Komunikat o błędzie

Warning: A non-numeric value encountered w video_filter_youtube_html5() (linia 1104 z /var/www/niepoprawni/sites/all/modules/video_filter/video_filter.codecs.inc).

Bezpieczeństwo i efektywność szczepionek na COVID

Obrazek użytkownika Gawrion
Idee

14 listopada grupa chińskich naukowców z Uniwersytetu w Pekinie opublikowała pracę, w której podsumowała wyniki 58 innych badań dotyczących efektywności i bezpieczeństwa szczepionek na COVID. Mamy do czynienia z pracą naukową, naukową metodologią i transparentnością źródeł tego badania. Praca bazuje na ogromnej ilości danych wejściowych. Praca zawiera linki do każdego z 58 podsumowanych badań - możecie sobie wejść i sprawdzać.

Jesteśmy nieustannie bombardowani informacjami dotyczącymi koronawirusa, szczepionek. Wiele z  tych informacji pochodzi od osób nie mających żadnych kompetencji, żadnej głębszej wiedzy i ma na celu jedynie sianie zamętu, dezinformacji i chaosu. Celem jest destabilizowanie sytuacji w wielu państwach (nie tylko w Polsce), prowokowanie do nieposłuszeństwa wobec władzy czy wręcz zamieszek. Niestety dezinformacja pojawia się także na naszym portalu.

Celowo nie wklejam tu własnej opinii czy podsumowania badania, bo wszystko macie czarno na białym, w naukowej konwencji. Od dawna obserwuję podobne, ale pojedyncze badania, i bardzo czekam na podobne prace, bo naukowa siła rażenia takiej pracy, w porównaniu do jednego badania, jest wiele, wiele większa. No i nie sposób wszystkiego przeczytać. Wcześniej - w lipcu tego roku - ]]>podobną pracę opublikowało dwóch innych naukowców]]>.

]]>Z najnowszą publikacją zapoznacie się w naukowym czasopiśmie Infectious Diseases of Poverty.]]>

]]>W tym artykule możecie zapoznać się z bardziej dostępnym dla laika podsumowaniem badania]]>.

Autorami pracy są Qiao Liu, Chenyuan Qin, Min Liu i Jue Liu.

Badania potwierdzają więc to, co logika podpowiadała nam już dawno. Wyłania się także jeden wspólny obraz na podstawie innych obserwacji. Polscy naukowcy w pierwszej połowie tego roku zbadali 4 placówki kowidowe i trafiających. ]]>Okazało się, że pacjenci zaszczepieni stanowią nieco ponad 1 procent wszystkich hospitalizowanych, z czego 80 procent to zaszczepieni tylko po pierwszej dawce]]>.

Ilustracja przedstawia plakat antyszczepionkowy z połowy XIX w. 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (19 głosów)

Komentarze

Poprzedni obrazek też był niczego sobie, choć rozumiem, że był zbyt mało sugestywny. Ta kobieta z dzieckiem to muzułmanka znad granicy białoruskiej?

Przepraszam za moje drugie pytanie, ale czy w tych badaniach uczestniczyli naukowcy z Wuhan, którzy zapewne dysponowali lub dysponują (jeśli jeszcze żyją) ogromną wiedzą na temat tego wirusa?

Vote up!
10
Vote down!
-10

Krispin z Lamanczy

#1636387

jedyne co możesz z siebie wydusić to mało wyrafinowana ironia i pytania kompletnie nie na temat? Ciężar merytorycznej dyskusji przytłacza? 

Vote up!
12
Vote down!
-3

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636391

Last week Dr. Anthony Fauci made perhaps the most damning confession in the Covid vaccine saga. So far-reaching are the implications of his statement that the interview in which he made it may well prove a turning point in the fight against the great vaccine fraud that is being perpetrated on the peoples of the world.

In a November 12 podcast session with the New York Times, Fauci was forced to admit the fact that the vaccines do not reliably protect their recipients from serious Covid or death.

Called upon to explain the data coming from Israel – a country with one of the highest vaccination rates in the world – Fauci said the following:

“They are seeing a waning of immunity not only against infection but against hospitalization and to some extent death, which is starting to now involve all age groups. It isn’t just the elderly” [emphasis added].

In other words, the vaccines’ protective efficacy wanes not only in regard to the threat of infection, but also in regard to severe Covid and death. (...) Fauci’s words amount to the admission that the vaccinated are getting infected and more and more of them are ending up in hospital where they keep succumbing to Covid at increasing rates.

 

 

Cały tekst tutaj: Fauci Finally Admits Vaccines Don’t Protect Against Serious Covid or Death

A tu link do notki Kemira z Salonu24: Szczepienie albo śmierć? Polemika

Vote up!
11
Vote down!
-11

Krispin z Lamanczy

#1636395

A kto to są i gdzie publikują swoje prace naukowe i przez kogo recenzowane? Nie spamuj tu i nie troluj - proszę.

Ja Ci daję link do poważnej pracy naukowej, a Ty mi jakieś bełkoty zapodajesz. Nie ten poziom.

Wklej tu jakiś link polemiczny nawet z byle jakiego czasopisma naukowego, ale naukowego - na poparcie swoich tez. Nie ma? Więc pozostaje Kermit... przepraszam - Kemir i Vasko... Przykro mi. 

Vote up!
14
Vote down!
-6

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636397

Fauci? Who the fuck is this?

A przy okazji: who the fuck are Qiao Liu, Chenyuan Qin, Min Liu & Jue Liu?

Kiedy ci wybitni badacze kończyli studia?

Vote up!
11
Vote down!
-11

Krispin z Lamanczy

#1636402

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Różne takie fundacje typu Melina u Bila szkolą już przedszkolaków jak wyrywać wirusom kolce, żeby w celu wykombinowania hybrydy zrobić z baby jednorożca a z chłopa dziurawego buta.

Dzięki Gawrionowi dowiadujemy się, że w końcu nauka radziecka, zawdzięczająca swój rozwój kapitałowi Marksa w celu ewolucji genetycznej z nauką zawdzięczającą rozwój kapitałowi Rockefellera przekroczyła już chiński mur. (A co to się nagle stało z nauką izraelską? Przestała nagle mieć splendor niepodważalności?) 

PS
Wczoraj Bill (zarządca G7 z nadania brytyjskiego Borysa) na melinie u jednego Steva żartowali sobie, co to będzie jak "terroryści" wezmo i wypuszczo OSPĘ. Szykować się chłopaki - kto był szczepiony przeciw ospie - nabyta odporność jest fikcją - gawrionowi naukowcy już mają dowody na to, że jest to wbrew postępowi w medycynie.

Nast

Vote up!
6
Vote down!
-8
#1636414

W sumie, jeśli segregacja sanitarna jest złem, to dlaczego izolujemy chorych na gruźlicę?

To jest odbieranie im wolności

Vote up!
14
Vote down!
-5
#1636428

Husky, nie rób sobie jaj. Czym innym jest izolacja chorych,od zdrowych, a czym innym zdrowych niezaszczepionych  od zdrowych zaszczepionych lub chorych niezaszczepionych od chorych zaszczepionych. .

W pierwszym przypadku chodzi o to ,aby chory nie zaraził  zdrowegp, a w drugim o to, aby niepotulnego nauczyć posłuszeństwa i pokory.

Przy normalnych szczepieniach nie słyszałam ,aby  osoby zaszczepione dostawały histerii , że  się zarażą od zdrowej osoby niezaszczepionej.

Vote up!
10
Vote down!
-3

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636553

w Rabce, Wiśle, Szczawnicy i pod Zakopanem.

Słyszałem, że potrzebują do roboty strażników z psami.

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1636560

Różnica pomiędzy czasopismami naukowymi a forami internetowymi jest taka, że aby zaistnieć w tych pierwszych, trzeba przejść przez sita weryfikacji, cenzusy, kryteria, recenzje. Na tych drugich może się wypowiadać każdy wariat.

I powiem więcej - większe masy bardziej, lepiej rozumieją wariata, niż autora publikacji naukowej! 

Vote up!
13
Vote down!
-7

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636452

mów więcej...

Vote up!
16
Vote down!
-9

Krispin z Lamanczy

#1636502

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Krzywousty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Dane ludzi takich jak ty Krispin powinno się przekazywać do ABW by zbadali ciebie i twoje kontakty do siódmego pokolenia wstecz. Jeśliś niewinny - jedynie zbanować ciebie i twoją głupotę. Jeśliś winny, bierzesz kasę z Kremla albo jeszcze gorzej (co ja obstawiam), to powinieneś iść do tiurmy a klucze za tobą powinno się wyrzucić na zawsze.

Jeśli zaś jesteś tylko zwykłym idotą, to leczenie w tym wypadku powinno być przymusowe.

Tak czy inaczej uprawiasz dywersję która w innych czasach może była by do zaakceptowania, ale nie dzisiaj. Disiaj powinien być sąd polowy. Tak jak w Rosji.

Vote up!
6
Vote down!
-12
#1636530

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Kim i czym jest Krystian wiadomo od dawna taki troll ziejący nienawiścią do Polski i patriotyzmu. Zapatrzony w swego idola Putina.

I tyle.

Vote up!
5
Vote down!
-7
#1636572

Fauci - rozdmuchany u nas przez Gadowskiego urzędas i kombinator na usługach krętaczy z WHO i Big Pharma. Ani jedno jego słowo nie jest warte uwagi.

Poważni i w miarę obiektywni są dzisiaj zagubieni. Reakcje już widać. Wszędzie brak wytycznych procedur.

Każdy mądrala może sobie wyszukać, co mu akurat pasuje. Gdy pisze, to rozprzestrzenia głupotę i zagubienie. To jest ohydne wzbudzanie paniki i histerii w momencie, gdy tak trudno o prawdziwe autorytety.

Poważny bloger powinien zawsze być odpowiedzialny za swoje słowa.

Pzdr

Vote up!
16
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1636429

Za szczepieniem sa wszyscy z PO, lewicy, PiS, nie bede wymienial wszystkich. Przeciwko jest tylko partia Konfederacja. Cos dziwnego prawda? Jaka jednomyslnosc w sprawach covida? Pomyslec by mozna na tej podstawie ze mamy juz PO PiS prawie? Wszyscy sie zjednoczyli poza jedna KONFEDERACJA. Co za jednomyslnosc?  Teraz mamy proby doprowadzenia do jednomyslnosci na tym blogu. Kto jest przeciw ruski agent. Kraza juz pogloski ze Grzegorz Braun potajemnie sie zaszczepil. Wspanaly unijny swiat budujecie razem z PO-wska awangarda zamordyzmu. NIestety przewiduje ze tak jak covid wszystkich jednoczy, tak idac dalej CO2, a potem juz tylko pozostanie likwidacja panstwa. Nagle jak z butelki dzinu wyskoczyl duch szczepionkowy lansowany przez samego wysokiego komisarza blogu. No to teraz juz trzeba spadac, bo to jedynie pozostalo by nie byc ruskim agentem.

Vote up!
8
Vote down!
-7

JanStefanski

#1636388

wobec naukowych argumentów i pisanie kompletnie nie na temat. Coś na temat pracy Chińczyków chciałby Pan dodać? Nie bardzo? 

Vote up!
12
Vote down!
-6

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636390

Znowu znajduję w podsumowaniu to co jest oczywiste dla naukowców ale zupełnie niezrozumiałe dla laików, a co antyszczepionkowcy wezmą na sztandary.  Wszystkie te raporty powinny być opatrzone jasnym wytłumaczeniem, tak aby odbierać broń korespondentom Russia Today.

Oto cytat z podsumowania: "The study also reported overall pooled incidence rate was 1.5% for adverse events, 0.4 per 10,000 for severe adverse events, and 0.1  per 10 000 for death after vaccination."

"1.5% adverse events" po szczepieniu oznaczy lekką gorączkę, lekki ból ramienia, ale są to nieistotne rzeczy.

"0.4 severe adverse events" to trochę więcej niż 37 stopni, ale to nie 0.4% a 0.4 przypadki na 10 000. Czyli 4 na 100 000.

Podobnie z 0.1 przypadków śmierci na 10 tysięcy (jeden na 100 tysięcy). I tutaj właśnie pojawia się główny problem żargonu naukowców i ich największa wina. Dla nich oczywiste, a dla przeciętnego człowieka nie. Otóż gdyby z powodu szczepienia umierała jedna osoba na 100 tysięcy szczepionych, to natychmiast wycofano by taką szczepionkę z obiegu. Czego nie piszą w podsumowaniu a co jest ich kardynalnym błędem to:

1. Przyczyny tych zgonów - czy miały one jakikolwiek związek ze szczepionką czy zaś są to tzw accidental deaths. Prawie zawsze jest to to drugie, tyle że w zaszczepionej populacji.

2. Ilości zgonów w grupie nie szczepionej w tym samym czasie z wyłączeniem zgonów spowodowanych COVIDem. Tutaj liczby są zwykle identyczne, a czasami w tej grupie są większe niż w grupie zaszczepionej. Czyli też 0.1 na 10 tysięcy.

3. Ilość wszystkich zgonów w takiej samej populacji niezaszczepionej. Tutaj dopiero widać przepaść na korzyść zaszczepionych.

To wszystko najczęściej znajduje się w opracowaniach, ale jest poza zdolnością zinterpretowania przez przeciętnego czytelnika. Dlatego podsumowanie powinno być robione właśnie z myślą o nich, aby oszołomy nie mogli bezrozumnie używać tych opracowań dla poparcia swoich tez.

Vote up!
13
Vote down!
-5
#1636392

Zresztą inni także, w komentarzach pod artykułem na news-medical.net.

Masz rację, że z takich artykułów naukowych, powinny być robione skróty dla zjadaczy chleba. 

Vote up!
15
Vote down!
-4

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636393

Cześć Gawrionie

Dobry materiał.

Również staram się obserwować na bieżąco badania naukowe w temacie. Do tego dokładam własne doświadczenia. I to nie jako bierny obserwator, ale aktywny uczestnik własnych eksperymentów.

A Long-COVID niestety robi swoje. Wczoraj byłem zmuszony do rezonansu i tomografii oczu. Wniosek - daleko jeszcze do ostatecznych wniosków.

 

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1636394

Dzięki. Uznałem, że to dość ważna praca i warto aby ludzie znali.

Ja chorowałem 2 razy przed zaszczepieniem i na szczęście nic większego się ze mną nie dzieje. Są pewne dolegliwości, ale nie mam podstaw by łączyć je bezpośrednio z covid czy szczepionką.

Co dzieje Ci się z oczami, jeśli można spytać? Ostatnio też ktoś wspominał mi o problemach z oczami po przejściu Covid. Niestety mąż tej osoby nie przeżył Covid. Zmarł niedawno. Mąż jednej naszych starych Niepoprawnych.. Wstrzymywali się ze szczepieniami.

Vote up!
12
Vote down!
-4

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636396

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JerzyD został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Kłamstwa powtarzane wielokrotnie mają prawdą się stać? Przecież nie ma szczepionek na przywoływanego wirusa. Po co siejesz zamęt?

Aha! Preparaty dopuszczone warunkowo, bez odpowiedzialności producenta za skutki uboczne nazwano szczepionkami. Tak sieje się dezinformację, z którą wydajesz się walczyć.

Vote up!
7
Vote down!
-9

To, że Patmo i HD są żydami jestem niemal pewien. Czy Ty @Gawrion również? Twe działania na to wskazują.

#1636411

Przecież skoro nie ma wirusa, to nie ma szczepionek - to dość oczywiste :) 

Vote up!
10
Vote down!
-5

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636454

Prawdziwie "konstruktywny" argument. W taki właśnie sposób prowadzi się dialog w Polsce od dawna i w taki sposób niszczy się możliwość rzeczowego dialogu. Zamęt i skłócone społeczeństwo łatwo kontrolować i spacyfikować. Może o to właśnie chodzi?

Powtórzę zatem - preparaty dopuszczone warunkowo nie można nazywać szczepionkami. Cała reszta polemiki na tym gruncie jest bezzasadna. Działania Rady Medycznej i Rządu stoją w sprzeczności do podstawowych praw człowieka oraz gwałcą te zawarte w ustawie zasadniczej.

Nawet ustawa nie stoi ponad zapisami Konstytucji, żadna z nich nie unieważnia zawartych w Konstytucji zapisów.

Vote up!
9
Vote down!
-5

To, że Patmo i HD są żydami jestem niemal pewien. Czy Ty @Gawrion również? Twe działania na to wskazują.

#1636461

To jak sobie preparaty ponazywasz nie ma większego znaczenia dla logiki. Preparaty są skuteczne - widać to na pierwszy rzut oka na dane. Wyniki eksperymentu medycznego są dość jednoznaczne. 

Prawa człowieka, konstytucja? Proszę! To nie forum dla Julek i Oskarów. Przecież było na szkoleniu, że język i jakość "argumentów" trzeba dostosować do grupy odbiorczej. Spałeś? Nie możesz powielać tu tego co wklejasz na inne fora, bo grozi to demaskacją :) 

 

Vote up!
7
Vote down!
-6

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636463

Twój portal Gawrion jest jedynym, na jakim się udzielam. Nie wiem też o jakim szkoleniu piszesz.

