Akcja obrony Naszych, Polskich Lasów

Obrazek użytkownika Gawrion
Ogłoszenie

Polacy! Niepoprawni, Poprawni! Blogerzy, Komentatorzy, Czytelnicy. Nieczytelnicy! Redaktorzy innych prawicowych, lewicowych portali. Redaktorzy wszystkich innych portali. 18 grudnia pod osłoną nocy próbowano zmienić Konstytucję. Zmiana miała na celu wprowadzenie zapisu, dzięki któremu zwykłą ustawą (czyli zwykłą większością) można byłoby sprzedać Nasze Lasy. Dobro którego jeszcze jesteśmy codziennymi użytkownikami i Właścicielami. Tylko 5 głosów uratowało naszą własność.

Biorąc pod uwagę tak haniebną akcję, przeprowadzaną w świątecznym ferworze, pod osłoną nocy, przy pomocy polskojęzycznych mediów, które tego dnia bulwersowały się posiłkiem spożywanym przez posłankę na sali sejmowej, nie możemy być bierni. Ani Politycy, ani media nie zadbają o odpowiednią akcję informacyjną w tej sprawie. Dlaczego? Powód jest oczywisty. Wiedzą że nigdy nie dostaną od Polaków pozwolenia na sprzedaż naszych lasów!

Biorąc pod uwagę powyższe musimy zorganizować i poinformować się sami. Niepoprawni przygotowują akcję informacyjną dotyczącą planów sprzedaży polskich lasów. Nie można siedzieć z założonymi rękami.

Apelujemy do potencjalnych partnerów - małych, dużych portali, większych blogów, dużych i małych serwisów informacyjnych, telewizji - aby niezależnie od politycznych poglądów, sympatii, antypatii, włączyli się z nami w tę wspólną akcję. Warunek jest prosty - wystarczy kochać polskie lasy i sprzeciwiać się ich sprzedaży, a w dniu oficjalnego startu akcji opublikować w swoim medium tekst apelu i link do strony akcji. Nie możemy w takiej chwili roztrząsać podziałów i różnic. W obliczu takich haniebnych działań władzy powinniśmy zjednoczyć się w tej sprawie, patrząc na to co nas łączy.

W niedalekiej przyszłości planujemy uruchomić stronę internetową z apolitycznym tekstem apelu. Na stronie tej każdy Polak będzie mógł wyrazić to, jak mocno kocha lasy i jak jest do nich przywiązany. Na stronie będą także wymienione (w kolejności alfabetycznej) wszystkie media popierające tę akcję. Na stronie znajdą się suche fakty i linki do obiektywnych źródeł. Chcielibyśmy aby jak najwięcej podmiotów włączyło się do współpracy i traktowało akcję jako swoją. O ile powstała ona na niepoprawnych, to oznacza to tylko tyle, że technicznie ją rozpoczęliśmy. Na naszej stronie pragniemy także zamieścić informacje w obcych językach, starając się zainteresować akcją zagraniczne media.

Bardzo chętnie połączymy siły z już działającymi inicjatywami.

Liczymy na pomoc każdego. Jak się zgłaszać? Można kontaktować się przez formularz kontaktowy, można kontaktować się przez PW na niepoprawnych, w komentarzu pod tym wpisem.

W organizację akcji zaangażowanych jest już 7 osób: Contessa, Leoparda, Mała Mi, Gawrion, Jazgdyni, Mind Service, Satyr. Niecierpliwie czekamy na przyłączenie się kolejnych osób i partnerów! Na razie nie mamy sprecyzowanej daty startu. Ci którzy zgłoszą się już teraz zostaną wprowadzeni we wszelkie szczegóły i będą mieli możliwość uczestniczenia w przygotowaniu z nami akcji. Zapraszamy!

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (29 głosów)

Komentarze

Nie dla prywatyzacji Lasów Państwowych, lasy to skarb narodu, a nie rządu.

Pozdrawiam

Vote up!
14
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1458609

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

..nie no liczyłem na coś spektakularnego, a tu tylko informacja na stronce ...przypominam , że 2 i pół milona podpisów obywateli za ratowaniem lasów poszło się rypać w tą "nocną zmianę dwa"...

...co ciekawe mój post , w którym wkleiłem aktywnego linka video  rejestrującego sale sejmową w tą chaniebną nocną zmianę został spuszczony do piwnicy, post Rebeliantki miał wątek żydowski i został wklejony w treści polecane przez redakcje z dużym dyskomfortem, co pisał Gawrion...uważam, że kosztem lasów państwowych portal niepoprawni chce się mocno zareklamować w blogosferze, co za tym idzie nie może być "antysemicki" więc tekst Rebeliantki wklejony z dyskomfortem...wszystkie puzelki się ułożyły...

