiceminister Adam Andruszkiewicz. Z kolei Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej był oburzony, że telewizja pokazuje takie nagranie. W miejscu, gdzie odbywał się marsz upamiętniający bohaterów którzy wówczas walczyli o Polskę doszło do manifestacji. Mężczyzna stojący na barierce wykonywał obsceniczne gesty. Poniżej wywieszona była tęczowa flaga.

https://niezalezna.pl/344022-obsceniczne-gesty-podczas-obchodow-powstania-kropiwnicki-oburzony-ze-tvp-o-tym-mowi

Ps...Przecież antykościelne lewactwo samo przyznaje, że ich nie stworzył Bóg, lecz że pochodzą od głupiej złośliwej małpy. Tak też się zachowują. Dlaczego ten prostak i gnida jest zapraszany do TVP. Przecież TVP oglądają nie tylko upośledzeni umysłowo wyborcy POfekalii ale i inni na odpowiednim poziomie telewidzowie. Za to, że takie sceny mają miejsce obwiniam rząd PiS ponieważ są one tolerowane a zwykli ludzie zaatakowani przez zwyrodnialców którzy nie ponoszą żadnych konsekwencji. Sposób i metody jakie stosują środowiska LGBT, aby wzbudzić naszą sympatię i przekonać nas do swoich racji są kompletnie niezrozumiałe, a wręcz działające w drugą stronę. Chamstwo, wulgaryzmy, obsceniczne zachowanie, wyuzdanie i profanowanie przy tym świętości może wywołać tylko jeden skutek, złość, niechęć wręcz nienawiść i sprzeciw. Czy można sobie wyobrazić tych ludzi wieszających tęczową flagę na ścianie płaczu w Jerozolimie? Nie. Bo żydzi w jednej sekundzie zarżnęliby "heppenerów" , świat by nawet nie piknął, a zabójcy zostaliby bohaterami. Czy naprawdę musimy w imię tolerancji dawać sobie nasrać na głowę, w duszę i w serce? Dlaczego ci którzy nie zgadzają się z ideologią LGBT są debilami i homofobami, a agresywni chuligani, wyszydzający wiarę i obrażający Chrystusa twierdząc, że miał dwóch ojców, w domyśle pedałów są chronieni, otaczani współczuciem i wyrozumiałością? Pytanie jest jak daleko posuną się te środowiska, do jak strasznych czynów są zdolni, czynów które z pewnością nie poprawią ich sytuacji i postrzegania przez normalnych, powtarzam, normalnych ludzi? To NOWA REWOLUCJA BOLSZEWICKA, która na opanować cały normalny świat i go zniszczyć. Już zaczyna się terror. Będzie coraz gorzej, idą z różnych kierunków i są coraz groźniejsi...Kiedy do społeczeństwa dotrze, że przyjdzie nam fizycznie pogonić tę tęczową hołotę. Zdusić w zarodku, bo się rozpleni. Współczuję mieszkańcom Woli. Ludobójstwo niemieckie powinno być potępione i nagłaśniane. Na szczęście nikt nie ściga Tych, którzy mówią o zbrodniach niemieckich. Inaczej jest z innymi zbrodniami. Polecam ostatni "List otwarty Stanisława Srokowskiego" w obronie takich osób skierowany do Ministra Sprawiedliwości. Niestety nie mogę przytoczyć nawet fragmentów na stronie komentarze Do Rzeczy, bo ciągle jest ten tekst odrzucany. Dodam tylko, że dotyczy to ludobójstwa na Wołyniu. Oskarżani o mowę nienawiści, to osoby starsze, które same doświadczyły ludobójstwa. Prasa, nawet ta prawicowa milczy. Znamienne. Dziwi mnie ta poprawność polityczna w wykonaniu ponoć prawicy! Ten strach, żeby przypadkiem najzwyklejsze zwyrodniałe draństwo mające za nic wszystkich i wszystko wokół nie poczuło się "urażonym"! Przecież oni powtarzają - to jest wojna! Jaki sens ma zatem dyskusja z osobami, które mówią otwartym tekstem - "my was zniszczymy"! Czego się spodziewają państwo redaktorstwo zapraszając do rozmowy taką żydolewacką bladź i kochanicę lewaka Żukowską czy alfonsa Kropiwnickiego? Czyżby lubili kiedy ktoś ich publicznie opluwa? Jest takie powiedzenie: "Nic tak dobrze nie czyni świętości jak jej szarganie", ale to dotyczy ludzi cywilizowanych, a nie żydolewactwa! Deklaracje PiS-u to za mało, potrzebne są czyny. Repolonizacji mediów, reforma wymiaru sprawiedliwości, oczyszczenie służb, reforma szkolnictwa wyższego, podważenie deklaracji terezińskiej i odcięcie się od just 447, obalenie konwencji stambulskiej, ochrona zasobów polskiej ziemi....Powrót do chrześcijaństwa i polskości. Nadejdzie wkrótce taki dzień, że zginą wszyscy śmiercią szczura. Nie topór, nie katowski pień, lecz jęk i zaśpiew sznura. Nie znajdziesz bowiem w świecie kul, co pomszczą ich okrutne zbrodnie. Nieważne, który z nich co czuł, nie może umrzeć godnie. Dla woja jest kamienny mur, szlachetnym miecza błysk i lśnienie. Dla łotrów zaś napięty sznur! Dla łotrów poniżenie! Nadejdzie w końcu taki świt, że wszyscy razem staną w rzędzie I razem się rozwieją w mit Ich krew przelana będzie. A czerwień marmurowych płyt potomnym zalśni ku przestrodze, By nigdy już czerwony świt Nie widniał na ich drodze. Dla woja jest kamienny mur, szlachetnym miecza błysk i lśnienie. Dla łotrów zaś napięty sznur! Dla łotrów poniżenie!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640370