W kwestii zasadniczej, to właśnie od podstaw, od nazwy preparatu implikowane jest wszystko co się z nim wiąże. Preparat dopuszczony warunkowo, będący w fazie badań klinicznych pozostaje tylko preparatem testowanym. Nic ponad to. Bagatelizowanie tego faktu jest pośrednim okłamywaniem odbiorców przekazu a w konsekwencji destrukcją dyskusji o całym programie "szczepień".

Z racji funkcji którą pełnisz, nie będę się więcej wdawał z Tobą w polemikę. Wyczuwam, że masz ochotę ponownie wykonać "awarię" systemu.

Vote up!
9
Vote down!
-7

To, że Patmo i HD są żydami jestem niemal pewien. Czy Ty @Gawrion również? Twe działania na to wskazują.

#1636467

Powiadasz Jerzy? Nerwy puszczają?

Nie ma znaczenia jak zdefiniujesz zmienną, której później będziesz używał w logice. Czy będzi to szczepionka, czy preparat medyczny, czy "x". Wie to każdy matematyk i programista.

Vote up!
9
Vote down!
-6

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636477

"Powiadasz Jerzy? Nerwy puszczają?"

Nie mnie puszczają nerwy. Jestem Cykorz, a to powinno wyjaśnić mą postawę.

Vote up!
5
Vote down!
-1

To, że Patmo i HD są żydami jestem niemal pewien. Czy Ty @Gawrion również? Twe działania na to wskazują.

#1636577

Witaj

Problem, który ja stawiam jako hipotezę, jest taki, że wszystko związane z COVID19, więc także szczepienia, w sumie bardzo mocno osłabiają układ immunologiczny. W rezultacie przewlekłe choroby, stare schorzenia zaczynają się wzmocnione odzywać ponownie.

Typowy przykład - bardzo dużo doniesień zebrałem o nasileniu się opryszczki i półpaśca. Jak wiadomo wirus HSV (też HHV-1, HHV-2) raz złapany, mamy w sobie aż do śmierci. Uaktywnia się, jak na przykład pospolity HSV ulokowany w ustach, gdy tylko się przeziębimy. Czyli jak jesteśmy osłabieni. A teraz, jak ktoś miał kłopoty z tarczycą, sercem, czy nerkami to z dużym prawdopodobieństwem mo0że się spodziewać wystąpienia objawów. 

Okulary noszę od dziecka. Jedna operacja w dzieciństwie, a trzy lata temu wszczepienie nowych soczewek. Czyli problem ze wzrokiem mam zawsze. No i teraz wystąpiły nowe problemy. Mogę dokładnie opisać Ci prywatnie.

Wniosek jeden - trzeba uważać jak cholera na wszystko. Masz kłopoty ze stawami, np, z kolanem, to duża szansa, że znowu się odezwie. Pryszcze? Będą nowe na pewno. Pamięć? Na 100% zaczniesz być wściekły. UWAGA NADCIŚNIENIOWCY! Tu trzeba być ostrożnym i częściej się sprawdzać. Cukrzyca? Jeszcze gorzej. Choroba obturacyjna płuc - tu jest chodzenie na krawędzi. Długo tak można. I co najgorsze - służba zdrowia już nie wyrabia! I to jest ogromny problem. Nawet sektor prywatny pada.

Pzdr

Ps. To co piszę i obserwuję (nie mam dostępu do szpitalnictwa), to przeróżne stany chorobowe. Jakoś nie mam info o faktycznych zgonach na niewydolność oddechową, czyli galopujące zapalenie płuc - podstawowy efekt wirusa SARS-CoV-2

Vote up!
9
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1636431

Mam trochę czułych punktów zdrowotnych i nie zaobserwowałem nic u siebie. Odpukać. 

Vote up!
8
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636437

Ciekawa hipoteza - sam to zaobserwowałem u siebie, ale prawie na 100% nie dotyczy ona szczepionek. Nieaktywny wirus ani mRNA nie mogą atakować narządów i osłabiać układu ummunologicznego. Wręcz przeciwnie - co najwyżej mogą spowodować nadmierną reakcję systemu odpornościowego. Jeśli się mylę to podeślij nam źródła mówiące inaczej.

Sam zaś virus COVID, rzeczywiście - atakuje wszystko co tylko może. Opisywałem już gdzie indziej że u mnie atakował wszystko co tylko było możliwe. Co dwa, trzy dni inny organ. Z jakim skutkiem to się dopiero okaże. Na razie wciąż szumi w głowie. Szkoda że to nie po nalewce... A wszystko to na kilka miesięcy przed pierwszym zaszczepieniem się. Po szczepieniach nie miałem najmniejszych problemów ani reakcji negatywnych. W grudniu wezme trzecią dawkę.

Moi 90-letni rodzice są już po trzeciej i skaczą jak zajączki - w przeciwieństwie do swoich niezaszczepionych znajomych. Ci już nigdy nie poskaczą.

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1636538

Odpowiadam na "naukowe" argumenty bez "nerwowosci". Po pierwsze przypisuje Pan sobie zbyt wielkie zaufanie do tego co Pan czyta w tzw "naukowych argumentach". Naukowe argumenty jak Pan zapewne slyszal zaleza od tego na czyje zlecenie zostaly uzyte. Cos nowego dla Pana? W sprawie zdrowia ja przynajmniej kieruje sie wlasna opinia a nie "naukowymi" argumentami ktore mi ktos probuje narzucac. Polska lubi wychodzic przed orkiestre przyuczona do sluzalczego wykonywania wszystkiego co wladza nakaze.  Gdy w innych krajach nie bylo jeszcze niedawno mandatow za chodzenie po ulicy bez maski, w Polsce nawet w sejmie. Mnie nie przekonuja tzw argumenty. Przedstawianie jednostronnej opinii jakiegos i to chinskiego badania bez adekwatnych badan przeciwstawnych mozna uznac za zwyikla propagande. Dlaczego lekarzy ktorzy maja inne zdanie niz politycznie umotywowane opinie zwiazkow lekarskich pozbawia sie pracy? Zadal Pan sobie pytanie dlaczego tak sie robi? Odpowie Pan ze pisze nie na temat bo nie potwierdzam tego co chcialby Pan widziec, ze tak, Chinczycy maja racje. NIe chce tutaj niczego sugerowac, ale jezeli pisze sie na forum ankiete z ktorej wychodzi ze na 28 glosow, tylko 6 jest za przymusowym szczepieniem i potem sie probuje przekonywac chinskimi badaniami znakomita wiekszosc ze nie maa racji, to znaczy ze JEST TO MANIPULACJA.

Vote up!
8
Vote down!
-4

JanStefanski

#1636398

58 prac naukowych, recenzowanych i przechodzących przez pewne sita czy nerwowy komentarz na Niepoprawnych z konta zarejestrowanego 2 miesiące temu?

My tu tacy głupi nie jesteśmy :) 

Vote up!
13
Vote down!
-5

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636400

Jeżeli ktoś miał i ma do czynienia z czymkolwiek, co się kryje w pojęciu =nauka= i też rozumie co to jest biznes naukowy, nie ma on problemu by wyłuskać w miarę obiektywne doniesienia.

A jak powiedział mój ulubiony noblista Richard Feynman - zawsze wierz nauce - nigdy naukowcom.

Niestety, nawet wielu poważnych publicystów wyszukuje doniesienia (i zawsze coś znajdzie) pod swoją popieraną tezę.

A jeden z naszych fajnych kolegów blogerów (także na NP) niestety tak się dał zakręcić, że zwariował. Pytany o zdrowie, odparł, że z faszystami nie gada (to było najłagodniejsze).

Vote up!
10
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1636432

@Gawrion - nerwowość raczej wylewa się z Twoich komentarzy. Sam fakt przywołania tego określenia na to wskazuje. Nie widać tej nerwowości u sceptyków "szczepień", u komentatorów poszukujących prawdy, tej prawdy spoza medialnej propagandy i nachalnego terroru głównej sceny politycznej.

Vote up!
3
Vote down!
0

To, że Patmo i HD są żydami jestem niemal pewien. Czy Ty @Gawrion również? Twe działania na to wskazują.

#1637169

NIe zamierzam sie odnosic do atakow ad persona. Tak to prawda ze pisze tutaj od 2 miesiecy, i na samym wstepie zaznaczylem ze nie mam sympatii politycznych w kierunku jakiejkolwiek partii. Uwazam ze dosyc jest podzialow w Polsce zeby jeszcze dodawac nastepny. Tym nastepnym jest szantazowanie spoleczenstwa mandatoryjnym SZPRYCOWANIEM. Jaka gwarancja ze nie jest to proba testowania cierpliwosci spoleczenstw calego swiata, czy polkna tez zabe bez protestu, czy tez zrobia jak twierdzi Braun Norymberge 2 ? Uwazam ze nie jest to eleganckie wykorzystywac swoja pozycje wlasciciela portalu celem narzucania dyskutujacym wlasnego punktu widzenia. Dyskusja jest po to by wymieniac poglady. Chyba ze celem tego portalu jest cos innego? Moze faktycznie jest cos innego wobec czego pewnie zle trafilem i moja obecnosc tutaj komus przeszkadza?

Vote up!
8
Vote down!
-3

JanStefanski

#1636404

Linkowana praca naukowa też nie prezentuje poglądów.

To jest prezentacja wyników badań naukowych.

Doskonale rozumiem, że ciężko z tym dyskutować. Karkołomne. W logice nie ma miejsca na opinie i poglądy, ani na emocje. 

Zatem pozostaje podważać mnie, podważać autorów tej i 58 pozostałych prac. Na tej zasadzie można podważać, że ziemia jest okrągła i właśnie Pan to robi. Karkołomne i groteskowe te akrobacje. 

 

Vote up!
10
Vote down!
-3

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636405

NIe wiedzialem ze tutaj dyskutuja wirusolodzy. Sadzilem ze to jest blog dla wszystkich. Szkoda ze nie znajdujemy wspolnego jezyka. Na marginesie ja jako laik w tych sprawach mam do wysokiego grona nastepujace pytanie? Przed pojawieniem sie covida 19 szczepionki ktore byly przeciwko innym wirusom de fakto nie zabijaly wirusa ktorego podobno zabic sie nie da, ale bustowaly system immunologiczny i ten mial zwalczac jego agresje. W przypadku covida 19 twierdzono ze on sam NIE ZABIJA, lecz zabijaja choroby wspolistne. Cos panowie wirusolodzy nowego w tym zakresie? Rowniez przed covidem 19 sie mowilo ze szczepionki na wirusy nie sa w stanie sie pojawic na ostatnie zmutowanie i sa zawsze krok do tylu. Teraz znowu cos nowego, mutant delta zachowuje sie inaczej, szczepionka na alfe dziala tez na niego. No to juz zupelnie mozna z tego wszystkiego oglupiec. Zatem rozumiem ze juz sie szczepic na grype nie trzeba, bo szczepionka na covid jest uniwersalna. Czy ja dobrze rozumuje? Dlaczego wobec tego szczepia nadal na grype? Jest jeszcze jedno moje pytanie do szanownego grona wirusologow, dlaczego szczepic trzeba sie cyklicznie? Czyzby to chodzilo o to ze jak w wojsku, gdy zolnierz strzela to jak pierwszy raz nie uceluje to musial strzelac po raz drugi, trzeci, az do skutku? Zdaje sie ze to podobienstwo moze sie nie podobac szanownemu gronu, bo uzna ze nie na temat? Wszak miala byc wylacznie ocena badan chinskich uczonych? No coz, tak juz mam ze jak zaczne pisac to temat sie rozchodzi miedzy palcami za co szanowne grono przepraszam. Kazdy ma swoich ekspertow jak tez i swoich lekarzy. Niekoniecznie musimy miec tych samych. Ja przynajmniej swoich nie zamierzam stawiac na szale by toczyc dalej te "jezuicka" dyskusje.  

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-3

JanStefanski

#1636412

Jak można dyskutować poważnie z kimś, kto nie potrafi nicka poprawnie przeczytać i zapisać? Jedna, prosta operacja sprawia problem! A Pan chce rozbudowane modele w pamięci sobie tworzyć i operować na nich logiką?! Rejestry dziurawe dla kilku bajtów nicka "Gawrion"... 

Vote up!
8
Vote down!
-8

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636443

To oczywiście 85% skuteczności w ochronie przed objawowym zakażeniem. 

Tak to jest w tych wynikach ?

No i 96% skuteczności w zapobieganiu hospitalizacji.

Czy dobrze zrozumiałem, co czytam ?

No i kuzynka z jej mężem- oboje zaszczepieni - chorują właśnie na c19.

No i kolega z pracy hospitalizowany...

Ale oni z tych pechowych 15% i 4%.

No co za niefart.

A i jeszcze koleżanki z pracy zięc-policjant- zaszczepiony a w szpitalu leży. Jego żona- córka koleżanki- choruje w domu. Też oczywiście zaszczepiona. Bo u koleżanki wszyscy zaszczepieni.

Ups. I jeszcze wnuczka, zaszczepiona, choruje.

Ale oni w tych niefartownych 4%. - sześcioro chorych w tym dwoje w szpitalu.

4% - czyli muszę znać 50 zaszczepionych, by się statystyka zgadzała. Ale ja tylu nie znam.

Ale ja głupi, nie znam się, lekarze mądrzejsi i nie powinienem się wypowiadać. Morda w kubeł. Nie wierz w to co widzisz. Wierz w to, co ci telewizor pokazał i mądre autorytety.

Vote up!
9
Vote down!
-6
#1636406

Co ja widzę:

Ciocia  i wujek, wiek ok. 65 lat, ona- zachorowała na początku roku przed szczepieniami, trzy dni stan podgorączkowy, on- żadnych objawów

Koleżanki dwie, wiek ok. 45 lat - początek roku przed szczepieniami- przechorowały ciężko, ale bez hospitalizacji, gorączka  ponad 39stopni przez  około tygodnia+ kilka  dodatkowych dni złego samopoczucia

Znajomy z pracy, tuż przed emeryturą- i przed  wiosennymi szczepieniami zmarł w szpitalu.  Nie znam szczegółów.

Znajomy  taty, wiek 70 + - zaszczepił się jako zdrowy człowiek, tydzień później był .jego pogrzeb.Oczywiście żadnych NOP nie zgłoszono, Przypadek.

Pensjonariusze DS w moim mieście - czas, przed szczepieniami - zachorowalność i śmiertelność wśród  nie leczonych na Parkinsona i Alzheimera - prawie 100%, wśród  leczonych na te choroby amaltadyną - 0%. Przypadek.         

Siostra z mężęm i dziećmi- wszyscy przechorowali przed szczepieniem  - kilka dni stanu podgorączkowego i utrata węchu, plus "mgła pokovidowa" przez kilka tygodni.

Kuzynka pracująca w służbie zdrowia  przed szczepieniami,wysłana na kwarantannę  razem z mężem po wyniku pozytywnym testów PCR, żadnych objawów u nikogo z nich, kilka miesięcy później  u niego  ciężki przebieg z hospitalizacją.

Koleżanka z pracy,  kilka  osób z jej najbliższej rodziny to farmaceuci proszczepionkowi. Do ubiegłego tygodnia. Jej szwagierka, lat  42 , po trzech dawkach szczepionki właśnie  walczy o życie w szpitalu.

Syn  koleżanki znajomej ( z drugiej ręki  informacja), zdrowy 23 -letni student, zmarł kilka dni po szczepieniu, zakrzepica. Oczywiście żadnego NOP nie zgłoszono. Przypadek. 

Znajome małżeństwo  początek roku, ona 55 lat ciężki początek choroby, rodzina zdobyła amantadynę, natychmiastowa poprawa po dwóch dawkach, on 62 lata - stracił węch na dwa dni, ich syn też, reszta domowników bez objawów

Celebryta w mediach- po trzech szczepieniach hospitalizowany,, z maseczką tlenową na twarzy twierdzi, że  "lekko" przechodzi  covid dzięki szczępionce.

Statystyki w i wpadka na antenie Polsat News:

wpadka w Polsat News

         

Największe ilości zachorowań w krajach najwyżej "wyszczepionych", brak problemu w  biednych krajach  afrykańskich. Przypadek.

A w Japonii koronawirus sam się unicestwił gdy zamiast gonić do kolejnych dawek szczepienia podano ludziom inwermektynę. Ale szok ;-). O tym,żeby tu nie mieszać, dam osobny komentarz.

Ale ja głupia, nie znam się, lekarze mądrzejsi (ale tylko ci mainstreamowi) i nie powinnam się wypowiadać. Morda w kubeł. Nie wierz w to co widzisz. Wierz w to, co ci telewizor pokazał ( i jak wytłumaczył) i mądre autorytety. Powtarzam to sobie i powtarzam, ale kurcze, nie działa

Vote up!
10
Vote down!
-6

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636409

Tak do mojego otoczenia.

Nie pisałem o chorych znajomych nieszczepionych. A mam sporo przypaezdków.

Ja - szybko i gwałtownie. Żona długo i uciążliwie.

Kuzyneczka z mężem też długo i męcząco.

Ale.to w marcu.

Obecnie szwagier - nieszczepiony, oraz ci, których wymieniłem wczesniej - zaszczepieni. Chorobę wszyscy podobnie przechodzą - czyli długo się męczą z gorączką, suchym kaszlem, osłabieniem. Poza zięciuniem, który jest pod respiratorem i moim kumplem z pracy - hospitalizowany, ale stanu nie znam.

Pozdrawiam.

