Kontrolowana zmiana szyldu?

Obrazek użytkownika Gawrion
Kraj

W ostatnim ]]>sondażu Milward Brown]]> przeprowadzonym na zlecenie Faktów TVN znalazła się w czołówce partia z "nikąd" zwana "partią Petru i Balcerowicza". Jak to jest, że partia, o której nikt nic nie wie, której prawie nikt nie zna, której jeszcze nie ma, ma już 5% poparcia? Wg innego ]]>sondażu IBRIS]]> poparcie wynosi już 11%! Cuda? Dla przeciętnego obserwatora sprawa dość oczywista - jest to szwindel, zmiana szyldu, swoista szalupa ratunkowa przygotowywana dla ludzi, którzy od ponad 20 lat żerują na Polsce i Polakach, złodziejsko prywatyzując naszą własność, po chamsku ograniczając naszą wolność, sprzedając po kolei kolejne atrybuty naszego państwa.

Gwałtowne złamanie trendu

Ci którzy bacznie obserwują świat polityki wiedzą, że obecne wybory prezydenckie stały się bardzo wyraźnym punktem zwrotnym w najnowszej, politycznej historii Polski. Zmiana nastrojów opinii publicznej nigdy od 2007 roku nie była tak wyraźna. Tu warto zauważyć, że istotnym katalizatorem przetasowania na scenie służb, mediów był i stale jest konflikt ukraiński, który wzmocnił zainteresowanie nami największego naszego sojusznika - USA - co tak znacząco zmieniło strukturę wpływów - służb i mediów. W marcu tego roku amerykańska spółka ]]>Scripps Networks Interactive]]> zakupiła od Grupy ITI i Canal+ ponad 52% udziałów spółki TVN. Co jest bardzo istotne w tej transkacji: ]]>spółkę kupiono również z ogromnymi długami - około 840 mln euro!]]> To podważa ekonomiczny, biznesowy sens tej transakcji.

Nieuchronność zmian

"Elity" związane z rządząca od 2007 roku partią PO dokładnie wiedzą o nieuchronności zmian na scenie politycznej. Tym bardziej że przez ostatnie lata, z pomocą "przyjaciół w TVN i w drugiej telewizji" (]]>A. Wajda]]>) skutecznie ogłupiano ludzi, wciskano im manipulacyjną papkę o tym jak świetnie radzi sobie nasze Państwo. Nawet afera taśmowa, która moim zdaniem była projektowanym kluczowym detonatorem układu III RP, nie przyniosła oczekiwanych skutków.

W obecnej sytuacji - kiedy zmiany na scenie już są przesądzone - postanowiono wystartować z akcją kontrolowanego likwidowania PO i przekierowywania jej poparcia na nowo powstającą partię: Nowoczesnapl. Zanim jednak przyjrzymy się tej partii, która działa na razie jako stowarzyszenie (]]>podobnie była zakładana PO]]>), popatrzmy jak ludzie nierozerwalnie związani z PO, tworzący jej potęgę, tworzący medialne wizerunki polityków wypowiadają się ostatnio w mediach.

]]>Andrzej Olechowski]]> - jeden z ]]>3 tenorów reanimujących trupa UW]]> pod postacią PO; człowiek inteligentny; wg wielu źródeł mason ]]>uczestniczacy w spotkaniach Bilderberg]]>, przyznał się, że PO oszukiwała ludzi. Przy okazji polecam film Alexa Jonesa - ]]>End Game]]> - opowiadający o grupie ]]>Bilderberg]]>:

Edycja z 6 września 2015 r. - film już został usunięty. Zamieszczam kopię:

W razie gdyby usunęli ten podaję inny link:

]]>https://www.youtube.com/watch?v=2emeRMZw-ZU]]>

]]>Piotr Tymochowicz]]> - jeden z bardziej znanych kreatorów politycznych wizerunków, były współpracownik Palikota, Kamińskiego (Miśka), SLD, opowiada, że "prezydent pokazał że ma w dupie swoich wyborców", "mamy pseudopaństwo, a nie mamy państwa polskiego", "powołalismy państwo potwór, platforma stworzyła państwo potwór":

]]>http://www.superstacja.tv/Wiadomosc/Prezydent_Pokazal_Ze_Ma_W_D_Wyborcow...]]>

Oglądając takie rzeczy przecieramy oczy ze zdziwienia. Ludzie którzy w pocie czoła budowali potęgę PO, uczestniczyli w kreowaniu wizerunków polityków IIIRP, w sposób kontrolowany dokonują zniszczenia układu i głównej partii? Nie oszukujmy się - są zbyt inteligentni aby nie wiedzieć co robią i jakie będą tego skutki. Co więcej - dzieje się to w mediach, w których do tej pory ciężko było przemycić jakiekolwiek słowa prawdy na temat PO i Tuska.

Tymczasem

Tymczasem te same media rozpoczynają akcję sztucznego pompowania i tworzenia nowej partii. ]]>Nowoczesnapl]]> to stowarzyszenie, o którym nie wiadomo nic poza tym, że tworzy je Ryszard Petru, że chce podczepisć się tam Leszek Balcerowicz (projektant obecnego kształtu gospodarczego kolonializmu IIIRP), że ma starannie wykreowany wizerunek i nośne, atrakcyjne hasła dla młodych ludzi. Na stronie tego stowarzyszenia nie poznamy ani statutu, ani listy 15 założycieli. Pomimo tego to tajemnicze przedsięwzięcie wg wspomnianych na początku sondaży ma już 5%, 11% poparcia wśród obywateli. Skąd to poparcie z "nikąd"? Ano stąd że totalnym zaskoczeniem dla establishmentu okazało się ponad 20 procentowe poparcie Pawła Kukiza w I turze wyborów prezydenckich i nie można płynnie (od kilkuprocentowego poparcia)  wprowadzać tej nowej partii - nie ma czasu. Trzeba zacząć już od teraz, od 11 procent.