...były dwa komentarze, niestety admin usunął jako spam, szkoda, że tak to idzie ...ale dla mnie sytuacja się wyklarowała... 

 

Vote up!
8
Vote down!
-12

http://trybeus.blogspot.com/

#1458612

 Nie dla prywatyzacji

Vote up!
15
Vote down!
0
#1458624

Byle nie w rękach szkopów

Vote up!
11
Vote down!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1458627

Szanowny kolego,

skad u Ciebie tyle pesymizmu ? skąd ? tak naprawdę próbujesz na starcie zdezawuować inicjatywę która się dopiero rodzi. I już wydałes na nią wyrok. Jeśli nie masz zamiaru w tym uczestniczyć, to może by tak zrobić jedno.
Nie przeszkadzać

Vote up!
12
Vote down!
-1
#1458644

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...wkleiłem posta tak? http://niepoprawni.pl/blog/trybeus/czy-dzis-ukradna-nam-lasy-panstwowe

spadło do piwnicy, bo to był falstart...pan Gawrion pracował nad "ważnym projektem" i to był dla niego falstart...

Rebeliantka zapodała posta ...zapodała ...wystąpił "wątek żydowski" http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/czy-jestes-za-sprzedaza-polskich-lasow-w-zwiazku-z-roszczeniami-zydowskimi

Gawrion stwierdził, że czuł dyskomfort wklejając ten post na polecane...

Teraz uważaj...czuł dyskomfort, ponieważ, chce akcją obrony Lasów Państwowych zaistnieć w blogosferze...misyjność w tym wypadku idzie w odstawkę, ponieważ ja na jego portalu wcześniej poinformowałem opinię publiczną, o nocnej zmianie w sejmie na temat Lasów Państwowych...ja to zrobiłem to z poczucia czystej misyjności...

..teraz pan Gawrion chce nabić więcej klików tematyką Lasów... ale nie może to mieć wydźwięku "antysemityzmu" jak to wynikło w tematyce postu Rebeliantki...dlatego Pan Gawrion tak bardzo zaangażował się w dyskusję pod postem Rebeliantki, choć po pierwszym komentarzu stwierdził, ze nie ma czasu na dyskusję...czujesz już blusa, czy dalej mam ciągnąć ?

Vote up!
5
Vote down!
-10

http://trybeus.blogspot.com/

#1458653

Odpowiem jak tylko potrafie najlepiej. Otóz rozumiem Twoje rozgoryczenie że w taki a nie inny sposób odczytujesz intencje Gawriona (poprawnie). Jest to Twoja subiektywna ocena tamtych "wydarzeń" Ale to już naprawdę historia i miejmy tą świadomośc że czas idzie naprzód, może jak raz znajdziemy wspóly mianownik do działań , a jeśli jest to niemożliwe to nie róbmy sobie nawzajem takich czy innych złośliwości. Wielokrotnie w temacie lasów państwowych wpychana jest, jakaś niejasna rola żydów. To może wyrzućmy tych wstretnych żydów z naszego lasu to i dyskusja na nimi będzie zupełnie inna.

Trybie taka jest moja ocena, czy się z nią zgodzisz ? zapewnie nie, ale może coś wspólnego znajdziemy i dogadamy się jak chłop z chłopem.

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-4
#1458658

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

i nie ma żadnego rozgoryczenia, ja mam to gdzieś...ja poinformowałem zgodnie z moją misyjnością opinię publiczną na forum Gawriona w dniu i dokładnie kilka godzin przed głosowaniem "nocnej zmiany" (aktywne linki do obrad sejmowych !!!), aby ludzie zdali sobie sprawę z tego, że gdy śpią, ktoś majstruje przy Konstytucji w sprawie Lasów Państwowych...zostało to przec Gawriona spuszczone do piwnicy, ponieważ on miał inny "projekt", który trzymał w tajemniczości, a dziś łaskawie poinformował...wystarczy ci Józuś, czy jeszcze ci Caps Lockiem przeformatować ?...