Metoda bata i marchewki zaczyna działać. Czy polskie władze ugną się pod dyktatem unijnych urzędników? Sześć wniosków, skierowanych przez polskie miasta o środki z programu „Partnerstwo miast”, zostało odrzuconych przez unijnych biurokratów. Jak poinformowała komisarz d.s. równości, Hellena Dalli, w związku z przyjęciem przez samorządy „rezolucji dotyczących stref wolnych od LGBT” lub „praw rodzinnych”. Szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen wsparła decyzję o zablokowaniu grantów do wysokości 25 tysięcy euro: Nasze traktaty zapewniają, że każdy człowiek w Unii Europejskiej może być tym, kim jest, żyć tam, gdzie chce, kochać kogo chce i mierzyć tak wysoko, jak chce. Będę nadal forsowała Unię równości.

https://wpolityce.pl/polityka/511792-czy-polskie-wladze-ugna-sie-pod-dyktatem-urzednikow-ue

Ps....Wielka Brytania z tego kołchozu zwiała. Niestety, za późno. TERAZ już za późno. Nie da się złego odwrócić. Jak my, Polacy mogliśmy dopuścić do tego? Przecież przeżyliśmy już taki dyktat! I co? Brniemy?Jak może Polska walczyć jak we władzach są uległe dziadki, Ciaputowicze i inne pusto gadające ślimaki. Opozycja w PE zaś ma kłamców typu pedalska ciota, matkobijca, ruchacz brata Biedroń, suchotnica żydolewacka Spurek, etc..którzy w kraju nie są pociągani do odpowiedzialności.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640374