Ryszard Petru, który osobiście (]]>na swoim blogu]]>) jest zagorzałym obrońcą Bronisława Komorwoskiego, troszkę przespał moment. Niemniej stowarzyszenie szykuje na 31 maja kongres na Stadionie Narodowym - do nowej partii będą próbowały podczepić się wszystkie tonące szczury z kliki PO, SLD, PSL.

Kochani - nie dajcie się nabrać na tę "spontaniczną", "oddolną" inicjatywę. To projekt zaawansowany politycznie i wyrafinowany, wyposażony zapewne w ogromne środki finansowe. Projekt który w zbliżającej się kampanii parlamentarnej będzie nam natrętnie wciskany w mainstreamowych mediach. Jesteśmy społeczeństwem na tyle dojrzałym i oddolnie zorganizowanym, że musimy przestrzec przed tym przedsięwzięciem rodziny, znajomych.

Zanim służby specjalne zdołają nas skłócić przeciw samym sobie przez różnego rodzaju Kacików, Hadaczów i temu podobnych ]]>specjalistów od dyskredytowania wizerunku przeciwnika]]>.

Dla tych, którzy wolą materiał w formie audiowizualnej polecam ten świetny film PodziemnejTV

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (26 głosów)

Komentarze

Witaj

Nie chwyciły poprzednie próby "kreatorów" tj. Tfuj ruch i sowecka "zmiana",

JKM się wypalił.

Czas uciekł, a właściciele lodziarni, bardzo zajęci kręceniem,

przegapili moment.

Stąd teraz takie gorączkowe ruchy, aby ruszyć nowy "procom"

zanim się go jeszcze zarejestruje...

Pozdrawiam

Vote up!
15
Vote down!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1479557

Na NB  "akademickie psierbiewicze" i spółka, strasznie się obruszyły na moją notkę "System mutuje" gdzie właśnie coś takiego przewiduję :)

No nie mogę uwierzyć że Polacy to stado frajerów które już dzisiaj można złapać na taki muszy lep ... to jest zwyczajne tworzenie łże medialnych faktów.

Vote up!
16
Vote down!
0
#1479560

To widać bardzo dobrze. Tzn. my widzimy. Trzeba przestrzec Polaków.

BTW - już widzę jak sfora kacyków PO czai się na sprywatyzowanie zgromadzonego przez PO majątku.

http://bip.platforma.org/majatek_partii

 

Vote up!
14
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1479563

 
Ulo Droga, 
Chyba bez wsparcia  Babć Polek się nie obejdzie !
Będą sadzić i wycinać co będą chcieć.
 
Najpierw wyciąć !
Później przyjdzie czas na sadzenie:


 

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1479701

, a nastepnie proponowalbym ZAORAC, 

zaorac ten caly system, ten system, ktory ze swoimi metamorfozami dreczy nas od 1944 roku.

A dopiero pozniej  sadzic...

pzdr ;-)

Vote up!
2
Vote down!
-1

chris

#1479737

Bardzo celny tekst, Petru buduje ponton dla agentury niemieckiej z PO, oczywiście towarzyszy temu zwiększona działalność amerykańskiej...AGENTURY, która wie, że MUSI MIEĆ SWOJE MEDIA, no i musi mieć SWOICH ludzi u władzy. Ja osobiście nie widzę w tym nic radosnego. Amerykanie, jak to Amerykanie, namieszają kijem jak w Iraku czy Wietnamie i pozostawią po sobie burdel, lub Judeopolonię. Nawet nie wiem co gorsze.

Vote up!
11
Vote down!
-4

              

#1479564

Dziala zarowno poprzez agentow wplywu jak i TW oraz przez tych na ktorych (zwlaszcza w Moskwie ) maja haki.

Co do agentury amerykanskiej: Amerykanie sa ludzmi pragmatycznymi (nawet obecny - jak na amerykanskie warunki lewicowy rzad) musieliby miec jakis cel w tym, aby w Polsce popierac PO czy ludzi z nimi zwiazanych.

Dzisiaj naprawde trudna znalezc taki cel - bo kontrakt za pare miliardow - to jak ziarnko piasku dla plazy (dla amerykanskiej gospodarki). Oczywiscie sa grypy lobbystow, ktore "zalatwiaja" rozne sprawy - ale po prawdzie  - Polska nie jest w centrum zainteresowania USA.

Kupno stacji telewizyjnej - to dla kupujacego dobry interes - ide o zaklad, ze najdalej w ciagu 5 lat TVN splaci dlugi i zacznie przynosic zyski - czy bedzie miala lepszy program - szczerze watpie, choc prawdopodobnie nie bedzie sie jednoznacznie opowiadac politycznie - jak do tej pory.

Natomiast politycy amerykanscy na pewno w podobny sposob (albo i lepszy - bo z mlodymi zawsze latwiej sie dogadac) beda traktowac polski rzad i politykow - niezaleznie czy bedzie to JKM, Tusk czy Kukiz.