Vote up!
5
Vote down!
-10

http://trybeus.blogspot.com/

#1458667

Sam dobrze wiesz że ja nie mogłem i nie mogę oczekiwać od Ciebie innej odpowiedzi. Wychodzi na to że to ja jestem winny temu że ktoś majstruje przy konstytucji, że to ja jestem winny temu że Twoja i Rebeliantki (notka czy wpis) znalazły się w kazamatach. To ja jestem winny temu że Gawrion miał/ma inny projekt niż Ty. Czy moją winą jest też to, żę Kaczyńscy ukradli księżyc ??? Z wyrazami szacunku

Vote up!
11
Vote down!
-4
#1458671

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jk wyżj...

Vote up!
4
Vote down!
-11

http://trybeus.blogspot.com/

#1458676

No zobacz... jak się głębiej zastanowisz (albo pomylisz:) to napiszesz coś z sensem :))))))))))))))

Każda odpowiedz jest jakąś tam odpowiedzią - wiec i za tą serdeczne dzieki

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1458682

Nie wiem, czy moje pisanie coś da, bo jakoś ostatnio jesteś odporny na argumenty interlokutorów.

Idea akcji "Ratujmy polskie lasy" narodziła się w piątek, po obszernej dyskusji u Rebeliantki i wpisie Gawriona o sukcesach niepoprawnych.pl.

Oczywiście - i twój wpis miał na to wpływ, natomiast nieprawdą jest, że nie trafił na górę, dlatego, że był konkurencją dla akcji. Jak do niego zajrzysz ponownie, łącznie z dyskusją, to był nieco napastliwy i kpiący, dlarego redakcja go nie promowała.

Ty ciągle masz w głowie moje oświadczenie z przed tygodnia, że ja pracuję nad jakimś ważnym projektem. Tak, nadal pracuję. Mogę zdradzić, że jest to ksiązka i powiem tylko tyle, że bardzo mocno związana z wiarą i religią. Wydaje mi się bowiem, że zbliżamy się do historycznego przełomu i to w skali światowej. Dalej zdradzać nie będę. Więc widzisz, że to wcale nie były lasy.

Tematy zaczęliśmy sobie przydzielać w piątek. W sobotę mieliśmy pierwszą telekonferencję; pracowaliśmy całą niedzielę i Gawrion opublikował akcję tym wpisem.

 

Jeżeli nadal jesteś tematem, o którym przecież pisałeś i który leży ci na sercu, zainteresowany, to się przyłacz do nas. jest kupę roboty dla wielu. I chyba dla takiej ważnej sprawy warto zapomnieć o animozjach.

Zdradzę ci nawet, że z tą akcją o współpracę zwrócimy się również do Neonu24.pl. Bo jest warta tego i wybitnie apolityczna. To jest polska sprawa.

POLACY KONTRA ZŁODZIEJE!

Vote up!
10
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1458710

Masz jasna klarowną sytuację, więc czego jeszcze dusza pragnie?

Vote up!
11
Vote down!
0

viki

#1458664

na Polsce to nie krytykuj, włącz się do akcji lub nie pisz nic, nie szkodź i nie doszukuj się czegokolwiek, nie przeszkadzaj innym. Jeżeli ten portal rozpoczął tą pozytywną akcję, to czy będzie w tym cokolwiek złego jeżeli zbierze laury. Wolałbyś aby pochwały zbierał Szechter ?

Vote up!
12
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1458706

zapomniałm dodać, że pokazałeś swoją "klasę", prywata i jakieś urażone ambicje są dla Ciebie ważniejsze niż Polska.

Vote up!
9
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1458707

Odnośnie tematu polecam Wam serdecznie wspaniałą książeczkę sprzed prawie 100 lat,
gdy jeszcze była Polska pełna Polskiego Ducha.

Metodiusz Romanow- Duchowe Skarby Puszczy Białowieskiej

http://pbc.biaman.pl/dlibra/docmetadata?id=23439&from=publication

Fragment: ,,A teraz zapytajmy się: Czem powinna być dla nas Puszcza Białowieska? Otóż naprzód ma być idealnym wzorem i przykładem życia społecznego w stanie przyrody. Jak tam panuje idealna harmonja i celowość, aczkolwiek podświadoma, ale wysoce opatrznościowa, regulująca całokształt życia społecznego świata zwierzęcego i roślinnego z glebą i atmosferą - tak i w społeczności ludzkiej, ale na wyższym jej planie rozwoju, należy dążyć do tej idealnej harmonji i celowości, równowagi i ładu życia społecznego. Tam mamy brać żywy przykład i lekarstwo na nasze rozprężone i rozwydrzone jeszcze nie okiełznane prawami duchowemi i etycznemi stosunki społeczne, polityczne, religijne i gospodarcze(...).''