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1636416

... są przypadki , że "ktoś przyjął amantadynę" i "lekko przechorował" właściwie nic nie mówi . Ten kowid taki jest ,że jedni lekko przechodzą drudzy ciężko . Pewnie obserwacja ,że w grupie przewlekle biorących ten lek jest jakaś zbieżność ma znaczenie . Ale ... np. skutki "profilaktycznego" powszechnego stosowania tego specyfiku "na czas krążenia wirusa" ,to mogłyby zdecydowanie gorsze niż np. "wyszczepienie" .

Vote up!
9
Vote down!
-1

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1636421

- to zróżnicowanie przechorowania covida w różnym stopniu objawowym ma podłoże genetyczne.
Na początku podejrzewali że tak jest ale już został wyselekcjonowany konkretny genom.

Podobnie jest i w innych chorobach i n.p. konkretny antybiotyk na jednych jest skuteczny a na innych działa słabo.
Z Amantadyną chyba będzie podobnie i jej skuteczność w leczeniu pacjentów będzie zróżnicowana.

Vote up!
7
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1636425

... "zaawansowanego kowida" ,to problem w którym właściwe "z pewnością" ma sens głównie "łagodzenie objawów"  ,a ograniczona skuteczność leków "przyczynowych" ,to zdaje się nie wynika z "czarnego PR-u bigpharmy od szczepionek".

A odporność czy to w wyniku kontaktu z samoreplikującym się preparatem mRNA powstałym (samoistnie z nietoperków via pangolin /czy w podrasowaniu w military grade laboratory) o nazwie SARS-CoV-2(ltd.) czy z preparatem mRNA "niesamoreplikującym zafiolkowanym" pod różnym i nazwami handlowymi(r)  ,to tak samo nie gwarantuje braku "reinfekcji" ,czy braku transmisji.

I raczej te odczyny poszczepienne ,czy powikłania pochorobowe ,to mocno zależą od "osobniczych uwarunkowań" i raczej występuje mocno zauważalna "zbieżność" .

Ale kolejne infekcje to ... pownnny być w obu przypadkach dużo łagodniejsze . Wirus ten jak wszystkie mRNA wirusy mutuje często-gęsto ,ale akurat fragment odpowiadający za białko spike jest dosyć kluczowy i tam się zdaje się istotnych zmian nie obserwuje (podobno) ,raczej nie powinna się powtórzyć sytuacja grypą ,gdzie są zestawy tych funkcjonalnych białek powierzchniowych i "ekosytem" różych gatunków ,co to co roku produkuje nowy szczep ,gdzie odporność krzyżowa z kilku proprzednich lat "nie działa" ,ale jak zawsze , nic na pewno nie wiadomo.

 

Jak ktoś się postara ... to znajdzie przykład zakrzepicy u osoby biorącej amantadyne spowodu tego wrednego białka spike w wyniku infekcji wirusem . A to białko spike to nie jedyne wredne białko jakie ten wirus ma zakodowane w mRNA i które jest wytwarzane w biegu infekcji , no ale niech się tym martwią koneserzy wredot i "wyższości odporności naturalnej od indukowanej szczepionką"

 

Vote up!
6
Vote down!
-1

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1636426

Oczywiście ,że to nic nie mówi, tak samo jak to, że ktoś  przyjął szczepionkę i lekko przechorował.  A zwłaszcza, jeśli lekko przechorował w szpitalu pod respiratorem, skoro ma pewność że bez szczepionki by umarł. W  tajemnicy  przyznam , że podejrzewam, iż wszyscy w końcu umrzemy bez względu na to ile szczepionek przyjmiemy albo i nie.

Zależności widać dopiero na dużych liczbach a na dużych liczbach widać  co widać, tyle ,że każdy to interpretuje  po swojemu .Ale to już wałkowaliśmy  i chwilowo mim się nie chce więcej ;-)

W ostatecznym rozrachunku najwyższym autorytetem dla każdego jest jego własny rozum, nawet jeśli  formalnie jest on skierowany na rozum jakiegoś "autorytetu".

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-5

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636439

Na tapetę biorę ten artykuł -japonia-wariant-delta-sam-sie-unicestwil-zaskakujace-wyniki . Analizy  dokonał mój kolega, ale że się z nim zgadzam to  wprost zacytuję jego refleksje

Pod koniec sierpnia 2021 w Japonii notowano po ponad 20 tys. dziennie przypadków zarażenia COVID-19. W zaledwie miesiąc później 10 razy mniej, a obecnie w Japonii tzw. „epidemia COVID-19” nie istnieje. Przedwczoraj w Japonii odnotowano zaledwie 183 przypadki oraz 3 zgony. Ponieważ Japonia ma 3 razy więcej ludzi niż Polska, to tak jakby w Polsce było 60 nowych przypadków i 1 zgon.

tu na bieżąco można sobie sprawdzić liczby

Jak to Japonia zrobiła? Odpowiedzią jest jedno słowo – „iwermektyna”.

Gdy 26 sierpnia w 1,6 miliona fiolek preparatu Moderny wykryto zanieczyszczenie w postaci kawałków stali nierdzewnej, w Japonii trwało już dochodzenie w związku ze zgonami po zastrzykach tzw. „szczepionek”. Krótko potem ministerstwo zdrowia wydało komunikat, że lekarze mogą przepisywać iwermektynę pacjentom w przypadku podejrzenia COVID-19. W ok. miesiąc po tej decyzji po „epidemii Covid-19” nie ma w Japonii już nawet śladu.

Tak wygląda działanie w państwie prawa, gdzie obowiązują jakieś zasady – rząd reaguje na informacje o zgonach i zanieczyszczonych preparatach, i zaleca wdrożenie realnych skutecznych terapii. Obywatel zdrowieją, wirus znika.

Gdy cała Europa, USA i nie tylko, znowu walczą z tzw. „pandemią”, w Japonii temat „epidemii” nie istnieje. Japonia jest praktycznie wolna od choroby.

Podobny sukces odniósł wcześniej Meksyk. 28 grudnia 2020 w stolicy kraju oficjalnie wprowadzono „domowy zestaw”, zawierający iwermektynę do domowego leczenia „COVID-19”, tak aby w przypadku podejrzenia, że się jest chorym, każdy miał natychmiast lekarstwo pod ręką. Według danych meksykańskiego ministerstwa zdrowia, działanie to spowodowało spadek hospitalizacji w 22-milionowej stolicy kraju z powodu COVID-19 o 52-76%.

PS w Afryce nie mają ani Iwermektyny, Amantadyny czy Szczypawek a jakoś media nie atakują nas pandemią z tamtego rejonu?

 

Vote up!
10
Vote down!
-2

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636459

Szanowna Pani.Jak Japonia radzi sobie z pandemią i która fala jest w Tokio śledzę na bieżąco.Rano transmisja live na Twich-u -wszyscy na ulicy w maseczkach.Warto też zerknąć na Youtube ,są też kanały prowadzone przez Polaków .Owszem delta zanika ,ale jest cały czas i sporo szkód narobiła.Japońskie media podają że to też problem genów.

Vote up!
6
Vote down!
0

exTetrus

#1636511

Obserwacje  na bieżąco chyba nie  oznaczają ,że liczby podawane oficjalnie z danych ministerstwa poszczególnych państw nie mogą  być traktowane jako źródło informacji do wyciągania wniosków ;-)

Z tego co wiem i co Ty także potwierdzasz,  w Japonii noszenie maseczek jest powszechnym zwyczajem i to praktykowanym długo przed covidem, stąd nie da się przypisać nagłego spadku zachorowań noszeniu maseczek. Nie da się też przypisać szczepionkom, gdyż szczepienia nie spowodowały  spadku ilości chorych  -ta rosła cały czas podczas szczepień i osiągnęła szczyt pod koniec sierpnia ( jak wynika z wykresu), nagły spadek nastąpił  natychmiast po wycofaniu tej  felernej partii preparatów i rozpoczęciu leczenia inwermektyną. Chyba, że coś  pomieszałam, jeśli tak, proszę o sprostowanie.

Nawiasem mówiąc odpowiedzialność polega między innymi na tym by sprawdzać, w Polsce żadne laboratorium nie sprawdza co jest w tych fiolkach, tam gdzie sprawdzają  co i ruch wychodza jakieś "kwiatki" na wierzch.

O zanieczyszczeniu stalą Japonii było głośno, o  skażonych fiolkach w Hiszpanii też, wiadomo o tym, bo się SPRAWDZA. W Polsce nikt niczego nie sprawdza, takie ".zaufanie"  do koncernów mamy mieć. W kraju, gdzie kontrola zakładowa obowiązuje na produkcji wszystkiego, w zakładach mięsnych obowiązkowo  weterynarz, płytki podłogowe trzeba badać wyrywkowo przed wypuszczeniem na rynek, ale "szczepionki" idą  na żywioł i jednocześnie  nie ma ustawy o odszkodowaniach za powikłania poszczepienne, a w swoich założeniach miała tak przedefiniować NOP, żeby właściwie nie można było żadnego powikłania  do NOP zakwalifikować   ...Nic, tylko zaśpiewać :Ja to mam szczęście, że w tym momencie...

 

Proszę o rozwinięcie tematu "problemu genów".

Vote up!
6
Vote down!
-2

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636590

"Kultura" zaslaniania ust w Japonii -to efekty przeziębienia czyli katar i kichanie lub smogu i alergii .Tu mówimy o obowiazku zasłaniania i proszę mi uwierzyć Japończycy te zalecenia traktują serio.Oczywiście że o NOP czytałem .Nie tylko w Japonii gdyż mam w rodzinie dziecko które z dużą dozą prawdopodobieństwa po przymusowej szczepionce ma objawy autyzmu itp. -12c.Dlatego wściekam się na ludzi że ten temat ośmieszają.Pisząc o szczepionce na covid-a i podając jako NOP temperaturę 37 przez jeden dzień.Jak można później rozmawiać o poważnych rzeczach.
Jestem przeciwko zmuszaniu do szczepienia ale każdy który się nie zaszczepi nie powinien robić testu .I oczywiście nie chodzić do kina (lub)Biedronki z objawami covid-a.Ponieważ może zarażać innych ,którzy sobie tego nie życzą .Podobnie jak chorzy na inne groźne choroby np.gruźlica nie mogą sobie chodzić gdzie chcą (nawet pod groźbą sankcji coś tam podpisują).
Nie jest moją wolą zakłamywanie prawdy .Ale takie są fakty: ponad 90 % umierających przez to świństwo to osoby niezaszczepione.I tyle.Rozsądnemu wystarczy.
Pozdrawiam i dziękuję za wpis.Jest Pani jedną z najlepiej komentującą na tym forum.

Vote up!
8
Vote down!
0

exTetrus

#1636608

 ilu zaszczepionych i niezaszczepionych leży w szpitalach, a najważniejsze ilu z tej kategorii umiera, to będziesz miał jasność, jaką wartość dodaną przynosi szczepionka.

Vote up!
9
Vote down!
-6

ronin

#1636420

Mam porównanie dwóch sióstr - jedna szczepiona, druga nie.

Obie chorowały dokładnie tak samo.

Ten fakt jest bardziej wiarygodny od tekstów w TV: prawdopodobnie chorowała by gorzej, bardziej, mocniej... czy inne z dupy wzięte " być może" - z dupy, bo niesprawdzalne, niefalsyfikowalne.

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1636456

zaszczepienie to nieco poand 1%. Tu link do obiektywnego badania, bez podpierania się znajomymi i wnuczkami znajomych:

https://www.mdpi.com/2076-393X/9/7/781/htm

Vote up!
7
Vote down!
-7

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636479

Przyznam bez bicia, że z tego artykułu nic nie zrozumiałam. Punkt dla Waldemara.

Ale zrozumiałam z tego artykułu o sytuacji w Niemczech: im-wyzsza-wyszczepialnosc-tym-wyzsza-nadmierna-smiertelność

cytacik:

W badaniu naukowcy prof. dr Rolf Steyer i dr Gregora Kapplera napisali, że nadmierna śmiertelność w Niemczech wydaje się być ściśle związana ze wskaźnikiem szczepień.(...)

korelacja wynosi+ 0,31, jest zadziwiająco wysoka i przede wszystkim idzie w nieoczekiwanym kierunku. Właściwie powinna być ujemna, żeby można było powiedzieć: im wyższy wskaźnik szczepień, tym niższa nadmierna śmiertelność. (...) Im wyższy wskaźnik szczepień, tym wyższa nadmierna śmiertelność.(...)

Korelacja między nadmierną śmiertelnością w krajach związkowych a ich wskaźnikiem szczepień, ważona względną liczbą mieszkańców stanu, wynosi 0,31. Ta liczba jest zdumiewająco wysoka i byłaby ujemna, gdyby szczepienia miały zmniejszyć śmiertelność.

Setki razy już przytaczane były  na tym portalu statystyki z najbardziej wyszczepionych krajów świta i wszędzie ta korelacja odwrotna  niż zakładano, tylko u nas, w Polsce , w szpitalach oficjalnie sami nieszczepieni, Ale to dlatego, że  my to mamy szczęście, że w tym momencie żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą...

I jak tu znowu nie przywołać jakże pasującej  piosenki. Zaznaczam, że słodkie uśmiechy młodego wykonawcy świadczą o tym, że kompletnie nie rozumie o czym śpiewa. Mam wrażenie, że dojrzała artystka sceniczna wie o czym śpiewa, a może tylko dobrze  gra swoją rolę...

 

Vote up!
10
Vote down!
-5

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636506

wtedy pogadamy o wiarygodności.

Nie idź w chamską propagandę z TV, gdzie sumują chorych z całego roku.

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1636582

Junak, na to bym nie wpadła.

Dzięki za otwarcie oczu jeszcze szerzej.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636616

Prawie! Gdyby nie to, że ja znam zmarłych i hospitalizowanych wyłącznie niezaszczepionych...

Nawet nie śmiem Tobie tłumaczyć co to jest reprezentatywność badanego zjawiska, grupy ;) 

Tu masz badanie, obserwację półroczną 4 szpitali - zaszczepieni to nieco ponad 1%, z czego 80% tylko jedną dawką.

https://www.mdpi.com/2076-393X/9/7/781/htm

Vote up!
7
Vote down!
-4

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636446

Druga sprawa. Skoro szczepionki są takie skuteczne, to co jest przyczyną dokładnie takiej samej liczby zachorowań, jak rok temu ?

24 listopad 2020 - 32 733 zakażeń, średnia tygodniowa: 22 304.

24 listopad 2021 - 28 431, średnia: 21 608

Z liczbą zgonów też jest niemal identycznie - około 500.

 

No to gdzie ten efekt zaszczepienia ponad połowy Polaków ??

 

Powiesz mi, że: "prawdopodobnie byłoby gorzej" ?

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1636611

opowieść Ibrahima

 

wiara sekty

zwątpienie przetrzyma

ślepo wierzą

w opowieść Ibrahima

 

PS Cóż to jest pływać przez sześć dni w lodowatej wodzie, do tego nic nie jeść i pić! W końcu człowiek radziecki, a już szczególnie stachanowiec, nie takie bił rekordy! 

Vote up!
8
Vote down!
-5

jan patmo

#1636413

Dobre :D

Vote up!
8
Vote down!
-3

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636447

...tych trzech potwierdza, też pływali 6 dni razem z Ibrahimem

 

https://twitter.com/i/status/1463276111786299397

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1636472

Według mnie ci którzy namawiają innych by się nie szczepili to są przestępcy,  namawiający innych do śmierci w cierpieniach i ich bzdurne tłumaczenia dlaczego to czynią nie mają żadnego znaczenia, powinni odpowiadać przed Prokuratorem.

Ich "piepszenie" w kółko bez składu to bełkot chorych z nienawiści ludzi nie mających pojęcia o czym piszą i jaką wyrządzają ludziom krzywdę.

Ludzie wokół nas umierają na to świństwo covidowe masowo.Wzioł bym takich deb... za łeb i kazał patrzeć jak ci ludzie umierają na Covid to by się obudzili z tego swego letargu debilizmu.

Szkoda zresztą czasu na tych kretynów oni wiedzą lepiej ! Żenada.

Wybacz Admin za ostry język ale inny byłby niestosowny.

 

Vote up!
11
Vote down!
-8
#1636417

Czułam już od jakiegoś czasu, że te komentarze zacnego T. i zapał  jaki w nich wyraża, to  z miłości. Z troski o to, aby źli i głupi  antyszczepionkowcy nie wyrządzili mi krzywdy.  Po prostu z miłości do ludzi..  do mnie.Taki człowiek z sercem na dłoni.

Tezuszu, ja Ciebie też.

Nie przepraszaj za ostry język, miłość Ci wszystko wybaczy..

 

Vote up!
7
Vote down!
-7

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636419

J.w

Vote up!
9
Vote down!
-7
#1636423

takich deb... za łeb. A gdzie słoma i jaka ?

Jeżeli to jest portal prawicowy, i tacy są u władzy, to Boże miej nas w opiece.

Vote up!
6
Vote down!
-4

Kolejorz

#1636533

J.w

Vote up!
5
Vote down!
-5
#1636595

W "pojedynku" tych za z tymi przeciw jak dotąd wygrywa Covid

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1636422

Trzeba kochać antyszczpionkowcow tak szybko odchodzą. Covid ich uwielbia na całe źycie.