Tylko od rzadzacych Polska zalezy i bedzie zalezec, jakie korzysci odniosa obywatele w wyniku pracy MSZ i rzadu - do tej pory polscy politycy raczej sluchali zalecen czynionych jeszcze przez Chiraca (czyli siedzieli cicho lub potakiwali - glownie Niemcom i Francji - podczas gdy w interesie Polski jest utrzymywanie dobrych stosunkow z Wlk. Brytania i USA) - moze cos sie zmieni w tym wzgledzie - po wyborach jesiennych?

Vote up!
9
Vote down!
-1

mikolaj

#1479574

Wprowadzasz sztuczne podziały.

Nie ma znaczenia, czy to Kelner czy Lokaj, kiedy obaj pracują

dla tego samego Lokalu.

Ale rozumiem, że ten podział był Ci potrzebny, aby wspomnieć

o amerykańskiej "agenturze".

Tak się jednak składa, że to ta właśnie "agentura",

jest władna powstrzymać wspólczesny pakt "ribbentrop - mołotow"

zawiązany między kremlem a komsomołką kanzlerin.

Również nie amerykańska "agentura" zasiliła Polskę

w setki tysięcy "Polaków z Rzeszowa" wwożąc ich na tankach.

Pomyśl więc, jak Czytelnicy odbierają Twoje komentarze?

W której grasz drużynie?

 

Vote up!
9
Vote down!
-2

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1479581

Sztuczne podziały? Ja tylko stwierdzam fakt.
Jak działa amerykańska pomoc, a w zasadzie nie działa doświadczyły Węgry w 1956 roku i był tam troszkę bardziej antysowiecki prezydent od Obamy. Uczmy się z historii, najlepiej na cudzych błędach.

Vote up!
6
Vote down!
-6

              

#1479597

Historia to moja miłość.

I właśnie dlatego, nie uważam za stosowne traktować

z osobna zaborców.

Zasadniczo także odróżniam ludobójców z niemiec i rosji,

od Amerykanów.

Sprawcy z My Lai zostali osądzeni, skazani i odsiedzieli wyroki.

Sprawcy z niemiec są bankierami i przemysłowcami,

a sprawcy z rosji są obwieszeni orderami za bohaterstwo.

Przyznasz, że to dość poważna różnica?

Vote up!
8
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1479601

Zwycięzców się nie sądzi. Ale jak sam widzisz wystarczyła zmiana układu sił, by śmiertelni wrogowie stali się przyjaciółmi, bo tak Amerykanie jak i Sowieci czy Brytyjczycy do serca ludobójców przytulili. My też będziemy jedynie potrzebni do rozgrywki USA- Rosja, a później, później choćby potop. My musimy robić co w naszej mocy, by nie dać się wpędzić w wojnę przeciw Rosji. Niemcy nas podporządkowali ekonomicznie, ale nie militarnie. Tę sytuację można odwrócić, wspieranie Amerykanów przeciw Rosji to samobójstwo.

Vote up!
6
Vote down!
-6

              

#1479609

Niemcy już nawołują do stworzenia wspólnych "brygad".

A samobójstwem do kwadratu, jest plucie na amerykanów

 sytuacji, kiedy w Kaliningradzie JUŻ STOJĄ ruskie rakiety

wymierzone w największe Polskie miasta, a ruska agentura

osadzona w najwyższych Polskich urzędach,

najkrótszą drogą i bez wojska szykuje tu zimę nuklearną.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1479621

Czy gdybyś chciał zaatakować sąsiada, to byś w blasku fleszy ustawiał wyrzutnie rakiet?
Gdyby Amerykanie byli dobrym wujkiem Samem, to ustawiliby kilkanaście wyrzutni MRLS w Polsce, kilkanaście na Litwie i w razie napaści w Obwodzie byłby krajobraz księżycowy. Nawet gdyby Putin wystrzelił pierwszy, to by nie przeładował, bo by nie miał już czego ładować. Putin ma wystarczający arsenał, by zdemolować Polskę bez Iskanderów z Obwodu.
Tak na marginesie, po co Putin miałby napadać Polskę taką, jaka ona jest teraz?

Vote up!
5
Vote down!
-6

              

#1479625

Przykladasz miarę normalności do "amorka".

Rosja od zawsze z gołą dupą a straszy.

To samo było na Kubie i dopiero twarde zadziałanie Amerykanów

wypędziło sowiety do domu.

A co do napaści, to widzę ją inaczej.

Putas szykuje się do zajęcia pozycji ustalonych z makrelą.

Rakiety są na wypadek oporu nad Wisłą.

A co do ultranowoczesnej broni, to czy na miejscu

Wuja Sama , dawałbyś ją do ręki agentom putasa?

Vote up!
7
Vote down!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1479629

To czemu się tej gołej dupy boisz? Ta broń nie musi być ultranowoczesna. M270 to konstrukcje z lat 80. To nie jest nowinka. A robi całkiem przaśną sieczkę. Na Kubie USA było tak samo przyparte do muru, jak dziś przyparty jest Putin niestety. Iskandery nie są na wypadek oporu, lecz aby działać na wyobraźnię Polaków. Tak na marginesie, to Rosja ma wznowić produkcję Mi14 PŁ. Można się więc spodziewać dodatkowego sprzętu amerykańskiego w Polsce (Galaxy?) lub większej ilości okrętów na Morzu Śródziemnym.

Vote up!
6
Vote down!
-6

              

#1479634

Umówmy się co do jednego.