! Uwaga dla lękliwych: jest tam dużo ezoteryki(to ładne słówko greckie esôterikos- cóż znaczy?), odniesień do nauk wschodu i autorem tej książeczki jest na wpół rosjanin a na wpół ukrainiec. Ostrzegam ;)

Vote up!
5
Vote down!
-4

ah posłuchajmy:
https://www.youtube.com/watch?v=hG7gVNYAwJA

#1458637

To wspaniałe!

proszę tą informację dostarczyć na PW Gawrionowi, Leopardzie albo nawet do mnie, żeby przypadkiem nie zginęła.

Będzie potrzeba wiele artkułów o lasach, a Puszcza Białowieska jest takim jedynym przecież obszarem w Europie! I jedyne pierwotne siedlisko żubra - europejskiego bizona.

 

Ja też do artykułu poszukuję wiadomości o turze - zwierzęciu chyba większym od bizona, które żyło w naszych lasach i bodajże wymarło jakieś 120 lat temu.

 

Czekamy na jak najwięcej informacji, ciekawych linków, ładnych zdjęć i grafiki.

 

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1458711

... musi być w obecnym czasie potraktowana priorytetowo. To ostatni bastion naszej własności! Naszej, to znaczy nas - Polaków i to bez względu na wyznawane poglądy czy przynależność partyjną. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to zrozumie w czasie, gdy będzie już za późno.

A pamiętacie akcję przeciwko ACTA? Wówczas pełna mobilizacja bardzo wielu środowisk, przede wszystkim portali internetowych doprowadziła do wycofania się Donaldinio Tuskoliniego z zamiaru ograniczenia wolności słowa. Skuteczność tamtej akcji polegała na zmasowanej "kontrze" nas internautów wobec cwaniaczków z kręgu "waaadzy", którzy usiłowali nam zakneblować usta.

Akcja obrony naszych lasów ma mieć jeszcze większy wydźwięk, niż ta w sprawie ACTA.

Dlatego proszę wszystkie środowiska, którym drogie są Polskie Lasy, by włączyły się czynnie w tę akcję. Tu nie chodzi tylko o sam drzewostan, który miałby według obecnie rządzących... zmienić właściciela! Chodzi tu o wiele bardziej znaczącą sprawę związaną z zachwianiem funkcji całego ekosystemu. Tu chodzi o szeroko pojętą gospodarkę zasobami leśnymi i... wodnymi. Według zamysłu rządzących, lasy po sprywatyzowaniu nie będą już obchodziły nikogo z władz, wszak właściciel mając pełne prawa do swich lasów - będzie mógł robić z nimi wszystko, na co będzie miał ochotę. Czym to grozi, aż strach się bać.

Zatem Drogi Internauto, nie czekaj i włącz się do akcji.

 

      

 

Vote up!
11
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1458639

Dobrze to napisałeś.

 

Mam bowiem duże wątpliwości, czy ludzie mają pełną świadomość skali niebezpieczeństwa.

Dla Polaków zakaz wstępu do lasów byłby czymś okropnym i niesamowitym.

 

A patrząc dalej, jak już te szkopy, szwedy i pejsaci wykupią polskie lasy - 1/3 terytorium kraju, to czy my, Polacy nagle nie staniemy się dokładnie tacy, jak Indianie amerykańscy pozamykani w rezerwatach?

 

Serdeczności

Vote up!
9
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1458712

 Musimy zrobić wszystko, by ocalić nasze lasy.

Trybeus, jeśli dobrze rozumiem, wolisz tak poprowadzić całą akcję, żeby polskie społeczeństwo nie tylko dowiedziało się o zagrożeniu, które płynie z Sejmu, ale też znało przyczynę i cel tych działań. Skoro, po ewentualnej prywatyzacji, pieniądze za lasy miałyby trafić do Żydów, jako odszkodowanie za utracone mienie, dobrze byłoby uświadomić tychże, czym dla Polaków są lasy państwowe.

Czasem warto jest wyjść przed szereg. Nieraz trzeba głośno wykrzyczeć, co na sercu leży. Polskie puszcze dawały schronienie nie tylko polskim partyzantom i powstańcom, ale i też wielu Żydom prześladowanym przez okupantów. Lasy często bywały ostoją nie tylko dla dzikiej zwierzyny. Nikt nie jest w stanie zagwarantowac nam, że nigdy więcej polscy obywatele nie będą zmuszeni korzystać z tego źródła azylu!