Vote up!
10
Vote down!
-7
#1636424

Przejrzałem chyba wszystkie głosy w dyskusji. Wydaje mi się, że dyskutanci dośc dobrze podzielili się na dwie rozłączne grupy

(n) zwolenników argumentów naukowych

oraz

(z) zwolenników argumentów zdroworozsądkowych.

No i dogadać się trudno, bo język debaty naukowej rozni się znacznie od zdroworpozasąkowej rozmowy (w tym przypadku o szcepieniach). Bardzo przytomnie podnosi to m.in. Krzywousty i JanStefański. No i rozmowa jest „równoległa”. Takie dwa pociągi jadące po różnych torach w przeciwnych kierunkach. Nie ma szans aby się spotkały/zderzyły. Zanim przejdę do meritum pozwolę sobie zauważyć, że sytuacja jest analogiczna do spotykanej w sądzie. Tam mamy przemawiająca językiem przepisów, linii orzecznictwa, norm i podobnych mądrych pojęc grupę prawników i gadajacą raczej normalnym językiem grupe zwykłych ludzi. Tłumaczem z polskiego na nasze teoretycznie są rozmaici prawnicy bioracy za to ekstra forsę. I zwykle im się to tłumaczenie kiepsko udaje, bo ludzie (ci bardziej „panstwowi” powiedza pewnie „warchoły”) często orzeczenia sądów kwestionuja. I bywa, że inne sądy przyznaja im rację. W moim odczuciu zasadniczym problemem jest tu brak zaufania. Po wszystkich stronach. Ja upatruje lekarstwo w pewnej formalizacji rozumowań prawniczych (szczególnie w przypadku stwierdzania, że „czyn wyczerpuje znamiona ..”), która pozwoliłaby uzyskac od sądu i np. prokuratora informacje w takiej postaci, by obywatek mógł wziąc to z jakimś „załącznikiem” (np. flaszka dobrego trunku) i udac się do człowieka, do którego na pewno ma zaufanie, by ten wytłumaczył mu o co idzie. Ta „standaryzacja” języka powiadamiania obywatela o decyzjach sądu jest warunkiem koniecznym aby numer się udał. Bo idzie o to, by każda z osób którym obywatel ufa tak samo mu orzeczenie wytłumaczyła. Ten „język powiadamiania” to język między hermetycznym raczej językiem prawa, a potoczna mowa zwykłych ludzi. Pisze o tym od lat. Z korzystaniem z wyników nauki jest jeszcze gorzej. Mało, że języka tego nie ma, to jeszcze funkcjonowanie nauki zbyt często opiera się na maksymie „nauka/autorytet locuta, causa finita”, czyli „wojskowym przekazywaniu informacji”. Dowcipów na ten temat jest mnóstwo i pewnie ktos jakiś przytoczy. Podejście takie znakomicie hamuje rozwój nauki. Typowym przykładem był wielki Gauss, który pisał, że nie opublikuje swoich wyników, bo „boi się wrzasku Beotów”. Ci Beoci, to wspólczesni mu tzw. uczeni/naukowcy. A Gauss już za życia uznawany był za największego (jakkolwiek by to rozumieć) matematyka/fizyka ówczesnych czasów. Podobnych sytuacji spotkac można w nauce wiele. Z zaufaniem do nauki bywa różnie. Najmniej problemów generuje matematyka, gdzie dowód jest „własnoscia publiczną” i każdy może go – dziś już również automatycznie (zob. tzw. proof checkery)- sprawdzic. W innych dziedzinach wymagana jest zwykle jakas inna – często eksperymentalna - forma weryfikacji. W wielu dziedzinach, m.in. medycynie stosuje się rozmaite, bywa, że istotnie rózne metody statystyczne. Tu częstym problemem jest pozorna łatwość interpretacji wyników badań statystycznych. Mało jest przypadków, gdy różne badania podobnych próbek (np. populacji) daja ten sam wynik. Pewnym uśrednieniem są tzw. metaanalizy, tj. statystyczne badania wyników badań. To zazwyczaj nie jest proste „połaczenie” dokonanych wczesniej analiz. Ja mało się na tym znam, ale wiem, że istnieja rózne metody ich agregacji w jeden wspólny wynik. Podobną – choc nie dokładnie analogiczną - sytuację spotykamy w pzypadku wyborów, gdzie Kenneth Arrow dostał (chyba w 1972 roku) Nobla za pokazanie, że dobrej agregacji („ordynacji wyborczej”) poglądów wyborców nie ma. Nie znam analogonu tw. Arrowa dla metaanaliz. Problem wydaje się być ciekawy; jeśli ktoś cos wie, będe wdzięczny za info. Trochę od dyskusji odbiegłem, ale może udało się Państwu to jakos bez większego znudzenia przeczytać. A tak bardziej do rzeczy. Dyskutanci odwołujący się do nauki argumentuja nie faktami (bo nie interpretują cytowanych wyników), lecz autorytetem nauki i konkretnych naukowców. W normalnej nauce dyskusja taka dopuszczalna jest wyłącznie w gronie ludzi w danej dziedzinie kompetentnych. To jedno z podstawowych przykazań wszelkich kodeksów naukowej etyki. Autorytet w normalnej dyskusji jest argumentem na tyle tylko, na ile da się poprzec go zrozumiałym dla „dotkniętego” argumentacja rozumowaniem. Wiem, że absolutne stosowanie tej zasady rozłozy każdy system zarzadzania. I nie o taka absolutyzacje mi idzie. Chodzi o to by dać czytelnikowi szansę na samodzielne powtórzenie cytowanego rozumowania. Niekoniecznie osobiste; może wziąc wspomniana flache i iśc do kumatego kumpla. Ale jakąś szanse trzeba mu dać. A tak generalnie, to warto jednak troche podumac nad nauka widzina jako zjawisko społeczne i jej rola doradcza w podejmowaniu decyzji lub budowaniu zaufania poprzez wyjasnianie, a nie autorytet. Wspomnianych problemów nie ma, oczywiście, druga grupa dyskutantów. Czerpia oni wiedzę z doświadczenia na zasadzie „Koń jaki jest, kazdy widzi”. I tak długo jak nie pojawi się ktos/cos kto – na pewno bardzo mozolnie – nie postara się pozukac „języka posredniego”, nic z tego porozumienia nie będzie. Nie chodzi mi o żadna „teorię wszystkiego”, ale o to by z jednej strony zweryfikowac wartośc naukowych autorytetów, a z drugiej pzywrócić ludziom zaufanie do tzw. elit. Bez tego gadac w ten sposób możemy do końca swiata.

A ponieważ raczej nie wyglada na to by dydkusja mogła nie odwoływać sie do autorytetów, to proponuje szynko zrobic jakis ranking tych ostatnich. Bez tego nie da sie stosowana metoda orzec kto ma rację. I wtedy pozostaje tylko właswne - na ogól nietransferowalne - doświadczenie.

 

Przepraszam za literówki.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1636434

Według mnie ci którzy namawiają innych by się nie szczepili to są przestępcy

Niepoddanie się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko gruźlicy lub innej chorobie zakaźnej to tylko wykroczenie (art. 115 KW).  Ale nawet w przypadku gruźlicy lub chorób wenerycznych jest duże ryzyko śmierci.

Art.  115.  [Niepoddanie się obowiązkowi szczepienia lub badania]
§  1. 
Kto, pomimo zastosowania środków egzekucji administracyjnej, nie poddaje się obowiązkowemu szczepieniu ochronnemu przeciwko gruźlicy lub innej chorobie zakaźnej albo obowiązkowemu badaniu stanu zdrowia, mającemu na celu wykrycie lub leczenie gruźlicy, choroby wenerycznej lub innej choroby zakaźnej,
podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.
§  2. 
Tej samej karze podlega, kto, sprawując pieczę nad osobą małoletnią lub bezradną, pomimo zastosowania środków egzekucji administracyjnej, nie poddaje jej określonemu w § 1 szczepieniu ochronnemu lub badaniu.

Vote up!
9
Vote down!
-6
#1636438

Autorzy pracy dokładnie wyjaśniają w tej pracy jakie metody i obowiązujące standardy przyjęli do swojej metaanalizy.

Stawiana kontradykcja pomiędzy nauką a zdrowym rozsądkiem jest błędna, zatem nie ma co omawiać dalszych wniosków, z tego błędnego założenia "wynikających". 

Vote up!
10
Vote down!
-4

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636449

wskazuje tylko "rozjeżdżanie się" wiedzy i sposobu jej przetwarzania przez tzw. "elitę" i zwykłych obywateli. Takie równoległe rozmowy możemy kontynuować dowolnie długo. Bez rezultatu. I postuluję by ktos cos z tym zrobił. A zaufania do nauki (poza tym kawałkiem gdzie sam mogę jakis dowód przesledzić) po prostu nie mam. I tego opisem metod agregacji (a dokładniej to chyba wskazano tylko, ze były i stałe i losowe) nie da sie tego zmienić. Nie wiem czy słyszał Pan o tzw. ghost writerach w medycynie. Tego zjawiska najlepszymi nawet pismami przykryć sie nie da. Nauka w rozumieniu działalności zainicjowanej przez Humboldta w Berlinie a.d 1810 zdechła. Najpóźniej chyba w latach 50-tych ub. stulecia.

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1636544

Zaczyna się Pan bawić w TSUE - ostateczną wyrocznię?

Zawsze jest paru takich od "metaanalizy dyskusji i tematu". Niektórzy nawet szkoły pokończyli.

Proszę wróćić do rzeczywistości i się nie napinać.

Vote up!
6
Vote down!
-4

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1636499

Ale natychmiast odezwał się propagandysta, który ma swoją ulubioną mantrę: "namawiają innych by się nie szczepili to są przestępcy". Dotąd nie zauważył, że nikogo nie namawiam do niczego, ale żądam, aby pozostawiono mi możliwość wyboru - co gwarantuje mi Konstytucja RP. A inni niech decydują za siebie.

To o takich tępych politrukach propagandystach pisałem w swoim tekście: Kto chce pogrążyć PiS? To "V kolumna" bis (im. Bolesława Wałęsy). Miejmy nadzieję, że nie uda im się ta krecia robota,

Vote up!
8
Vote down!
-7

Krispin z Lamanczy

#1636504

Napisał Pan m.in.

Czytałem ostatnio na Niepoprawnych, że program 500 plus nie zwiększył dzietności, ale komentator nie zadał sobie trudu na choćby eksperyment myślowy: "jak wyglądałaby dzietność gdyby nie 500+".

Ja otóz tez tak napisałem. Rzeczywiscie nie wykonałem tego eksperymentu. A jak mógłby on wygladać?

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1636444

Proszę sobie wyobrazić wannę. Do połowy pełną, do połowy pustą. Odkręca Pan kran, widzi Pan lecącą wodę, a wody jest po 5 minutach w wannie nadal tyle samo. Jakie wnioski? Że wlewanie wody do wanny nie zwiększa ilości wody w wannie? 

Vote up!
6
Vote down!
-3

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636450

Taki jest własnie wniosek, tj.

wlewanie wody do wanny nie zwiększa ilości wody w wannie?

Rozumiem, że co bardziej dociekliwi zapytaja "dlaczego? " No i zaczna kombinowac. Jednemu wyjdzie, że

(1) "woda w wannie gęstnieje"

Inny powie

(2) złudzenie optyczne. Ale jak poczeka i zauważy, ze mu sie na podłoge woda nie wylewa, to powie "Ta woda gdzieś ucieka". A jak będzie złosliwy i "foliarz' to rzeknie, że mu ktos wode z wanny kradnie. No i o to chyba chodzi. Co sie dzieje z forsa pompowana w rozmaite wielkie programy? Czy ja dobrze ten przykład zrozumiałem?

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1636527

- do poparcia własnych prezentowanych na forum tez -  czasem nawet cała , obcojęzyczna  szpalta (kilka lub kilkanaście pozycji) - wyszukanej oferty google :)

Wychodząc naprzeciw z pomocą - >> porada techniczna <<

Z pewnością wielu zna tłumacza google -  tu link- kliknąć: https://translate.google.com/?hl=pl

- ale nie wszyscy wiedzą że można tłumaczyć nie tylko wyrazy i zdania lub strony dokumentów ale i całe strony internetowe.

 Robi się to tak że należy cały link w pasku adresowym przeglądarki internetowej i strony internetowej do przetłumaczenia na której jesteście a nie rozumiecie tam obcego języka  - > zaznaczyć - > skopiować - > i wkleić w okno do tłumaczenia (to po lewej stronie w translatorze google) - języka nie trzeba zaznaczać bo zostanie wykryty automatycznie. Po chwili po prawej stronie pojawi się gotowy link do kliknięcia (okno po prawej stronie) - co należy wykonać. 

Od tej chwili cała wiedza na świecie jest dla Was otwarta i dostępna. Dziękuję za uwagę. 

PS - czasem w oknie (po prawej stronie) - trzeba wybrać tłumaczenie i język docelowy - zazwyczaj wybieramy polski :)

 

Vote up!
8
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1636445

Zapewne wielu osobom się przyda,

 Przy okazji poprę Twój apel o wklejanie aktywnych linków, bo te "ciągi szyfrowane" są bardzo zniechęcające. I przez to wiele cennych materiałów ginie w odmętach portalu.

A wystarczy kliknąć  jedną z ikonek powyżej okna pisania komentarza i tam wkleić adres URL obrazka ( po kliknięciu ikonki z "krajobrazem górskim") link do strony ( po kliknięciu "spinacza") lub adres URL filmu lub jego fragmentu po kliknięciu "ekranu", tego najbardziej na prawo.

Swoją drogą króciutki instruktarz  na ten temat mógłby się pojawić w zakładce "Przewodnik".

 

Vote up!
8
Vote down!
-4

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636462

"Przy okazji poprę Twój apel o wklejanie aktywnych linków, bo te "ciągi szyfrowane" są bardzo zniechęcające."

Przyłączam się do tego apelu. Niechby tylko właściciel portalu umożliwił wszystkim dostępność tej możliwości. U mnie nie działa, być może z powodu jeszcze niskiej rangi jaką posiadam.

Vote up!
7
Vote down!
-2

To, że Patmo i HD są żydami jestem niemal pewien. Czy Ty @Gawrion również? Twe działania na to wskazują.

#1636464

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Hoyt nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Proszę wyobrazić sobie wannę, a najlepiej pewne koryto pełne pieniędzy i Dworczyka, który od maja 2020r. wlewa wielkie sumy pieniędzy podatników do tego koryta (lub wanny), wyłącznie dla pewnej, wyselekcjonowanej przez niego opłacanej grupy, z kieszeni wszystkich uczciwych podatników:

  - Dlatego w drugiej połowie maja 2020 roku uruchomimy dużą kampanię profrekwencyjną - wezmą w niej udział znani sportowcy, ale również blogerzy, youtuberzy, osoby popularne wśród młodzieży - zapowiedział Dworczyk. Jak dodał kampania ta będzie prowadzona zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych.

A teraz pomyślmy. Jeśli z tego koryta, wymienieni przez Dworczyka, blogerzy, youtuberzy, osoby popularne wśród młodzieży itp. ,,będą czerpać wielkie  pieniądze, to czy najwyższa inflacja w Europie, dotknie ciężko pracujących dla Polski uczciwych Polaków?

Czy grupie Dworczyka, która już drugi rok czerpie z koryta wielkie pieniądze -, brane wprost z kieszeni - uczciwie pracujących dla Ojczyzny Polaków, będzie żyło się lepiej, niż nieopłacanym przez Dworczyka Polakom?

Czy grupa  opłacanych przez Dworczyka blogerów, youtuberów, osób popularnych wśród młodzieży itp. okrada uczciwych Polaków i świadomie działa na ich szkodę?

Czy grupa opłacana przez Dworczyka, która czerpie  z koryta wielkie pieniądze, szczuje i dzieli Polaków na dwie grupy?

Czy grupa opłacanych przez Dworczyka blogerów, youtuberów, osób popularnych wśród młodzieży itp,, różni się w czymś od totalnej opozycji, lewicowych dziennikarzy, Billa Gatesa, Georga Sorosa, Bidena, Angeli Merkel i Donalda Tuska, którzy propagują tak samo "eliksir" dla Polaków?

Odpowiedź chyba jest oczywista.

Wanna lub koryto będzie coraz bardziej puste dla uczciwie pracujących Polaków.

Najbardziej żałosne jest to, że Dworczyk  za pomocą tych "znani sportowcy, ale również blogerzy, youtuberzy, osoby popularne wśród młodzieży itp., którym od maja 2020 roku wlewa do koryta wielkie pieniądze, to właśnie Dworczyk i jego grupa czerpiąca z koryta lub wanny wielkie pieniądze, dziś zaszczuwa i  gnębi najpodlej swój własny elektorat, który nie chce jakoś przyjmować  tego "eliksiru". 

No, ale jak widać z eksperymentu  myślowego:, koryto ma być zawsze pełne dla blogerów Dworczyka, youtuberów, osób znanych i popularnych wśród młodzieży, a  miska ryżu (co najwyżej) należy się najwierniejszemu elektoratowi PiSu, czyli  "najmniej wyszczepionego podkarpacia".

Więc cieszcie się i radujcie mocno wybrani  blogerzy Dworczyka.

"Powiadam Wam. Swoją nagrodę już odebraliście."