Wielokrotnie dotknąłem śmierci, dwukrotnie bardzo głęboko.

Nikt i nic nie jest w stanie mnie przestraszyć.

Martwię się o dziedzictwo Przodków.

I całą swoją niemałą wiedzę poświęcam rozwiązaniu problemu

bezkrwawo.

Ale jeżeli... to się nie cofnę.

Vote up!
8
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1479641

To jest bardzo mądre stanowisko. Wspierajmy Amerykanów w walce z IS, za konkretne frukta, ale nie dajmy im się wciągnąć w wojnę, z której w najlepszym wypadku możemy skorzystać, gdy już się będzie kończyć. Problem mogą tylko rozwiązać giganci, więc korzystajmy z tego, że biorą się za łby, a samemu nie pchajmy paluchów między drzwi. W końcu Rosja nie szykuje się do ofensywy w Europie. Tu Moskale będą się bronić. Atakować będą na dalekiej północy, to środki do walki na tamtym teatrze szykują Moskale.

Vote up!
5
Vote down!
-3

              

#1479644

Ale jakoś putas nie protestował, kiedy mu na placu wykrzykiwali

"teraz Polska i Finlandia"...

A o dalekiej północy to już putas może raczej zapomnieć.

To tereny chinoli - brak tylko oficjalnych zmian nazw...ludność już jest.

Vote up!
6
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1479652

W podobny sposob jak w 1941 - kiedy to majac ogromna przewage w sprzecie i ludziach "dali dupy" Niemcom.

Dlaczego? Bo byli uzbrojeni w sprzet ofensywny - byli przekonani, ze za rok (moze dwa) pokonaja Niemcy i zajma cala Europe - dokonali tego wylacznie dzieki ogromnemu terytorium, wyzysku i smierci dziesiatek milionow ludzi i pomocy "zgnilego" Zachodu.

Dzisiaj jest podobnie - ale Moskale zdaja sobie sprawe, ze nie maja sprzetu defensywnego - tylko ofensywny ( w wiekszosci odziedziczony po ZSRR) wiec ich jedyna obrona... jest atak. 

Vote up!
4
Vote down!
0

mikolaj

#1479678

Oczywiście Niemcy chcą powołać "euronato", by wysiudać USA. Z Polską czy bez USA nie dadzą się wysiudać. A my wcale nie musimy w tych brygadach brać udziału.

Vote up!
6
Vote down!
-5

              

#1479626

"my wcale nie musimy w tych brygadach brać udziału. "

My nie, ale czy sitwa chce słuchać nas?

Vote up!
5
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1479630

Dlatego nie głosuję ani na sektę, ani na mafię. Oni nigdy nie będą słuchać.

Vote up!
4
Vote down!
-5

              

#1479636

Co swoi to swoi

Vote up!
7
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1479637

Bez komentarza.

Vote up!
4
Vote down!
-4

              

#1479642

Mój nick to Jestem jakim jestem, a nie jjj, i to bez komentarza.

A po drugie jesteś jasnowidzem, że wiesz ze to było do ciebie, czy widnieje twój nick, na mojej notce.

Chyba że duch cię oświecił, jak Gronkiewicz Waltz

Vote up!
5
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1479646

   A czy ja napisałem, że odpowiadam na komentarz skierowany do mnie? Najzwyczajniej w świecie uznałem to za wrzutkę. Nic nie wnoszącą wrzutkę. Dlatego bez komentarza. 

Vote up!
4
Vote down!
-5

              

#1479649

Jest druga interpretacja Twojego zdania:

Nie głosując na sektę, umacniasz mafię.

W ten sposób oddalasz moment kiedy zaczną słuchać -

odgłosu krat.

Vote up!
7
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1479643

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

O jakim totalnym zaskoczeniu establishmentu ponad 20 procentowym poparciem Pawła Kukiza w I turze wyborów mówisz ? Masz władzę w Polsce za idiotów, którzy nie mają dostępu do sondaży, ankiet i wykresów ? Oni doskonale wiedzieli jakie Kukiz będzie miał poparcie.
O fenomenie ogromnej popularności Kukiza, polskojęzyczne media przed wyborami milczały jedynie dlatego, żeby to poparcie nie wzrosło jeszcze bardziej, na przykład do 30%, a wtedy do II tury wyborów wszedłby prawdopodobnie Duda i Kukiz.

Vote up!
8
Vote down!
-10

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1479569

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Przcż zmótłby Ddę z pwrzchn Zm, byłby sę nwt bz fłszwn.
Vote up!
3
Vote down!
-9
#1479582

Gdyby wiedzieli, to kongres założycielski zaplanowaliby przed wynikami I tury, a nie po wyborach i po sukcesie Kukiza i konsolidacji jego elektoratu. Oni też mają problemy - brak twarzy, które z lekkością pociągną ten nowy szyld. 

Vote up!
13
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1479586

Czyli uważasz, że wynik wyborów wymknął się establishmentowi z pod kontroli i bardzo ich zaskoczył ? To oznaczałoby, że nie panują nad sytuacją i, że wszystko może się zdarzyć, a w to akurat nie chce mi się wierzyć. Mają zbyt wiele do stracenia. Prędzej oddadzą władzę zewnętrznemu wrogowi, niż Polkom.