Milicja chroniła komunę, teraz POtomkowie esbeków na stanowiskach komendantów chroni UBwateli, lewaków i pedałów. To się nazywa odnowa Polskiej POlicji. Wstyd i hańba. Polaków policja pałuje i polewa wodą, "Obywateli" nosi na rękach. W sądach III RP też inaczej są traktowani niż Polacy. Dlaczego policja tak delikatnie obchodzi się z wynaturzoną lewacką antypolską dziczą? Rozwydrzeni prowokatorzy czują się zupełnie pewni, bezkarni, nawet nikt z nich nie został aresztowany, a powinien. Pamiętacie co ta sama policja robiła z polskimi patriotami za czasów Tuska? Gdzie my żyjemy. Policja ośmiesza Polskę .. nosząc na rekach zadymiarzy. Do kiedy Polska ma być państwem teoretycznym, w którym bezkarnie panoszą się wrogowie wszystkiego co polskie? Uważam, że miast naszych dzielnych "policjantów-noszowych", dużo taniej by było zatrudnić bagażowych a i wstydu by było mniej. Dziwię się, że Policja próbuje rozmawiać z tą zdegenerowaną hołotą, dobrze, że nie klękają i nie całują lewaków po rekach jak w USA. Wiadomo z góry, że to nic nie da. Czy policja ma wynosić bojówkarzy?! bo to wstyd na cały świat, że tych lewaków policja na rękach nosi. Trzeba użyć pałek! Pała, pała i jeszcze raz pała! Policja tych lewackich obywateli RP, oraz LGBT powinna wyłapać, powrzucać do samochodów policyjnych, następnie skuć zawiązać oczy i wywieźć do puszczy na odległość 30 km od cywilizacji i wypuścić w ubiorze tego degenerata tęczowego. Wszystko to należałoby zrobić nocą, acha i pozabierać im telefony, polecam taką karę. Tak robią z nimi w Rosji Putina. Widać, że lgbt to antypolska opłacana organizacja, której Rząd za dużo pozwolił przedtem i teraz mają taki efekt. Gowin out. Przychodzi do KGB stary Izaak Goldberg i oświadcza, że chce paszport, bo ma zamiar wyemigrować. Oficer pyta się go: - Co Wy?! Wytrzymaliście Stalina, Chruszczowa, Breżniewa, pierestrojkę i kryzys, a teraz, gdy nareszcie można odetchnąć spokojnie, to chcecie emigrować na stare lata? - To z powodu homoseksualizmu. - Przecież u was z tym nie ma problemu, żadnych skłonności nie macie! - U mnie w porządku, ale widzę dokąd to zmierza. Za Stalina homoseksualistów rozstrzeliwali. Za Chruszczowa wsadzali do łagra. Za Breżniewa - przymusowo leczyli w psychuszce. Za Gorbaczowa przestali sobie nimi zawracać głowę, a potem homoseksualizm zrobił się modny. To ja chcę wyjechać, póki jeszcze nie jest obowiązkowy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640390

Środowiska LGBT zaatakowały kolejne pomniki! Tym razem Jana Pawła II oraz Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie. Szczeciński radny PiS Dariusz Matecki poinformował na Twitterze, że środowiska LGBT zawiesili tęczowe flagi na dwóch pomnikach w Szczecinie - Jana Pawła II oraz śp. Lecha Kaczyńskiego! Noc z 31 lipca na 1 sierpnia, rano pod pomnik Jana Pawła II miał dotrzeć Męski Różaniec. W środku nocy, przed rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego środowiska LGBT znów zaatakowały pomniki, tym razem w moim Szczecinie. Po co prowokują? napisał na Twitterze Dariusz Matecki. Na profilu na Facebooku „Alternatywny Szczecin” napisano, że w ten skandaliczny sposób rzekomo mieszkańcy Szczecina uczcili rocznicę Powstania Warszawskiego.