 

 

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-8

Hoyt

#1636484

to podam Cię do sądu o zniesławienie, pomówienie. Będziesz miał szansę wygrać! Jeśli nie podasz, w ciągu 24 godzin, to występuję do operatora na podstawie Twojego IP. Przebrała się miarka! Udowodnię Ci, że nie można bezkarnie pomawiać ludzi w internecie!

Na razie są screeny, jutro będzie notarialne zabezpieczenie dowodów. Koszty poniesiesz Ty, a wybiorę dobrego notariusza!

Albo odszczekuj! Raz, dwa!

Vote up!
10
Vote down!
-4

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636496

Mamy w Polsce wolność wypowiedzi... ponoć. Czemu szantażujesz emocjonalnie wypowiedzi innych strasząc sądami? Idąc dalej tym tokiem, czemu taka Lempart jeszcze jest na wolności? Jej działania Tobie i nam wszystkim bardziej ubliża i dotyka pomawianiem. Może mając tyle energii w sobie i możliwości na jakie się powołujesz, to zajmiesz się wyciszeniem tego potwora?

Vote up!
2
Vote down!
0

To, że Patmo i HD są żydami jestem niemal pewien. Czy Ty @Gawrion również? Twe działania na to wskazują.

#1637078

Pan Dworczyk jest słabym kierownikiem URM. Biuro to ma wielu kretów albo nierobów, którzy zamiatają pod dywan informacje od Obywateli o niegospodarności, nadużyciach, niekompetencji a raczej zwartej sitwie urządasów w niektórych organach państwowych a o stowarzyszeniach, fundacjach nie mówiąc. Tam olewają rację stanu, bo chcą by było jak było. Tylko Pan Macierewicz lub podobny oczyściłby i postawiłby w takim urzędzie ludzi z charakterem. Tylko jak widać nie ma chętnych za takie pieniądze aby walczyć z tym co boli naród.  

Nie wierze w Twoje pomówienia o przywłaszczaniu pieniędzy. Pieniądze to się wydaje w samorządach gdzie w wielu nadal rządzi sitwa po-psl-pzpr.

Za przykład mamy Warszawę. Budowa za potworne pieniądze z palet miejsca wypoczynku na placu bankowym czy plaż. Otwieranie hoteli lgbt dla młodzieży uciekającej z domu, itd, itp.             I Warszawiacy płacą jak za zboże. Czego można się spodziewać po włodarzu który w życiu nie postawił sracza. Pewnie nie wie jak wygląda bo on mieszka w pałacu. 

Nie siej "przyjacielu" paniki, bo czynny Polak wie co nas boli, gdzie czerwona zaraza obiecując tylko szkodzi Polsce.  Nie pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

Kolejorz

#1636554

 

. Zapraszam na rundę drugą. 24.11.2021 vs 24.11.2020. Zapraszam do dyskusji. Jak to wytłumaczysz?

@szczepimysie? Dla babci i dziadka? Jak to jest wrócić do normalności? Opowiedz…

Vote up!
7
Vote down!
-8

Hoyt

#1636486

... można interpretować ,że obecnie te "obostrzenia" są mniejsze i bardziej lekceważone , jest większa "przepustowość" laboratorów badających . Ciekawe byłyby bardziej szczegółowe statystyki ile z obecnie diagnozowanych przypadków ,to kowid u tych co nieprzechorowali , kowid u niezaszczepionych , kowid u tych co przechorowali ,kowid u zaszczepionych z podziałem na województwa . I może jeszcze z podziałem na leczenie szpitalne / domowe .W sumie 8 przegródek . Może Konfa wystąpi o publikowanie takich danych .

Vote up!
5
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1636490

:-) i cała dyskusja pod spodem :-)))

na przykład takie

Prezydent Siemianowic: W siemianowickim szpitalu 5. pacjentów w ciężkim stanie na OIOM-ie, z czego 4. zaszczepionych i jeden niezaszczepiony. Obudźcie się szanowni państwo, zobaczcie co się dzieje. To jest ten moment, kiedy powinniśmy wyłączyć telewizory. Całość tu: /prezydent-siemianowic-slaskich-obudzcie-sie-

Jeśli ktoś przegapił  ten link  z komentarza powyżej wpadka w Polsat News, to  są relacje  ze szpitali, o ilościach pacjentów w szpitalach zupełnie inne niż  głosi oficjalna propaganda, o śmiertelności także. Dwie minuty, warto kliknąć.

Vote up!
8
Vote down!
-5

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636500

Szkoda, że nie zrobiłem print-screena z twoją fałszywą obietnicą usuwania wszelkich tekstów na temat szczypień. Uśmialibyśmy się teraz jak norki. Mogłeś od razu napisać, że cenzura będzie dotyczyć tekstów, które nie są entuzjastycznie pro-szczepionkowe. Chcąc dotrzymać słowa (a przecież to tylko słowa, prawda?) musiałbyś teraz odciąć sobie prawą rękę. Szkoda by było.

"Jeśli twoja ręka doprowadza cię do złego, odetnij ją. Lepiej ci przecież wejść do życia bez ręki, aniżeli z dwiema rękami pójść do piekła, w ogień, który nie gaśnie" (Ewangelia Marka 9:43).

Tylko nie zagalopuj się za bardzo, bo może się okazać, że jesteś wykorzystywany jedynie jako próbny balon - testowy. Być może ktoś w PIS-ie pójdzie jednak po rozum do głowy i wycofają się z tego pomysłu (w Bogu cała nadzieja), a wtedy zostaniesz sam na pierwszej linii. Znając prawników jakoś się wyłgasz, ale po co robić z siebie testowe pośmiewisko?

A test w ankiecie: Czy jesteś za wprowadzeniem przymusu szczepień na covid? >>> wskazuje, że 70% jest PRZECIW. Kiedy w końcu dotrze to do takich jak ty? I zamiast zwalczać sojuszników, tworząc niepotrzebnie - jak to już ktoś tu pisał - nowe linie podziału, zaczniecie się zastanawiać jak to pogodzić. Dla dobra nas wszystkich, nikogo nie krzywdząc. Wtedy przestałbyś wypisywać te androny o tym, że tylko 1% hospitalizowanych to zaszczepieni.

Na koniec dwie sugestie. Kiedy zaczynasz promować chińskie szczepionki? Producenci z Chin na pewno to docenią. I w końcu znikną problemy finansowe.

I druga: nie promuj tak intensywnie Astry-Zeneki, bo w badaniach, które tu udostępniasz szczepionka ta została sklasyfikowana razem z... ruskim Sputnikiem. Fuj! Może się okazać, że Twoi trzej pretorianie, walczący pod sztandarami "śmierć ścierwoneonowcom" obrócą się przeciw Tobie. Byłoby niemiło.

Vote up!
9
Vote down!
-8

Krispin z Lamanczy

#1636508

To kiedy zakładasz swój portal?

Tak dla znajomych sie  zapytowywuję!!

//nie promuj tak intensywnie Astry//

Astra (nie od Zenka) ma tu swój blog i sama się (czasami) promuje
8-))))

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1636513

Mało masz miejsca na dezinformowanie?

Vote up!
7
Vote down!
-7

Krispin z Lamanczy

#1636515

na ilu portalach dezinformujesz?

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1636518

...po to, żeby mi grzały tyłek, nie do dezinformacji. Widzę, że oceniasz innych swoją miarą, więc także zapytam: na ilu portalach dezinformujesz?

Ja piszę tutaj, a od słynnej gównoburzy także na S24. W obu miejscach pod tym samym nickiem - żeby Tobie lub komuś innemu się nie pomyliło - i w obu jestem sobą.

Vote up!
8
Vote down!
-7

Krispin z Lamanczy

#1636526

Polemika z Tobą to jak nabieranie wody ze studni sitem

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1636532

A portki na dupę też codziennie zakładasz czy też nie przywiązujesz do wyglądu większej uwagii

Vote up!
7
Vote down!
-4

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1636534

Antyszczepy potrafią gadać i pisać tylko o tym cały czas, to wygląda na obsesję. Poza tym agresywni są również w realu aż do pogróżek śmierci wobec lekarzy pod ich domami czy atakowania punktów szczepień
To chamstwo jest prawie wyłącznie z jednej strony. Warto to przemyśleć

Vote up!
7
Vote down!
-5

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1636528

Tak się składa, że politykę redakcyjną prowadzę samodzielnie. Wprowadzam pewne zasady na jakiś czas, inne na dłużej, inne na stałe i nie jestem idiotą. Robię to co w danej chwili jest potrzebne. Wyraźnie pisałem, że "do odwołania". Tylko gdybym był skończonym idiotą to związałbym sobie ręce decyzjami, które głupkowato wyinterpretowujesz aby mi przywalić. Głupio-mądre to strasznie. W sumie mógłbym nawet o decyzjach nie informować, tylko je podejmować. Nie jesteś tu kimś komu muszę się z tego tłumaczyć. Zresztą to co napisałem jest dostępne publicznie - jesteś taki niegramotny, że nie możesz znaleźć czy nie pamiętasz? Pogłówkuj!

Pomimo prośby aby nie prowadzić na portalu topornej, ruskiej propagandy antyrządowej, antyszczepionkowej, robicie to ciągle. Jak nie we wpisach, które zdejmuję i będę zdejmował, to w ankietach (ta Twoja może być przykładem na studiach jak nie robić ankiet), czy komentarzach. Rzygać już się od tego chce. Znając moje poglądy nie szanujecie mojej prośby. Nie szanujecie tego, że nie życzę tu sobie takiej prymitywnej działalności.

Mój wpis miał być naukową przeciwwagą na poziomie dla wszystkich bredni i docelowo tylko linkiem to badania. Nawet nie chciałem specjalnie nic pisać o moich poglądach. Ty pierwszy zacząłeś trolować w komentarzach i robić chlew. W sumie ten chlew powinien być usunięty.

A te ewangliczne cytaty sobie daruj, bo tworzą groteskowy kontast z pozostałą treścią tego co piszesz i tego co robisz - a ta pozostała treść to złośliwości na miarę średnich możliwości mojego nastoletniego syna, prymitywne żarty, insynuacje. Zero klasy. Infantylne to i płytkie. Głupio mądre. Ile ty chłopie masz lat? Zniechęca mnie to wogóle do jakiegolwiek rozmawiania czy odpisywania Tobie. Bo jesteś niepoważny i robisz tylko dobre pozory i dużo szumu wokół siebie.  Nie wiem dlaczego wogóle jeszcze poważnie Cię traktuję.. Masz zdecydowanie zbyt wysokie mniemanie o sobie i zerową skromność. Z boku wygląda to mizernie. Pyszałku.

Vote up!
8
Vote down!
-5

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636539

Ja myślę tak :  że jak komuś nie pasuje towarzystwo czy idee tego portalu to powtórzę może niedelikatnie " do widzenia"

Czytać już nie można tych antyszczepionkowych bredni nadających się do Prokuratury, czy obrażanie innych przez pyszałków różnej maści.

Albo trolle albo agentura Putina cholera wie co jeszcze.

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-7
#1636541

Jest mi niezmiernie przykro ze na mojej ruskiej klawiaturze pomylilem litere W z V, to jest wylacznie moja wina za ktora sypie popiol na moja glowe. Moze to dlatego ze zawsze gdy widze litere V kojarzy mi sie ona ze zwyciestwem, czyli po naszemu z Wiktoria. Co prawda mamy liter w alfabecie co niemiara, jednak tej akurat nam brak. Nie chce tutaj niczego sugerowac, ale byc moze wlasnie z tego powodu ze ja zignorowalismy w naszej historii, akurat wiktorie nie sa nasza mocna strona. Bardziej wygladamy jak ten uczen ktory sie uczyl, ale nigdy sie nie nauczyl. Po tym krotkim wstepie i kajaniu sie za swoje bledne pisanie na mojej ruskiej klawiaturze (wiadomo ze jak sie na codzien uzywa cyrilice to takie oszybki sie trafiaja) wiec pomny mojej blednej pisowni bede w przyszlosci pamietal, ze to jest kluczowa sprawa nie mylic ze soba tych szczegolnych dla wrazliwych czytelnikow liter.  Przechodzac do meritum zadalem szereg pytan do szanownego grona ekspertow na ktore otrzymalem zero odpowiedzi. Nie wiem czy te pytania postawione gronu proszczepieniowych fachowcow zatkaly przeplyw medialny pomiedzy samym gronem, czy tez natrafily na zlosliwy opro materii? Faktem jest ze czuje sie niedoinformowany, bo te 50 opinii ktore zostaly przedstawione jako dogmat w zaden sposob mnie nie przekonaly ani na jote. Zatem traktuje moje pytania jako retoryczne i pozostaje nieprzekonany. Jezeli natomiast chodzi o przypadki smierci spowodowane szczepieniem mam swiezy sprzed kilku dni. W pelni zaszczepiony znajomy w wieku 59 lat zmarl na rozlegly zawal serca. Z tego co sie powszechnie mowi, szczepionki powoduja powstawanie w ukladzie krwionosnym zatorow mogacych prowadzic do zawalu. Na ten temat nie ma zadnej statystyki, poniewaz ona by byla rewolucyjnym wrogiem szczepien. Ktos powie ze te zatory nie sa u wszystkich, dlatego ze nie wszyscy zaszczepieni umieraja. Pozyjemy zobaczymy, nie mow hop zanim nie przeskoczysz. Nie wiem czy grono szanownych ekspertow slyszalo o slynnym farmaceutyku zwanym Thalidomide? Przebadany na wszystkie sposoby srodek zalecany jako lek przeciwko bezsennosci zostal po latach wycofany z uzycia gdy pod jego wplywem zaczely sie rodzic kalekie dzieci. Znalem czlowieka ofiare tego farmaceutyku, ma prawa reke a wlasciwie jej nie ma, bo jego dlon wyrosla prosto z barku. To wszystko wyszlo dopiero po latach gdy zaczely sie rodzic dzieci z podobnymi wadami. Srodek zostal szybko wycofany, ale tysiace, albo nawet miliony kalek pozostalo jego ofiarami. Dla jasnosci chce wyjasnic ze tam nie bylo manipulacji genowej. Az skora cierpnie na sama mysl co sie moze okazac za kilka lat, gdy zaczna sie rodzic ludzie mutanty. Tego nawet szanowne grono specjalistow na tym forum nie jest w stanie wykluczyc. 

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-3

JanStefanski

#1636509

Zakrzepica jest już w ulotkach oficjalnie uznana jako ryzyko  brania tych "szczepionek". Oczywiście ryzyko  pacjenta, który podpisuje oświadczenie , że  się szczepi dobrowolnie..

O ryzyku deformacji nie słyszałam, choć Gawrion coś tu wspominał o tym, że mu czułki i trzecia ręka nie wyrosły, za to poważnie traktuję ostrzeżenie  dr. Malone o  gromadzeniu się  białka kolca w węzłach chłonnych i ryzyku katalizowania raka. Pisał o tym Krispin w notce byl-sobie-kiedys-badacz-malone

Mnie szczególnie uderzyły te słowa:

Informacyjne RNA, czyli mRNA, jest tym, co mówi organizmowi, aby wyprodukował białko kolce. Według Malone’a nanocząsteczki lipidowe są jak „pudełka”, do których dostarczane jest mRNA. „Jeśli znajdziesz nanocząsteczki lipidów w narządzie lub tkance, oznacza to, że lek dotarł do tego miejsca” – wyjaśnił Malone. Według danych z japońskiego badania nanocząsteczki lipidów zostały znalezione w pełnej krwi krążącej w organizmie w ciągu czterech godzin, a następnie w dużych stężeniach w jajnikach, szpiku kostnym i węzłach chłonnych.

Malone powiedział, że konieczne jest monitorowanie osób zaszczepionych pod kątem białaczki i chłoniaków, ponieważ w szpiku kostnym i węzłach chłonnych występuje stężenie nanocząsteczek lipidów. Te sygnały często nie pojawiają się przez sześć miesięcy, ale występują do trzech lub nawet dziewięciu lat — stwierdził. Zazwyczaj takie sygnały są rejestrowane w badaniach na zwierzętach i długoterminowych badaniach klinicznych, ale tak się nie stało w przypadku szczepionek mRNA, przyznał Malone.

 

Vote up!
9
Vote down!
-7

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636516

Zakrzepica ale mózgu osób niezaszczepionych i zero rozumu jak czytam takie komentarze.

Vote up!
7
Vote down!
-7
#1636517

Przypadek o ktorym pisalem dotyczy czlowieka ktory byl bez zadnych towarzyszacych schorzen. Lubil byc aktywny fizycznie, trenowal kolarstwo gorskie i byl w nim dobry. Tez czytalem o zakrzepicy przed ktora ostrzegaja ulotki. Moim zdaniem domiesniowe szczepienie tym sie charakteryzuje, ze nie powinno byc dozylne. Tymczasem zyly nie przebiegaja u wszystkich w sposob widoczny. Osoby ktore zostaly zaszczepione zamiast domiesnowo dozylnie moga otrzymac natychniastowo caly ladunek strzykawki dozylnie, a wtedy dzialanie szczepionki nie jest juz rozlozone na stopniowe dawkowanie, tylko efekt daje zupelnie inny. Mysle ze to jest zupelnie nie brane pod uwage, bo traktowane jako blad w sztuce nie podlega badaniom statystycznym. Generalnie jestem zdania ze kazdy w swoim wlasnym interesie powinien rozwazyc za i przeciw zanim podejmie decyzje w te czy w inna strone. Nie znosze glupoty i stadnego szantazu. Kazdy z nas dysponuje wlasnym cialem i wara innym od tego. Chcecie to sie szczepcie, ale nie gwalccie tym innych. Ja nikogo nie namawiam by sie nie szczepil ale tez nie zycze sobie by Gawrion mnie probowal na swoim portalu zaliczac do plaskoziemcow z powodu innego niz on zdania. Co o nim mysle zostawiam dla siebie.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-1

JanStefanski

#1636529

Napisał Pan :

Każdy mądrala może sobie wyszukać, co mu akurat pasuje. Gdy pisze, to rozprzestrzenia głupotę i zagubienie. To jest ohydne wzbudzanie paniki i histerii w momencie, gdy tak trudno o prawdziwe autorytety.

