Odłączeni od logiki

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz
Kultura

Odłączeni od logiki

Niestety, w naszym społeczeństwie sporo Polaków mamy odłączonych od logiki. Jeżeli ktoś kwestionuje patriotyzm, niech przynajmniej uzna prawa fizyki, bo to prawie to samo. Jeżeli nie wytworzysz w sobie postawy obronnej (patriotycznej w szerszy znaczeniu), ktoś inny cię okradnie lub zabije i odbierze wszystko, co masz (fizyka). Jeżeli nie wytworzysz w sobie szacunku do tego, co już posiadałeś (w szerszym pojęciu – patriotyzmu), nikt nie będzie cię szanował, dlatego, że nie masz poczucia własności i patriotyzmu (fizyka). Jeżeli nie będziesz doceniał swojej przeszłości (patriotyzm), nie nauczy cię ona niczego i zostaniesz sam (fizyka). Jeżeli zapomnisz o imponderabiliach (patriotyzm), nikt ci o nich nie przypomni, staniesz się bezimienny i nikomu niepotrzebny (fizyka). Jeżeli egoizm masz silniejszy od poczucia wspólnoty (brak patriotyzmu), jesteś bezbronny (fizyka).

Oczywiście ktoś może zakwestionować taki punkt widzenia, bo tu przecież mamy do czynienia z socjologią, a nie z fizyką. Ale, jak wyżej widzimy, patriotyzm tak łatwo przełożyć na świat zależności fizycznych. Bardzo łatwo, ale do tego potrzebna jest umiejętność logicznego myślenia.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (5 głosów)

Komentarze

Witaj

Zatytułowałeś dosyć delikatnie. Ja bym powiedział Odłączeni od rozumu.

 

Serdeczności

JanuszK

Vote up!
3
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1611404

Jeżeli poczucie wspólnoty wyżej cenisz niż personalizm... to opowiadasz się za cywilizacją barbarzyńską.
Cywilizacja łacińska mogła jako jedyna jest cywilizacją personalistyczną w przeciwieństwie do pozostałych cywilizacji, będących cywilizacjami gromadnościowymi.
Cywilizacja łacińska wytworzyła pojęcie państwa, etyki i prawdy. Prawo jest tworzone na podstawie norm etycznych i moralnego prawa naturalnego, dzięki czemu możliwy jest rozwój moralności. (Patrz F. Koneczny)

Vote up!
3
Vote down!
-3

Verita

#1611423

Wszak pierwszy kodeks w dziejach świata (przynajmniej tych obecnie znanych) pochodzi własnie z tamtych stron. Ba, Kodeks Hammurabiego odnajdujemy w tzw. prawie mojżeszowym.Oraz stary podział, rzekomo stricte żydowski, na rzeczy koszerne i niekoszerne. Stary Babilon zatem to cywilizacja łacińska? ;)

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1611426

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Popatrz czego tam uczą...skoro Tymoteusz Szydło złożył prośbę do papieża(?) o przeniesienie do stanu świeckiego.
Będziesz miał prawo, wiarę i logikę w pigułce.

Vote up!
2
Vote down!
-4

Verita

#1611430

cywilizacji turańskiej jest brak umiejętności odpowiadania na podstawowe pytania. O dziwo, obyczaj ten przyswoili sobie chazarzy i ich potomkowie. Nie mam więcej pytań. ;)

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1611431

Ladna riposta, ale o ile sie orientuje, to tzw chazarzy i ich potomkowie zaslyneli z tego, ze na pytanie odpowiadaja pytaniem. :) 

Vote up!
0
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611558

@ verita, 447

Przeciwstawianie personalizmu wspólnocie jest kompletnym nonsensem. Cóż to za konstrukcja myślowa? One się wzajemnie uzupełniają.

Vote up!
2
Vote down!
0

Ryszard Surmacz

#1611464