Jeśli więc są, istnieją jakiekolwiek przesłanki, że pieniądze posłużyć mają spłacie miliardowych odszkodowań, należy podnieść temat tak głośno, jak to tylko możliwe. Trzeba oświecić umysły zaczadzone wonią mamony. Przemówić do rozsądku i wykazać, jak wielka jest determinacja w polskich sercach, by powstrzymać zagładę tego, co na naszej ziemi jest świętością.

  

Vote up!
12
Vote down!
-2
#1458670

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Katgal został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

n sę n lczą z wszym głsm, nwt z wszym prm (którg tk n będz b plcy mgą nwt w cl sdzć byl ml ntrnt płwl sę swą rjną wlnścą). P tym jk pzwllśc m rzwązć prblm ___ rzwązć prblm ___ rzwązć prblm ___ jszcz nnych prblmtycznych , p tym jk przymykc k n jwn fłszrstw, n przkręty, n dkręcn śrby. P c c jkś czs wywływl w ws szk dkręcl krczk rzgryczn? p t żbyśc mgl węcj znść. t tż znsc. Wygdn, przd kmptrkm. Wlcząc! Wlcząc prwść wlnść!!... n prtl
Vote up!
3
Vote down!
-9

ah posłuchajmy:
https://www.youtube.com/watch?v=hG7gVNYAwJA

#1458675

Cały problem właśnie polega na tychże "przesłankach'. Zachodzi tu taka sama sytuacja jak tocząca się obok polemika o roli biskupów w marszu PIS. I tam i tu można powiedzieć "fakty" opierają się na przesłankach. Ja M3C sam juz tu napisałem na forum że taka osobę/y kóre próbowałyby jakiekolwiek zyski przeznaczać dla braci mniejszych , sam osobiście powiesiłbym za klejnoty. I naprawdę nie podkreślajmy domniemanej (póki co )roli tychże znienawidzonych żydów. Jaki jest mój stosunek do niektórych z nich to wielokrotnie na tym portalu pisałem. Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1458679

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

(...) ż sm pwsłbyś z &qt;kljnty&qt; tych, c przkzlby zysk z sprzdży Lsów &qt;brcm mnjszym&qt;, tylk, ż brc mnjs, t są < hrf="http://pl.wkpd.rg/wk/Zkn_Brc_Mnjszych_Knwntlnych">Frncszkn , czyl chrzścjn t sę zdmskwłś żydk nprzcętny...

Vote up!
5
Vote down!
-12

http://trybeus.blogspot.com/

#1458683

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Katgal nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

i tu się zdemaskowałeś P, K, CH miłosierny

Vote up!
3
Vote down!
-6

ah posłuchajmy:
https://www.youtube.com/watch?v=hG7gVNYAwJA

#1458684

no tak, i co ja teraz nieszczesny zrobie??? taka wpadka, tyle czasu mnie się udawało a tu masz.

Muszę się pokajać:-)))))

Dobranoc

Vote up!
10
Vote down!
-5
#1458685

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...znknąć z pwrzchn tg frm... zbrz tg @Ktgl...z sbą, psjc d sb...

Vote up!
6
Vote down!
-13

http://trybeus.blogspot.com/

#1458687

nazywał braćmi mniejszymi zwierzęta, zwłaszcza koty i psy, owszem w zakonnej nmenklaturze to Franciszkanie, ale różnie się tego określenia używa

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1458688

Św.Franciszek jest patronem ekologów.
Choć nieczęsto ekolodzy pochylają się
nad duchowością św. Franciszka.

Pozdrawiam.
dratwa3

Vote up!
5
Vote down!
0

Wolność słowa bez odpowiedzialności za słowo staje się słowną chuliganką.

#1458753

Dlaczego wyrzucasz ludzi z portalu? Czy tak widzisz współżycie w społeczeństwie? Wywalić wyrżnąć wszystkich przeciwników i będzie spokój?

A nauczyć się żyć z tym? Nie jątrzć, nie pluć nie zionąć nienawiścią ? To takie trudne dla katolika? A to chyba obowiązek.

Vote up!
9
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1458714

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Katgal został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

ah posłuchajmy:
https://www.youtube.com/watch?v=hG7gVNYAwJA

#1458689

jak otworzysz lodowke to i  tam tez pewnie mieszka zyd

Vote up!
6
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1458746

no to teraz nie pozostaje nic jak by Jozia poprosic o selfi - od pasa w dol i z profila tez,

a poza tym to w domu wszyscy zdrowi ??

nisko,nisko upadasz, to zapewne wynik szalejacej ptasiej grypy

Vote up!
7
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1458763

Witaj!