I to jest świeta prawda. A jaki jest wg. Pana powód/przyczyna tej sytuacji? Kot o konkretnie dbac powinien i "prawdziwość" (kompetencje, rzetelnośc czy jak toto nazwiemy) dostępmych szaremu obywatelowi autorytetów weryfikować? A jesli żadnego "ministerstwa prawdy" nie chcemy wprowadzać, to kto moze byc winien takimu poziomowi intelektualnemu owego obywatela? Czy to tez olejemy? No i jak to sie dzieje, że wśród wyników badań naukowych "Każdy mądrala może sobie wyszukać, co mu akurat pasuje.". A tak rzeczywiscie jest. Może nie do końca, ale stwierdzenie to jest czyms w rodzjy takiej "rozmytej prawdy. Tu tez nie ma winnych? To po jaką cholere nam elity? Ci ludzie wielkich idei, patrioci co to nic jeno o Ojczyzny dobro zabiegają, Judymowie, Siłaczki i insi Winkelriedowie. Gdzie my żyjemy? Komu i dlaczego mam wierzyć?!

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1636521

Jakas strasznie nerwowa atmosfera się w tym watku zrobiła. Ja na ogól jestem na to odporny, ale tu chyba tez dałem się ponieśc z nurtem. I chyba ze dwa takie nerwowe wpisy popełniłem. Przepraszam. Ale czas na refleksję. No i pytam

O CZYM WŁASCIWIE GADAMY?

Gawrion podał linki do dwóch badań wykazujących bezpieczeństwo i efektywnośc szczepionek. Dokladną definicję tych pojęc prawdopodobnie zna zaledwie kilku dyskutantów (ja do nich nie należę), ale kazdy ma jakieś własne pomysły na rozumienie tego. Załózmy jednak, że wszyscy wiedza o co chodzi i nikt nie kwestionuje wyników tych badań. Dowiedzielibysmy się tylko tego, że szczepionki są w jakims sensie bezpieczne (tzn. nie szkodza tym, którzy się szczepią) i efektywne (tzn. zmniejszaja u tych osób prawdopodobieństwo cięzkiego przechorowania lub smieci z powodu COVID-19). No i OK. Czy warto się o to kłócić? Chodzi chyba jednak o cos innego. Nie wiem czy Autor wpisu czy bardziej piszący komentarze sugerują, iz powinnismy zmieniac poziom wyszczepienia, bo to nasz patriotyczny obowiązek, a uchylanie się od szczepień, to działanie na szkodę zaszczepionych. Rozumiałbym, gdyby powszechnie pisano, ze idzie o obciążanie słuzby zdrowia, brak leków, zmęczenie lekarzy itp. Ale nie! Zszczepieni (to tylko moje podejrzenie co do autorów niektórych wpisów. Alternatywą byłoby jednak posądzanie ich o budowę „polskiego piekla”, gdzie każdego „odmienca” trzeba przyciąć. Mysle, że to nie byłoby ładnie.) boją się po prostu, że się od tych niezaszczepionych zarażą. Sami lub ich (chyba również zaszczepieni) bliscy. A niezaszczepieni się nie boją. Czy ktoś to kuma? To, oczywiście, gruba przerysowanie. Ale to jest sytuacja analogiczna do opisywanego przeze mnie w innym miejscu chwalenia 500+ przez naszego premiera. Analogia zakłada jednak poważne potraktowanie wyników cytowanych badań. Przynajmniej jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Nie chce wchodzić w rozważania merytoryczne od strony medycznej bo się na tym nie znam. Ale z cytowanej statystyki wnosic możemy co najwyżej to, ze te szczepionki w okresie kilku miesiecy od zaszczepienia nie wywołuja złych skutków. Jak to wyglada na przestrzeni np. roku czy pięciu lat (zob. cytowany przez kogoś Thalidomid) nie wiemy. No i tu analogia z 500+ się łamie. 500+ jest wg aktualnej wiedzy dla pacjenta (gospodarki) bezpieczniejsze niż szczepionka. Tak więc Morawiecki miał „lepsze prawo” usprawiedliwiać” 500+ niż np. Niedzielski trzecia dawkę. To jednak tak na marginesie, by zilustrować do czego dochodzimy. A tak naprawdę, to żadna publikacja wyników jakichs badań niczego nie zmieni. Zbyt wiele razy byliśmy oszukiwani. Mamy chyba ten wspomniany przez jednego z ministrów „gen”, ale jego ekspozycję/”ekspresję” utrwalaja nasze doświadczenia z ostatnich kilkunasu, kilkudziesięciu lat. Nie da się z nami „rozmawiac tak jek z Niemcami czy Skandynawami. Zreszta oni też nie chca już swych „wybrańców” słuchać. Wyrzucanie poza nawias dyskusji niewygodnych wypowiedzina pewno nie jest dobrym pomysłem na zachęcanie do szczepień. Obrzucanie epitetami i pomawianie o zdradę ludzi o innych niż nasze poglądach tez nie. A tak się właśnie dzieje. Jedyne co „wygramy”, to jeszcze głębsze rowy podziałów. Problem szczepionek nie jest, niestety, niekontrowersyjny. Mamy zbyt wiele informacji nie potwierdzajacych "mainstreamowego" optymizmu. Takie jak ta dyskusje wiele tu nie pomogą. trzeba namówic rząd by zaczął traktowac ludzi serio i zamiast krótkich wiadownści cowidowych (takich "short covid messages") zaczął gadać z nami po ludzku. To dzis bardzo trudne. Ale bez tego nie powinno sie od obywatela wymagac by w ciemno szczepienia popierał.

W latach 1990 - 2010 podnosiliśmy poziom scholaryzacji. Rezutaty były znakomite. Wyedukowanych w sposób wyższy mamy chyba ze trzy razy tyle co w 1990 roku. Czy naprawdę wydaje sie Panstwu ze jestesmy trzy razy mądzrzejsi?

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1636540

Oczywiście, że chodzi o co innego. Chodzi o to co dzieje się właśnie w państwach Europy zachodniej. Wywołanie niepokojów, zamieszek, demonstracji. Chodzi o destabilizację sytuacji w wielu państwach. Obalenia władz które są niewygodne. Nie widzi Pan, że zmierzamy ku wojnie międzynarodowej? To jest preludium. Będą destabilizowali nas każdym sposobem. V kolumną, nachodźcami, TSUE, pożytecznymi idiotami itp itd.

Sytuacja nadarzyła się znakomita, bo o ile nikt nie wyjdzie na ulice przeciw ograniczeniu wolności w postaci ograniczenia prędkości do 50km/h w terenie zabudowanym, to każdy już naturalnie ma po uszy maseczek i innych pandemicznych - acz niezbędnytch - ograniczeń. Wystarczy iskra. I któż na tym może żerować? Przecież to oczywiste. 

Ja wklejam poważny link do poważnego badania naukowego. I co otrzymuję? Proszę czytać chronologicznie w komentarzach. To już jest chore jak niektórzy traktują informację o badaniu naukowym. tylko dlatego że badanie potwierdza wysoką skuteczność szczepionek i względne, wysokie bezpieczeństwo, zaczyna się hejt, złośliwości, kłamstwa i nerwy. Ale przynajmniej wiemy "kto jest kto". Po dzisiejszej dyskusji pod moją notką z pewnością zrewiduję moją politykę wobec niektórych bywalców portalu, bo obnażają się bezwstydnie.

Vote up!
8
Vote down!
-5

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636545

w zakresie konstatacji faktów. Tu zgoda. Ale próby przekonywania ludzi dzis i w tej sprawie wynikami badań naukowych, to utrwalanie podziałow. Tego typu, ale nie takie, działania powinien podjąc rząd. Ponad rok (może nawet 18 miesięcy) temu. Nikt inny tego skutecznie nie zrobi. Dyskusja w tym watku nie odbiega od tego co ludzie mówia przy piwie, kawie czy wódce. I to jest prawdziwy problem.

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1636546

Fantastycznie Pan to ujal. Gadamy i gadamy, a nikt nie potrafi spuentowac rezultatow tego gadania. Malo tego, juz polecialy argumenty silowe, grozenia sadowe. Tymczasem wladza nas wszystkich rozgrywa, a co niektorzy na tym portalu nawet nawoluja, by bronic jej jak oblezonej Czestochowy TROLLUJAC bo PO trolluje. Mialo byc zachecanie do szczepienia ale takie ladnie ubrane w forme naukowego argumentowania, ale skonczylo sie jedna awantura. Niedzielski nie zacheca, on wprost zapowiada przymus szczepien. Po co wiec udawac ze ten portal nie dmucha w te sama trabe? Rozumialbym uczciwe intencje portalu gdyby w odpowiedzi na grozby Niedzielskiego odpowiedzia byla reakcja obronna. Takiej reakcji na tym portalu nie widze. To moze budzic skojarzenia ktore rzucil pewien autor o wannie pelnej pieniedzy na zachety proszczepienne. Tylko jakie to ma przelozenie na polityczna rzeczywistosc w kraju? Czy kazdy ktorego Niedzielski zaszczepi od razu bedzie przeformowany na zwolennika PiS-u? Mam takie wrazenie ze wprowadzajac terror szczepionkowy PiS kopie sobie grob. Jeden juz sobie wykopal rozdajac 500+ ktore raz dane trzeba placic przez conajmniej pokolenie.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-1

JanStefanski

#1636548

- dodano literkę "ś" - i tak mamy odmianę ś'wirusa który szczególnie atakuje internautów i potrafi z najlepszych przyjaciół zrobić zajadłych wrogów.

Jest taki apel - nie dajmy się świrusowi ! :)

Vote up!
10
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1636552

Moze sie myle, ale wedlug mnie ten tekst ktory wstawil autor mial na celu przekonac glosujacych przeciwko przymusowi szczepiennemu na anonimowa ankiete Kryspina, gdzie wynik byl 22:6, co prawdopoodobnie odpowiada rzeczywistemu stanowi w kraju, jako ze stanowimy przypadkowy zbior losowy przedstawicieli spoleczenstwa. Niestety zamiast rzeczowej dyskusji zaczela sie emocjonalna reakcja mniejszosci proszczepionkowej. Co ciekawe Tezeusz zwany tez Trolleuszem rozciagnal sprawy dalej twierdzac ze to antyszczepionkowcy sa winni wszystkiemu i tej calej awanturze.  Tymczasem ani z moich tekstow ani z innych ktore stanely w obronie przeciwko terrorowi  szczepionkowemu nie bylo ani jednego slowa przeciwko szczepieniu. Ja wrecz zachecam tych ktorzy chca sie szczepic bo to nie jest moje zdrowie tylko ich. Tylko dlaczego ktos ma mnie zmuszac do czegos co ja uwazam ze mojemu zdrowiu nie sluzy? Mysle ze tak zazwyczaj bywa ze strona przegrywajaca w dyskusji zaczyna chwytac sie brzydko. No coz, moze to nie jest przynajmniej dla mnie powod by reagowac ripostami na zaczepki. Tez bym powinien zaczac straszyc sadem za nazywanie mnie ruskim agentem, albo plaskoziemcem. Piszcie o mnie co sie wam tylko podoba, zgodnie z zasada ze prawdziwa sztuka krytyki sie nie boi. Im wiecej atakow at persona, tym wiecej mam satysfakcji ze moj glos trafil pod strzechy.

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
-1

JanStefanski

#1636557

szacunek za właściwe postrzeganie otaczającej rzeczywistości.

Postaram się napisać coś więcej.

Honic

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1636559

Dzięki. Jestem raczej antyglobalistą lub przynajmniej alterglobalistą, nie wierzę w etykę koncernów, etykę fundacji Gatesa, Sorosa. Uważam że wirus jest efektem inżynierii ludzkiej. Z drugiej strony rozumiem istotę działania szczepionek i muszę brać pod uwagę, że w obecnej sytuacji nie mamy wyjścia, bo nie mamy polskiej firmy, z polskimi szczepionkami. Musimy gasić pożar nie wodą z jeziora tylko wodą, za którą słono płacimy obcym. Niestety. Takie są realia. Jestem w stanie to pogodzić i zrozumieć. Tym bardziej jestem w stanie założyć maseczkę i znieść różne inne nakazy czy zakazy, bo przyczyni się to do ochrony przed śmiercią, chorobą większej ilości ludzi, ochroni przed zapaścią służby zdrowia, uratuje gospodarkę i biznesy ludzi. 

A wszystkich, którzy robią aferę z maseczki założonej na stacji brnzynowej, aferę z racjonalnych ograniczeń, podważają skuteczność i bezpieczeństwo tych obcych (niestety) szczepionek, wbrew oczywistym informacjom i danym, podburzają ludzi, nastawiają agresywnie, chodzą z telefonami i nagrywają różne sytuacje buntując ludzi lub to rozpowszechniają i kręcą aferę - tych wszystkich uważam za świadomie lub nieświadomie działających wbrew polskiej racji stanu. Często Ci sami buntują przeciw policji, urzędnikom. Bądź na zlecenie, bądź z powodu ograniczeń mentalnych nie pozwalających im zrozumieć skomplikowane j sytuacji i rozsądnego wyjścia. Ci ludzie mają w głowie proste mechanizmy, bazujące na prymitywnej logice, nie pozwalające im wyjść poza schematy odruchu Pawłowa. Skoro Soros jest zły, to znaczy, że szczepionki to diabeł. Skoro wirus jest ludzką robotą, to trzeba negować wszystko! 

I dość prosto odróżnić świadomie jątrzącycych od głupców. Bo jeśli ktoś w innych rozmowach wykazuje ponadprzeciętną inteligencję i przenikliwości, a w tematach kowidowych rozumuje jak przysłowiowy cep, to jest to wyjątkowo podejrzane. 

Vote up!
4
Vote down!
-6

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636631

"Bo jeśli ktoś w innych rozmowach wykazuje ponadprzeciętną inteligencję i przenikliwości, a w tematach kowidowych rozumuje jak przysłowiowy cep, to jest to wyjątkowo podejrzane". 

Vote up!
8
Vote down!
-3

Krispin z Lamanczy

#1636647

Ciekawe ile osob, ktore powoluja sie na nauke, lub cytuja autorytety naukowe, tak na prawde zna sie na nauce. To jest jak sie robi nauke: jak sie dostaje granty, jak sie pisze i czyta i recenzuje artykuly naukowe, jak sie robi kariery naukowe, , jak sie dokonuje analizy danych, jak sie stawia hipoteze i jak sie hipoteze udowadnia w nauce, a zwlaszcza w medycynie.

Nastepnie ciekawe ile z tych osob potrafi czytac artykuly naukowe i zrozumiec co to znaczy dla normalnego zycia, jakie sa implikacje dla calego spoleczenstwa. Hipotezy naukowe i liczby wymagaja interpretacji nawet w ramach samej nauki. Ale uzywanie danych naukowych w polityce spolecznej to jest cos zupelnie innego. Wymaga to uwagi i rzetelnosci i zdrowego rozsadku.

Podobnie jest w historii - daty, nazwiska, nazwy bitw, itp wymagaja interpretacji. Moga byc to falszywe interpretacje, albo naciagane.
Sami naukowcy czesto nie zgadzaja sie ze soba, maja rozne opinie, rozne punkty widzenia. Nie mozna kazdego artykulu naukowego brac w sposob absolutny, bo moze sie okazac, ze rzeczywistosc jest zupelnie inna, albo moze sie okazac, ze o zupelnie inne rzeczy chodzi, ze inne czynniki sa o wiele wazniejsze niz te w artykule.

Z powyzszych komentarzy wynika, ze problem efektywnosci szczepionek, powszechnych szczepien, leczenia covida i zakazow/nakazow z nimi zwiazanych jest bardzo dzielacy. Dyskusja przebiega na roznych plaszczyznach. Lecz glownie na emocjonalnej plaszczyznie, na poziomie wiary w to albo w tamto. Mamy do czynienia dzis z nowa religia, nowa ideologia, i nowa walka klasowa. Wystarczy niewiele, aby byc zaszufodkowanym w grupie dobrej albo zlej, w grupie pro- albo anty-. Wystarczy watpic w jakas hipoteze, aby zostac ukamieniowanym. A przeciez medycyna opiera sie o hipotezy i niepelne dane.