"Nowy" polityczny twór tworzony tuż przed wyborami, ma najprawdopodobniej za zadanie spełnić taką samą rolę, jaką spełnił Ruch Palikota. Czyli partii widma, dla zmanipulowanych i niezorientowanych wyborców. A następnie umocnić się jako Arka dla rozbitków z PO i SLD i PSL

TzW

Vote up!
6
Vote down!
-6

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1479611

Kukiz zapowiedział start własnej partii w wyborach parlamentarnych- partii której nie ma. Nie ma takiej siły, aby bez struktur lokalnych zarejestrował w całej Polsce kandydatów. Jeśli Kukizowi to się uda, będzie to oznaczać, iż ta partia była już dawno wypichcona, stoi za nią jakiś wujek Gromek, a za wujkiem Gromkiem stoi filantrop.

Vote up!
3
Vote down!
-4

              

#1479613

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1479614

Te "struktury lokalne", podstawowe organizacje partyjne" to czysta scoema - wymyslona przez partyjna holote aby zniechecic uczciwych ludzi do jakiejkolwiek aktywnosci politycznej. 

Vote up!
2
Vote down!
-1

mikolaj

#1479680

KontRolowana „odpowiedzialność” za ludzkie  wybory…

 

 

 

Temat na   debatę  przedwyborczą, uświadamiająca  obywateli Polski  z kim i z czym Wyborcy  mają  do czynienia …

 

AutorzżdżZbrodnia przeciwko ludzkości została po raz pierwszy zamieszczona w kodeksie karnym z 1997 r. Przepis został wprowadzony przez ustawę z 20 maja 2010 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny, ustawy o Policji, ustawy – Przepisy wprowadzające Kodeks Karny oraz ustawy – Kodeks postępowania karnego (Dz. U. Nr 98, poz. 626). Jej istotą jest ochrona ludności Polski

Z uwagi na ciężar zbrodni trudno jest „usprawiedliwić” działania realizujące jej znamiona, niemniej jednak do okoliczności wyłączającej odpowiedzialność karną z powodu bezprawności zaliczyć by można „obronę konieczną”  („obronę konieczną administratorów władzy” przed niepodległością  gospodarczą Polski)

Zbrodnia przeciwko ludzkości należy do jurysdykcji przedmiotowej Międzynarodowego Trybunału Karnego w Norymberdze. Termin „zbrodnia przeciwko ludzkości” został ugruntowany w prawie karnym wraz z włączeniem definicji tej zbrodni do Statutu Międzynarodowego Trybunału Wojskowego (MTW

 Zbrodnie przeciwko ludzkości to: morderstwa, wytępianie, obracanie ludzi w niewolników, deportacja i inne nieludzkie czyny, których dopuszczono się przeciwko jakiejkolwiek ludności cywilnej, prześladowanie ze względów politycznych, rasowych lub religijnych przy popełnianiu jakiejkolwiek zbrodni wchodzącej w zakres kompetencji Trybunału lub w związku z nią, niezależnie od tego, czy gwałciła ona czy nie prawo wewnętrzne państwa, gdzie ją popełniono” (Dz. U. z 1947 r. Nr 63, poz. 367).

Kolejnym ratyfikowanym przez RP aktem prawnym, w którym przewidziano zbrodnię przeciwko ludzkości, jest Statut Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK).

 

Zbrodnię przeciwko ludzkości zaliczyć można do zbrodni wieloosobowych. W międzynarodowym prawie karnym pojęcie „brania udziału” należy odnieść do formy czynu z art. 25, w tym zwłaszcza art. 25(3) (d) Statutu MTK i koncepcji „wspólnego przestępnego przedsięwzięcia”. Koncepcja ta została wypracowana w czasie funkcjonowania międzynarodowych trybunałów karnych w byłej Jugosławii (MTKJ) oraz Rwandy (MTKR).

 

„wspólne przestępne przedsięwzięcie istnieje, jeżeli jest porozumienie pomiędzy dwiema lub więcej osobami, że popełnią one przestępstwo. Porozumienie albo ustalenia nie muszą być wyrażone, a ich istnienie może zostać wywiedzione, biorąc pod uwagę okoliczności sprawy. Owo porozumienie nie musi zostać zawarte w określonym czasie przed popełnieniem czynu. Okoliczności, w których dwie lub więcej osób biorą wspólnie udział w popełnieniu przestępstwa mogą same w sobie stworzyć „tu i teraz” dorozumiane porozumienie albo ustalenia pomiędzy nimi, w celu popełnienia przestępstw „ŁOWCÓW SKÓR” ( wymagających  porozumienia  prokuratorów , sędziów , ministrów, premierów, prezydentów ?)

 

sprawca bierze udział we wspólnym przestępnym przedsięwzięciu, gdy: wykonuje czyn; lub jest obecny przy popełnianiu przestępstwa , mając świadomość, że czyn ma zostać lub jest popełniany, umyślnie ułatwia lub nakłania innych członków wspólnego przedsięwzięcia przestępnego do popełnienia tego czynu; lub wspiera z uwagi na posiadaną władzę lub pozycję, jakiś szczególny system, w którym zbrodnia jest popełniana, ze świadomością natury tegoż systemu i z zamiarem udzielania mu wsparcia. Przy odpowiedzialności za udział we wspólnym przestępnym przedsięwzięciu przełożony poniesie odpowiedzialność wspólnie ze swoimi podwładnymi za popełnienie zbrodni objętej jurysdykcją trybunału”

Podmiotem może być każdy, kto jest zdolny do ponoszenia odpowiedzialności karnej. Sprawca może kierować się motywacją narodową, rasową, etniczną, wyznaniową, lub światopoglądową, podczas brania udziału w jednym z powtarzających się zamachów skierowanych przeciwko grupie ludności, podjętych w celu wykonania lub wsparcia polityki państwa lub organizacji. Motywacja ta nie jest jednak wymagana.