 

Polskie puszcze dawały schronienie nie tylko polskim partyzantom i powstańcom, ale i też wielu Żydom prześladowanym przez okupantów.

To jest bardzo ważne co napisałaś! Może podjąłabyś się poprowadzenia wątka historycznego ważności lasów dla Polski?

Przecież mamy już przekazy, że zarówno listopadowi, jak i styczniowi powstańcy korzystali z lasów. Ja bardzo mocno zżyty jestem ze wspomnieniem partyzantów Gryfa Pomorskiego, ukrywających się w pobliskich Borach Tucholskich, co pięknie opisał Wańkowicz. I żołnierze niezłomni też by nie mogli działać bez naszych lasów.

 

Pomyśl o tym. To temat rzeka, a bezimienne groby chyba są we wszystkich polskich lasach.

 

Serdeczności

Vote up!
6
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1458713

Rozpoczynamy wielką akcję. Jak wielką i czy nam sie uda, zależy tylko od nas.

Każdy z nas kogoś zna. Czasami nawet ważną osobę publiczną. Mimo, że w założeniu jest to akcja apolityczna, to jednak, jesli jakiś polityk się do niej przyłączy jako Polak to przecież nie będzie żadnym grzechem.

Więc kombinujcie i rozgłaszajcie. Że zacytuję Pana Naszego - "Idźcie i nauczajcie!".

Wielu tu jest kolegów i koleżanek z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii. A nawet z Bułgarii, Ukrainy i Białorusi. Proszę was propagujcie i przeciwstawcie się niszczeniu polskich lasów!

Nie tylko Lasy Amazonii są ważne dla świata, ale także nasze lokalne, które mamy pod nosem, a które szubrawcy i złodzieje rozgrabią bez mrugnięcia okiem.

..............

Może coś wyjaśnię, bo we wpisie Trybeusa nastąpiła zbitka dwówch faktów odległych o dobre sześć lat.

To w roku 2008 prezydent Komorowski będąc w USA obiecał Żydom wypłatę odszkodowania przez Polskę. I wtedy narodził się w durnych czaszkach pomysł, by pieniądze na to uzyskać ze sprzedaży Polskich Lasów!

Wg. mnie, to już wtedy był to pomysł bandycki i bezczelny, bez porozumienia i zgody narodu. Taka chamska prywata "władców Polski". Dawałem już wtedy ostry wyraz. I już wtedy bardzo się uczuliłem na to ryzyko, że szubrawcy będą działać tak długo, aż im się w końcu uda te lasy uktaść. A mówimy gdzieś około o 1000 miliardach złotych. To chyba dużo więcej niż się Żydom należy. A ile z tej kasy wyląduje w przepastnych kieszeniach działaczy PSLu i PO?

 

Tak, że Trybeusie i koledzy wspierający - w głosowaniu 18 grudnia wcale nie chodziło o umożliwienie sprzedaży lasów, żeby tylko Żydów spłacić. To też, ale nie przede wszystkim. Zawsze chodzi o swoją kieszeń, o to by coś sprzedać/ukraść, zajumać i samemu się nachapać. Za przeproszeniem - Żydzi to tylko marny pretekst.

Platfusy i pseudochłopi z PSLu wyczuwają bardzo dobrze, że grunt zaczyna im się palić pod nogami i na gwałt, na koniec, chcą jeszcze rozkraść, co tylko możliwe. Stąd afera Pendolino, stąd tworząca się afera Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, gazoport, łupki i właśnie Lasy Polskie. To paniczne, rozkradanie, jak ruskie soldaty wracający z Berlina.

 

Wiemy o tym wszyscy. Ale my wszystkiego nie możemy.

Ale możemy próbować. A, że Lasy chyba każdemu leżą najbardziej na sercu, to postarajmy się URATOWAĆ POLSKIE LASY!

 

Vote up!
9
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1458716

 

To nie szaleństwo że cię kocham Lesie!

Tak mówią ci co brak im duszy

Ja wiem że las jest częścią Boga

Dlatego las mnie zawsze wzruszy

 

On w czasie wiatru we mnie szumi

Mgłą mnie otula w jesienny czas

To w nim się smuży słońca promień

Gdy sieje światło rozświetlony las

 

On się rozrasta po zboczach marzenia

Wczepia korzeniami w gorzki trud

Las to zielona cząstka Boga

Nieustający Boży cud…

Vote up!
12
Vote down!
0
#1458722

Piękne!