Vote up!
11
Vote down!
0
#1636562

Zawsze ktoś może mieć aspiracje i udawać mądrego, a być w istocie debilem. Jednak dla człowieka wszechstronnie i ogólnie wykształconego w wielu dziedzinach nauki zrozumienie pracy, która używa prostych konstrukcji matematycznych (np. procentów czy statystycznych wielkości wyrażonych np. jako 0,1 na 10000), prezentacyjnych (czytanie prostych wykresów) czy logicznych - a o takiej pracy tu mówimy - jest dość proste. Ewentualnie może zajść potrzeba zapoznać się z definicjami pewnych, używanych sformułowań. Nie przesadzajmy. Nie żyjemy w czasach, że trzeba było biegać do biblioteki po wiedzę. Jestem w stanie uwierzyć, że ktoś nie zrozumie o czym mowa, ale jeśli tak jest, to niech nie zabiera się do politykowania czy dyskutowania o takich rzeczach. Nie wszystko jest dla wszystkich. Te badania nie są zaawansowaną matematyką, jaką mamy np. w przywoływanej już tu gdzieś pracy Perelmana. Tego nie zrozumie większość z nas.

A co do emocji. Po komentarzach do tej naukowej pracy, widać, że niektórzy mają już tak zafiksowane mózgi, że nawet nazwanie preparatów "szczepionkami" doprowadza do furii. Więc widzisz. A co dopiero dopuszczenie do siebie stwierdzenia, że szczepionki pomagają, że mają znikomą śmiertelność. Nie da rady dyskutować.

Vote up!
5
Vote down!
-4

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636567

Niestety nie sa to proste liczby i zaleznosci. Wszystkie dane na temat szczepionek i covida sa bardzo ograniczone i uwarunkowane . Dlatego sa rozne i powinny byc rozne interpretacje ich w sensie spolecznym i politycznym. Ktos kto sie zna na badaniach czytajac artykuly wie, ze jest wiele "ale" i wiele "chrzanienia" albo wyolbrzymiania w nich. Bo niestety takie sa standardy nawet w najlepszych czasopismach. Chodzi o to aby byc pierwszym, najlepszym, miec najwiecej prestizu, pieniedzy, wladzy. Prawda sie nie liczy na pierwszym miejscu. Naukowcy na wysokich stanowiskach sa uzaleznieni od pieniedzy firm lub rzadowych, albo od innych ludzi decydujacych o ich stolkach. Zwykle rzeczy niewygodnych albo negatywnych sie nie pisze w artykulach, i sie nie mowi publicznie. 

Na przyklad dokladny wzor na efektywnosc szczepionki trzeba wziac pod uwage:
https://www.thelancet.com/journals/lanmic/article/PIIS2666-5247(21)00069-0/fulltext

Absolutna efektywnosc to nie to samo co wzgledna. Wzgledna sie podaje bo lepiej wyglada. Absolutna efektywnosc moze czytelnika przerazic albo przy najmniej moze wywolac u niego watpliwosci co do absolutnej skutecznosci szczepienia powszechnego. "ARRs tend to be ignored because they give a much less impressive effect size than RRRs: 1·3% for the AstraZeneca–Oxford, 1·2% for the Moderna–NIH, 1·2% for the J&J, 0·93% for the Gamaleya, and 0·84% for the Pfizer–BioNTech vaccines." 

Co do do potrzeby szczepienia osobistego i powszechnego, jego efektywnosci i bezpieczenstwa nalezy uwzglednic:     
czas od zastosowania szczepienia,
wiek,
ogolny stan zdrowia pacjenta,
czy ten ktos byl juz chory na covid,
leki jakie ktos moze wziac profilaktycznie albo w czasie zakazenia
wielkosc dawki
liczbe szczepien w pewnym przedziale czasowym.
Te czynniki powoduje, ze nie ma jednej prostej zaleznosci, ale jest bardzo skomplikowane zaleznosci  miedzy roznymi czynnikami. Nie jest to takie proste.

Opinie w sferze spolecznej czy politycznej, na przyklad: "Niech ci co chca sie szczepic, sie szczepia. I swoje rodziny tez. Nawet sto razy jesli chca. A ci co nie chca sie szczepic, niech sie nie szczepia." wyrastaja poza nauke i wiedze naukowa. Zwlaszcza, ze  wiedza naukowa w medycynie jest znikoma i obecnie jest wykorzystywana przez media i politykow do swoich nie zawsze dobrych celow. 

 

Vote up!
10
Vote down!
0
#1636569

Scio me nihil scire - Socrates dicebat! 

PS Mądry wie, że nic nie wie, bez każdorazowego dzielenia włosa na czworo!

Vote up!
4
Vote down!
-6

jan patmo

#1636587

"- No co tam u zacnego pana?"

"- Ano odwiedził mnie Jan Patmo...

I wyznał mi to całkiem szczerze,

iż nie da się już żyć

w tej literackiej atmo...".

Vote up!
1
Vote down!
-1

insurekcjapl

#1637556

   Witam! Szczepionek nie tworzą "u kowala". A, co by było, jakby do tej pory nie stworzono szczepionki? Pewnie ta sama hucpa przeciw obecnemu rządowi, tylko w innej formie.

Vote up!
4
Vote down!
-6

ronin

#1636609

Każdy reprezentuje jakiś poziom wiedzy, inteligencji, zdolności. Jeden człowiek jest w stanie samemu wywnioskować wzór na pole kwadratu, czy prostokąta, ale już nie skonstruuje sobie wzoru na pole trójkąta prostokątnego czy rombu (innego niż kwadrat) . Tym bardziej nie wynajdzie sobie sam newtonowskiej metody przybliżania. I nie mamy wpływu na kogo trafimy, z kim nam przyjdzie rozmawiać. Jeszcze inny nie zastosuje nawet gotowych wzorów! 

Natomiast uważam że jeśli ktoś nie rozumie zawiłości pracy naukowej, którą przytaczam, to tym bardziej nie powinien zabierać głosu na tematy z nią związane.

Problem polega na tym, że każdy rwie się do dyskusji na temat kowid, szczepionek czy polityki, nie mając wiedzy. Dlaczego nie znam nikogo, kto rwał by się do dyskusji o programowaniu czy elektronice, nie mając wiedzy, tylko z podkuloną głową uderzają do programistów czy elektroników? A o Donaldzie Tusku dyskutuje każdy, kto nie nie tyle ma pojęcia co to UD, KLD czy CDU, ale nigdy o takich rzeczach nie słyszał! 

Vote up!
3
Vote down!
-3

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1636640

Ja nie wiem czy w Polsce jest to znane ze dr. Anthony Fauci zaczal niebezpieczne eksperymenty z coronovirusem w USA i zostal namierzony na tym juz w roku 2015? Chcac wiec kontynuowac te eksperymenty wywiozl caly program do chinskiego laboratorium w Wuhan, gdzie po kilku latach pojawil sie covid zwany 19. Pisze z pamieci, to bylo prezentowane w mediach juz po aferze z jego klamstwami. Wogole to wokol tego wirusowego skandalu Wuhan jest jakby w oku cyklonu. Dziwnym zbiegiem okolicznosci w pazdzierniku 2019 roku wlasnie w Wuhan odbywaly sie mistrzostwa swiata w konkurencjach wojskowych. Zbieg okolicznosci czy przypadek ze zaraz po tych zawodach wirus sie rozszedl po calym swiecie. Polska armia oczywiscie ze udzialu nie brala, ale wszystkie liczace sie armie swiata tak. Tej informacji nie podaja mainstreamowe media. Nie chce tutaj prezentowac komentaza chinskiego na ten temat, bo niektorzy posadzaliby mnie o agenturalnosc. Moge zapewnic ze akurat w sprawie tego wirusa nic sie nie dzieje przypadkowo. To jest wojna hybrydowa wet za wet. Zobaczymy ktora strona bedzie zwycieska?

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-1

JanStefanski

#1636568

   "Dobrą" robotę zrobili Ruscy puszczając Covida w Wuhan, bo uwiarygodnili Chiny jako sprawców. Przecież tylko Rosji zależało na zasianie zamętu w Świecie i odwrócenia uwagi od swoich zbójeckich celów. A że w Wuhan znane labolatorium, to "huzia na Józia". To jest obraz zabójczej Rosji.

Vote up!
5
Vote down!
-4

ronin

#1636579

Tez jestem tego zdania. Stara rzymska zasada glosi ze ten jest winien kto na tym korzysta. Poniewaz temat jest wyraznie cenzurowany na temat tego skad faktycznie pochodzi ten wirus pozwole sobie ujawnic pewne fakty ktore prowadza do konkretnych wnioskow. W czasie tuz przed zaistniala pandemia media swiatowe obiegla wiadomosc na temat "wybuchu" budli z ozonem w laboratorium wirusologicznym Vector w miejscowosci Kolsowo na Syberii skad sie dostaly do atmosfery najbardziej niebezpieczne patogeny. Tyle komunikat. Reszte mozna sobie dopowiedziec. Czy mozna oskarzyc Rosje o wypuszczenie tego patogenu? Kto sie odwazy to napisac? Chiny z cala pewnoscia o tym wiedza, ze to byla swinia podlozona pod ich gospodarke, jak rowniez pod gospodarke swiatowa. Prosze wstawic w google dwa slowa laboratory Vector in Koltsovo, tam sa wiadmosci na tenat o ktorym pisze. Moje rozwazania opieram na domyslach, ale zbieznosc czasowa w tym calym schemacie kolejnych elementow wojny hybrydowej toczonej przez Rosje zdaje sie potwierdzac ich role. Teraz sie slyszy o stracaniu satelitow. Co bedzie nstepne?

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

JanStefanski

#1637299

Nie jesteśmy na początku, ale w końcu drugiego roku trwania w globalnej skali epidemii Covid-19. Na początku epidemii nie było  wiadomo (poza wyjaśniającymi wszystko teoriami spiskowymi) z czym tak naprawdę mamy do czynienia i nie było skutecznego antidotum na szerzącą się zarazę. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Od kilku miesięcy w krajach szczególnie Europy i Ameryki Północnej prowadzone są masowe (raczej chyba dobrowolne) szczepienia kilkoma szczepionkami opracowanymi przez wielkie koncerny farmaceutyczne. Naukowcy publikują coraz to nowe wyniki badań na temat wirusa Covid-19 i skuteczności szczepionek (i na temat ich samych oczywiście). 

Gawrion, pod swoim krótkim wprowadzeniem, odsyła do ostatniego podsumowania wyników takich badań opracowanych przez naukowców z Chin, dotyczących głównie skuteczności szczepionek. Tym samym, używając nie naukowego zwrotu, wsadził bambusowego kija w antyszczepionkowe środowisko na Niepoprawnych (i nie tylko).

PS Jak niewiele trzeba, by się ujawniły w pełnej krasie "naukowe talenty"! 

Vote up!
3
Vote down!
-6

jan patmo

#1636594

Wykonywanie metaanaliz takie całkiem proste, to chyba nie jest. Ja sie na tym nie znam, ale z zupełnie innych niz "praktyczne" powodów pare lat temu przegadałem sporo godzin z facetem, który na tym zarabia. On akurat używał chyba  na ogół Statistki, ale do tego celu brał cos innego. Ale ja oceniam, oczywiście, tylko moje skromne mozliwości. Na portalu sa na pewno lepsi. Nie zmienia to jednak mojego stosunku do wiarygodności nauki. Parafrazując Bismarcka rzekłbym, ze "Ludzie nie powinni wiedzieć, jak się robi kiełbasę i naukę".

 

Dopisek A tak na marginesie badań statystycznych. Przed chwila dowiedziałem sie, że TVN wykonał jakąs prowokacje dziennikarską, w wyniku której zdemaskowali szpital/klinikę/przychodnie/poradnie gdzies pod Krakowem, gdzie kupowano paszpory kowidowe po 450 i 900 PLN. Wiadomość nie jest pewna. Jesli ktos ma namiar na info TVN niech sprawdzi. A związek tej wiadomosci z tym watkiem jest taki, ze TVN podobno sugeruje, iz informacje o liczbie zaszczeionych chorujacych na COVID moga byc przez te "lewe" paszporty sztucznie zawyżone.

 

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1636598

ktoś coś?

 

powiedział ktoś coś?

jeszcze nie wiadomo

już spałowało ZOMO!

Vote up!
4
Vote down!
-5

jan patmo

#1636601

 co ma mętlik w głowie

 nigdy nie wie dobrze jaką bzdurę powie

Nie warto pomagać tej ciężkiej ofierze

by mogła zaistnieć jakoś w atmo...

Vote up!
1
Vote down!
0

insurekcjapl

#1637554

Napisał Pan :

Od kilku miesięcy w krajach szczególnie Europy i Ameryki Północnej prowadzone są masowe (raczej chyba dobrowolne) szczepienia kilkoma szczepionkami opracowanymi przez wielkie koncerny farmaceutyczne. Naukowcy publikują coraz to nowe wyniki badań na temat wirusa Covid-19 i skuteczności szczepionek (i na temat ich samych oczywiście).

Mam nadzieję, że widzi Pan, iz staje Pan po stronie antyszczepionkowców znacznie mocniej niz np. ja. Podważa Pan tezę, że szczeionki sa narzędziem pewnyn, tj. bezpiecznym i sutecznym. Informacje taka uzyskac mozna bowiem wyłąćznie poprzez stosowna liczbe badan. A po ich wykonaniu nie ma juz potrzeby prowadzenia dalej intensywnych badań. Nie ma wtedy co publikować, a juz na pewno nie otrzyma sie "coraz to nowych wyników". Gdyby było inaczej, to do dzis mielibysmy mnóstwo badań np. nad bezpieczeństwem i skutecznością aspiryny w leczeniu przeziębienia i grypy. O ilu takich badaniach Pan słyszał/czytał? To jest eksperyment. Byc może konieczny, byc może (będzie) udany, ale eksperyment. I to Pan własnie swym wpisem, choc chyba mimowolnie, stwierdził. Nie wiem który juz raz powtarzam, ze nie jestem antyszczepionkowcem, ale nie chcę by wmawiano mi coś co nie istnieje. Tu chodzi o status preparatów Pfizera, Moderny, AZ czy J&J oraz akcji szczepień.

Ten wpis nie jest żadną złosliwością. Pragne tylko zwrócić Pana uwagę na ten prosty, wyartykuowany przez Pana, aspekt szczepień, który jest permanentnie pomijany.

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1636620

Ten podkreślony przez Pana eksperymentalny aspekt towarzyszący badaniom naukowym nad szczepionkami przeciwko Covid-19, szczególnie w początkowej fazie epidemii, jest czymś oczywistym. Tymczasem antyszczepionkowcy powtarzają bezmyślnie swego rodzaju kompromat za sterującymi tą prymitywną manipulacją, że ten eksperymentalny aspekt z zasady neguje ich wartość.

Nasze domorosłe "naukowe talenty" na Niepoprawnych mają tyle wspólnego z nauką, co ja z badaniami nad szczepionkami!

  

 

      

Vote up!
3
Vote down!
-6

jan patmo

#1636625

Pamiętacie lekarza anestezjologia który zmarł nagle w sierpniu z przepracowania?

Prokuratura ustaliła przyczynę zgonu

miał prawie dwa promile we krwi i udusił się własnymi rzygami

 

https://www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach/Ustalono-przyczyne-smierci-anestezjologa-z-Walbrzycha-To-nie-bylo-przepracowanie,227160,10.amp

Vote up!
6
Vote down!
0
#1636643

Studium przypadku nr 1. 

Wklejam link do artykułu o sytuacji w szpitalu w Busku Zdroju busko-zdroj-raz-0-raz-1-to-jak-w-koncu.html przywołanego w komentarzu autorstwa PolskawLiczbach, są  tam linki do bezpośrednich wypowiedzi, można sobie sprawdzić, tymczasem kursywą  cytacik:           

Niestety, przypadki są coraz cięższe – mówi Grzegorz Lasak, dyrektor szpitala w Busku. - Nie ma też reguły jeśli chodzi o szczepienia. U nas połowa pacjentów jest zaszczepiona, druga połowa nie. (...) . To oznacza, że stan zdrowia pogarsza się bardzo szybko, zazwyczaj występuje tez odcovidowe zapalenie płuc – tłumaczy dyrektor. (...)     

A więc z tego komunikatu dyrektora wynika że na oddziale jest fifity-fifity. Nie ma żadnej reguły jeśli chodzi o stosunek zaszczepionych* i niezaszczepionych*..

A dwa dni później ...

Lasak podkreśla, że większość pacjentów na oddziale jest niezaszczepionych. Są także osoby po przyjęciu preparatu, ale przechodzą one chorobę znacznie łagodniej. Natomiast przebieg u osób niezaszczepionych jest bardzo ciężki - mówi.

Już w drugiej wypowiedzi mamy informację, że większość pacjentów to jednak zaszczepieni.* Oprócz mamy tutaj pewną nieścisłość. Skoro oddział jest przeznaczony dla osób przechodzących koronę najciężej, to skąd tam osoby zaszczepione*, które zgodnie z powyższym tekstem przechodzą chorobę "znacznie" łagodniej?

.Jak myślicie- czemu dyrektor w ciągu dwóch dni zmienił zdanie? Różne  wytłumaczenia są możliwe, ale wiemy na pewno, że nikt mu nie groził utratą pracy lub stanowiska.

(*)  tu zmieniłam pisownię cytowanych wyrazów na zgodną z polszczyzną

Studium przypadku nr 2.