 

Czynność sprawcza polega w §1 art. 118a k.k. na braniu udziału w masowym zamachu lub choćby w jednym z powtarzających się zamachów skierowanych przeciwko grupie ludności podjętych w celu wykonania lub wsparcia polityki państwa lub organizacji…

1) dopuszczaniu się zabójstw (pacjentów szpitalii, obozów…)

2)powodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ( diagnostyk zaniechaniem –skutkującym śmiertelnymi zagrożeniami pacjentów)

 3) stwarzaniu dla osób należących do grupy ludności warunków „życia” grożących ich biologicznej egzystencji, w szczególności przez pozbawienie dostępu do pracy, środków życiowych żywności lub opieki medycznej, które są obliczone na ich wyniszczenie.

 

Czynność sprawcza polega w §2 na braniu udziału w masowym zamachu lub choćby w jednym z powtarzających się zamachów skierowanych przeciwko grupie ludności podjętych w celu wykonania lub wsparcia polityki państwa lub organizacji i przy tym:
1) powoduje oddanie osoby w stan niewolnictwa lub utrzymuje ją w tym stanie,
2) pozbawia osobę wolności (gospodarczej) na czas przekraczający 7 dni  (7 lat) lub ze szczególnym udręczeniem (administracyjnym  okradaniu podatników  z urządzeń i maszyn produkcyjnych, które  od 1989 do 2008 roku służyły do  tworzenia nowych miejsc  pracy  dla  społeczeństwa Polski)

3) stosuje tortury (administracyjne) lub poddaje osobę okrutnemu lub nieludzkiemu traktowaniu (medialnemu),
4) dopuszcza się zgwałcenia (wyborców) albo stosując przemoc, groźbę bezprawną lub podstęp

w inny sposób narusza wolność gospodarczą osoby

5) stosując przemoc lub groźbę bezprawną powoduje zajście przez kobietę w ciążę w zamiarze wpłynięcia na skład etniczny grupy ludności lub dokonania innych poważnych naruszeń prawa międzynarodowego,
6) pozbawia osobę wolności i odmawia udzielenia informacji dotyczących tej osoby lub miejsca jej pobytu ( wyjazdu, meldunku) lub przekazuje nieprawdziwe informacje dotyczące tej osoby lub miejsca jej pobytu, w zamiarze pozbawienia takiej osoby ochrony prawnej przez dłuższy okres.

 

Czynność sprawcza polega w §3 polega na braniu udziału w masowym zamachu lub choćby w jednym z powtarzających się zamachów skierowanych przeciwko grupie ludności podjętych w celu wykonania lub wsparcia polityki państwa lub organizacji:
1) naruszając prawo międzynarodowe zmusza osoby do zmiany ich zgodnego z prawem miejsca zamieszkania,
2) dopuszcza się poważnego prześladowania grupy ludności z powodów uznanych za niedopuszczalne na podstawie prawa międzynarodowego, w szczególności politycznych, rasowych, narodowych, etnicznych, kulturowych, wyznaniowych lub z powodu bezwyznaniowości, światopoglądu lub płci, powodując pozbawienie praw podstawowych.

 

Pojęcie „czynności sprawczej polegającej w art. 118a k.k. na braniu udziału w masowym zamachu lub choćby w jednym z powtarzających się zamachów skierowanych przeciwko grupie ludności podjętych w celu wykonania lub wsparcia polityki państwa lub organizacji” wydaje się treściowo pokrywać z koncepcją „wspólnego przestępnego przedsięwzięcia” (joint criminal enterprise). „Ogląd rozważań nad tematyką wspólnego przestępnego działania prowadzi do konkluzji, że w ramach koncepcji wspólnego przestępnego przedsięwzięcia powinniśmy mieć do

Czynienia z następującymi jej elementami:

a)      wielością sprawców jednej zbrodni;

b) świadomością  sprawców przynależności do grupy przestępczej;

c) istnieniem między współsprawcami porozumienia;

d) współsprawcy przyczyniają się do popełnienia zbrodni;

e) każdemu ze współsprawców można przypisać konkretne przestępstwo oraz istotny udział w nim;
f) współsprawcy mogą ponieść odpowiedzialność za pomocnictwo do zbrodni, podżeganie do popełnienia przestępstwa, dokonania czynu;

g) sprawcy nie muszą znać wszystkich współsprawców, mają jednak świadomość ich istnienia i pomocy, czy wsparcia, które można wywieść z okoliczności sprawy, dla realizacji wspólnych celów; (  17 letniego terroryzowania prokuratorów (od 1998 roku)  w celu  (operacyjnego) umarzania ścigania zbrodni – w  państwie  prawa - nie do umarzania )

 

Wszystkim (dotychczasowym) współsprawcom mającym wspólny cel i pozostającym w porozumieniu można przypisać odpowiedzialność karną za czyn jednego z nich wychodzący poza zakres uzgodnień, jeżeli czyn ten był świadomą i przewidywalną konsekwencją działania tego współsprawcy (trzecia postać joint criminal enterprise)”.