 

Ja widzę las, jak potargane włosy naszej planety...

 

Strasznie las kocham i fakt, tam bardziej czuć Boga niż w niejednym kościele.

 

Serdeczności

Vote up!
7
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1458723

Myślę,że Tych Którzy kochają lasy jest tak wielu,że obronimy to co kochamy...Lwow47

Vote up!
12
Vote down!
0
#1458724

Piękny wiersz Kazimierzu. Jego treść wzruszy każdego, kto kocha las i przyrodę. Dziękuję.

 

I żal pomyśleć, że cię może nie być

Lesie pełnym szumiących drzew

Bo zła władza zamierza cię dobić

A twe soki dębie zamienić w krew

 

Bo pójdziemy na noże w twej obronie

Nie damy cię wyrwać z korzeniami

Ty jesteś naszą perłą w koronie

Obronimy nawet krwawymi czynami

 

Serdecznie i ciepło pozdrawiam,

     

 

 

 

Vote up!
10
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1458725

Witaj

 

Chyba bedziemy musieli na nowej stronie lasów otworzyć kącik poetacki ;-)

 

Serdecznosci

Vote up!
5
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1458727

O Lesie,
Lesie mojego dzieciństwa.
Gdzie promień Słońca dotykał traw

Gdzie cisza szumem Twych drzew
Kojąca,

Co żyje we mnie i wciąż we mnie
Trwa....

 
Wciąż widzę drzewa, gdzieś Tam, gdzie
Ojczyzna.
Wciąż Te obrazy takie żywe są.
Ziemia mych Przodków.
Ziemia,
OJCOWIZNA.

 
Lasy Jej daleko a Je widzę !
Stąd.....
 
Widzę Je
 Tak patrząc oczyma mej duszy.
Widzę jasne polany i szumiący bór.
Widzę na polanach płowe,
Piękne sarny....
 
Darz Bór....
Obronimy Ciebie
Nasz Polski Lesie

Darz Bór.

51 z 105Następne »

 
BÓG
Jest Mocarny
 
Vote up!
6
Vote down!
0
#1458821

Beskidów!Źtczę miłego dnia.Pozdrowienia dla Najbliższych.Kazimierz.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1458735

...pragnę przyłączyć się do tej Akcji.
Na miarę swoich możliwości.

Mieszkam na Mazurach,
więc las jest częścią mojej rzeczywistości.

Z dwóch stron mojej sporej działki,
zamiast płota, mam las.
Przyjazny las.

dratwa3

Vote up!
10
Vote down!
0

Wolność słowa bez odpowiedzialności za słowo staje się słowną chuliganką.

#1458744

Sprawdź PW

Vote up!
2
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1458839

Już wczoraj rozesłałam "wici" o naszej akcji wraz z linkami wszędzie gdzie tylko mogłam dotrzeć . Jako, że nie trudno odgadnąć zamiary sitwy, to na Twitterze od kilku miesięcy prowadzę akcję propagowania piękna naszych Lasów, zwłaszcza wśród moich zagranicznych przyjaciół. Wczoraj chyba już zrozumieli jej cel.  

 

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1458748

Tak kiedyś tutaj przeczytałam. Jeśli NP są Polską w pigułce to można zobaczyć na przykładzie tej akcji, że da się ją prowadzić "ponad podziałami" w imię wspólnego dobra jakim jest ratowanie Polskich Lasów.

 
Tematem tym zainteresowalam się po poście Trybeusa. Gdyby nie to, to dalej żyłabym sobie w błogiej nieświadomości. Jest wiele osób takich jak ja, które mają swoje kłopoty, a polityka nie jest na pierwszym miejscu.
 
Post Trybeusa i następny Rebelaiantki są bardzo ważne. Nadchodzą wybory i należałoby się jakoś pokazać. Trzeba mieć pieniądze na różne wydatki. A wiemy, że z pieniędzmi w państwowej kasie jest krucho. Jak się sprzeda lasy, to pieniądze się pojawią. Jak czytałam mechanizm prowadzący do tego jest prosty. Firma staje się nierentowna, sprzedaje się ją tanio. Lasy do tej pory samofinansują się same. W Niemczech jak podał JzL dopłaca się do każdego hektara lasu 80 Euro. Gdybyśmy mieli tak dopłacać do lasów w Polsce to ta kwota byłaby około 600 mln Euro, a my dopłacamy 1,5 mln Euro.
 