To jakoś w parze idzię z tą wpadką,  link: na antenie Polsat News

Pani redaktor przywołuje rozmowę z dyrektorem szpitala mówiącym o tym,, że ilość hospitalizowanych u niego pacjentów zaszczepionych i niezaszczepionych jest  zbliżona do siebie z pewną, zmienną przewagą niezaszczepionych, ale umierają  raczej ludzie z roczników 30-tych niezależnie od stanu zaszczepienia, na co "expert - rozmówca" wygłasza mantrę jak kie to straszne ,że umierają młodzi, niezaszczepieni  ludzie i w studiu powstaje konsternacja...

Studium przypadku nr 3.

Prezydent Siemianowic: . Obudźcie się szanowni państwo, zobaczcie co się dzieje.  Reszta tu:prezydent-siemianowic-slaskich-obudzcie-się  , a poniżej kursywą cytacik:

Co wam obiecywali, że to już jest ostatnia prosta, że nikt już nie będzie chorował ciężko, nie będzie w szpitalu, nie będzie kolejnych fal, nie będzie lockdownów. No to ja wam dzisiaj mówię. Popaprzecie co się dzieje w Australii, Austrii, Belgi i Holandii.

Tam wszędzie populacja jest wyszczepiona na poziomie od 70 proc. w górę. Tam wszędzie są wprowadzane obostrzenia, tam wszędzie są wprowadzane lockdowny, tam osoby zaszczepione chorują, przechodzą to ciężko, trafiają na OIOM i umierają.

Przykład z Siemianowic Śląskich. Pięciu pacjentów w ciężkim stanie na OIOM-ie, z czego czterech zaszczepionych i jeden niezaszczepiony. To są dane z dzisiaj rana.

(...) to jest ten moment, kiedy powinniśmy  włączyć myślenie i zacząć logicznie myśleć.

Studium przypadku nr 4.

Gibraltar, 100% wyszczepienia. Wykres z oficjalnej strony dane nt. zachorowań na covid

Próby tłumaczenia tego tu: próby tłumaczenia. Mnie bardziej przekonuje wykres.Ale można wierzyć, że białe jest czarne  i na odwrót.

PS. Linki do pierwszych trzech studiów przypadku już się pojawiły, ale dla mniej zorientowanych wrzucenie ich razem i z cytatami może być przydatne. Żeby sobie uzmysłowić w jak zakłamanej rzeczywistości przyszło nam żyć i że wystarczy nieco nadstawiać uszu, aby z natłoku  wyłowić fakty.

Vote up!
8
Vote down!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636700

Nie jest to dziwne, ze przy tak duzym wspolczynninku szczepoen w niektorych krajach lub regionach, mamy do czynienia ze zwiekszona liczba zarazonych i hospitalizowanych. Podobnie jak z grypa, covid bedzie z nami juz zawsze niezaleznie od tego ile szczepien sie przeprowadzi, Niektorzy beda chorowac inni nie i niektorzy beda powaznie chorowac. Jedyny sposob na to leczenie domowe zanim sie trafi do szpitala. 

Niektorzy lekarze  polecaja gorace i zimne kapiele *takie jak w uzdrowisku), albo podgrzewanie calego ciala elektrycznym kocem. Ponoc to wywoluje reakcje organizmu, ktora jest dobra dla walki z covidem i grypa taka jak hiszpanska. Inni polecja profilaktycznie branie witaminy D3 przez caly okres, i duza dawke cynku z quercetin-em przez pare dni, jak sie jest zarazonym. Ale trzba to stosowac wczescnie w czasie zarazenia. Bo pozniej moze byc za pozno. Do tego duzo pic wody jesli sie czlowiek duzo poci. Nawet jesli nie chce sie jesc i pic.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1636768

Kiedyś stawiało się bańki. Przydały by się niektórym.

Vote up!
6
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1637229

- przyznam że te wywiady w szpitalach z dwoma lub trzema pacjentami są dość przekonywujące - w końcu mają i specjalistów w TV od przekonywania których dzieło (reklamy) - widzimy co dnia.

Nie wiem czy dobrze widziałem cyfry w TV ale zdaje się że po szczepieniach śmiertelność w Polsce zwiększyła się dwukrotnie przy takiej samej liczbie zakażeń.

Biedniejsze kraje które nie mają szczepionek nic u nich o Covidzie nie słychać.

Vote up!
5
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1637470

może pomocne będzie w ocenie?

https://coronavirus.data.gov.uk/

strona rządowa wyniki czytelne,ciekawe jakie wnioski

Vote up!
6
Vote down!
0

mirek

#1636824

<p>"nie wklejasz tu własnych opinii" ;)</p><p>.... ale przede wszystkim, że nie usuwasz kont niezaszczepionym.</p><p> </p><p>A propos przedstawionych prac,</p><p>pamiętajmy!</p><p>PRACA CZYNI WOLNYM</p>

Vote up!
5
Vote down!
-2

Szanuję dr Katarzynę Ratkowską za uczciwość w podejściu do Covid 19.

#1637287

- temat o szczepionkach więc właściwy temat.

Jakiś czas temu zaszczepiłem się i ja i dziś uważam to za błąd.

Po szczepionce miałem wszystkie zapowiadane dolegliwości poszczepienne przez okres dwóch dni zgodnie informacją - czyli:

1) podniesiona temperatura z 36,6 do 37,1

2) lekki ból głowy z nasileniem przy gwałtowniejszym ruchu

3) szybsze tętno serca

4) zmęczenie

Po tym okresie dwa pierwsze objawy ustąpiły ale dwa pozostały i mam wrażenie że pogorszyła mi się pamięć i mam lekkie utrzymujące się zawroty głowy.

Dwa dni temu dowiedziałem się w aptece że niedokrwienny (zatorowy) - udar mózgu po szczepieniu to wcale nie rzadkie zdarzenie.
Szkoda że wcześniej tej ukrywanej przez Rząd informacji nie miałem.

Banda pieprzonych złodziei i oszustów - tak dziś mogę powiedzieć.

PS - i utrzymujące podwyższone ciśnienie krwi - z wzorcowego EKG i ciśnienia 125/80/65 - jest utrzymujące się już dłuższy czas od zaszczepienia się 150 w stanie spoczynku.

Nigdy przez całe życie nie miałem najmniejszych problemów z ciśnieniem krwi - do zaszczepienia się.

Vote up!
6
Vote down!
-2

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1637399

Jestem trochę zdezorientowana: czy mi się wydawało, że jeszcze kilka dni temu pisałeś o sceptykach "szczepień", że to wrogowie narodu, którzy chcą aby Polacy wymierali na covid, czy coś takiego? Jeśli pomyliło mi się z kimś innym  to przepraszam.

W każdym razie te osądzane od czci i wiary osoby, w tym ja, przytaczały tu niezliczone ilości materiałów źródłowych  wskazujących, że rzeczywistość  pandemiczna odbiega od politpoprawnych zaklęć, zachęcali do rozważenia argumentów  za i przeciw i wzięcia pod rozwagę ryzyk powikłań między innymi takich, z którymi się teraz zmagasz.

Ale cóż, mleko się rozlało i ci, którzy się dali zaszczepić będą potrzebować detoksu i pomocy.  Trzy miesiące temu mówił o tym dr. Hałat w wywiadzie  dla TV TP1. Warto posłuchać dla własnego dobra. Wystarczy kliknąć link:

detoks-poszczepienny-jak-ratowac-ludzi-ktorzy-przyjeli-preparat

Vote up!
6
Vote down!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1637545

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Padają jak muchy niezaszczepieni. Uważaj ! Dotyk klawiatury może ciebie zarazić Covidem ! Tylko ciemność, post i umartwianie ciebie wyzwoli. 

Vote up!
3
Vote down!
-6
#1637547

- a moja opinia jest typowa dla zmanipulowanego człowieka który pyta o te sprawy u źródła - czyli w zaprzyjaźnionej aptece:  "czy to prawda że po szczepieniach dość często występują udary mózgu" ? - uzyskał potwierdzającą odpowiedź. 

Wczoraj uzyskałem kolejną wiedzę o pewnej pani (sąsiadka) - która po szczepieniu doznała udaru i jest w hospicjum w wieku dość zaawansowanym (paraliż połowy ciała).

Trafiła z "deszczu pod rynnę" 

Piosenkarz K.Krawczyk chyba miał to samo  - pssssst.

Zmieniam zdanie zgodnie z pozyskiwaną wiedzą. Nic nie poradzę na to że w mediach ukrywa się powikłania poszczepienne. Wiem jedno - dziś już bym się nie zaszczepił. To był błąd.

Cyfry też same mówią za siebie - czyli powinno być o około połowę mniej zachorowań i hospitalizowanych na Covid niż przed rokiem  - a tak nie jest. 

Vote up!
6
Vote down!
-2

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1637552

Piszesz: Zmieniam zdanie zgodnie z pozyskiwana wiedzą.Nic nie poradzę na to że w mediach ukrywa się powikłania poszczepienne .

Otóż nie jest tak, poradzisz na to, ogrom wiedzy jest  dostępny, tylko trzeba mieć otwartą głowę i najpierw sprawdzać  informacje, a potem wyciągać wnioski, a nie  łapać cudze wnioski "na wiarę".

Choćby w tym wątku, w moich komentarzach są przytaczane  liczne artykuły, statystyki, wykresy z oficjalnych źródeł... pani w aptece może być jednym ze źródeł informacji, ale nie jedynym oprócz mainstreamowej propagandy.

Więc czytaj, sprawdzaj, pytaj, pamiętając że każdy lek  niesie za sobą jakieś skutki uboczne, a wciągniecie się w spiralę  leczenia jednej choroby, po to żeby potem leczyć skutki uboczne , zaś lekami na te skutki uboczne wywołać kolejne skutki uboczne itd.  jest w interesie koncernów.

Nie mam pojęcia jak należy sobie teraz radzić z poszczepiennymi problemami z ciśnieniem, ale syrop z cebuli i miodu oraz regularne ćwiczenia gimnastyczne raczej nie zaszkodzą na nic, a wzmocnią ogólną odporność

 

Vote up!
6
Vote down!
-2

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1637555

- na dziś można Covida spokojnie leczyć sprawdzonymi lekami - ważne aby nie zwlekać z wizytą u lekarza jak się źle ktoś czuje i nie przenosić go w sobie do stanu przed agonalnego.

Tak mogę tylko z rozsądku doradzić. 

Vote up!
5
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1637557

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"dziś można Covida spokojnie leczyć sprawdzonymi lekami - ważne aby nie zwlekać z wizytą u lekarza jak się źle ktoś czuje i nie przenosić go w sobie do stanu przed agonalnego.

Tak mogę tylko z rozsądku doradzić. "

Doradzać to sobie możesz przy budce z piwem.

Piszesz o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia jesteś dyletantem i to szkodliwym powiem mocniej głupcem.

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-6
#1637558

tasie.

Widzę że złodzieju tematy znowu podkradasz ale inne zdjęcia wstawiasz żeby trudniej było rozpoznać komu znowu głupku tekst ukradłeś.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1637561

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Debil antysemita sowiecki troll aleś głupi  zwykły redaktorku wioskowy. Głupi byłeś i takim zostaniesz.

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1637565

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Taki wsiowy debil klamca manipulator.Debil był i debilem pozostanie.

Vote up!
3
Vote down!
-5
#1637599

do znachora!

 

populacjo chora

w te pędy

do znachora! 

Vote up!
2
Vote down!
-5

jan patmo

#1637563

- czy teraz, ostatnio cie złapało ?  :)

Vote up!
6
Vote down!
-2

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1637564

- wygląda że następują u ludzi nowe powikłania poszczepienne o których nie mieli pojęcia.

Film wstawiony na You Tube godzinę temu z "raptem" odkrytą nową/starą chorobą - "Obrzęk naczynioworuchowy" Kliknąć: https://www.youtube.com/watch?v=hMmbRpTs9jE&t=121s

To chyba jakieś skrajnie alergiczne reakcje na szczepienia i profilaktycznie wstawiają materiały info. aby nie było paniki.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1637576

O tych wszystkich powikłaniach mówi się od dawna, lista powikłań ujętych w oficjalnych ulotkach producentów  "preparatów" liczy prawie 30 stron, każdy szczepiący się podpisuje oświadczenie, że robi to na własną odpowiedzialność, czyli wie. czym ryzykuje.

Nie jest tajemnicą, że nie powstała w Polsce  ustawa o funduszu odszkodowawczym za powikłania ( na wypadek gdyby  były przymusy), a w jej projekcie tak przedefiniowano NOP i  utrudniono procedurę zgłaszania , że żadnego  NOPu nie  będzie można zgłosić ani udowodnić związku między  szczepieniem a  jakimkolwiek powikłaniem, czego zresztą ofiar już jest całe mnóstwo.

Jeśli coś się dzieje  bezpośrednio po szczepieniu to  teraz jest "koincydencją czasową" ,a jeśli później to wogóle niczego nie udowodnisz, bo w Polsce nikt  nie monitoruje stanu zaszczepionych, lekarze  nie zgłaszają NOP, nawet jeśli  pacjent czy rodzina dostarcza dowody i  żąda zgłoszenia przypadku.

O NOPach globalnie  można się sporo dowiedzieć ze strony stowarzyszenia niezależnych lekarzy i dziennikarzy

Warto też zajrzeć na  tę podstronę: apel niezależnych lekarzy w sprawie natychmiastowego wstrzymania szczepień przeciw covid 19

Jest tam  zestawienie  powikłań z oficjalnej europejskiej bazy danych, a także ciekawostka z Tajwanu ,gdzie oficjalnie już zarejestrowano więcej śmieci spowodowanych szczepionką niż  covidem.-taiwan-records-more-deaths-from-vaccine-than-virus/

Nie ma, że ktoś czegoś nie wiedział, informacje były, a że wbrew  mainstreamowi to inna sprawa. Niemniej lepiej się obudzić późno niż wcale. I warto zachować powściągliwość z rzucaniem oskarżeń, bo może się okazać, że  wrócą ;-)

Vote up!
5
Vote down!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1637591

- pisałem o powściągliwości przy decyzji o szczepieniu już wcześniej - żeby zachować zdrowy rozsądek. To było zanim dotarły do mnie nowe informacje.  Powtórzę że pisałem aby szczególnie młodzi którzy nie mają potomstwa się mocno zastanowili bo nikt nie zna sutków za rok, dwa czy w drugim pokoleniu.

Niby dla reklamy  szczepią się przed kamerami i głowy państwa ale to mogą być wstrzykiwane im tylko jakieś neutralne płyny fizjologiczne. Pozdrawiam. 

PS - szkoda że na forum grasuje ten wariat który tylko "pałkuje" i wszczyna  awantury ze wszystkimi i nerwy nadwyręża - aż się czasem pisać nie chce. Osobiście bardzo sobie cenię wymianę zdań z mądrymi , rozważnymi ludźmi i słucham ich z uwagą. 

Ja mam zainteresowania elektrotechniczne i z przedmiotów ścisłych zawsze miałem wysokie oceny bo to było i moje hobby :) 

Jako przykład - takich schemat (przewinąć PDF w dół)  - który jeśli mił by być dokładny z rozpisaniem procesorów to należy to pomnożyć przynajmniej razy tysiąc - zawsze lubiłem wyzwania umysłowe. http://www.s-manuals.com/pdf/motherboard/compal/compal_la-3551p_r1.0_schematics.pdf

Schemat płyty głównej laptopa Acer Aspire z tej serii w których padały pod Vistą karty grafiki. Dałem to jako przykład że analiza obszernego materiału i wskazania zależności nie jest mi obca. To dotyczy elektrotechniki ale przekład jest na inne dziedziny - ważna jest logika i dobra pamięć no i baza wiedzy.

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1637596

w ślepym amoku

 

poszczepienne

dopadły powikłania

winny Kaczyński

w ślepym amoku

krzyczy Mania

Vote up!
1
Vote down!
-4

jan patmo

#1637603

jako iwy plotą
rozbawia wzdłuż Wisły
swą śmieszną głupotą
Bowiem miał na wizji
Parnasowe dźwierze
a tu przed nim tyłek
szlaban w atmo...

Vote up!
3
Vote down!
-1

insurekcjapl

#1637653

parnasy i lasy

 

nadymanego misia parnasy

z głupotą zaszył się w lasy

Vote up!
1
Vote down!
-3

jan patmo

#1637659

idzie w bohatery
w fajdaniu atmo...

Vote up!
2
Vote down!
-1

insurekcjapl

#1637682

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika jan patmo nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

porada

 

ozdrowieńczą głosi moc

znachor wszechrzeczy

swoją niech chorą głowę

wprzódy wyleczy!

Vote up!
1
Vote down!
-6

jan patmo

#1637572

to gatunek nowy...-
ot coś jak limeryk
Możesz się przymierzyć
w rymach częstochowskich
Byleś był jedynie
w swym humorze szczery
i nie nadymał atmo...

Vote up!
3
Vote down!
-1

insurekcjapl

#1637655

insrekcja

 

płyty zdartej lekcja

do rymu insrekcja

Vote up!
1
Vote down!
-4

jan patmo

#1637657

automat wpisze
[i tylko coś dodać
na przykład]:

"a imię Jego 44"

[i mamy gatunku kliszę
z konieczną puentą,
by się zrymowało]

w zasmradzaniu atmo...

Vote up!
3
Vote down!
-1

insurekcjapl

#1637681