 

Wyliczone powyżej elementy składające się na koncepcję wspólnego przestępnego przedsięwzięcia wydają się być zbieżne z elementami współsprawstwa w prawie polskim.

Zrealizowanie tych elementów mogłoby zatem oznaczać wypełnienie znamion zbrodni przeciwko ludzkości (ludności Polski) zgodnie z art. 118 a k.k.

„Pojęcie „masowego lub systematycznego zamachu” stanowi odpowiednik angielskiego terminuwidespread or systematic attack. Funkcją tej konstrukcji jest przekształcenie jednostkowego czynu skierowanego przeciwko członkowi pewnej grupy ludności (tzw. przestępstwa pospolitego) w zbrodnię międzynarodową oraz dookreślenie wymaganej od sprawcy strony podmiotowej”.

Określenie „w celu wykonania lub wsparcia polityki państwa lub organizacji wskazywać ma na powtarzalność prowadzonych działań przez osoby chcące zrealizować ustalony wspólny plan. Wskazuje także na treść zawartego porozumienia w sposób wyraźny lub dorozumiany.

Pojęcie „organizacja” pozostało niezdefiniowane. Nie wiadomo zatem czy chodzi o organizacje wojskowe, polityczne czy społeczne, których działalność realizuje znamiona zbrodni przeciwko ludzkości. Żadna z nich nie została wykluczona.

Ogół rozważań prowadzi do konkluzji, że udało się implementować do polskiego porządku prawnego zbrodnię przeciwko ludzkości (ludności Polski)

 

 Pomimo że nie wyeliminowano wszystkich niejasności związanych z opisem czynów zabronionych, doktryna i praktyka stosowania prawa powinna wskazać właściwą interpretację tego przepisu, by pozostawał on w zgodzie z polską nauką prawa.

 

Na podstawie pracy – dla społeczeństwa cywilizowanego ludzkim prawem – Pani dr Dominiki Dróżdż.

 

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1479576

Ten Balcerowicz to prawdziwe nieszczęście. W moim pokoleniu ma bardzo wielu zwolenników, którzy twierdzą, że uratował Polskę przed  nędzą Ukrainy i Białorusi. Wszyscy oni ciągle jeszcze wierzą Gazecie Wyborczej i uważaja, że srzedaż polskich banków nastapilą dla dobra polskich klientów.

Vote up!
14
Vote down!
0
#1479578

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A jeden z patriotycznych kandydatów zamierza reaktywować jego ustawę.

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1479583

Kogo z patriotycznych kandydatów masz na myśli, który chce reaktywować jego (kogo?) ustawę i czego dotyczącą?

A! - i jeszcze jedno: nie kojaży, a... kojarzy

 

Vote up!
8
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1479595

Wilk mówił o Wilczku.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1479598

Dzięki ! Czasem wyć mi się chce.

Vote up!
8
Vote down!
0

#1479695

... a szczególnie w jednego z tych największych hochsztaplerów III RP - Leszka Balcerowicza. Dziwię się tym, którzy w tej osobie upatrują "zbawcy narodu". G*wno prawda! Z niego taki "zbawca narodu", jak ze mnie austronauta w locie na Księżyc!

W dniu 5 lutego 2013 roku w ramach cyklu pt.: "Od Mazowieckiego do Tuska" napisałem na Niepoprawni.pl o Leszku Balcerowiczu. Z tekstem możesz się zapoznać tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/jeszcze-nie-przypisane/z-cyklu-od-mazowieckiego-do-tuska-3, zaś w wersji audio możesz odsłuchać z Niepoprawnego RadiaPL tutaj: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=3z6Jb3p01_0.

On nikogo nie uratował. Ani Ukrainy, ani Białorusi, a własną d*pę, ale tylko na chwilę. Nim zejdzie z tego świata, to za to, co zrobił naszym rodakom - odpowie przed sądem i mam nadzieję, że odsiedzi w pierdlu do końca swoich dni.

 

Pozdrawiam,

Vote up!
12
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1479588

Ja to wiem; ale niestety dostrzegam wielu ludzi od lat oślepionych propagandą. Dla nich nazwisko Balcerowicza będzie magnesem.

Vote up!
12
Vote down!
0
#1479589

Podałem Ci szczegółowe materiały, więc masz argumenty.

Pozdrawiam,

Vote up!
12
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1479591

To zaskoczy, na pewno ktoś się na tę nową partię złapie, ale mamy dziś sieć i o sukces, na miarę PO, będzie jednak trudniej. Ludzie są obecnie bardziej odporni i nieufni, wystarczy zobaczyć jak wrzucają na ich fb zalinkowany i tutaj film podziemnej TV.
A nawet wcześniej Partia Demokratyczna zrobiła klapę, choć było to jeszcze przed erą, w której internet zaczął mieć realny wpływ na świadomość polityczną młodszych ludzi. Oczywiście, to nie oznacza, że całą sprawę można bagatelizować.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1479600

Dla mnie , Balcerowicz jest "uczniem czarnoksiężnika" !

http://wpolityce.pl/polityka/199444-jeffrey-sachs-o-swojej-roli-w-polskiej-transformacji-ja-tylko-doradzalem-ale-reformy-okazaly-sie-skuteczne-powinniscie-byc-z-tego-dumni-a-nie-narzekac

Pierwotnie, mieliśmy do czynienia z planem Sachsa, potem Sachsa-Balcerowicza , potem ...no właśnie ! Mistrz wypiął się na ucznia, który uruchomił zbrodnicze siły, dając im pieniądze z prywatyzacji.