https://wpolityce.pl/polityka/511809-srodowiska-lgbt-zaatakowaly-kolejne-pomniki

Ps...Nie ma kto w Polsce pogonić zboczeńców z LGBT? PiSie, popuszczaj dalej cugli tej zboczonej dziczy. Jadowita tępa hołota. Wszelkie tego rodzaju działania muszą być surowo karane. Jak widać zaplanowana akcja na szeroką skalę wymierzona przeciwko Polsce i narodowi Polskiemu ciekawe a raczej wiadomo kto to finansuje.Do czego doprowadza tolerancja na przestępstwa przez sądy wojna domowa na włosku. Zaczyna się. Nie mogą prowokować w marszach to poszli na pomniki. Przy jakichkolwiek sankcjach będą skarżyć w UE. Jaka to w Polsce panuje homofobia. To wygląda wszystko na zaplanowane prowokacje, które mają doprowadzić do ostrzejszej reakcji ze strony państwa. A wtedy wyznawcy LGBT wspomagani naszą totalną opozycją ruszą ze skargami i wrzaskiem do Europy. Niedoczekanie! Największe zagrożenie dla Polski - to tzw. organizacje pozarządowe. Finansowane z podejrzanych źródeł - krzyczą, prowokują i wymagają ale za swoją działalność nie ponoszą konsekwencji. Do nazistów brunatnych i czerwonych, których ideologie są już dawno skompromitowane, dołączyli teraz faszyści tęczowi, którzy liczą na nowe otwarcie faszyzmu w formie dyktatury opartej na zboczeniach seksualnych, jednak chodzi im wyłącznie o przejęcie władzy i łupienie narodów. Ideologia LGBT, czyli nachalne propagowanie zboczeń seksualnych, także wśród małych dzieci, prowadzi do katastrofy cywilizacyjnej tak samo, jak sowiecki komunizm, czy niemiecki nazizm. To kolejna próba przejęcia władzy na świecie przez bolszewię/neobolszewię. Jak to działa? Przeczytaj najnowszy felieton Rolfa Michałowskiego opublikowany tutaj:

https://stanowice-marcinkowice.hpage.com/aktualnoci.html

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640398

Tak się zawsze kończy pobłażanie przestępcom i nie rozliczanie ich za ich czyny. Ja wciąż czekam na prawdziwą dekomunizację, deubekizację, ściągnięcie ze Szwecji Michnika (wystarczy powiązać zgodę na jego wydanie ze zgodą na jakiś większy zakup czegoś ze Szwecji... okrętu?), i upublicznienie listy Macierewicza.

Jeśli tego nie będzie sie robić to Targowica wejdzie nam na głowy. Już prawie weszła. To są konsekwencje zaniechania. 

To jest to o czym zawszę piszę: wszystko powinno być robione profesjonalnie i skutecznie. Nieudolność nie powinna być tolerowana bo jej konsekwencje są ogromne.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1640445

<Odpowiadać> : - współgrać, mieć za swoje, korespondować, zgadzać się...(Syn o Nim - "lipa") ... korelować, współBrzMieć, pasować (sobie- wzajemnie) być odpowiedziallnym, ponosić konsekwencje, pokutować, odbywać karę, płacić frycowe, POzbywać się zaufania -  fanów "nadzwyczajnych kast -> odpowiadających" - za nadzwyczajne koszta społeczne - marnotrawstw sŁów -> ("uprawOmocnień umorzeń" <ścigania> antypoloniZmów  zbrodni -> "Łowców Skór" - praktycznych przyczyn likWidacji <teorEtycznego sądownictwa> w RP...

KOMU, NA ludobójczym zajmowaniu ludzi - zależy ?... Odpowiedzi (dla Widzów antypolonizmów) - są w przyChodzących na myśl-i pytaniach... (tajnych nianiach- opieki wypieków / na twarzach - przy POtwarzach / - na obliczach prawdy...

KOMUNIE(?)- komu, nie zależy - na zajmowaniu się <zajumaniem> Ludności wszystkiEgo tEgo wypracowanEgo, co zdoBył Naród, który Był... (na zajumanie swoich kapitaŁów) - nieZa BezPieczony -> wśród fałszyZmów - "praworządności" - POżądań fałszywych przyjaciół...  (zagranicznych - zagrań niecnych, licznych...)

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1640354

Halina Żelaska: To, jaką tragedią było powstanie, wiedzą tylko ci, którzy je przeżyli. Bo opowiedzieć się tego nie da…

https://zwierciadlo.pl/zwierciadlo-poleca/halina-zelaska-umierac-latwo-trudniej-zyc

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


„Jedyną rzeczą potrzebną Złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi” – Edmund Burke
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1640394

dzieki

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

piciubata

#1640410