Przed zainteresowaniem się tym tematem myślałam o lesie jako przyjemościach z przechadzki, czy chodzenia po górach. Poza tym las wydawał mi się jedynie źródłem pozyskania drewna i na tym koniec. Ale byłam głupia!
 
Las dopowiada za powietrze, wodę i glebę. A to jest niezbędne każdemu z nas! 
 
Dlatego proszę, poprzyjcie ten apel i związane z tym działania!
Vote up!
13
Vote down!
0

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1458768

Dzieki za samokrytyke:-)))))))))

a propo ja też to zrobiłem

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1458770

Pomyliłam się w swojej ocenie i do tego się przyznaję. Dobrze, że Ty Też to zrobiłeś :) 

Vote up!
7
Vote down!
0

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1458788

lasów pójdą na spłacenie roszczeń jakichkolwiek kogokolwiek. Gdyby tak było - Tusk by to już dawno załatwił. Sprawa wg mnie jest arcyboleśnie prosta - Tusk wypsztykał kasę państwową i zwiał w brukselki, cały szajs zostawił swym następcom, którym nie w głowie spłacanie reparacji komuś tam bo sami są zbyt zagrożeni i najpierw własne tyłki muszą ratować. Z lasami było trochę trudniej to najpierw pod nóż rządu poszły OFE. Kasa z OFE się skończyła, kasy z UE nie będzie bo idą płatności Polski dla UE i są to ogromne sumy. Kopacz kasy nie ma, Szczurek zrobi hokus-pokus i oczekiwana kasa z UE na kolej, rozwoje itd. wróci do UE w formie opłat bierzących, kar itd. Ich jest tyle, że nawet rząd się nie wyżywi choć przysłowie co innego głosi. Dlatego rząd musi szybko upłynnić polskie lasy, to jest jego być albo nie być. Jeszcze na jakiś zastrzyk finansowy mógłby liczyć przy przejściu Polski ze złotego na euro ale póki co na to nie pójdzie bo idą wybory  i stryczka sobie sam zakładał przecież nie będzie.

Teraz z lasami rząd być może nie będzie kombinował (do wyborów) ale nic nie stoi mu na przeszkodzie pokombinować z polską ziemią. Przeróbka Konstytucji w kwestii lasów nie udała się, mogą spróbować przefrymarczyć hektary polskiej ziemi. Na to też trzeba nam uważać. Tym bardziej, że praktycznie premiera nie ma choć niby jest, marszałka Sejmu też nie ma choć niby jest, jest coś jak bezkrólewie. Bronek za konduktora w pendolinie robi czyli najciemniej jest pod... żyrandolem.

Pozdrawiam.

 

 

Vote up!
11
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1458932

Bardzo mądrze wnioskujesz.

Tak właśnie jest. Oni na gwałt poszukują forsy. Nie potrafili zarządzać majątkiem tak, by przynosił dochody. Żyli za pożyczone pieniądze. Nadchodzi okres spłaty długów. A tu forsy nie ma. Co robić? Sprzedać wszystko, co się da.

Uważam, że to krytyczny moment polskiej współczesności.

Musimy być piekielnie czujni. Dlatego ta akcja jest taka ważna, bo będzie uświadamiała, że już dalej oszukiwać i kombinować bez wiedzy społeczeństwa się nie da.

Ta mafia, ponieważ ceny ropy spadły, nałożyła nowy podatek na paliwo. Więc spadku cen na stacjach w Polsce nie będzie.

Czy to nie sq..syństwo?

 

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1458948

... oczywiście Janusz - masz rację pisząc :

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Musimy być piekielnie czujni. Dlatego ta akcja jest taka ważna, bo będzie uświadamiała, że już dalej oszukiwać i kombinować bez wiedzy społeczeństwa się nie da.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dlatego uważam, że dobrze by się stało, gdybyś apel Gawriona opublikował na innych portalach prawicowych.

Może na Niezależna, Legion czy B&R.... oczywiście za zgodą Autora !

pozdrawiam

M.

ps.

.... to jest sprawa tak ważna, że należy szukać współpoparcia u wszystkich przyzwoitych ludzi .

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1458950

Od wczoraj nastąpił atak seperatystów na mojego rzecha. Dziś to już jest frontalny atak. ,zaledwie kilka minut mogłem być na portalu i tylko wyskakuje ERROR

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1459264

ok. 18 z minutami, wciąż miałam error! Od paru minut jest normalnie!

Vote up!
2
Vote down!
-1

viki

#1459265

Ile mogę, tyle pomogę.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1459672

Dziękuję. Sprawdź PW :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1459805