Vote up!
9
Vote down!
0

#1479696

Czytałem o tym stowarzyszeniu jakiś miesiąc temu. Platformersko-peselowa swołocz zmuszona wkrótce do ewakuowania się z pierwszego szeregu sceny politycznej - będzie się chciała uwiesić jakiejś nowej "złotej klamki" i... nadal będzie chciała rozkładać na czynniki pierwsze Rzeczpospolitą. Dlaczego będzie chciała? Ano dlatego, że jeszcze nie wykonała w pełni zadania, a ich zleceniodawca nie płaci za sfuszerowaną robotę.

Naród się obudził i zaczyna się tej swołoczy "stawiać okoniem", wiec nie widząc szans zrealizowania zlecenia pod szyldem PO, kombinują pod nowym szyldem Nowoczesnapl. Ale to już przerabialiśmy - vide Ruch Stu Andrzeja Olechowskiego (tzw. partyjka kanapowa), do której doszlusował gen. Gromosław Czempiński i... stworzyli Platformę Obywatelską, w której znaleźli swoje miejsce wszelkiej maści UW-ole z Knesejmu.

Nosiłem się z zamiarem napisania na ten temat artykułu i opublikowania go na NP. Ale mimo tego, iż "przekopałem" niemal cały internet, wiele publikacji lewicowo-liberalnych w periodykach - nie znalazłem materiałów, w oparciu o które mógłbym coś sensownego napisać. Myślę, że jeszcze miesiąc, góra dwa, a odkryją swoje karty (oczywiście nie do końca) owi założyciele stowarzyszenia Nowoczesnapl. Wówczas będziemy nagłaśniać (nie wiem jak inni, ale ja z całą pewnością) ich libertyński mechanizm, jak kolejny raz po roku 1989 zrobić Polaków "w konia".

 

Pozdrawiam i dziękuję za poruszenie tego tematu,

  

Vote up!
12
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1479579

No chyba, że było 11 i zmienili na 5.
Sondaż Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24
POPiSPartia KukizaPartia Balcerowicza i PetruPSLSLDKORWiNTwój RuchNowa PrawicaRuch NarodowyWyborcy niezdecydowani
20151050
252520543310012
Sh

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1479580

Masz rację. To wg IBRIS jest 11%.

http://telewizjarepublika.pl/rewolucja-w-sejmie-sondaz-ibris-uwzgledniajacy-partie-kukiza-i-balcerowicza,19961.html

To nam daje lepszy pogląd - 2 niezależne sondaże pompujące ten nowy twór. 

Vote up!
10
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1479592

 jest amerykańska.

Koncesje na badanie polskich łupków też wykupywały amerykańskie firmy i okazały się tak samo amerykańskie jak ja jestem Chinką...

Pozdrawiam.

 

PS. A Balcerowicz... Niech on już nie miesza w Polsce, niech lepiej układa pasjanse przy filiżance melissy.

Vote up!
8
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1479645

Witaj

Zarejestrowana w USA.

Trzeba byłoby tylko sprawdzić, czy nie utrzymywana przelewami z Cypru...

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1479647

ogladam od poczatku jej zaistnienia. Ten mlody czlowiek Konrad Daniel wspaniale przemawia do Polakow,

uzywajac prostego jezyka ma mozliwosc przebicia sie do bardzo szerokiego grona widzow.

A jak wiemy swiadomosc naszych rodakow pozostawia duzo do zyczenia.

Ponizej podaje  kilka jego filmikow:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2UbezwR212o

https://www.youtube.com/watch?v=2mP3ZkAwU10

https://www.youtube.com/watch?v=-WosprMbZzU

https://www.youtube.com/watch?v=wHo5uDxTQco

https://www.youtube.com/watch?v=jepamFUo9bA

https://www.youtube.com/user/podziemnaTV

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

chris

#1479687

To moment ważny dla sitwy, PO tonie jak kiedyś AWS czy UW. ci sami cwaniacy chca przeskoczyć do nowej łódki i "prowadzić" Polaków. Niewiadoma jest Kukiz, ktorego slużby sa w stanie otoczyć "doradcami" jak kiedyś Leppera. Zdaje się,że sitwa poświęciła juz Komorowskiego...ale jest jeszcze PKW...

Vote up!
5
Vote down!
0

Yagon 12

#1479705

System mutuje !

 

Od wczoraj  w łże mediach zaczęło się wciskanie tego kitu ... i tak bedzie do kolejnych wyborów.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1479740

Sciagnęłam z salonu 24; Braun przepytuje Balcerowicza - kiedy stał sie kapitalistą.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=DMJIAxT-lKI

Vote up!
5
Vote down!
0
#1479956

Gawrion powinien zalozyc partie. Mialby poparcie od wszystkich Niepoprawnych.

Pisze to calkiem serio.

Milo faceta czytac. Pozdrawiam tego bardzo madrego czlowieka.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1480003

Dziękuję za Twoje miłe słowa. Nie mam takich ambicji ;)

Nie ma sensu budowania czegoś od zera w momencie gdy można z kimś się zjednoczyć, zrzeszyć, połączyć i tworzyć synergię. Trzeba synchronizować falę w zgodności fazowej i wzmacniać tym samym sygnał. ;)

Potworzyło się troszkę oddolnych inicjatyw - stowarzyszeń, ruchów. Będę nadal poprzez portal wspierał zmiany informacyjnie. 

Vote up!
2
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1480850